Stajnie w Warszawie i okolicach

czy do Rasztowa jest dojazd komunikacją (pod)miejską?
Ja  byłam w Spacerowej. Ale z rok temu albo lepiej a co chcesz wiedzieć?
Martuha jest pociąg do Klembowa z Wileńskiego i zostają 2 km do przejścia. Jest też jakiś pks, ale jeszcze nie ogarnęłam jaki i skąd.
To już oficjalnie od października Mokra ekipa praktycznie w całości przenosi się do Heartlandu 😉

Na nasze odejście z Mokrego miało wpływ wiele czynników, jednak przede wszystkim przy stawce koni przekraczającej 50, dalszy rozwój stajni na tak małym terenie był bardzo utrudniony w szczególności, ze zdecydowanie jesteśmy zwolennikami jak najdłuższego padokowania koni, a w Heartlandzie nasze konie mają do dyspozycji ponad 30 ha łąk, a 5 ha jakie mieliśmy w Mokrym to zdecydowanie za mało, w szczególności, że niedługo dojeżdżają do nas kolejne 3 i nowe kucyki, a od grudnia mamy już rezerwację na 3 boksy, nie wspominając już o tym, że w przyszłym roku będziemy zaźrebiać część naszych kobył. Koło stycznia zajmiemy się stajnią dla klaczy ze źrebakami gdzie są zrobione boksy 4x4,5.

Oczywiście z naszymi przenosinami zabieramy karuzelę/solarium/i cały sprzęt używany w Mokrym. Dogradzamy nowe padoki i kwatery, obecnie jest 8 padoków dla ogierów/rekonwalescentów/koni padokowanych w małych grupach lub indywidualnie. Od listopada dostępne będą także boksy angielskie z osobnymi padokami 24/7. W planach najbliższych na pewno jest wymiana oświetlenia i podłoża na hali + zrobienie band. Jako, że do dyspozycji mamy jeszcze dodatkowo kawał terenu, to myślimy o stworzeniu na przyszły sezon toru crossowego i padoku paradise. Mała stajnia już jakiś czas temu przeszła gruntowne odmalowanie i zmianę oświetlenia. Oczywiście zatrudnionych jest 2 stajennych + chłopak do pomocy, przy coraz zwiększającej się stawce koni będziemy myśleć nad drugą halą. No i zaczynamy starania o certyfikat PZJ. Pensjonat jak na razie 650, przewidujemy ewe. podwyżkę w wysokości 50 zł na sezon zimowy.

Osoby zainteresowane większą ilością informacji zapraszamy na fb stajni 😉 Heartland

Jeśli chodzi o dojazd do Heartlandu to kilka razy dziennie z Arsenału/Wileńskiego jeżdżą prywatne busy do Rasztowa (pod samą stajnię) + jeszcze jakieś do wsi obok, która jest 2 km od Rasztowa, do tego z wileńskiego jest pociąg co godzinę, czy nawet częściej do Dobczyna (30 min), który jest 4 km od stajni, ale tak jak w Mokrym wyjeżdżaliśmy po cześć osób do Radzymina, tak tu będziemy wyjeżdżać po niezmotoryzowanych na stację i z tego co słyszałam potem z Dobczyna też można dojechać już bezpośrednio busem do Rasztowa 😉 No i jest też opcja 738 do Radzymina i stamtąd prywatnym do Rasztowa. W piątek powinnam mieć dokładniejsze informację na temat dokładniejszego rozkładu tych busów, bo w internecie to w sumie albo są nieaktualne, albo ich w ogóle nie ma 😉 Jak pisałam powyżej praktycznie cały nasz skład z Wierzbowego przenosi się do Heartlandu, większość jest z Warszawy i jak na razie całkiem nieźle działa opcja wspólnych przyjazdów, a mamy sporo osób niezmotoryzowanych, które w sumie większych problemów z dojazdem nie mają.
trzeszczki   kto nie miał rudego, ten nie miał najlepszego
24 września 2014 07:24
Oczywiście z naszymi przenosinami zabieramy halę/solarium/i cały sprzęt używany w Mokrym.


Czy to znaczy, że oprócz pseudo parówki, która jest już na miejscu, zabieracie konstrukcję hali z Mokrego i stawiacie ją w nowym miejscu?
oczywiście przejęzyczenie hala zostaje na mokrym, do Heartlandu zabieramy solarium, karuzelę itp.
W Vethorsie nie ma miejsc obecnie obik masz beckersport milorda  to najłatwiejszy dojazd z ochoty
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
24 września 2014 10:02
Miranda jedno co mnie ogromnie zadziwia to pośpiech w jakim opuszczacie WG. I domyslam sie ze wiekszość koni pensjonatowych z Wami przechodzi bo co tu dużo ukrywać w tydzień trudno znaleźć nowe lokum.
Gru   nic nie dzieje się bez powodu
24 września 2014 13:26
A co teraz będzie się działo z samą stajnią ? W sensie budynkami ? Ktoś tam będzie coś prowadził czy jest na wynajem ?
mam pytanie jeśli ktoś może cos podpowiedzieć , czy w ten weekand 26-27-28 września są jakieś ciekawe zawody w Warszawie lub okolicach. Pisząc ciekawe mam na myśli zawody raczej z tych większych, gdzie będzie duża ilość zawodników i koni , z góry dziękuję za sugestie  🙂
emptyline   Big Milk Straciatella
24 września 2014 16:49
27-ego jest ujeżdżenie w Aromerze.
Miranda jedno co mnie ogromnie zadziwia to pośpiech w jakim opuszczacie WG. I domyslam sie ze wiekszość koni pensjonatowych z Wami przechodzi bo co tu dużo ukrywać w tydzień trudno znaleźć nowe lokum.



O planach przeprowadzki wiadomo było już od wakacji (info było upublicznione tylko dla osób związanych z WG w tym także pensjonariuszy)  😉
Większość pensjonariuszy, jest zadowolona z nowych warunków, Ja również, w obecnej stajni lepsze możliwości, o czym świadczą np. łąki o powierzchni ponad 30 ha 😉
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
24 września 2014 17:11
Tylko mieliście się wyprowadzać pod koniec października, a nie - jak ostatnio się dowiedzieli właściciele niektórych koni- do końca tego tygodnia(??).
pawel_asola Nie jestem pewien, ale chyba w Warce (Sielanka) są zawody. Skoki.
pawel_asola, tak jak pisze Misiek, w ten weekend są zawody w Warce - finał Pucharu Sielanki, więc może pojawić się całkiem spora ilość zawodników, zresztą tam każde zawody obfitują w dużą liczbę zgłoszonych koni i zawodników 🙂

I wpadam z pytaniem czy mamy na forum kogoś, kto obecnie stoi z koniem w Krakowianach lub Rumiance i mógłby odpowiedzieć mi na kilka pytań na pw? 😉
bjooork a jak sobie wyobrażasz przeprowadzkę stajni? Jeden dzień i już wszystko gotowe? Boksy wymontowuje sie z jednej stajni i montuje w drugiej troche dłużej. A to nie jest wszystko co trzeba w takiej sytuacji zrobić. Wiadomo, że raczej właściciele nie chcą zostawiać wszystkiego na ostatnią chwilę i chcieliby się uwinąć z przeprowadzką jak najszybciej, żeby zacząć z nową energią pracę w nowym miejscu. Pensjonariusze nie są do niczego zmuszani i to ich decyzja czy idą z większością czy chcą szukać czegoś i innego.
To może ja sprostuje początkowo przeprowadzka miała odbyć się do końca października zgodnie z naszym okresem wypowiedzenia, ale w związku z problemami z właścicielem (które będziemy rozwiązywać na innej drodze, ale to zdecydowanie nie jest temat na forum), postanowiliśmy wspólnie z większością pensjonariuszy/dzierżawców itd., że lepiej dla koni i dla naszych nerwów jak przeprowadzkę przyspieszymy, tak żeby od października móc zacząć działać na 100% w Rasztowie.

Co do pensjonariuszy to o przeprowadzce wiedzieli dużo wcześniej, i uwierz, że ci którzy się z nami przenieśli (czyli w sumie wszyscy oprócz jednego konia) są zadowoleni ze zmiany i de facto sami chcieli się do Rasztowa jak najwcześniej przenieść i najwyraźniej źle się domyślasz. Temat uważam za zamknięty, zainteresowanych zapraszam od października w odwiedziny
http://ogloszenia.re-volta.pl/inne/szczegoly/34984  to z tej stajni spacerowa zniknął koń
ktoś coś wie gdzie są właściciele?
emptyline   Big Milk Straciatella
26 września 2014 08:01
Jak dojechać do Aromeru komunikacją miejską/pociągiem?
Ja jeździłam 704, który jeździ z ronda Wiatraczna.
Z przystanku kawałek jeszcze trzeba przedreptać.
Autobusem 704 z Wiatracznej. Wysiadasz na przystanku Konik Nowy.
emptyline   Big Milk Straciatella
26 września 2014 08:28
Super, dzięki dziewczyny.
emptyline albo BAGSEM z Centrum (też jedzie przez Wiatraka). BAGSik jest znacznie szybszy niż 704, ale kosztuje 6,80 zł (kurs do Konika Nowego).
Ja nim jeżdżę do swojego konia, bo dzięki temu jestem o wiele szybciej - a przystanki i tak, i tak są na żądanie, więc trzeba pilnować "gdzie się jest" 😉
emptyline   Big Milk Straciatella
26 września 2014 10:43
amnestria, moze być i Bags skoro jedzie przez Wiatraczną. Jeszcze zobaczymy o której w ogóle bede musiała jechać. Fajnie by było jakbym się do jutra wyleczyła, tak swoja droga. 🙁
Jaką stajnię z Warszawy i prawobrzeżnych okolic polecacie do porządnej nauki jazdy? Mam na myśli bardziej już treningi pod kątem skoków czy ujeżdżenia, bo chciałam po kilku latach trochę skończyć rekreację, a zająć się bardziej na poważnie. Myślałam o szkółce Legii, ktoś był, coś wie jak to tam wygląda?
A ja przyszłam pochwalić stajnię forumowej Majorki , zaraz mi wybije 7 miesięcy odkąd wstawiłam tam konia 🙂 Jestem bardzo zadowolona, a mam naprawdę absorbującego emeryta. Fakt, że złotych klamek nie ma, ale opieka, kontakt i zaangażowanie - rewelacja. Teren ładny i zadbany, cisza i spokój, konie od rana do wieczora na pastwiskach ze stałym dostępem do świeżej wody, po sezonie pastwiskowym na kwaterach, ale na pewno nie ciasnych. Dobrze podobierane stada (po max. 3 konie). Z właścicielką naprawdę wszystko można uzgodnić na spokojnie. Gorąco polecam, ja jestem o swojego konia spokojna 😉
czy ktoś znaj stajnię Sławhorse 🙂?
http://re-volta.pl/stajnie/info/stajnia_slawhorse
Hmmm... a to nie jest taka wypasiona stajnia dla "znajomych królika"? 👀
Podobno bardzo fajna stajnia i raczej bez otwartego pensjonatu.
kujka   new better life mode: on
29 września 2014 14:19
amnestria, dokladnie ta.

disco, tez slyszalam same superlatywy, ale niestety jak nie znasz tam nikogo, to raczej nie wejdziesz 🙁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się