Wątpliwości dot. wyborów moderatorów - propozycje

asds   Life goes on...
08 grudnia 2008 18:23
a to do mnie i do sierry pretensje jeszcze
przeciez uzytkownikom mozna wygłaszac swoje wątpliowsci i zdanie i ja to własnie robię

asds a kto jeszcze procz nich dostał bana i bylo to niesłuszne?:


To czy ktos na banowanie raz sobie zasłuzył to ok "bo sobie rzepke naskrobał " ale nastepnie banowanie czlowieka zaraz prosto z automatu jak chce nowe konto na volcie sobie załozytc to juz przesada. Nikt nie jest nie omylny, niektórzy ludzie sie ucza na błędach ewentualnie potrafia sie dostosowac do ogólnego tonu, a ścinanie ich zaraz na starcie to dla mnie jest nie powiem co.
Nie koniecznie musi byc ban ale  seria ostrzezen...i niektórzy sami odchodzili bo juz dosyc mieli...a kto ? Np. Tomek J.

opolanka   psychologiem przez przeszkody
08 grudnia 2008 18:25
a ktoś dostał bana z automatu? Przepraszam, ale coś mi umknęło?
asds   Life goes on...
08 grudnia 2008 18:31
Takk...były 2 osoby jedna Arkady i ktos jeszcze, ale nie bede juz smieci z voltyhorse wyciagac, bo nie o to tu chodzi.

O co mi chodzi ze każdy uzytkownik powinnien miec mozliwosc odwołania sie do decyzji moda. Nawet zbanowany, bo jezeli ostrzeżenie /ban został dany za różnice w opiniach bądź otwarte wypowiedzenie na dany temat to z tym sie nie zgadzam.

Pomijam tu oczywiscie kwestie wulgaryzmów i innych epitetów w wypowiedziach , bo to juz inna sprawa... Tak samo jak zamykanie wątków bo dyskusja robiła sie zbyt zażarta ( Jedyne słuszne ostatnio zamkniecie tylkow wypadku klacyz Brzoza) . I prosze nie każcie mi tu pryzpominac tematów , bo wszyscy wiemy ze były takie na strej volcie dyskusje.
opolanka   psychologiem przez przeszkody
08 grudnia 2008 18:39
ah Ty mówisz o starej Volcie. No właśnie. Bo tu sobie takiej syt. nie przypominam.

Z resztą chyba nie wiesz, jaki tu jest system ostrzeżeń:
1. ostrzeżenia "zwykłe"
2. wypowiedzi moderowane
3. ban

Nie jest łatwo bana dostać 🙂
asds   Life goes on...
08 grudnia 2008 19:52
No to dla mnie raj 😉

Choc musze przyznac ze  z mod aureli tutaj jestem bardzo zadowolona i z ogólnej pracy dotychczasowych modów tu
m.indira   508... kucyków
08 grudnia 2008 20:06
a ja pewnie nie bedę osamotniona w tym co napiszę ...
dla mnie wazne jest żeby forum było forum , jak się odcinamy od Volty to sie odetnijmy , zostawmy afery i ludzi w spokoju , niech zaczynaja z czystą kartą , każdemu nalezy się druga szansa... a modowie , no cóż , dla mnie może ich w ogóle nie być ... i jeszcze jedna rzecz która rzuca się w oczy , tak jak w naszym pieknym acz obłudnym kraju , każdy zryw spalał na panewce , tak i tutaj , nie bedzie jednomyślności ...
i powiem jeszcze jedno zdanie , pamietam Deidre i jej modowanie , osobiście uważam że volta nie miała lepszego moda ... bycie Modem , to nie klepanie w klawiature w każdym watku , to umiejetność czytania między wierszami , szukania drugiego dna , nie wcinania swoich 3 groszy gdzie zupełnie tego nie potrzeba , bycie niewidocznym acz czujnym , no i bez nadgorliwosci ... czasami nie trzeba walić po oczach innym kolorem , bo wystarcza np PW by się ludziska uspokoili ... czasem ... we wszystkim trzeba więc umieć znaleźć umiar także i w tej niewdzięcznej roli ...
Magda, tak fajnie to powiedziałas. idż na moderatora 😀  😀

w sumie to tak fajnie, że reaktywowane zostało forum volty, przeciez tak nam go brakowało, prawda? a teraz te kłótnie. cieszcie sie, że w ogóle ktoś chciał żeby forum znowu zaistniało  😀
Już naprawdę nie wiem jak tu się forumować...
Żadnej własnej myśli nie można wyrazić.
Ok, może nie mam racji, może się mylę, może moje propozycje są nietrafne, może większość się z nimi nie zgadza. Ale dlaczego nie można tego napisać normalnie, dlaczego nie ma dyskusji z rozsądną argumentacją napisaną kulturalnym tonem. Tylko jak sie nie podoba czyjeś zdanie to huuuuzia! na łeb mu wskoczyć - obśmiać, dołożyć ironii i tyle by było z rozmowy.
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
08 grudnia 2008 22:17
Co do sytuacji z Arkadym to już tłumaczę - został zbanowany za ustawiczne trollowanie (po ostrzeżeniach słownych i formalnych). Zalogował się pod nowym nickiem i gdyby siedział spokojnie to nikt by go nie ruszał. A że zaczął się awanturować bez ładu i składu od nowa to dostał bana i na nowy nick.
Już naprawdę nie wiem jak tu się forumować...
Żadnej własnej myśli nie można wyrazić.
Ok, może nie mam racji, może się mylę, może moje propozycje są nietrafne, może większość się z nimi nie zgadza. Ale dlaczego nie można tego napisać normalnie, dlaczego nie ma dyskusji z rozsądną argumentacją napisaną kulturalnym tonem. Tylko jak sie nie podoba czyjeś zdanie to huuuuzia! na łeb mu wskoczyć - obśmiać, dołożyć ironii i tyle by było z rozmowy.
Dobrze więc:
Osobiście uważam Twoje propozycje za nietrafne. Nie to, że są złe - są dobre, ba, bardzo dobre! W innej sytuacji, na innym forum, byłyby idealne - niestety, nie pasują do aktualnej sytuacji, w której się znaleźliśmy. Dłuższe trwanie w sytuacji napięcia pomiędzy częścią forumowiczów, a zespołem moderatorskim, doprowadzi tylko do tego, iż strony okopią się "na z góry ustalonych pozycjach", a wymiany "opinii" pomiedzy nimi, uderzą w forumowiczów znajdujących się - trzymając się wojskowej terminologii -  na "ziemii niczyjej". Część aktualnych członków naszej społeczności, może w związku z tym opuścić nasze szeregi, co byłoby zdarzeniem przykrym i godzacym w naszą kochającą się Rodzinę.
  Stąd też kryterium czasu jest tu ważne, a pośpiech wskazany. Obawiam się, że użytkownicy, którzy nie śledzą na bieżąco łam naszego forum, nie są w stanie wypełnić moderatorskich zobowiązań, ani w pełni ocenić ewentualnych predyspozycji kogoś do pełnienia takowej posługi. Nie oznacza to oczywiście, iż uważam ich za gorszych jakościowo użytkowników - w istocie uważami ich za lepszych, ponieważ zamiast marnotrawić swój czas przed ekranem monitora, zapewne pomnażają swój majątek, doskonalą swoje jeździeckie umiejętności, bądź też uprawiają seks. W związku z tym, pragnąłbym wyrazić wątpliwości, czy uważają kwestie ewentualnego wyboru osób obarczonych obowiązkiem czytania wszystkich postów, niezależnie od ich wartości (czytaj: Moderator), za ważną. Tymczasem szybkie wybory, które wyłonią nowy skład szczęśliwców obarczonych tym zaszczytnym obowiązkiem, są istotne z punktu widzenia dalszego rozwoju naszego Forum.
  Zgłaszanie kandydatów na moderatorów, przez osoby trzecie, może prowadzić do sytuacji, w której ktoś zostanie postawiony przed faktem dokonanym, a nie będąc osobą asertywną, nie będzie potrafił odmówić. Tymczasem nie byłyby w stanie poradzić sobie ze swoją nową funkcją, co rodziłoby frustracje, a to z kolei mogłoby popsuć wzorcowe relacje międzyludzkie pomiędzy użytkownikami naszego forum. Przy takim konflikcie, mogłaby zaistnieć konieczność użycia przez moderatorów funkcji "edytuj" - a jest to dla nich wielki, zgoła niepotrzebny stres.
  Podobnie sytuacja ma się do "prezentacji kandydatów" - to świetny, idealny wręcz pomysł! Ale nie w naszej całkiem okazałej internetowej rodzinie... Takie "Wyborcze Studio Jedynki" w Re-Voltowym wydaniu, mogłoby się przerodzić w cokolwiek luźną dyskuję nawiązującą do życia prywatnego kandydatów,  bądź ich rzekomego życia prywatnego, zaprezentowanego w - jak wierzę - całkiem kulturalny (jak przystało na nasze forum) sposób. Jako, że wszyscy użytkownicy naszego forum, to osoby bez żadnych skaz w życiorysie, nieodmiennie posiadający same chlubne wpisy w swej biografii, urzekające pięknem zewnętrznym i doskonałością ducha, nie sądzę by mogły się w takowej sytuacji pojawić jakiekolwiek wpisy o charakterze pejoratywnym, w stosunku do któregoś z kandydatów. Sugeruję jednak na wszelki wypadek nie dawać okazji ku takim dysputom.
😉

  A tak na poważnie, to ja nie wiem Ascaio jak się w takim razie tu forumować... Nie bierz wszystkiego jako personalny atak na Twoją osobę. Bardzo Cię szanuję, jesteś bardzo cennym użytkownikiem naszego forum - miłym, merytorycznym, posiadającym dużą wiedzę. Z przyjemnością czytam Twoje posty. Dlatego dziwi mnie tak personalne traktowanie formy w jakiej toczy się dyskusji - naprawdę chcesz żebyśmy przestali używać takiej na przykład ironii, na korzyść "okrągłych, broń-Boże-w-nikogo-nie-godzących" frazesów? Może mam spaczoną wrażliwość, ale nie bardzo mnie dotyka, kiedy ktoś używa ironii w swoich wypowiedziach. Tym niemniej, jeżeli czymkolwiek Cię uraziłem (chociażby powyższym esejem), to prosiłbym o kontakt - wykasuje właściwe wpisy. 
 
opolanka   psychologiem przez przeszkody
09 grudnia 2008 07:32
Ascaia - ja nie mam na celu atakowanie Ciebie. Wierz mi, że przez lata spędzone na Volcie (właściwie od 2003r.) przerabialiśmy tam mase pomysłów. Najlepiej sprawdzały się to wprowadzone tutaj. Chcemy uniknąć rozwlekania się wyborów, jtóre zostałoby spowodowane dysputami "zgłaszam osobę A", ale osoba A to by może i mogła ale się zastanowi, albo Osoba A wogole się nie odezwie, bo nie będzie jej akrat w tym czasie i ad hoc zostanie wybrana modem, zupełnie tego nie chcąc.

Uważam, że jeśli ktoś chce być modem, to się zgłosi sam, a ile osób widzi go w roli moderatora, pokaże ankieta. Wskazywanie palcem "chcę, żeby A był modem" jest niepotrzebne. Masz na to szanse w ankiecie.

Podobnie (pisałam juz) sprawa ma się w dzieleniem modów na podfora - w każdym z nich dzieje się coś innego, na koniach np. dzieje sie dużo, a na towarzyskich -nic. Jeden mod nie bedzie wyrabiał, a drugi bedzie sie nudził. I w koncu pójdzie pomóc temu pierwszemu, więc wszystko się pomiesza.

nie chcemy też przedłużać w nieskończonośc tych wyborów - impas, w którym jesteśmy nie sprzyja czytaniu tego forum a tym bardziej pilnowaniu porządku. Zrozumcie i nas, moderatorów.

Pozdrawiam,
opolanka
Grzegorz
właśnie o takie wypowiedzi jak Twoja mi chodzi. Jak widać mozna napisać po prostu bez nadmiernych emocji, bez podtekstów. Dziękuję!
I jak widać udało Ci się zarazić innych bo opolanka też nareszcie wróciła do tonu normalnej wymiany opinii.

Nie odbieram wszystkiego personalnie - dystkuję, bo lubię rozmawiać, ale mając mozliwość wyrażania swojego zdania. Więc dlatego kontynuuje dyskusję. Ponadto zawsze byłam uczona, żeby pisać o swoich odczuciach, swoich myślach, żeby umiknąć oceniania i mierzyć się z argumentem, a nie z osobą, która go wypowiada.
No chyba, że zdanie zaczyna się od "Ascaia,... " to trudno odbierać to jak skierowane do ogółu, nieprawdaż? (np. wypowiedzi sznurki pojawiające się ostatnio każdorazowo po mojej wypowiedzi, zaczynające się Ascaia a kończące się tekstami ze szpilą w tle - czego pojąć nie mogę)

Też jestem za wyborami i pisałam to chyba jeszcze na Zastępczej. Też uważam, że nie należy tego odciągać. Tylko moim zdaniem trzy dni to mało. Żeby nie powtórzyła się sytuacja z Zastępczej gdzie wiele osób nie zdażyło się wypowiedzieć w ankiecie. To że wolałabym, żeby jednak było w sumie z 9-10 dni, wynika z myślenia o dalszym funkcjonowaniu, o wyparciu argumentów "ale ja nie zdążyłem, ja nie chciałem tych modów" i kolejnych sporów na ten temat.
Taką mam naturę, że lubię rzeczy zaplanowane, przemyślane pod względem organizacyjnym. Taką też mam pracę, więc może przerzucam nawyki.

Do nikogo uraz nie żywię, bo nie ma o co - kłótnie się zdarzają. Oczywiście jakiś tam żal zostaje, kiedy sie rozczarowujesz postawą niektórych osób, ale to się chowa do kieszonki, a znajomości dalej się kontynuuje na zasadzie tabula rasa.

PS. Co ciekawe - nigdzie nie wypowiadałam się o ilości modów i sposobie ich rozdzielenia, nie pisałam też, że chciałabym możliwości zgłaszania innych (choć akurat to nie jest najgorsza propozycja-tak było przy wyborach ushii i Koniczki i się sprawdziło. ale inna sprawa, że wystarczy trochę sprytu i można to zrobić bez udziału w wątku wydzielonym do zgłaszania się - są PW można komuś wysłać że się go widzi w roli moda, w tematach towarzyskich czy technicznych można wspomnieć, że chciałoby się by się X zgosił... wilk bedzie syty i owca cała)
opolanka   psychologiem przez przeszkody
09 grudnia 2008 08:43
Ascaia:

Po pierwsze - jeśli chodzi o Twój P.S. to nawiązałam ogółem do wszelkich propoznowanych zmian moderowania, które przy okazji tych wyborów się pojawiły. Nie było to skierowane personalnie w kierunku konkretnego użytkowanika.

po drugie - mój ton wypowiedzi zmienił sie, bo i użytkownicy trochę przystopowali. Zaraz wyjaśnie, o co chodzi. Moderator jest też człowiekiem, niestety, gdy wiele osób naciska z wielu stron po prostu to przerasta. Wkurzające jest to, że każdy chce dorzucić swoje 3 grosze i dochodzi do takich sytuacji kuriozalnych, że najlepiej byłoby zrobić ankiete, czy chcemy aby była ankieta. Rozumiesz, co mam na myśli?

Użytkownicy zaczęli wchodzić nam na głowę. Dlatego uznałam, że pod koniec mojej kadencji choć raz postawię na swoim. I jaki efekt? Wiele osób krzyczało, wiele pisało niemiłe komentarze ale... nagle nastała cisza! I o to chodziło. Wiem, że forum jest o nas dla nas, że chcemy mieć wszyscy wpływ na to, co się dzieje, ale jeśli wybieramy moderatorów, dajemy im pewną władzę i nie miejmy pretensji, że czasem stawiają na swoim. - jeśli np. proszę w wątku o zgłoszeniach na moda, aby nie prowadzić dyskusji, to niestety - kasuje to, co się tam poajawia i nie jest zgłoszeniem na moderatora.

Co do zaplanowania głosowania - ja też jestem poukładana, bardzo zorganizowana. Dlatego chcemy aby to głosowanie odbyło się jak najszybciej. Ci, którzy chcą zostać modem, inetresują się tym, co dzieje się na forum i 2 doby na zgłoszenie się chętnych moim zdaniem wystarczą. Zobaczymy, ile osób się zgłosi i ewentualnie zdecydujemy o przedłużeniu czasu głosowania najwyżej o jeden dzień.

Mam nadzieje ze rozwiałam twoje wątpliwości,
pozdrawiam,
Opolanka
Ascaia a wg mnie zainteresowani wyborami najbardziej już o tym wiedzą i mają prawo do demokratycznych wyborów takich jakie chcieli , a gdy ktoś potem się obudzi może mieć pretensje tylko do siebie a to dlatego że widać mało go interesowało to co się dzieje na forum albo po prostu nie miał przeciwwskazań wcześniej a teraz je ma.. Nie zależnie od tego czy wybory trwają 2 dni czy 20 dni zawsze znajdzie się ktoś komu kandydatura kogoś się nie będzie podobać a gdy ten ktoś wygra to osoba która nie lubi tego kogoś  będzie siała kolejne spustoszenie mając pretensje do wszystkich że "no jak to nie głosowałem nie miałem prawa" ... Widać to na końskich , widać gdy pisze opolanka , widać ciągle gorącą dyskusję w tym dziale nie trudno nie zauważyć że coś się dzieje , a jak ktoś śpi to niech śpi 😉
opolanka   psychologiem przez przeszkody
09 grudnia 2008 10:23
Poza tym chyba nie trzeba konkretyzować, jaką osobą powinien być moderator. Musi to być osoba, która ma stały dostęp do netu i ma czas, żeby stale tu być. Więc jak ma być dobrym modem ktoś, kto rzadko tu zagląda? Jeśli nie ma czasu się zgłosić, baa - zagłosować, to na moderację czasu też nie będzie miał.

Natomiast jeśli chodzi o tych, ktorzy mieliby żal, że nie zdążyli zagłosować, to cóż... Czasu jest sporo, bo koniec głosowania dopiero za 5 dni. Każdy, kto się tym interesuje, zdąży.
ascaia jak masz jakies pretensje do mnie napisz mi pw
a nie dalej drązysz i jątrzysz
caroline   siwek złotogrzywek :)
09 grudnia 2008 10:38
Natomiast jeśli chodzi o tych, ktorzy mieliby żal, że nie zdążyli zagłosować, to cóż... Czasu jest sporo, bo koniec głosowania dopiero za 5 dni. Każdy, kto się tym interesuje, zdąży.

a nawet jak sie nie interesuje, to bywają kandydaci, którzy robią nawet mini-kampanie  🤣 PW, maile, wiadomości na GG - że jest takie głosowanie i żeby na niego/nią zagłosować  🤣
To Ci nowina  👍 podasz konkretnych kandydatów czy to jakaś tajemnica? ciekawa jestem kto się wykazuje taką kreatywnością  😁 😁
asds   Life goes on...
09 grudnia 2008 17:24
łojezu to widze trzeba do znajomych informatyków dzwonic zeby mi spam wiadomosci porobili do rozsyłania...


I jaki tego wszystkiego sens.....Zgłosiły się osoby chętne na bycie modem , teraz wybór należy do uzytkowników forum i tyle.

Najtrafniej ujeła w słowa m.indira więc nie bede sie znów na ten teamt rozpisywac.

A tak na marginesie...Mr Grzegorz czy może szanowny kolega na starej volcie się udzielał? 🙂 Bo nie kojarze na razie 🙂
grzegorza nie pamietac to chyba dosyc powazna luka w pamieci 😉
asds   Life goes on...
09 grudnia 2008 17:37
zen no wiesz...studencka pamiec to 4 Z  w końcu jest ... 😉


Ale tak powaznie mówiąc to Grzegorz to wczesniej miał inny nick czy to moze jednak ten grzegorz stary?


Upewniam sie jkaby co 🙂
sadzac po sposobie prowadzenia dialogu to grzegorz 'stary' 😉
asds   Life goes on...
09 grudnia 2008 17:52
aaaa..... to dobrze ze sobie uścisliłam jako że z tego co pamietam zbyt dużo z Panem Grzegorzem okazji konwersowac nie miałam.

Tak offtopicowo:

Ciekawe co z reszta Voltopanów : )
🚫

studencka pamiec to 4 Z  w końcu jest ... 😉
A jakie jest czwarte "z"? 🙂
zapić jak mniemam
asds   Life goes on...
09 grudnia 2008 21:30
A nie   😎  bo:

1. Zakuc

2.Zdac
3.Zapic
4.Zapomniec

😁 🚫

zluzujcie trochę z oftopem, pliz. /a.
A może tak rozpocznijcie kampanię wyborczą a nawet przygotowania do nastepnych wyborów trójmoda.
a nawet 4moda, albo pieciomoda.A mi i tak tęskni sie za Deidre.Bo to dobra Kobieta była.
nie wiedziałam gdzie więc napiszę tu

gratuluję moderatorkom!  wasze zdrowie :winko:
Ooo k_cian uprzedziłaś mnie  😎

GRATULUJE  😅 pije za wasze zdrowie  🥂  :kwiatek:

Cieszę się że wygrały moje typy , wszystkie jak trzy 🙂
opolanka   psychologiem przez przeszkody
15 grudnia 2008 06:32
Dziękujemy. Mamy nadzieję, że teraz już nie ma watpliwości. Liczymy, że współpraca będzie przebiegała dobrze.

Pozdrawiamy,
moderatorki


P.S. Czy chcecie miec miejsce skarg i wniosków do modow czy moge ten wątek odkleic?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się