Stajnie w Warszawie i okolicach

RatinaZ, szukam stajni z jak najlepszym dojazdem ZTM, bo niestety nie posiadam samochodu. Jakieś inne propozycje?
huzarova, a Legia?? Jakiś czas temu (ok. 3 lata?) moja koleżanka tam stała, nie narzekała, ale też nie było szału i fajerwerków. Koń był zadbany, w boksie było całkiem czysto. Tyle, że wiem, że tam ostatnio dużo zmian - więc kwestia jak jest teraz 😉
RatinaZ, szukam stajni z jak najlepszym dojazdem ZTM, bo niestety nie posiadam samochodu. Jakieś inne propozycje?


huzarova, a Legia Kozielska? Chyba tam bym najprędzej postawiła w okolicy, jeśli warunkiem jest ZTM.

Wiem, że w Łomiankach a dokładniej w Dąbrowie jest jedna stajnia, gdzie dojeżdża ZTM, ale nie wiem jak ona się nazywa bo byłam tam 2 razy w życiu. Reszta stajni w Łomiankach niestety 2 kilometry na piechotę od przystanku.

EDIT - widzę, że Nirv wcześniej zareagowała. Ja stałam na Kozielskiej, szału nie było ale koń wychodził na padok i dało się w hali jeździć. Wiem, że tam robili remont stajni w zeszłym roku i warunki ponoć lepsze.
huzarova Siekierki?
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
27 lutego 2017 14:19
Do wielu stajni da radę dojechać ztmem, pytanie czy 2 strefa też wchodzi w grę i ile czasu można w tym ztmie spędzić, ile jest się w stanie dojść z buta. No i na czym nam zależy bardziej - warunkach dla konia czy na dojeździe. Np. do Polany można dojechać (2 strefa i spacer) a nieporównywalnie lepsze warunki niż w Agmai.
Misskiedis, mam dosyć napięty grafik, więc im krótszy dojazd, tym dla mnie lepiej. 2 strefa też może być, to nie problem. Czy są jeszcze jakieś stanie w stylu Polany? Chodzi mi również o te same okolice, dojeżdżam z Pragi  :kwiatek: Może istnieją jakieś kameralne pensjonaty z halą w tym rejonie?
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
27 lutego 2017 19:25
W tych okolicach, bliżej, jest jeszcze stajnia Miłosna ale nie wiem jak warunki, jak wrzucają jakieś zdjęcia na fb to zwykle ze Szwadronu a nie od siebie 😉 Mają halę zrobioną ze szklarni ale pod nosem jest Szwadron, ponoć sami z ich infrastruktury (duuża hala, cross itp) korzystają więc pewnie da się dogadać. No i oczywiście sam Szwadron, tu nie wiem jak z padokowaniem, kiedyś znajomy musiał sam wygrodzić kawałek żeby koń wychodził. Do obu z Pragi dojedziesz z Wiatracznej na pierwszą strefę, na drugą strefę jest Aromer (na pewno nie kameralny) i Stary Konik, polecany za dobrą opiekę, mała hala z dobrym podłożem (mała ale coś się skoczyć da więc nie mikroskopijna 😉 ), podłoże zewnętrzne było gorsze ale da radę pojeździć, padoczki piaszczyste, niewielkie, karuzela. Sporo re-voltowiczów się przez tę stajnię przewinęło
ztm dojeżdża do TKKF Hubert. Mają 2 hale, ogólnie wrażenie jak na miejskie stajnie dobre. Szczegółów nie znam, bo byłam tylko na szkoleniu, więc nie wiem jakie warunki pensjonatu. Jest jeszcze Bródno, ale z tego co wiem to nie było polecane. Na Siekierkach jest jakaś pensjonatowa stajnia z halą i placem z dobrym podłożem, tylko zero zaplecza socjalnego (kibel typu toi toi).
Oprócz Ztm rozważ jeszcze dojazd kolejką wkd (odjeżdża z centralnego, ochoty, zachodniego). Wtedy masz stajnie na tej linii a jest ich kilka.
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
27 lutego 2017 20:15
Nie wiem skąd dokładnie z Pragi ale do Bródna chyba słabo z połączeniem, to już trzeba z konkretnego miejsca na jakdojade patrzeć. W mieście jest jeszcze Wilanów ale też połączenie chyba średnie. Zarówno Wilanów jak i Hubert to przejazd przez Wisłę
ZTM można chyba jeszcze dojechać do stajni Ulmag w Aleksandrowie. Tam na pewno mają halę, padoki (piaszczyste) i możliwość pojechania gdzieś w teren. Tylko z tym dojazdem nie jestem pewna, wydaje mi się z pętli trzeba jeszcze z buta iść jakiś kilometr / dwa.
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
27 lutego 2017 21:05
Dojechać można, wysiada się na pętli. Spacerek jest, wieczorem czy zimą po zmroku raczej mało przyjemny (pamiętam że się szło poboczem, jakieś domki, las, głucho) a hala była zabudowana do pewnej wysokości plus dach więc raczej zadaszenie niż hala, jak wiało to i na hali górą wiało, jak zimno to i na hali zimno, te "dziury" pod dachem "zatykano" banerami reklamowymi kiedyś 😉
W Rembertowie też jest stajnia Olimpia, postawili halę namiotową niedawno. Nie wiem jak z boksami. Z Pragi na pewno będzie dojazd z przesiadką (143 i już w Rembertowie 153 jadące pod stajnie) i teraz, zależnie od godziny, dojazd i wyjazd Rembertów - reszta świata bywa słaby 😁
Misskiedis co jakiś czas  polecam weryfikować informacje 🙂 w Ulmagu jest hala ta o której piszesz z banerami i jest w niej zimno zimą ale deszcz na głowę  nie pada i nie wieje. Jest to hala używana do rekreacji / lonzowania koni. Poza tym jest druga hala namiotowa 20/40 i kryty lonżownik. Place do jazdy 20/40 ; 20/60 oba z nawodnieniem i plac skokowy na którym nawodnienia nie ma. Padoki dla koni tylko piaszczyste. Pensjonat jest ale miejsc brak aktualnie. Pozdrawiam
Dzięki wielkie za taki odzew  :kwiatek: Czy ktoś mógłby udzielić mi więcej informacji na temat Olimpii? Na zdjęciach wygląda bardzo przyzwoicie, ale nigdzie nie ma informacji na temat pensjonatu, cen ..
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
27 lutego 2017 22:42
Byczek, dlatego pisałam "była" i "kiedyś", ot, na zasadzie wspomnień, tak jak z tym spacerem od busa 😉

Olimpią nie interesowałam się od strony pensjonatu ale odpisują na fb bez problemu 🙂 Minusem może być fakt, że mają rekreację, ale rekreacja jest też i w Ulmagu, i na Bródnie, i w Hubercie, i w Wilanowie... 😉
W tych okolicach, bliżej, jest jeszcze stajnia Miłosna ale nie wiem jak warunki, jak wrzucają jakieś zdjęcia na fb to zwykle ze Szwadronu a nie od siebie 😉 Mają halę zrobioną ze szklarni ale pod nosem jest Szwadron, ponoć sami z ich infrastruktury (duuża hala, cross itp) korzystają więc pewnie da się dogadać. No i oczywiście sam Szwadron, tu nie wiem jak z padokowaniem, kiedyś znajomy musiał sam wygrodzić kawałek żeby koń wychodził. Do obu z Pragi dojedziesz z Wiatracznej na pierwszą strefę



Jeśli jest ktoś zainteresowany tymi stajniami (Szwadron i Miłosna) to można z pytaniami uderzać do mnie, znam obie bardzo dobrze od ośmiu lat, wyprowadziłam się kilka tygodni temu 😉
ash   Sukces jest koloru blond....
28 lutego 2017 18:30
Dzięki wielkie za taki odzew  :kwiatek: Czy ktoś mógłby udzielić mi więcej informacji na temat Olimpii? Na zdjęciach wygląda bardzo przyzwoicie, ale nigdzie nie ma informacji na temat pensjonatu, cen ..


Mieszkam 5minut od tej stajni a koni tam nie trzymam. Jak dla mnie za mało padokow i okolica nie jest zbyt ładna dla oka-jakis szrot czy skup złomu obok. No i dla mnie obecnośc rekreacji przekreśla każdą stajnie pensjonatową. Mam złe doświadczenia
Moze nie w temat (prosiłbym o przeniesienie) czy ktoś wie gdzie moge kupic jeczmien w Warszawie +/- 5km tak z 50 - 100kg? O wszelakie informacje dziekuje i na pw prosze. 
Wstępnie szukam stajni przydomowej (albo jakiejś innej, malutkiej, przytulnej, miłej) w okolicach Wilanowa. Z bardzo dobrą opieką. Możliwie tanio jak się da.
Jest coś godnego polecenia w tych okolicach?
U nas i siano i hala tylko,że cena 1200;-( ale b dobra opieka, duże letnie wybiegi. Nie martwię się o kobyle,a dla mnie to b ważne. 10 km za łomiankami
Am
huzarova, poszło pw 🙂
gosiaopti, jak dla mnie ogromnym minusem Huberta jest brak padokowania, tzn można tam sobie wypuścić konia, ale raczej na krótko i padoczki mikroskopijne i trzeba samemu się dogadywac żeby konie ściągnąć z padoku. Jak dla mnie za mało siana. I generalnie masa rekreacji do której się trzeba dostosowywać no bo jednak rekreacja tam jest głównie, pensjonat raczej jako dodatek i raczej konie tam trzymają klubowicze, instruktorzy. Jeśli chodzi o rekreację to jest super, na pensjonat nie polecam. Ale jeździłam tam do konia 3-4 lata temu, więc może coś się zmieniło. A hala była jedną, teraz są 2? Na pewno jedna powiekszyli jak przestałam tam przyjeżdżać 🙂
Dodatkowo brak fajnych terenów, ale dojazd super.
Cześć! Chciałabym poznać wasze opinie na temat stajni PGR Bródno i TKKF Ognisko Podkowa i Klub Jeździecki Podkowa Leśna. Będę wdzięczna za wszelkie informacje - szukam stajni w Warszawie lub okolicach, w której mogłabym zabawić na dłużej 🙂
PGR Bródno to dramat. W boksach syf, siano tragiczne, zero indywidualnego podejścia, miejsce bardzo komercyjne. Hala w kiepskim stanie, podłoże również, problemy z padokowaniem. Dalej wymieniać mi się nie chce :p
Za taką cenę (1200 zł) można znaleźć dużo lepszy pensjonat, tutaj nawet za 500 zł bym konia nie wstawiła.
PGR Bródno to dramat. W boksach syf, siano tragiczne, zero indywidualnego podejścia, miejsce bardzo komercyjne. Hala w kiepskim stanie, podłoże również, problemy z padokowaniem. Dalej wymieniać mi się nie chce :p
Za taką cenę (1200 zł) można znaleźć dużo lepszy pensjonat, tutaj nawet za 500 zł bym konia nie wstawiła.


Uuu.... większość opini, które znalazłam właśnie tak wyglądają jak twoja niestety.... No cóż, żal bo mieszkam praktycznie 3 minuty od tej stajni🙁 nie chce wstawiać konia bo niestety póki co go nie mam - bardziej chodzi mi żeby gdzieś jeździć gdzie dobrze uczą i są ukierunkowani na sport - coś więcej niż tuptanie 😉
No to zdecydowanie nie Bródno, tam to tylko i wyłącznie dreptanie w kółko.
Ale od tego jest odpowiedni wątek http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,67378.0.html
W ramach poszukiwania stajni odwiedziłam ostatnio Huberta i Siekierki. Hubert zrobił na mnie dosyć pozytywne wrażenie, w boksach dosyć czysto, ośrodek również ogarnięty, korytarze zamiecione. Niestety dowiedziałam się, że w tej nowszej stajni stoją konie klubowe, a pensjonat jest w drugiej, która jest już mniej miła dla oka. W godzinach 16-19 na hali potrafi być do 8 koni, podłoże najciekawsze też nie jest. Suma sumarum, nie ma obecnie miejsc w pensjonacie, także nie miałam nad czym się zastanawiać 🙂
Następnie pojechałam do Siekierek (Antoniewska 17), spotkałam bardzo miłych pensjonariuszy, którzy odpowiedzieli mi na większość pytań. Niestety stajnia wygląda trochę nieogarnięcie, na myśl przyszły mi rozstawione po podwórku kurniki  😁 boksy są małe,a angielskie mają bardzo niskie sufity, więc to na pewno wykluczałoby postawienie tam mojego konia. Hala wydawała się w porządku, podłoże nie jest jakieś szalenie dobre, ale podobno regularnie nawadniane i równane, jest komplet przeszkód. Konie zimą wychodzą oddzielnie na kwaterki, w sezonie letnim na trawę. Niby wszystko wydawało się rozsądne, ale też nie byłam przekonana.
Na koniec trafiłam do Argosa i tam stanie mój koń, mam nadzieję, że już od przyszłego tygodnia 🙂 Na razie się nie wypowiadam, zobaczymy jak to będzie wyglądać w praniu.
Dzięki jeszcze raz za wszystkie opinie i propozycje  :kwiatek:
[quote author=Rita_tita link=topic=46.msg2655645#msg2655645 date=1488441458]
PGR Bródno to dramat. W boksach syf, siano tragiczne, zero indywidualnego podejścia, miejsce bardzo komercyjne. Hala w kiepskim stanie, podłoże również, problemy z padokowaniem. Dalej wymieniać mi się nie chce :p
Za taką cenę (1200 zł) można znaleźć dużo lepszy pensjonat, tutaj nawet za 500 zł bym konia nie wstawiła.


Uuu.... większość opini, które znalazłam właśnie tak wyglądają jak twoja niestety.... No cóż, żal bo mieszkam praktycznie 3 minuty od tej stajni🙁 nie chce wstawiać konia bo niestety póki co go nie mam - bardziej chodzi mi żeby gdzieś jeździć gdzie dobrze uczą i są ukierunkowani na sport - coś więcej niż tuptanie 😉
[/quote]

To sprawdź sobie Groteska Arabians 🙂 Jeśli masz samochód to masz 15 minut do stajni 🙂 jeśli nie to z 30..tyle że nie ma na razie hali,ale są chyba z 2 wolne boksy jeszcze.
huzarova a wiesz może jakie są aktualne ceny w Hubercie i na Siekierkach?
RatinaZ stoisz w Grotesce?
Pialotta, Hubert 1200, a Siekierki 1150 przez pierwsze 3 miesięce, potem regularnie 1250  :kwiatek:
Dziękuje  :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się