Stajnie w Warszawie i okolicach

Poszukuję pensjonatu na południowy-wschód od Warszawy, trasa Warszawa-Otwock, Warszawa-Mińsk Mazowiecki, Wawer, Rembertów, Sulejówek, Góraszka itp. Nie szukam stajni sportowej, nie potrzebuję złotych klamek, może być mała, kameralna, jednak zależy mi, żeby koń wychodził na trawę. Cena do 900 zł.
Może oprócz tych najbardziej znanych, znacie jakieś niewielkie pensjonaty, które się nie ogłaszają? W końcu poczta pantoflowa najlepszą pocztą  😉


FC-Dabrowica ma wolny boks.
Jestem ciekawa opinii o pensjonatach Stajnia Górki( dawna cabriola), Stajnia Humorek oraz Celinów. Najlepiej osoby, które stacjonuja w tych stajnia albo w innym stopni mialy do czynienia. Bede wdzieczna za wszystkie opinie 🙂
Jestem ciekawa opinii o pensjonatach Stajnia Górki( dawna cabriola), Stajnia Humorek oraz Celinów. Najlepiej osoby, które stacjonuja w tych stajnia albo w innym stopni mialy do czynienia. Bede wdzieczna za wszystkie opinie 🙂


O Górkach nie słyszałam dobrych opinii, podobno lepiej omijać. W tamtych okolicach jest jeszcze Dobrzyniec, Malcanów i Pęclin. Choć nie wiem, co w Pęclinie teraz się dzieje, ktoś coś wie?
W Pęclinie chyba full. Jakiś czas temu mieli jeden wolny boks.
Zajrzałam na swoje ukochane forum  🤣 i nie dość, że widzę awanturę w sprawie stajni, w której ostatnio byłam spróbować wydzierżawić konia to jeszcze wywołano mój login? To jakiś przypadek, Megane?


Byłam niedawno w stajni na Białołęce.
Przepraszam za edytowanie posta w części znacznej ale właścicielka stajni poczuła się mocno urażona moją negatywną opinią ponieważ uderzam w jej dobra osobiste. W innym wypadku dowiedziałam się, że mogą mi grozić kwestie sądowe.
Moje zdanie na temat zachowania tej osoby z minuty na minutę staje się bardziej negatywne (czy znów podobno obrażam?).
Ja,  jako osoba dorosła chcę tylko powiedzieć, że mi się nie podobało (tyle mogę powiedzieć na forum bez konsekwencji prawnych?).

Byłam w stajni ok półtorej godziny i wystarczy. Tylko tyle powiem.

Szkoda tylko, że szefostwo tej stajni tak bardzo, źle czuje się z negatywną opinią,  żeby dochodziło do takich rozmów. W wiadomości prywatnej mogę napisać, którą stajnię na Białołęce omijać szerokim łukiem.

Hahahahaha... wyrażanie opinii to nie obrażanie 😉
Powiem tak, dobra stajnia zawsze się obroni, kiepska będzie atakowała 😉
Przykro mi, ze to Cie spotkało, tzn spotkanie z właścicielką  😂
Brawo Czeremchowa! Lepszej antyreklamy nie mogliście sobie zrobić 😂 Już lepiej byście na tym wyszli nie komentując publicznie, skoro nie potraficie tego zrobić z klasą. Krytykę też trzeba umieć przyjąć. I trzeba również przyjąć do świadomości, że każdy ma prawo oczekiwać czegoś innego i nie każdemu każda stajnia przypadnie do gustu.

Żeby nie było, byłam tam tuż po otwarciu w Czeremchowej i wtedy mi się nie podobało, głównie ze względu na brak miejsca. Mały plac, mała hala, mało padoków oraz lokalizację - jednak to miasto, a ja czegoś innego oczekuję od stajni.


Megane, z prawnikiem nie wygrasz a mi się po sądach nie chce chodzić.. 

Napisanie "stajnia NAZWA mi sie nie podoba bo... " uraża jej dobra osobiste. Wg mnie niestety to brak przyjecia krytyki i tego, że komuś może nie odpowiadać.


Nagana, w moim przypadku Pani nie komentowała niczego publicznie.  Napisala mi na priv wysyłając przepisy z kodeksu co mam zmienic.  Najlepiej usunąć cały post.
Podobno jedyną prawda, ktora napisalam to to, ze lonza zajmuje pół hali. Na więcej nie moglam sie wypowiedzieć bo przeciez bylam na krótkiej wizycie..  Mysle, ze gdyby mi sie podobalo to bym zostala dluzej a obecnie nie mam najmniejszej ochoty przekroczyć progu tej stajni.
Żaden sąd nie dopuści do procesu takiej sprawy... 😂
Brawo Czeremchowa! Lepszej antyreklamy nie mogliście sobie zrobić 😂 Już lepiej byście na tym wyszli nie komentując publicznie, skoro nie potraficie tego zrobić z klasą. Krytykę też trzeba umieć przyjąć. I trzeba również przyjąć do świadomości, że każdy ma prawo oczekiwać czegoś innego i nie każdemu każda stajnia przypadnie do gustu.

Żeby nie było, byłam tam tuż po otwarciu w Czeremchowej i wtedy mi się nie podobało, głównie ze względu na brak miejsca. Mały plac, mała hala, mało padoków oraz lokalizację - jednak to miasto, a ja czegoś innego oczekuję od stajni.




Ja nikomu nie zabraniam komentować wyglądu naszej stajni, hali, padoków itd.
Twoje odczucia są jak najbardziej trafne. My ogólnie jesteśmy dość małą stajnią, na pewno nie sportową, lecz rekreacyjną. Hala ma wymiary 15x28, plac 30x40, mamy padoki piaszczyste - nie pamiętam wymiarów, mamy padoki trawiaste - nie pamiętam wymiarów. Nie mamy typowych łąk, przez łąkę rozumiem hektar na konia w sezonie. Hala i plac są stosunkowo małe, np. w porównaniu do Bobrowego Stawu. Nie wiem czy to w ogóle dobre porównanie, bo jesteśmy stajnią rekreacyjną i raczej taką pozostaniemy. Natomiast w każdej ofercie, którą gdziekolwiek zamieszczamy podajemy fakty, a nie mity, wymiary hali nie są tajemnicą, więc przyjeżdżając do nas każdy wie czego może się spodziewać. Jedni wolą mieć konia w takiej stajni jak nasza, bo mają np. dobry dojazd autobusem, albo blisko mieszkają i jednak jest hala, a inni mogą sobie np. pozwolić na dojazdy i wtedy wybierają stajnię oddaloną o 30 czy 50 km od domu, ale z dużo większą halą. Z resztą przykłady można mnożyć, każdy czym innym kieruje się wybierając stajnię. Po za tym jako stajnia pensjonatowa funkcjonujemy dopiero półtora roku i cały czas robimy jakieś remonty i inne ulepszenia.

Z tego co pamiętam byłaś u nas z koleżanką i jedynym powodem, dla którego nie wstawiłyście do nas koni był fakt, że nie ma możliwości padokowania koni pojedynczo. Mamy konie podzielone na dwa stada, a kwatery robimy tylko wtedy, gdy np. koń jest po kontuzji i musi przez jakiś czas stać sam.

EDIT:
Hala jest dość mała i w poprzednim sezonie dochodziło do sytuacji, że na hali były jednocześnie dwie lonże i np. dwie osoby jeździły po śladzie, co zaowocowało powstaniem internetowego grafiku hali i aktualnie problemu tłoku na hali nie ma.
Co do atmosfery, to podkreślić należy, iż aktualnie mamy fajną ekipę, każdy jest nastawiony do siebie pozytywnie, zawsze można liczyć na czyjąś pomoc, ogólnie jest "swojsko". Jednym taka atmosfera będzie odpowiadać innym nie, ale niestety nie ma tak, żeby każdemu dogodzić.
Nie wiem czy mam się bać czy niedługo mi pismo przyjdzie z sądu teraz.  🤣
A Ty Magda chyba życia swojego nie masz😉 nie rozumiem Twojej nagonki na czeremchowa, myślę że pora zająć się swoim życiem i swoimi końmi a nie sluchaniem głupot i szukaniem sensacji.
Przykro ze ktoś pisze taka opinie dlatego że nie jest w stanie przyjąć krytyki...
Nie znam stajni i pewnie nie poznam (całkiem nie moje rejony), ale naszła mnie refleksja, że jeśli właściciel stajni jest na tyle drażliwy/konfliktowy, żeby straszyć w internetach sądem i roztrząsać sprawę tyle czasu na forum, to ciekawe w jaki sposób znosiłby jakiekolwiek uwagi ze strony pensjonariuszy i rozwiązywał powstałe konflikty (które przecież w naturalny sposób się dzieją wszędzie) 😁
Nie wiem czy mam się bać czy niedługo mi pismo przyjdzie z sądu teraz.  🤣


Wygląd stajni, hali, padoków, koni możesz śmiało opisywać. Tak jak zrobiła to nagana, nie podobało jej się u nas, bo jest mała hala, mały plac, mało miejsca itd.
Byłaś u nas w sprawie dzierżawy konia, który stoi u nas w pensjonacie, a nie jako osoba szukająca pensjonatu dla swojego konia, czy zapisująca się do nas na jazdę. Miałyśmy inne zdanie na różne tematy, są osoby, z którymi się będziesz dogadywać, są osoby z którymi nie znajdziesz wspólnego języka i tyle.  Po tym jak wsiadłaś na konia, na prośbę Właścicielki tego konia, poprawiałam różne elementy w Twoim dosiadzie, bo jazda na tym koniu sprawiała Ci trudność. Moja i Twoja wymiana zdań nie dotyczyła natomiast prowadzonej przeze mnie stajni, lecz kompletnie innych tematów, po za tym po rozmowie z Twoją trenerką doszłam do wniosku, że musiałaś źle zrozumieć pewne kwestie, ale to już nieistotne i nie dotyczy tego wątku.
stajnia2, nie tłumacz się, to nie ma sensu. Opisujesz kolejny raz jakie to masz warunki w stajni, a nie napiszesz, że Ty jesteś fair i nie obrabiasz ludziom d... Warunki w stajni jakie są, każdy widzi, ale to kto ją prowadzi wychodzi z czasem i warto wiedzieć z kim się ma do czynienia, choćby właśnie z forum. Straszenie paragrafami wsadź sobie w tyłek, każdy ma prawo się wypowiedzieć jak chce, a jak bolą cie negatywne opinie na twój temat, to się zmień i tyle. Atmosfera w stajni jest ważna a właściciel powinien być daleki od komentowania innych trenerów, pensjonariuszy, instruktorów. Na pewno nie do pensjonariuszy i klientów, nikt w takiej stajni z czasem nie chce być, bo takie zastanawia się, kiedy z przyjaciółki sam stanie się czarną owcą.

sylwiaj - zajmuje się swoimi końmi, o to się nie martw.  Ty też widzę, że życia swojego nie masz, bo co pokazuje się wątek Czeremchowej, to od razu się pokazujesz z komentarzami. Obyś się za jakiś czas nie pomyliła z ocenami, pamiętaj, zmiana stajni cieszy dwa razy...
Wiesz co innego jak opinia idzie ze strony osoby która przyszła na jazdę próbna i boli ja ze sobie nie poradziła, bądź opinia osoby która wypowiada się w czyimś imieniu a co innego opinia pensjonariuszy.
Przykre że osoby zainteresowane się nie wypowiedza i nie wrzuca zdjęć przed przyjściem i w dniu wyjazdu.
Wiesz też byś się wkurzala gdyby ktoś sobie pisał opinie wyssana z palca. Stoję tam już dość długo i jak są jakieś niedogodności NIGDY nie miałam problemu z właścicielami. Podłoże na hali pylilo to prawda ale temat nie został zbagatelizowany będzie wymiana podłoża przed przyszłym sezonem. Jak cokolwiek komuś nie pasuje zawsze można się z tym zgłosić do właścicielki i nigdy nie zostało to olane jak to ma miejsce w wielu stajniach.  mało tego każdy kon i właściciel są traktowani indywidualnie w sytuacji kryzysowej jak kon stał a ja musiałam w domu siedzieć nie było nawet problemu by konia ruszyć.  Myślę że mało jest takich stajni
Tak więc opinie pewnych osób są delikatnie mówiąc nie na miejscu.
Nie znam stajni i pewnie nie poznam (całkiem nie moje rejony), ale naszła mnie refleksja, że jeśli właściciel stajni jest na tyle drażliwy/konfliktowy, żeby straszyć w internetach sądem i roztrząsać sprawę tyle czasu na forum, to ciekawe w jaki sposób znosiłby jakiekolwiek uwagi ze strony pensjonariuszy i rozwiązywał powstałe konflikty (które przecież w naturalny sposób się dzieją wszędzie) 😁


Nie roztrząsam sprawy na forum, lecz wyjaśniam jak to wygląda od drugiej strony. Zauważ, że nie ja zaczęłam rozmowę. Każdą prośbę Pensjonariuszy spełniam i jeszcze nie zdarzyło mi się, aby coś, o co poprosili nie było zrobione. Wszędzie zdarzają się konflikty, ale od tego mamy języki, żeby pogadać. Jeżeli ktoś zgłasza jakiś problem, np.  z innym Pensjonariuszem, to po prostu rozmawiam z tą osobą i proszę, żeby tak nie robiła (np. ostatnio była uwaga o otwieranie drzwi od hali siedząc na koniu).
a słyszałaś o czymś takim, jak pierwsze wrażenie? Pierwsze wrażenie niestety ma się tylko raz. 🙂
Wiesz co innego jak opinia idzie ze strony osoby która przyszła na jazdę próbna



Nie boli mnie kwestia tego jak poradziłam sobie z koniem. Poradziłam i to jest w mojej opinii. Ani nie spadłam, ani szaleństwa na hali nie było. Natomiast bierzmy pod uwagę, że nie jeżdże regularnie co miała zmienić właśnie dzierżawa. Ja właścicielce napisałam, że temat możemy kontynuować po przeniesieniu konia do docelowej stajni.



Generalnie napisałam swoją subiektywną opinię o stajni. Nie była ona pozytywna ale nikogo nie obrażała. Tak uważałam - mam scr posta i mogę ewentualnie pokazać osobom zainteresowanym.
Ja na całą stajnię przymknęłabym oko. Pewne niedogodności, niezbyt odpowiadające mi obrazki - okej, pół biedy. No ale nie mogłam pozwolić na obgadywanie mojej trener, kwestie, które powinno się załatwiać bezpośrednio.. No nie. No przepraszam ale nie odpowiada mi twoje zachowanie. I już nie będę więcej tłumaczyć, zachowam dla siebie jak się zachowałaś - na tyle, że mnie zraziłaś do siebie i nie mam obowiązku kontynuować tego tematu.


"Znam wiele lepszych trenerów niż twój" wciąż mi brzmi w uszach,
ja również znam wiele lepszych stajni niż twoja.
I na tym skończę naprawdę.
a słyszałaś o czymś takim, jak pierwsze wrażenie? Pierwsze wrażenie niestety ma się tylko raz. 🙂


Owszem jednak chyba wpierw wypadałoby zobaczyć osobę a nie bazować na tym co inni gadają 😉
stajnia2, nie tłumacz się, to nie ma sensu. Opisujesz kolejny raz jakie to masz warunki w stajni, a nie napiszesz, że Ty jesteś fair i nie obrabiasz ludziom d... Warunki w stajni jakie są, każdy widzi, ale to kto ją prowadzi wychodzi z czasem i warto wiedzieć z kim się ma do czynienia, choćby właśnie z forum. Straszenie paragrafami wsadź sobie w tyłek, każdy ma prawo się wypowiedzieć jak chce, a jak bolą cie negatywne opinie na twój temat, to się zmień i tyle. Atmosfera w stajni jest ważna a właściciel powinien być daleki od komentowania innych trenerów, pensjonariuszy, instruktorów. Na pewno nie do pensjonariuszy i klientów, nikt w takiej stajni z czasem nie chce być, bo takie zastanawia się, kiedy z przyjaciółki sam stanie się czarną owcą.

sylwiaj - zajmuje się swoimi końmi, o to się nie martw.  Ty też widzę, że życia swojego nie masz, bo co pokazuje się wątek Czeremchowej, to od razu się pokazujesz z komentarzami. Obyś się za jakiś czas nie pomyliła z ocenami, pamiętaj, zmiana stajni cieszy dwa razy...



Ja się nie tłumaczę, po prostu wskazuję jak pewne sprawy wyglądają od drugiej strony.
Nigdy ze mną nie rozmawiałaś, widziałaś mnie tylko z daleka, ale pewnie nie wiesz, że ja to ja, więc Twoje opinie są nieprawdziwe. Sprawę dziewczyny, która zajmowała się w naszej stajni końmi Twoich koleżanek już wyjaśniałam, ale powtórzę: były skargi na jej zachowanie, bo nie stosowała się do zasad jazdy na ujeżdżalni, nie sprzątała po koniu, którym się zajmowała itd. Jej zachowanie prowadziło do tego, że ciągle musiałam prosić Twoje koleżanki o upomnienie wspomnianej dziewczyny.

W stosunku do Pensjonariuszy i ich koni zawsze jest fair - co dzisiaj (albo jutro) Ci udowodnię wysyłając Ci różne screeny z rozmów z Twoimi koleżankami.
chodzi mi własnie o osoby, na którym właścicielka wywarła super wrażenie właśnie 🙂 i ew są straszone sądem za swoją opinię. Ja nie mam potrzeby obcowania z tą osobą, a pierwsze wrażenie miałam na fb 😀 porobiłam sobie prinscreeny aby tego wrażenia nie rozmyć z czasem  😁

ale kobietoooo, jakie opinie na twoj temat? Trzeba kogoś widzieć? Wystarczy poczytać jak np pisze. Kaczyńskiego też widziałam tylko z daleka, Papieża też i mam swoje opinie na ich temat, bez rozmawiania... oczywiście są bardzo różne.

Nie musisz się fatygować, spokojnie, to są Wasze sprawy, poważnie nie interesuje mnie to. Super, że już wszyscy są szczęśliwi.

Dodam, że z koleżankami, które mi przypisujesz nie rozmawiam na temat stajni, jedna nawet jak byłam w odwiedzinach i powiedziałam, co mi się w stajni nie podoba, to stanęła w obronie twierdząc, że bywają gorsze. Mam je w znajomych na fb, ale mam też Beatę Szydło. Trzeciej przypisywanej nawet nie znam. Tak więc naprawdę nie interesuje mnie to, o czym sobie prywatnie z nimi pisałaś.
Zauważ, że problem zaczął się od ogłoszenia dzierżawy trzylatka w waszej stajni... wtedy było to moje pierwsze wrażenie  😁
Z mojej strony to koniec.




Sorry.
Megane, nie wydaje mi się, zeby ta dyskusja w ogóle miała jakiś sens. Jest na tyle dużo stajni i trenerów, ze możemy się tolerować z daleka.  😉
dar, masz racje 🙂 po prostu wkurzyło mnie to, że za swoją opinię  zostałaś zastraszona 😀 to było bezczelne...
ale faktycznie, odpuszczam, życie jest zbyt piękne, w końcu po coś jest guziczek "ignor"  😂

Nie musisz się fatygować, spokojnie, to są Wasze sprawy, poważnie nie interesuje mnie to. Super, że już wszyscy są szczęśliwi.




Gdyby Cię nie interesowały, to byś ciągle o nich nie pisała 🙂 jednak piszesz bzdury, nawet nigdy ze mną nie rozmawiałaś, nie wiesz do końca jak wyglądam, a w mojej stajni byłaś raz jako gość u jednego z Pensjonariuszy, konie były wtedy na padokach, na halę nie wchodziłaś, ale wiesz wszystko najlepiej 🙂

Szkoda, że nie byłaś jak jeden koń rozwalił poidło i zalane zostały 4 boksy! Ciągnik z przyczepą stał na środku stajni, a my wybieraliśmy przemoczoną słomę i odchody, smród, bród i ubóstwo. Oj wtedy miałabyś co opisywać na forum!  🏇
Livia   ...z innego świata
29 marca 2017 14:09
Dobra, wystarczy tego przerzucania się. Proszę o powrót do tematu - każdy już chyba sobie wyrobił opinię.
Szukam stajni w okolicach wilanowa - jak najbliżej- za jak najniższą cenę- wymagania to po prostu dobra opieka i łąki. Ktoś coś?
Nikas oglądałam kiedyś fajną małą stajnię w Okrzeszynie ( http://re-volta.pl/stajnie/info/stajnia_okrzeszyn )
Konie wyglądały bez wyjątki jak pączki w maśle, a cena była przyjemna.
Ja swojego nie wstawiłam ze względu jednak na brak hali, ale ogólnie wyglądało bardzo przyjemnie.

edit - zła nazwa miejscowości
Equinespa k/Tarczyna - może ktoś ma tam konia i podzieli się opinia - jaka opieka, padokowanie.
w stajni Czeremchowa stoję od 4 miesięcy i bardzo nie podoba mi sie  zszargana opinia, Mój  koń zdecydowanie przybral na wadze i bardzo sie uspokoił. może i hala jest mala ale jezdna ,podłoże jest rowne. W sezonie zimowym  sie pylilo i nie bylo mozliwosci korekty jednak teraz podoze bedzie wymieniane. jednak najwazniejsze jest ze jest dach nad glowa  😉  padoki tez wielkie nie są, duzo trawy nie ma ale rekompensuuje to dobrej jakości siano na padokach. Duzy plac do jazdy o dobrym podłożu gdzie rzadko powstaje błoto, natomiast w cieple dni mozna uruchomic polewaczki i nic sie nie kurzy. Co do atmosfery to jest bardzo dobra, zawsze mozesz liczyc na pomoc i wsparcie. natychmiastowa reakcja w razie kontuzji. Nikt sobie w droge nie wchodzi wszyscy sa dla siebie mili🙂 jeśli chodzi o boksy sa bardzo dobrze scielone , koń ma miekko i wygodnie . stajnia ma dobra wentylacje,nie ma problemow z najróżniejszymi wydziwami paszowymi wszystko laduje w zlobie jak należy.jest myjka. koło stajni dosłownie pare minut stępem jest super las , stajnia cały czas sie rozwija dla wygody pensjonariuszy i bezpieczeństwa konia , mamy tez super stajennego , wiec jak ktoś własnie tak fajnej , kameralnej stajni z super ludzmi to bardzo polecam 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się