Mleko bez ciąży

aajusiaa   W grzywie wiatr, w kopytach magia... :)
12 lutego 2011 22:22
Nigdzie wcześniej nie widziałam takiego wątku a jestem ciekawa czy ktoś miał taka sytuację kiedyś... Moja klacz miała 4 źrebaki, była co rok zaźrebiana najmłodszy ma półtora roku. Klacz trochę ciężko zniosła ciąże i przez ostatnie kilka miesięcy fajnie sie odkuła 🙂 a teraz do rzeczy... Dzisiaj czyszcząc ja między cyckami coś pociekło mi na rękę... Lekko zdziwiona dalej jej czyściłam brud i znowu to samo... Co sie okazało? Moja klacz ma mleko! Nie ma możliwości zeby była źrebna a jedyny źrebak w stajni już nie pije mleka... Dodam ze moja klacz ma ruje... Miał ktoś taka sytuację? To w miarę normalne?
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
12 lutego 2011 22:39
moja kobyla rodzila kolo 2,5roku temu i nadal ma mleko, sladowe ilosci, cycki nie nabrzmiale ale ma, podobno sprawa
hormonalna
darolga   L'amore è cieco
12 lutego 2011 22:59
Tzw. "mleko czarownic", Siwa to miała (mimo, że nigdy źrebaka nie dała), cały styczeń i luty 2009 regularnie po każdej jeździe rozkraczała się na środku stajni i leciało ciurkiem, a resztę doiłam  😁 Było tego każdego dnia około kubka, czasem więcej, koty miały wyżerkę nieziemską, bo to mleko strasznie pyszne i słodkie. To sprawa hormonów, lekkie zaburzenia hormonalne, można leczyć.
Moja tez ma śladowe ilości mleka ( ma tak cały czas) rodziła ponad 11 lat temu, cycki normalne, w czasie czyszczenia jak za nie  lekko pociągnę, to leci coś ala mleko.
A czy ten jedyny źrebak w stajni chodzi razem z tą klaczą na padok? Bo może ją podsysać i wtedy będzie miała mleko.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
13 lutego 2011 08:21
moja była kobyłka miala mleko - wymionko nie było nabrzmiałe ale zawsze coś można było udoić. Źrebaka miala 6 lat wcześniej.
aajusiaa   W grzywie wiatr, w kopytach magia... :)
14 lutego 2011 18:05
Wszystkie konie chodza razem, moja klacz jest "zabawka" zrebaka, mała robi z nia co chce ale nie podsysała jej. Juz nawet nie pije od matki mimo, że stoją w jednym boksie...
Nie wiem czy to bardzo powazne i czy zwywac weterynarza...
Oczywiscie moj kon nie ma nabrzmiałych piersi a mimo to ma to mleko.. Ne doje jej zeby nie dostała przypadkie zapalenia jakiegoś...
U nas stoi już drugi rok hucułeczka, była /i jest/ przyjechała bardzo gruba, zaglądam pod brzuszek, sprawdzam wymionko...a tam mleko ! można doić !.
Przyszla ze stadniny, myśleliśmy, ze jak nic źrebna, ale weterynarz zbadal i nie. Mijają dwa lata i nic się nie zmienilo, mleka tyle, ze w każdej chwili można podstawić źrebaka.
To nie jest normalne, ale jak widać nie jest to odosobniony przypadek, po za tym dziwactwem kobyłka jest zdrowa, więc nic z tym nie robimy.
To nie jest typowe , czyste mleko końskie  🤣 To jest taka jakby wydzielina mleczna, u mojej tez sie pojawia w czasie rui. Nic grożnego.


Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się