Wpływ odżywiania na wygląd. ZDJĘCIA :)

Naprawdę wysoka wiedza podając przykład anglika.
Gratuluję 🙂
może zanim coś równie mądrego ktoś napisze niech przeczyta historia tej rasy.
Poza tym jeżeli tego nie popierasz, to czemu mimo wszystko popierasz jazdę Gracji? Fakt, faktem to jej koń, niech robi co chce. Życzę, żeby nigdy nie musiała płakać na forum później, że z jej koniem jest coś nie tak.
nie oceniej mojej wiedzy po jednym poscie ok.wiem o co come on i znam historie tej rasy z anglikami ze to rasa jak inna niz wszystkie ze jest szybko rosnaca i szybko dojrzewajaca dlatego tez zaczynaja biegac rok wczesniej niz araby. Sa inaczej jezdzone niz "normalne" konie, bez takiego ucisku na kregoslup a nie popieram tego ze wzgledu na to ze w głowie to jeszcze dzieci jak i kon ghracji. Nie popieram jazdy na tak młodych koniach. Ale rozpoczecie pracy z koniem moim zdaniem w takim wieku nie jest za wczesnie.
teraz mozecie mnie zjesc
budynio   powrót do świata dźwięków!
27 grudnia 2008 19:42
gracja.. a czy o tym, że konia sie najpierw lonżuje aby rozciągnął sobie i wzmocnił mięśnie grzbietu aby mógł nosić człowieka to Ci ktoś wspominał?
o tym, że u młodziaków regularna praca to podstawa?
o tym, że wsiadasz (- bo co innego gdyby to była lonża) nieregularnie to robisz koniowi jeszcze większą krzywdę?
myślę, że już zaczynasz sobie uświadamiać co sie dzieje choć tego nie przyznasz. nie masz co pisać - forumowicze voltowi są tacy a nie inni.. z kolejnym takim przypadkiem ręce opadają po prostu.
Arya to tłumaczenie wyscigowe to mnie zawsze najbardziej śmieszy , są folbluty faktyczie sprawne po tym ale  dziesiatki jak nie setki są  na mieso , hodowle( klacze)  , do krycia tylko( ogiery z licencja)    lub ktos sie zlituje i kupi do tuptania lub na łąki  np.my za psie lub nie psie pieniadze.
ciska skad masz takie statystyki?
statystyk zadnych nie podałam , jak juz to z własnych obserwacji  bo ruch na wyscigach koni jest duzy a u handlarza co i rusz pare xx sa pareset złoty

EOT
gracja03   "Kto dosiadł konia ten dosiadł wiatr"
27 grudnia 2008 20:04
😀
caroline   siwek złotogrzywek :)
27 grudnia 2008 20:09
gracja03, ja cie oceniam za to jak kon wyglada na zdjeciach: dramat.
a reszta opowiesci o wieku i uzytkowaniu... przykro mi.
gracja03   "Kto dosiadł konia ten dosiadł wiatr"
27 grudnia 2008 20:14
😎
caroline   siwek złotogrzywek :)
27 grudnia 2008 20:20
udam sie po poradę do kogoś kto mi jej szczerze udzieli
widzisz... tutaj to tez byla szczerosc.
ten kon wyglada zle. i dobrze, ze szukasz porad. ale moze jednak przemysl swoje reakcje - widzisz sama, ze jest zle, szukasz pomocy, ludzie ci mowia - kon wyglada zle. przeciez to jest to samo co sama widzisz - jest ZLE.
tylko oprocz tego co ty dostrzegasz jako przyczyne, podano ci jeszcze inne przyczyny.
i je tez powinnas rozwazyc.
budynio   powrót do świata dźwięków!
27 grudnia 2008 20:23
caroline jak zawsze mądrze prawisz 🙂 problem w tym, że albo gracja nie dopuszcza do siebie krytyki albo niestety musze to szczerze nazwać ograniczeniem. swoje 3 zdania i nikt nie ma prawa więcej głosu.

edit - dokładam 3 grosze.

gracjo jak myślisz jak świadczy o tobie fakt, że powycinałaś te swoje głupoty i wkleiłaś ikonki?
widać nie lubisz ponosić konsekwencji za słowa. rzucasz się i burzysz, robisz zamieszanie po czym wycinasz swoje słowa i myślisz, że nikt nie będzie pamiętał. dziecinada
gracja03   "Kto dosiadł konia ten dosiadł wiatr"
27 grudnia 2008 20:52
Dziecinada hahahah i kto to mówi, wstyd mi tylko, że wdałam się w tak głupią  dyskusje , a że dużo wiecie to tylko wam się wydaje

gracja no tak, przeciez jestes najmadrzejsza a pytasz sie o cos zeby tylko potem powiedziec ze wszyscy sie nie znaja  🙄
pff wybacz, ale w tym momencie jesteś żałosna  😂
caroline   siwek złotogrzywek :)
27 grudnia 2008 21:07
Dziecinada hahahah i kto to mówi, wstyd mi tylko, że wdałam się w tak głupią   dyskusje , a że dużo wiecie to tylko wam się wydaje
przede wszystkim dobrze wiemy co widzimy. i szczerze piszemy, ze nam sie to nie podoba.



a to fotki, od ktorych zaczela sie dyskusja:

PRZED:



PO:
a href="http://www.fotosik.pl" target="_blank" rel="ugc">


a tu wiecej:
witam wszystkich serdecznie, po dzisiejszej małej sesji zdjęciowej postanowiłam się ptzyłączyć do was i pochwalić moim zimowym słoneczkiem
a więc
Waga młp. po Ważka młp. i Elgon młp.
163 w kłębie i wciąż staram się ją przytyć











Caro mistrz  😁
Mhmmm czuję w powietrzu rozlew krwi  🤣
Nie ma jak ludzie, którzy nie uznają żadnej krytyki.
Gracja ja bym podziękowała za porady,a nie krzywiła się bo nie zostałaś zlinczowana. Wiele osób próbowało Ci pomóc, widocznie jednak nie chciałaś pomocy ale pochwał, jak to Twój koń wspaniale się zmienił.
Koń nie wygląda tragicznie źle, ale przede wszystkim wygląda zdecydowanie gorzej po niż przed i w tym cały sęk.
Averis   Czarny charakter
27 grudnia 2008 22:03
Chyba mnie coś ominęło (nawet nie wiem co, bo Gracja wykasowała posty). Coś czuję (po cytacie wstawionym przez Caroline), że chyba pomyliłam się co do tej osoby (tj. gracji03). Przykro mi, myślałam ,że ona naprawdę szuka porady. Ehh...Idę chlipać w kącie. I miej tu człowieku serce   🥂
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
30 grudnia 2008 17:49
ze skrajnosci w skrajnosc( nie byla moja i nic nie mialam do gadania...  🙄 )



caroline   siwek złotogrzywek :)
30 grudnia 2008 18:15
ze skrajnosci w skrajnosc( nie byla moja i nic nie mialam do gadania...  🙄 )



pierwsze zdjecie Nerwiny jakie widzialam/pamietam, na ktorym nie moge sie przyczepic, ze kobyla za chuda!
i w sumie, no moze ciutke zbyt puszysta jest 😉 ale wlasnie taka, ze wszystkich zdjec jakie pamietam, najbardziej mi sie podoba!

ma plecy, rokuje na posiadanie zadu... mnie sie podoba...!
dokładnie to samo pomyślałam jak zobaczyłam to zdjecie
taggi   łajza się ujeżdża w końcu
30 grudnia 2008 18:22
ktore jest pierwsze, a ktore drugie? bo mi na foto nr 1 zdecydowanie bardziej pasuje niz na 2. 🙄
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
30 grudnia 2008 18:29
caroline a co ci w tym nie pasuje?


taggi pierwsza fotka to lato 2006 i poczatek mojej dzierzawy zdjecie drugie to wiosna 2007 i srodek mojej dzierzawy ( dla konia duzego chodzacego codziennie pol ciuka siana i 1.5 kg owsa 🙄 ) potem w lato sie odpasla ( trawa ) i zaczely sie problemy z przeprowadzkami, rozdzielaniem stada, okropnmymi warunkami ( konie staly w dziurawych chlewikach  😤 🙄 ) jedynie na trawie i garstce siana! bez owsa! ( nie byla moja) w koncu rodzice sie zlitowali i mi ja kupili i wtedy za namowa poprzedniego wlasciciela pojechala do ogiera gdzie "nie zaskoczyla", od ogiera we wrzesniu 2007 pojechala do nowej aktualnej stajni gdzie niczego jej nie brakuje ( siano. owies, olej, otreby, granulat ziolka itd)
caroline   siwek złotogrzywek :)
30 grudnia 2008 18:34
caroline a co ci w tym nie pasuje?
po prostu tamto podoba mi sie bardziej. wole konie "krąglejsze" niz z zylastymi miesniami na wierzchu (taki moj prywatny gust)

jesli mam byc szczera, to napisze to co mi najbardziej nie pasuje w tym zdjeciu: skoro ten kon jest regulanie jezdzony i trenowany, to dlaczego (1) jego zad jest tak nieproporcjonalny do reszty ciala oraz (2) co z plecami, tj gdzie sa? 
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
30 grudnia 2008 18:36
zdjecie jest pod katem? co do zadu zobacz we wplywie treningu
caroline   siwek złotogrzywek :)
30 grudnia 2008 18:45
zdjecie jest pod katem? co do zadu zobacz we wplywie treningu
chodzi o te?




i tak, oczywiscie nie da sie zaprzeczyc, ze widac poprawe, ale... to jest nadal za malo - w moim przekonaniu - na wiecej niz ocene dostateczną za wygląd zadu.

co do zdjecia "pod katem" - no to sorry, wklej w takim razie zdjecie pod lepszym kątem...
taggi   łajza się ujeżdża w końcu
30 grudnia 2008 18:50
margaritka a co sie stalo ze ona tak strasznie schudla miedzy latem 2006 a wiosna 2007?
Chyba wszystko zostało opisane...

Kobyła się poprawiła,ale mi osobiście nie podoba się zad i grzbiet...dla mnie trochę jak deska,za mało okrągłości,ale pewnie jeszcze trochę odżywienia,pracy i się poprawi🙂
taggi   łajza się ujeżdża w końcu
30 grudnia 2008 18:58
nie, no zostalo opisane co sie dzialo od wiosny 2007 (przynajmniej tak rozumiem slowa margaritki), a ja sie zastanawiam co sie dzialo do tego czasu
caroline   siwek złotogrzywek :)
30 grudnia 2008 19:06
nie, no zostalo opisane co sie dzialo od wiosny 2007 (przynajmniej tak rozumiem slowa margaritki), a ja sie zastanawiam co sie dzialo do tego czasu


przeciez pisala o 2006:

taggi pierwsza fotka to lato 2006 i poczatek mojej dzierzawy zdjecie drugie to wiosna 2007 i srodek mojej dzierzawy ( dla konia duzego chodzacego codziennie pol ciuka siana i 1.5 kg owsa 🙄 ) potem w lato sie odpasla ( trawa ) i zaczely sie problemy z przeprowadzkami, rozdzielaniem stada, okropnmymi warunkami ( konie staly w dziurawych chlewikach  😤 🙄 ) jedynie na trawie i garstce siana! bez owsa! ( nie byla moja) w koncu rodzice sie zlitowali i mi ja kupili i wtedy za namowa poprzedniego wlasciciela pojechala do ogiera gdzie "nie zaskoczyla", od ogiera we wrzesniu 2007 pojechala do nowej aktualnej stajni gdzie niczego jej nie brakuje ( siano. owies, olej, otreby, granulat ziolka itd)
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się