Stajnie/pensjonaty w okolicach Lubina

Makrejsza   POZYTYWNIE do przodu :)
04 kwietnia 2009 20:04
Tak jak w temacie. Okolic nie znam w ogóle, a muszę zrobić rozeznanie. Wiem, że w pobliżu jest Jaroszówka, ale czy tam jest pensjonat? Bo rekreacja na pewno jest... Generalnie wszystko na ten temat. Z góry dziękuję za informacje  :kwiatek:
pomyłka 😡 przepraszam - mój błąd  :kwiatek:
Makrejsza   POZYTYWNIE do przodu :)
04 kwietnia 2009 20:12
Chodzi o Lubin woj. dolnośląskie

nic nie szkodzi, jakaś drażliwa dzisiaj jestem...
W JAroszówce jest pensjonat i to z bardzo dobrą atmosferą 🙂 Osobiście tam nie byłam, ale moja kolezanka trzyma tam swojego drugiego konia i chwali tą stadninę 🙂
Makrejsza   POZYTYWNIE do przodu :)
05 kwietnia 2009 17:17
Może jest ktoś jeszcze z tych okolic, kto może polecić coś sensownego??
Kilka kilometrów od Lubina jest Legnica a w przyległej do niej wiosce o nazwie Prostynia prowadzimy dwie stajnie przydomowe - jedna z boksami angielskimi. Obie nowopowstałe.  Konie do dyspozycji mają padok trawiasty i piękne tereny  na długie wyprawy w siodle.

kontakt : monoligea@wp.pl
Makrejsza   POZYTYWNIE do przodu :)
27 listopada 2009 21:35
coś nowego w temacie?? może ktoś się orientuje, co się dzieje w Jaroszówce? Podobno stadnina miała ogłosić upadłość (?).

A teraz kolejne pytania:
Czy ktoś zna stajnie i zna ich zakres usług (również odnośnie nauki jazdy konnej)
- w Sobinie (dokładny adres: Ośrodek Sportów Konnych i Hipoterapii Sobin 58 A59-100  POLKOWICE)
- w Krzeczynie Wielkim (Lubiński Klub Jeździecki Tarpan Krzeczyn Wielki 11 59-311  KRZECZYN WIELKI)
A może to nie są stajnie, tylko siedziby klubów? - w żadnej z nich nie byłam, znalazłam adresy w necie, rozglądać się będę pewnie gdzieś od kwietnia - maja.
W Krzeczynie chyba bardziej rekreacja niż pensjonat, nie byłam tam już ładnych parę lat, kiedyś organizowali zawody to sie tam jeździło, a teraz trochę przystopowali z nimi. Stajnie w starych budywnkach, mieli plac otwarty i jakieś wybiegi były też dla koni.
Sobin to fajne miejsce, bo nowa stajnia z halą, place otwarte chyba ze dwa i z tego co pamiętam przeogromne pastwisko. Tam normalnie pensjonat funkcjonował ale nie wiem jak ze szkółką.

W samej Jaroszówce jest też kilka prywatnych stajenek i zdaje sie ze tez ktoś przyjmuje konie na pensjonat.
Makrejsza   POZYTYWNIE do przodu :)
28 listopada 2009 11:32
Repka, dzięki za odzew, w końcu konkrety  😍 😍 😍  🙇 🙇 🙇

W prawdzie przenoszę się w tamte okolice na wiosnę, ale próbuję sobie szykować grunt 😉 Z koniem nie wiem, jak wyjdzie, czy kupię w bliższej czy dalszej przyszłości, wolę być przygotowana na każdą ewentualność...
Pozostaje wsadzić chłopa w samochód i wysłać go na konkretniejsze zwiady...

edit: Jakby ktoś miał jeszcze informacje o tym miejscu:
SZKOŁA JAZDY KONNEJ "HUBERT"
Lubin, ul. Jaśminowa 19/6

a czy wie ktos moze cos o stajni pana J.Poręby w Szklarach Wielkich koło Lubina?? jakis adres strony www? i czy ktos wie jak ta stajnia sie nazywa??
Makrejsza   POZYTYWNIE do przodu :)
14 lutego 2010 19:33
Chyba chodzi o Szklary Górne  ❓
Strony żadnej nie znalazłam, a okolic jeszcze nie zwiedzałam...
tak, tak Górne. sorki  😉
a czy wie ktos moze cos o stajni pana J.Poręby w Szklarach Wielkich koło Lubina?? jakis adres strony www? i czy ktos wie jak ta stajnia sie nazywa??


polecam
Pan Jarek to świetny trener, ma bardzo dobre konie
W stajniach jest ład i porządek, konie mają dobrą opiekę.
Nie posiada strony
Stajnia jest zaraz za pałacykiem


Jeśli chodzi o Jaroszówkę to polecam z czystym sercem Stajnię Balladynę - fantastyczne miejsce, konie mają jak w raju, opiekunowie to wspaniali ludzie.
W Jaroszówce jest jeszcze stajnia "u Babuni"

Stadnina u Pana Społowicza
i stajnia u Pana Śnieguckiego


Koło Legnicy są 2 stajnie w Kunicach
jedna to Ami

W Prochowicach jest hodowla Fryzów i są tam jazdy

W Krzeczynie Wielkim - fajny klimat, każdy się zna.

W Chróstniku zbudowana jest śliczna stajnia z halą, ale nic nie wiem na ten temat, bo odbudowują pałac i dopiero później ruszają z dalszymi pracami nad stajnią - właściciel to Pan Miłek.


1 km od Legnicy - www.stajniaprima.fbl.pl

W 2011 rozpoczynam budowe hali 900m2  ośrodka jeździeckiego w Prostyni 1 km od Legnicy. 🙂
Strona stajni w trakcie budowy - jak skoncze to podrzucę link.
W Jaroszówce jest jeszcze gospodarstwo agroturystyczne "U Babuni". W razie czego służę nr telefonu. Bardzo fajne miejsce, ale typowo rekreacyjne. W sprawie pensjonatu można się dogadać z właścicielką.

Krzeczyn Wielki - rekreacja, z niewielkim sportem ( 😉 ) raz w roku organizują u siebie zawody, a szkoda, bo potencjał jest... Ale konia też można postawić, tylko brakuje tam fachowego instruktora. Ogólnie z prezesem dogadać się można.

Sobin - brak instruktora, bo Marta trenuje  tylko córkę. Warunki b.dobre, można postawić konia w pensjonacie. Organizują konsultacje ujeżdżeniowe z dobrymi trenerami.

Szklary Górne - Jarek jest świetnym trenerem jak akurat jest w Polsce, bo siedzi dużo w Niemczech. Kilka b.dobrych koni, ale sport w małym zakresie, startuje tylko Jarek i jego córka a i to w barwach Sobina, bo klub w Szklarach nie jest zarejestrowany w PZJ. Organizują zawody,ale tylko towarzyskie.

W Szklarach jest też pensjonat u p. Wnuka, po sąsiedzku ze stajnią Porębów, ale szczegółów nie znam.

Chróstnik - klub zamknięty dla ludzi spoza firmy p. Miłka, może się coś ruszy, ale zapowiadają otwarcie już od paru lat i nic się nie dzieje nowego...

Niemstów - prywatna stajnia w trakcie organizacji, na razie jeden wielki bałagan. Ale plany wieeeelkie...

Obora - u Marka J., głównie hodowla, sportowo jeździ tylko jego siostra.

W sumie - sporo stajni, ale nie ma gdzie jeździć  😀

Makrejsza   POZYTYWNIE do przodu :)
18 stycznia 2011 17:59
Cień na Śniegu - z Martą jak najbardziej można się umówić na jazdę - sama korzystam i nie jestem jedyna. Efekty są 🙂 Z resztą Staszek też daje treningi.
No, to b.fajnie, bo jak pisałam brakuje w okolicy Lubina porządnego ośrodka z dobrymi końmi, fachową kadrą instruktorską i możliwością startów. Może więc u Marty się to rozkręci...
Makrejsza   POZYTYWNIE do przodu :)
18 stycznia 2011 21:39
Tzn. chodzi mi o jazdy na moim własnym koniu, przyjeżdżają również ludzie na konsultacje ze swoimi końmi. Natomiast o jazdach na ich koniach nie słyszałam...
ja trzymam teraz konia w Szklarach i jest na prawdę bardzo fajnie. Treningi są świetnie prowadzone, atmosfera genialna, hala niby mała, ale da się przyzwyczaić i poskakać. Koni sportowych jest sporo, zarówno ujeżdżeniowych jak i skokowych. Gorąco polecam !
Witam  😀
W okolicy Prochowic stajnia Golanka dla zainteresowanych nasza strona  http://www.stadninagolanka.pl/
Stajnia posiada pensjonat,dwa wybiegi trawiaste ,  plac treningowy z przeszkodami,  12 hektarów  terenów leśnych .
Na miejscu dwóch instruktorów , kowal .Organizujemy cykliczne zawody stajenne  🏇
Nasz photoblog http://www.photoblog.pl/stajniagolanka      🙂
😁
        Ja trzymam konia w Golance. Jest ok 20 km od Lubina i ok 10? od Legnicy. Świetne miejsce. Fajni trenerzy - jak ktoś chce można bardzo dużo się nauczyć w zakresie jeżdziectwa i pracy z końmi. Instruktorzy posiadają b. dużą wiedzę i doświadczenie. A najważniejsze że NAPRAWDĘ chcą podzielić się swoją wiedzą.
          Ta stajnia jest wyjątkowa również dlatego że nie opiera się tylko na odbyciu jazdy oporządzeniu konia i pa. Organizowanych jest dużo zawodów dla jeżdzców którzy dzięki temu mają dodatkową motywację do poprawy swych umiejętności. Imprezą cykliczną jest HUBERTUS. Na koniach i w lesie. Wrażenia i wspomnienia - BEZCENNE 🙂
            POLECAM
Witam. Od 7 lat jestem  posiadaczką konika polskiego. Mam to szczęście że od początku stoi w Golance Dolnej. Po moich doświadczeniach jeździeckich w innych miejscach, wiem że nie ma w bliskiej i dalekiej okolicy lepszej stajni. Czasami było trudno, zdarzały się różne spięcia,spowodowane moją ignorancją i brakiem wiedzy. Szybko zostałam uświadomiona przez mądrych instruktorów, że posiadanie konia to ogromne obowiązki a nie sama przyjemność 2 razy w tygodniu. Niektórym ludziom trudno jest przyznać się do swojej niewiedzy i zaakceptować, że ktoś ich krytykuje  🏇 tacy nie lubią naszej stajni....
Mój koń jest szczęśliwy, ja wciąż robię  postępy.... jeśli ktoś chce zobaczyć jak może skakać kp to zapraszam na  stajniagolanka.
Jeśli nie boicie się prawdy o swoich umiejętnościach  i  rzeczywiście chcecie  się czegoś nauczyć to przyjedźcie do Golanki Dolnej 4, stajnia ELEAR!!!
Klub w Krzeczynie organizuje zawody w skokach 15. maja. Szczegółów jeszcze nie znam, ale pewnie jak zwykle klasy od LL do C.
Jeszcze jest jedna prywatna stajnia w Bukownej - k.Jaroszówki.
Prowadzi ją niejaki Pan Wojciech. Godne polecenia są padoki w bdb stanie, konie są padokowane przez cały rok. Piękne tereny do jazdy, jest też czworobok 20x40/60 - nie pamiętam czy 40 czy 60. Stajnia zadbana, dobre warunki mimo, iż z zewnątrz tak nie wygląda. Konie są dobrze traktowane.
Jest tam też pensjonat obecnie chyba są 3 miejsca wolne, bo 4 konie już tam stoją.
Prowadzą też grille, jakieś imprezy, mają bryczkę i sanie.
A i jak się nie mylę oferują też boksy dla koni, które jadą na zawody do Jaroszówki (tam czasami brak miejsc).

Polecam. ; )
Ponawiam temat założony przez Makarejszę! Szukam pensjonatu w okolicach Przemków-Radwanice-Głogów-Polkowice. Migrowałam do Głogowa w 2011 roku i już tutaj zostaję (lub w sąsiednich okolicach). A że kupno konia staje się coraz bardziej realne zaczynam poszukiwania przyszłego stajennego domu. Najbardziej interesują mnie okolice podanych miast i wsi, poniważ jest tu łatwy i szybki dojazd ("druga" strona Odry nie wchodzi w grę, ponieważ most jest często zablokowany - wypadek, próba samobójstwa 😉 ). Do Jaroszówki niestety zbyt daleko...

Z podanych wcześniej informacji, na pewno obadam polecane Szklary Górne. Jeśli ktoś ma na temat miejsca jakieś aktualniejsze informacje i były skłonny się podzielić to niecierpliwie czekam!  :kwiatek:

Znalazłam także w sieci http://www.hotelbienkow.pl/index.html, czy ktoś zna, może powiedzieć coś więcej?

Pensjonat nie musi mieć rozbudowanej infrastruktury treningowej, ponieważ nie zamierzam rozwijać się stricte sportowo. Bardziej ogólnorozwojowo i rekreacyjnie (spełniając marzenia 🙂 ). Moje plany dotyczą tego lata (oby!) lub następnego roku.


Edit: zapomniałam o Jakubowie. Wiem, że działa tam ZHK, czy ktoś coś wie więcej? Byłam tam rok temu i widziałam małe stadko, ale nie mogłam się "dopukać" do właściciela domu obok, a oprócz tego nie zauważyłam żadnej stajni czy stadniny...  🤔
Zdecydowanie odradzam hotel w Bieńkowie! Znam właścicielkę i dlatego nie polecam  🤔

Natomiast b.dobre warunki są w Sobinie, u Marty. http://www.facebook.com/OsrodekSportowKonnychSobin
W Szklarach radzę postawić konia w pensjonacie u Jarka Poręby lub u p. Wnuka. Natomiast nie polecam stajni Ewy.

Tak bliżej Głogowa, to nie znam stajni, może spytaj na pw zabeczki17 lub moni.
:
Dzięki Cień na śniegu! Monia już się sama ze mną skontaktowała! Oddałabym wszystko, żeby przyspieszyć te kupno i już cieszyć się nowym życiem! Mam nadzieję, że jakoś to się poukłada wszystko i nie będzie problemów ze znalezieniem domku. 🙂
Cień na śniegu Ewka trzyma konie u Pana Wnuka  😉 A co do Sobina zostało tam 2 lub 3 pensjonariuszy , wnioski można wyciągnąć samemu .
Krzeczyn-p/Dajnowski- Brak hali,ogólnie ok dużo rekreacji.
Bukowno-p/Wojtek-Brak hali,piękne tereny,wiele zieleni.Ale warunki dla koników pensjonatowe(tragedia)chcesz grila,zabawę przed stajnią,skorzystać z wc ok.... ale za wszystko dopłacasz!!!!!
Sobin-p/Różańska Jest hala,padoki,tereny itp niby ok ale atmosfera jaką tworzy właścicielka hm......  jedna klika bo wszyscy uciekli mimo przyzwoitych warunków(dużo by pisać!!!)Choć ceny nie małe.
Szklary-p/Poręba Jest hala,dobre warunki,koniki u p/Wnuka w pensjonacie mają dobrze i jest dużo ludzi i słyszałam że mają dodatkowe boxy dobudowane bo ludzi przybywa.Ceny atrakcyjne.
Powiem tak...
W Szklarach może i jest fajnie i dużo ludzi, treningi prowadzi świetny jeździec.
Stajnia u p. Wnuka, znajduje się tam Ewka, która zanieczyszcza całą atmosferę. Do tego podaje się za wykwalifikowanego instruktora, a sama ledwo zdobyła brązową odznakę.
Co do Sobina...
Stajnia duża, przejrzysta, czysta.  W stajni jest bardzo pozytywna atmosfera i wcale nie zostało tam 2, 3 pensjonariusz. 
Pensjonariusze w Szklarach również się szybko wykruszą dzięki p. Ewie.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się