Wątpliwości dot. wyborów moderatorów - propozycje

ej, tu jest rewelacyjnie
modzi zamykają temat,a nawet dwa tematy, w którym się wypowiadano o oczekiwaniach względem ich pracy
następnie rzucają ankietę dając ciasne warunki i tworząc wokół niej taką atmosferę, że siekierę zawiesić
i z każdej wypowiedzi wynika takie przesłanie
"ankieta jest po to, żebyście się wypowiedzieli czego chcecie, ale siedźcie cicho, bo robicie zamieszanie"

Czy ktoś poza mną pamięta jak wyglądało wybieranie ushi i Koniczki? Było uprzejmie, sympatycznie i demokratycznie.

Chyba doszliśmy do tego momentu kiedy należałoby się zwrócić do Quanty o podjęcie jednej, niekwestionowalnej decyzji - co dalej z moderacją forum.
opolanka   psychologiem przez przeszkody
08 grudnia 2008 15:46
 Dziewczyny:

nie ma opcji dzielenia modów, bo to jest niewykonalne. Tak nie da sie podzielić pracy, bo np. w towarzyskich mod A sie nudzi a mod B w konskich nie daje rady. Nie ma takiej opcji i juz bo i tak będą soę mieszać.



Nie chcemy też koncertu życzeń. ktoś chce być modem, to niech SAM się zgłosi, tak jak my sie zgłosiłyśmy. Unikniemy bałaganu!

Ascaia a nie zauważyłas, ze te wątki nie mają nic wspólnego z merytoryką? Były to tylko przepychanki !



  Jakie ciasne warunki? Że nie będzie dwu tygodniowego bezhołowia i bicia piany, skoro wszystkie wąty załatwią wybory? Że trzeba zgłosić się osobiście, a nie "psiapsióła, psiapsióły napisze, że ta psiapsióła by się według niej nadawała? (i kolejne rozmycie wątku, pretensje, osobiste podjazdy...)" Że wybieramy na moderatorów na całość forum, a to jak się później podzielą pracą to już ich sprawa? Faktycznie "ciasne" warunki  🙄
  m0niSk4 - to nie jest Wyborcze Studio Jedynki, jeżeli ktoś czuje się na siłąch to zgłosi się sam, a nie nagabywany publicznie  przez "psiapsióły".
Grzegorz2 po raz kolejny szacuneczek!
również ukłony i rispekt
opolanka   psychologiem przez przeszkody
08 grudnia 2008 15:56
Grzegorzu gratuluje trzeźwości umysłu.  👍
Ja proszę tylko, aby ankieta była wielokrotnego wyboru.
Z tego co widziałam to jest możliwe stworzenie jedynie 5 opcji. Czy modzi mogą stworzyć większą?
wkleiłam to przed chwilą w drugim wątku:

ale nad jednym się zastanawiam, jak już będzie ankieta - nie ma chyba opcji wielokrotnego wyboru. za to jest nieograniczona możliwość dodawania kolejnych punktów ankiety. nie wiemy, ile osób się zgłosi, ale może będzie się dało głosować na składy moderatorskie a nie poszczególnych moderatorów?

wydawało mi się, że można dodawać więcej opcji?
choć oczywiście gdyby się dało zrobić ankietę wielokrotnego wyboru, to było by najfajniej. ale nie wiem, czy się da?
opolanka   psychologiem przez przeszkody
08 grudnia 2008 16:23
Dobrze rozumiem, że chcecie zagłosować np. na 3 osoby jako Wasz skład moderatorski?

Edit: mogę zrobić opcję wyboru dwóch osób.
Moon   #kulistyzajebisty
08 grudnia 2008 16:26
Grzegorz2 na moda?  😎

Było nie było, ale to właśnie my tworzymy atmosferę forum (nie, nie tylko modzi!) więc e... o co wont o atmosferę?
Tak sobie to wszystko obserwuję z boczku i dochodzę do wniosku, że taki już chyba naród Polski - najpierw wybiorą, a potem tylko narzekają. A jak im dać drugą szanse wyboru to... też narzekają.
Może na początek niech każdy będzie modem dla siebie samego, zanim coś 'powie' na forum, od razu będzie lżej. ;-)

Mam propozycję: Niech każdy user dostanie uprawnienia moda. Pozabijamy się nawzajem w tempie ekspresowym!  😎
a do tego jeszcze proponuję Zezwól użytkownikom na zmianę głosu. 😵
wybaczcie ale ja mam juz zajady ze śmiechu

Opolanka a czemu nie 3 albo jednego
proponuje zrobic ankietę jaką zrobisz ankiete  👍

potem ankietę ile bedą trwały wybory
potem kolejną na ile wybieramy moda

a kolorki wybierzemy jeszcze pozniej
dopsche?
opolanka   psychologiem przez przeszkody
08 grudnia 2008 16:33
No może zrobmy ankietę, ile osób będziemy wybierać.

Ale może lepiej najpierw zróbmy ankietę, czy taka ankieta jest potrzebna. Co Ty na to? 😀
Czyli wątek o tym, co zrobić, gdy demokratyczna większość nie chce demokracji  😎
no, w tym równoległym wątku, książce skarg i wniosków, napisałam z czym mi się to kojarzy. moje pytanie też, oczywiście
ale tak serio - istnieje techniczna możliwość zrobienia ankiety iluśkrotnego wyboru?
teodora no jasne
i zezwolenia uzytkownikowi na zmianę zdania
ale nie zauwazylas jeszcze ze im większe pole manewru tym zabawniej tu się robi?
opolanka   psychologiem przez przeszkody
08 grudnia 2008 16:38
Teo - nie dośc, że napisałam o tym, że MOŻNA wyżej, to w watku o skargach napisałam Ci to samo 😉
Teraz to ja już kompletnie nie rozumiem o co wam chodzi. Za to widzę wielki foch. Po co zakładacie osobny wątek skoro nie życzycie sobie żadnych uwag? 🤔
opolanka   psychologiem przez przeszkody
08 grudnia 2008 16:40
  Jak to nie życzymy sobie żadnych uwag? Właśnie uwzględniłam uwagę o ilości wybieranych osób!! Czytaj uważnie !!

po drugie tamten wątek na końskich służy wyłącznie ZGŁOSZENIOM i chcemy, aby był tam porządek.


Ręce mi opadają  😵



Opolanka, nie nadążam za wpisami w różnych wątkach. uważam, że lepiej na dwu, niż na jednego. choć przyznam, że najchętniej postawiłabym tyle pitaszków, ilu ma być docelowo moderatorów. czy to jest niedemokratyczne??
jezu ale komedia. demokratycznie wybrany moderator be, powtórka głosowania be, jak dają wybrać ponownie, to za krótki czas, albo za długi, albo atmosfera zła, albo za ciasno, albo za mało opcju wyboru, albo za dużo. Przecież to jest jakieś kompletne kuriozum.

Czy Wy naprawdę nie widzicie co się dzieje, jeśli tylko daje się Wam możliwość wyboru? Zaczynacie grymasić jak rozwydrzone dzieciaki. Jednej spójnej myśli nie ma, jednej myśli przewodniej. Tylko kto bardziej pociągnie w swoją stronę i kto więcej razy napisze z pełną mocą, że aurelia nie nadaje się na moderatora.
A ja siedzę i boki zrywam, bo takiej szopki już dawno nie widziałam  😵
opolanka   psychologiem przez przeszkody
08 grudnia 2008 16:52
Teo przecież komentarz był opatrzony emotką "😉" więc nikt nie ma do Ciebie pretensji, tylko ta info juz się po prostu wyżej pojawiła.
Chcemy abyście wybrali tylko dwie osoby.


Aurelia niestety muszę Ci rację przyznać... Cóż... Nadmiar demokracji prowadzi do anarchii. I tak dziwne , że aż 3 osoby się zgłosiły na modów... Już im współczuje  😂
asds   Life goes on...
08 grudnia 2008 17:28
Jako jedna z tych co sie zgłosiła  moze napisze dlaczego.

JAko moderator chciałąbym pełnic funkcje mediatora po miedzy użytkownikami i nie chciałabym aby znó miały miejsce sytuacje wyrzucania/banowania innych uzytkowników za ich włąsne opinie na dane tematy.
ooo to nie bede na ciebie głosowac
dla mnie to brzmi jak "pozwólmy arkademu vel mleku" pisać co się chce
Przepraszam Opolanko, ale gdzie uwzględniłaś? Nie biegam od wątku do wątku po to, żeby sprawdzić gdzie ktoś coś mógł napisać, dopisać, nadpisać. Za to czytam ten i widzę same zgryźliwości i dojadanie.

Po co te uwagi o zmianach zdania? Po co narzekanie na demokrację?
asds   Life goes on...
08 grudnia 2008 17:42
sznurka to nie głosuj ..masz prawo......Jeżeli przez Arkadego rozumiesz odmienne opinie ...Bo jezeli chodzi ci o chamstwo , prostactwo i inne rzeczy....to tego raczej tolerowac nie zamierzam.

To w końcu jets miejsce spotkań ludzi na poziomie, a wiec pewien poziom kultury też jets od każdego z nas wymagany.
a to do mnie i do sierry pretensje jeszcze
przeciez uzytkownikom mozna wygłaszac swoje wątpliowsci i zdanie i ja to własnie robię

asds a kto jeszcze procz nich dostał bana i bylo to niesłuszne?:
opolanka   psychologiem przez przeszkody
08 grudnia 2008 17:44
Abre nie musisz biegać od wątku do wątku, wystarczyło uważnie przeczytać ten wątek, lub chociaż 3 posty wzwyż. Jak na razie ankieta NIE ISTNIEJE, powstanie, jak Bóg da, za kilka dni. Wtedy zobaczysz, jak prośba użytkowników przechodzi w czyn - czyli PROŚBA O MOŻLIWOŚĆ GŁOSOWANIA NA WIĘCEJ NIŻ JEDNĄ OSOBĘ. A teraz proszę o dokładniejsze czytanie ze zrozumieniem, a potem wytykanie ew. błędów.
Opolanko, Wasze odpowiedzi w wątkach moderatorskich są ostatnio podszyte dwuznacznością. Nie chce mi się próbować rozszyfrowywać, co też autor miał na myśli dając swe uszczypliwe uwagi.

Dziękuję, że wskazałaś mi miejsce, gdzie mam szukać odpowiedzi na moją prośbę - w edytowanym poście. Przypominam, że opcja "przenieś mnie do pierwszego nieprzeczytanego postu" nie uwzględnia edycji a ja nie czytam po kilka razy tej samej dyskusji aby sprawdzić, czy przypadkiem ktoś czegoś nie wyedytował.

Niemniej dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.
a to do mnie i do sierry pretensje jeszcze
przeciez uzytkownikom mozna wygłaszac swoje wątpliowsci i zdanie i ja to własnie robię


Dokładnie, nie tylko zdanie ale i skomentować wedle swojego uznania.

Ten watek - tu się zgadzam z moderatorkami - w przewadze IMHO zakrawa o groteskę...

edit ad. składni i literówek 😉
opolanka   psychologiem przez przeszkody
08 grudnia 2008 17:53
Abre, nie staram się, aby moje uwagi były uszczypliwe. Wkurza mnie tylko, że dasz palec, a chcą rękę. Męczy mnie to, krótko mówiąc. Na przyszłośc po prostu wróć wyżej i sprawdź. Pozdrawiam.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się