Wpływ odżywiania na wygląd. ZDJĘCIA :)

gracja03   "Kto dosiadł konia ten dosiadł wiatr"
26 grudnia 2008 22:36
😀
Gracja koń schudł i stracił resztki mięśni z pleców i szyi.
gracja03   "Kto dosiadł konia ten dosiadł wiatr"
26 grudnia 2008 23:15
😀
W takim razie porozmawiaj z kimś kto się lepiej zna na żywieniu, poczytaj bo widać Ci to nie do końca idzie tak jak powinno. I piszę bez złośliwości.
gracja03   "Kto dosiadł konia ten dosiadł wiatr"
26 grudnia 2008 23:25
😀
darolga   L'amore è cieco
26 grudnia 2008 23:33
Może zmiana menu? Może nieodpowiada jej ten gotowiec Eggersmana? A sam owies wyjada? A może podzielić na 4 posiłki, aby dostawała mniej, ale częściej? A może siano ograniczyć, bo się po prostu sianem napycha i ni ma miejsca na treściwą?
caroline?  😀 🙇
Samanta.
Znowu mam takie pytanie.Czy konie chodzące juz pod siodłem można zaliczyć do tego wątku??Przecież zmiana wtedy nie jest tylko pod wpływem żywienia ale i pracy i nie można takich zmian porównywać do zmian wywalanych tylko żywieniem
gracja ja bym zaczęła od badań kału i krwi (jeżeli jeszcze tego nie zrobiłaś) być może brakuje jej jakichs konketnych witamin albo jest bardzo zarobaczona (zwróć uwagę na to, że odrobaczanie nie zawsze działa, czasami trzeba powtórzyć a czasami dobrać konkretny środek) 😉
gracja03 A zeby kobyla miala sprawdzane ? Bo zmiana paszy i odrobaczenia nic nie da jak zeby sie posypaly.
gracja03   "Kto dosiadł konia ten dosiadł wiatr"
27 grudnia 2008 15:43
😀
a pewnie ze wkroczyla.
W wieku dwóch i pół roku koń zmienia mleczne środkowe siekacze na zęby stałe.
Kiedy koń ma 3 i pół roku, wychodzą stałe boczne siekacze.
Mialam rowniez na mysli trzonowce moze, ktorys zlamamy moze kaleczy policzek i kon nie moze jesc bo poprostu sprawia mu to bol
Gracja

Ile lat ma twój koń , ile chodzi pod siodłem ( od jakiego czasu) ?

Ja najpierw zrobiłabym zęby i sprawdziła czy zacznie dojadac jedzenie .
Zrobiła badania krwi i kału  to mysle ze tez podstawa.
Dodała jej do menu kaloryczne dodatk  dobrze przyswajalne jak np pasze dla starszych koni , po chorobach  z duza zawartoscią kukurydzy , jęczmienia.
Równiez nie karmiłabym jej owsem w ogóle a przestawiła na gnieciony jeczmień.
Dawalabym jej ze 3 razy w tyg mesz.
Naprawde koń wyglada nie za fajnie , mozna tez wspomóc przyrost masy Weight Builderem z Farnamu
ciskamoja nie ma skończonych 3 lat
budynio   powrót do świata dźwięków!
27 grudnia 2008 16:55
Gracja

Ile lat ma twój koń , ile chodzi pod siodłem ( od jakiego czasu) ?



właśnie chciałam o to pytać...ciska[quote author=gracja03 link=topic=463.msg130344#msg130344 date=1230392623]
moja nie ma skończonych 3 lat

[/quote]

to od jakiego czasu pod siodłem chodzi.. znowu mnie trwoga ogarnia.
bo skoro ten koń nie ma 3 lat a ja juz widziałam troche zdjec gracji na koniu  i to równiez z hubertusa  to................. yyy  to chyba nie na tym koniu ? 🤔
gracja03   "Kto dosiadł konia ten dosiadł wiatr"
27 grudnia 2008 17:07
😀
cudownie  ręce i cycki opadają
weź weta , zmiań żywienie i tyle
tak właśnie myślałam. no cóż.ja bym konia nie ruszała dopóki nie nabierze trochę masy.
młody jest to niech sobie jeszcze dzieciństwa po nadużywa.
gracja03   "Kto dosiadł konia ten dosiadł wiatr"
27 grudnia 2008 17:42
😀
ha ha ha
budynio   powrót do świata dźwięków!
27 grudnia 2008 18:03
o rany wszystko wiedzących?
nie jestem złośliwa, ale skoro nasze rady nie są dla Ciebie istotne to zapytaj weta czy wsiada sie na nieskostniałego konia poniżej 3 lat i czym to grozi...
tylko czy będziesz miała odwagę przyznać się do tego, że to nie my jesteśmy wszystko wiedzącymi forumowiczami  ze złymi radami tylko, że to Ty popełniłaś błąd który odbije się na koniu w przyszłości?
no a jeszcze niedożywiony młodziak  pod siodłem to juz bajka

ale co ja tam wiem
Averis   Czarny charakter
27 grudnia 2008 18:16
Dziewczyny- spokojnie, dziewczyna pisała, ze szukała porady u kogoś bardziej kompetentnego, może to on ją źle naprowadził? Choć to nie zwalnia od odpowiedzialności.
gracja03 czy wsiadanie na tak młodego konia było naprawdę konieczne? Piszesz, ze jazdy są sporadyczne, skoro są tak rzadko, to czy nie mogłoby ich w ogóle nie być? Nie lepiej jej dać dorosnąć? Jeśli naprawdę zależy Ci na jej kondycji i zdrowiu  to ja bym zrezygnowała zupełnie z jazd (nawet tych lekkich itd.) dopóki konina nie nabierze tłuszczyku, który dopiero potem będzie można zamienić w mięśnie. Wsiadanie na tak młodego konia, który na dodatek ma prawie zerowy poziom mięśni może skończyć się dla jego kręgosłupa tragicznie. Inna sprawa, że ja w ogóle jestem za zajeżdżaniem koni jako 4-latków, ale to moja prywatna opinia. W każdym bądź razie koń dla mnie jest nie do ruszenia póki nie skończy 3 lat.
pisałabym spokojnie gdybym nie przczytała czegos w stylu " to mój koń to SE moge"
😉 
poradziłysmy , zrobi co chce a to nie watek o tym czy jezdzi na 2 latku czy nie to juz było wałkowane.
gracja03   "Kto dosiadł konia ten dosiadł wiatr"
27 grudnia 2008 18:45
😀
gracja03,  różne metody się praktykuje niestety... a potem się słyszy o 1,5 rocznych zajeżdżonych ogierkach  😤
sama ją zajeżdżałaś??
gracja ja nie mam zamiaru nikomu ubliżać ani podważać czyjejś wiedzy ale to, że konia można zajeżdżać w wieku 2,5 roku jest G Ł U P O T Ą. Koń do wieku 6-7 lat jest w pełni rozwinięty więc teraz sobie porównaj niecałe 3 a 7 to jest 4 lata różnicy... W tym momencie Twój koń ma tak 'plastyczny' i miękki kręgosłup a nie wspomnę o stawach i ścięgnach, że nawet wsiadającna nią jak to napisałaś 'w granicach rozsądku' jest beznadziejne i uwierz nie przyniesie dobrych skutków w przyszłości. Teraz zapewne naskoczysz na mnie, że sie czepiam, że to nie mój koń ale uwierz, że ani nie chce być złośliwa ani uszczypliwa ani nic w tym rodzaju, tutaj każdy z nas myśli tylko o dobru konia, przecież każdy z nas ma takiego przyjaciela i kazdy chce dla niego jak najlepiej.
Poprostu przemyśl, posłuchaj, odezwi się do użytkowniczki 'Dea' niech ona Ci prześle świetny artykuł natemat rozwoju i kostnienia młodych koni i postanów co dla Ciebie liczy się najbardziej 😉

A co do tuczenia polecam śrutowaną kukurydzę w ilości ok. kubka dziennie, otręby (chociaż nie jestem zwolenniczką) dobre musli, olej i przede wszystkim jak pisałam badania żeby niepotrzebnie nie wyrzucać kasy a dopasować pasze i inne składniki diety do danego konia.
Dziewczyny wyluzujcie. Konie zajezdza sie w wieku 2.5  3 lata.  Na wyscigach biegaja jeszcze mlodsze folbluciki )tego i ja nie popieram) a potem sluza jeszcze pezez wiele, wiele lat.Przeciez gracja nie pocina na kobyle nie wiadomo ile dopiero wdraza ja do pracy i narazie nie zapowiada sie zeby kon ruszyl do ostrej roboty. Na dodatek interesuje sie jak kobyle najlepiej odzywiac zasiega porady wetow.
gracja03   "Kto dosiadł konia ten dosiadł wiatr"
27 grudnia 2008 18:58
😀

Poszło ostrzeżenie. Przy kolejnym pojawi się wypowiedź moderowana. Za dokładnie takie wyskoki pozbyliśmy  się na 'Volcie' możliwości edytowania swoich postów. Najwyraźniej i tutaj treba będzie coś w tej kwestii zrobić, bo ak widać nie każdy potrafi być odpowiedzialny za swoje słowa.D.

 Wykorzystanie edycji posów do całkowitej zmiany ich treści, co powoduje ogłupienie innych użytkowników forum poprzez wycięcie części dyskusji.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się