Stajnie w Warszawie i okolicach

kujka   new better life mode: on
26 lipca 2010 16:15
PP33, umiem rozpoznac zbyt chudego konia i w tej stajni stalo ich mnostwo, jakos konie moich znajomych po przeniesieniu do innej stajni dopiero zaczely wygladac jak paczki w masle, pomimo tego ze karmione byly zekomo tak samo. wiem co widzialam. Ostatni raz bylam w tej stajni bodaj w marcu i nie chce wiecej tam trafic. dla mnie EOT.
Wczoraj ktoś mi powiedział zasłyszaną plotkę o wypasionej stajni w Prażmowie, jakiegoś faceta: ok.50 koni, hala, full. To moje okolice i nic nie wiem? Czy komuś się pomyliło i miał  na myśli hmm... Koryta albo Gościeńczyce? Jest coś w samym Prażmowie?
lostak   raagaguję tylko na Domi
27 lipca 2010 16:06
paa, jest taka stajnia, czytalam na forum o niej dawno temu, chyba 2 lata temu, byla nieskonczona, ale rzeczywiscnie na wypasie, ktos z forumowiczow ja ogladal.  nie jestem tylko pewna czy wlasciciel ma cos wspolnego z konmi, a jak wiesz czasem jest to problemem w codziennym funkcjonowaniu stajni i funkcjonalnosci infrastruktury.
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
27 lipca 2010 19:04
ostatnio ja tam byłam, stajnia robi wrażenie ...hala, lonżownik, karuzela, fajna ujeżdżalnia i duża ilość padoków  🙂  ale  chyba nie trafiłabym tam drugi raz  😁
paa - jak sobie przypomnę miejscowość to dam znać  👀
edit .. to żadne odkrycie  🏇 bo to stajnia goldenhorse w Korytach  😁
Ja też o niczym w Prażmowie nie słyszałam, tam bardziej na Grójec wiem, że coś było ale bez hali.
paa. muszisz zglębić swoją plotkę bo ja kiedyś przejeżdżałam obok takiej bardzo dużej stajni z halą i padokami ale to było chyba gdzieś koło Tarczyna.
z tego co pamiętam forumowa frodoslaw (Dora od Frodo) stoi teraz w GoldenHorse
Petit, Ty możesz mieć na myśli Krakowiany.
edit:!
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] Ogłoszenie
MsCarmen, tak generalnie to od tego są ogłoszenia, a nie wątek warszawskich stajni...
Anaa to nie jest ogłoszenie, to poszukiwanie warszawskiej stajni, która mi takie warunki zapewni
MsCarmen, przeczytaj raz jeszcze swój post.
IMO idealnie kwalifikuje się do ogłoszeń - szukasz kogoś z Wawy z takim i takim koniem do zdjęć... za udostępnienie koni do sesji oferujesz zdjęcia...
no ale może ja nie umiem czytać ze zrozumieniem.
MsCarmen, do ogłoszeń, myślę że chętnych będzie mnóstwo. Ale nie ten wątek.
Burza, Anaa dobrze, już sobie stąd idę 😉
Szukam miejsca w szeroko pojętych okolicach Warszawy (powiedzmy do 100km od niej), w którym można byłoby postawić konia na 24h/dobę na łąki. Chodzi mi o okres 2-3 miesięcy, do pierwszych mrozów. Zależy mi na db ogrodzeniu (pastuch nie wchodzi w grę, ponieważ koń niedowidzi), towarzystwie (koni, owiec, nieistotne), dostępie do wody. Będę wdzięczna za podpowiedzi  :kwiatek:
Ogryzek,
Kolezanka sie przeprowadza do czegos takiego w okolicach Nasielska.
W razie czego pw.



A swoja droga.
Kto zna/widzial/slyszal.
Mala kameralna stajnia +super opieka + duze pastwiska + normalni wlasciciele + las za plotem.
Na polnoc od Warszawy/ lewa str Wisly.
Do 50km.
Dojazd nieistotny.
Cena nie gra roli 😎
caroline   siwek złotogrzywek :)
28 lipca 2010 16:35
szukamy podobnej stajni co Ogryzek: padoki i dobra opieka. ale najchętniej w okolicach prawobrzeżnej Warszawy, Wołomin, kierunek na Siedlce/Lublin. Ktoś coś widział/wie/moze podpowiedzieć? :kwiatek:
to ma być stajnia na szczęśliwą emeryturę dla dwóch zaprzyjaźnionych ze sobą koni.
ash   Sukces jest koloru blond....
28 lipca 2010 16:47
Ogryzek dostała już PW.

Jakieś 65 km od Warszawy okolice Wyszkowa nad Bugiem trzymałam przez 5 lat konia. Konie mają ogromne wybiegi trawiaste z dostępem do rzeki. Ogrodzenia solidne-wysokie i drewniane.
Całe dnie na dworzu, na noc murowana stajnia- chyba że wolisz żeby noc spędzał na dworze. Osobiście polecam. Wlaściciel miły i bardzo dbający o konie. Ma swoich 5 koni i kilka na stałe od wielu lat w pensjonacie.


Świniotop, ul. Słoneczna 19, 07-202 Wyszków
tel. (029) 596-65-18; tel. kom. 0502-276-201
www:    http://agrotrzcinscy.com.pl
e-mail:    info@agrotrzcinscy.com.pl
caroline   siwek złotogrzywek :)
28 lipca 2010 17:04
ash, dziękuję bardzo :kwiatek:

a coś w tym stylu, tylko nieco bliżej? tak, zeby móc w miarę często do konia podjechać i zaopiekować...?
zoyabea, stajnia w Dąbrowicy spełnia 2 kryteria.
zoyabea, stajnia w Dąbrowicy spełnia 2 kryteria.


2 z moich niewielkich 6ciu?  😵
Dobrze o tej stajni slyszalam...ale to MUSZA byc wszystkie spelnione kryteria  😎
I tak slicznie  :kwiatek:
zoyabea,  miałam na myśli, że spełnia te kryteria:
Kto zna/widzial/slyszal.
Mala kameralna stajnia +super opieka + duze pastwiska + normalni wlasciciele + las za plotem.
Na polnoc od Warszawy/ lewa str Wisly.
Do 50km.
Dojazd nieistotny.
Cena nie gra roli .

A nie te, o których pisałaś o Nasielsku 🙂
Stajnia kameralna, bez rekreacji- jest
super opieka- jest
pastwiska- są
normalni właściele- eeee, nienormalni, bo zakreceni na punkcie koni całą rodziną
las- jest, tylko płotu do lasu nie ma 😉
Tozoyabea,  miałam na myśli, że spełnia te kryteria:
Kto zna/widzial/slyszal.
Mala kameralna stajnia +super opieka + duze pastwiska + normalni wlasciciele + las za plotem.
Na polnoc od Warszawy/ lewa str Wisly.
Do 50km.
Dojazd nieistotny.
Cena nie gra roli .

A nie te, o których pisałaś o Nasielsku 🙂
Stajnia kameralna, bez rekreacji- jest
super opieka- jest
pastwiska- są
normalni właściele- eeee, nienormalni, bo zakreceni na punkcie koni całą rodziną
las- jest, tylko płotu do lasu nie ma 😉


O rany! Zle zrozumialam...
To mow kobieto  🥂
zoyabea, napisałam : Stajnia Dąbrowica. Szczegóły masz w katalogu stajni.
zoyabea, napisałam : Stajnia Dąbrowica. Szczegóły masz w katalogu stajni.

Nieprzytomna jestem. Ogromne  :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:

zoyabea, z stroną Wisły fakt. Jakoś nie przyswoiłam tego, bo kojarzyłam Cie z wiadomymi stajniami i okolicami 😉. A las jest. Może nie puszcza, ale grzyby zbierać można i koniem pojeździć również.
ash ja też polecę tą stajnię  😉 mam tam całe dwie minuty przez łąkę na działce, więc często widzę co tam się dzieje  🤣

wbrew pozorom dojazd nie jest zły, teraz gdy zrobili nową trasę  🏇
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
28 lipca 2010 22:27
zoyabea Dąbrowica to stajnia forumowego ridera - zresztą trochę nas na r-v jest, ale nie wszyscy się ujawniamy 😉
Czy to prawda, że Kuźnia została sprzedana i obiekt nie będzie miał już nic wspólnego z końmi?
D&A, na pewno była niedawno na sprzedaż i generalnie tam mocno to wszystko końsko bankrutowało...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się