"Debil" ;)

[quote author=szalonakobyła link=topic=43949.msg866500#msg866500 date=1295794016]
Róbmy ankietę niech się demokracja opowie czy chcę debila czy nie
[/quote]
Może sama się zastanów? Bez demokracji nie dasz rady?
Jeśli Ci wyjdzie,że chcesz-możesz liczyć na mój głos.
Obiecuję-oddam na Ciebie.
Taniu ja wiem, że może hormony nie pozwalają Ci na odrobinę chociaż kultury ale postaraj się. Przejęzyczenie to chyba nie jest taka tragedia,? Chodziło mi o zrobienie ankiety, która miała by na celu opowiedzenie się re-voltowiczow czy chcą wybierać debila czy nie. Nie tobie o tym decydować. Wyszedł pomyśl ja go popieram ty nie musisz. Jeżeli pomyśl nie będzie miał zbyt wieku entuzjatow to ja to uszanuje. Ty chyba będziesz miała z tym problem...
trzynastka   In love with the ordinary
23 stycznia 2011 15:00
szalonakobyła - rozumiem, że Ty jako cud użytkownik - szalenie merytoryczny [aż 80 postów na koniach !], mocno zaangażowany życie w forum [prawie 9 dni spędziłaś na rv ], posiadający niesamowitą wiedzę, którą często przelewasz nam na forum [aż 300 postów w sumie !] będziesz odróżniać te głupoty od niegłupot ?  😉 Chcę to zobaczyć.

A tak co do zabawy, wyjdzie fajnie jeśli wszyscy potraktują to jako zabawę. 😉
Przepraszam ale czy to naprawdę twój interes? W Twoich wypowiedziach merytoryka też nie powala ja się jednak nie wtrącam. Trochę pokory. Forum jest od wyrażania opinii. Ja swoją wyraziłam. To że jesteś dłużej na forum nie znaczy że możesz jeździć po innych jak ci się podoba.
[quote author=szalonakobyła link=topic=43949.msg866527#msg866527 date=1295795203]
To że jesteś dłużej na forum nie znacz że możesz jeździć po innych jak ci się podoba.
[/quote]
Ninevet-nie znacz, nie znacz.
Szalona już oznaczyła. Stempelkiem.  😉
,
caroline   siwek złotogrzywek :)
24 stycznia 2011 00:13
niestety, ale w pelni zgadzam sie z ostatina wypowiedzia Tomka J.

A patrzac na niektore wypowiedzi niektorych forumowiczow to... ehhh, zdecydowanie chcialoby sie kliknac jakis przycisk 😉 zamiast wypisywac tyrady tlumaczace dlaczego czyjs bzdurny belkot jest bzdurnym belkotem.

...pogadajcie z dziewczynami z kopytowego watku, jakie one maja utrapienie... Naprawde istnieja na tym forum wypowiedzi, ktore zasluguja jednynie na krotkie skwitowanie: debil!
Wiecie co... mnie też ludzie czasami na forum wkurzają, ale zabawa w "debila" przypomina mi dosłownie przedszkole. Proszę was, jesteśmy dorośli, jak jakaś dziewusia napisze jakąś bzdurę, to wydaje wam się, że klikając w "debil" pokażecie wyższy poziom inteligencji? Na prawdę, nie spodziewałam się po niektórych forumowiczach czegoś takiego 🙁 Co taka opcja by dała? Myślicie, że jeżeli ktoś przedstawiał IQ pięciolatka, to po 5 "debilach" i czasowym banie nagle będzie wypisywał poematy jeździeckie na poziomie Nobla? Nic to nie zmieni, myślę, że w niektórych przypadkach nawet pogorszy sytuację.

Wiem, że niektórzy nie mają zbyt łatwego życia i im skacze ciśnienie na kolejne farmazony quoniarek i nie mają siły się z nimi kłócic, ale błagam, nie zniżajcie się do ich poziomu.
Na forum u Pana Mickunasa działa zdaje się taka elegancka forma "debila" ?
Jakaś taka formuła , nie pamiętam dokładnie:
" W trosce o wysoki poziom dyskusji , pan/pani X została wykluczona ...."
Nie wiem kto o tym wyrokuje na tamtym forum-może Teo wie?
jestem przeciwna takiemu rozwiązaniu. Czemu ma to służyć? Upokorzeniu Kogoś, zmniejszeniu ilości niewygodnych "forumowiczów". Nie, no proszę Was ale to bez sensu.
Chcecie stworzyc forum składające się tylko i wyłacznie z ludzi o wysokim poziomie inteligencji? ha, ha ....
No i sama definicja debil oraz tego Kto będzie uważał ,że dana osoba jest debilem. Czy ten Kto będzie pytał o podstawy, też będzie wyzywany od debili, n bo przeciez mógł poszukac odpowiedzi w wyszukiwarce lub przeczytac w ksiązce czy poszukac w googlach. Czy debilem będzie dziewczynka dla której najważniejsze będzie doskonałe dobranie owijek ,pada pod kolor bryczesów?
Czy wreszcie debilem będzie ktoś stawiający niewygodne pytania lub poprostu osoba nas denerwująca?
Bardzo niebezpieczna jest taka zabawa, takie dzielenie ludzi. Czy nie wystraczy przycisk ignoruj. Ktos kogoś denerwuje , irytuje to naciska na ignoruj i po kłopocie. Prawda?
Dyskryminacja w czystym wydaniu. Przecież mamy ignoruj, mamy moderatorów którzy pośpiesznie pędzą do wątków w celu obdarowania co bardziej nadgorliwych banami, ostrzeżeniami etc. Po co jakieś kolejne udziwnienie, szczerze mówiąc takie akcje prowadzą do ogólnego bałaganu na forum, ludzie zaczną siać gorszy ferment i wg. mnie zrobi się ogólny "burdel forum" a wszystko na legalu. Będziemy sobie skakać do oczu, mając ogólne przyzwolenie na obdarowywanie się "debilami" Nie przekonuje mnie ta idea. Jeżeli ktoś uważa że jestem debilem to może niech się wyżali w wątku "kto co mnie wkurza na r-v" albo wyśle sympatyczne PW do kawy z samego rana.
caroline   siwek złotogrzywek :)
24 stycznia 2011 09:50
odnoszę przemozne wrażenie, ze osoby bedące przeciwko debil-przyciskowi są przeciwne tej idei, bo patrza na sprawę zupełnie inaczej niż osoby przychylne pomysłowi.

zacytuję Tomka_J, bo świetnie opisał powody dla których ja popieram ten pomysł:
[quote author=Tomek_J link=topic=43949.msg867105#msg867105 date=1295815938]W efekcie głupota się szerzy w sposób zastraszający i widać po Re-volcie, jaki wpływ ma na osoby niedoswiadczone, a przyzwyczajone do tego, ze wiedze najłatwiej czerpać z Internetu. [glow=red,2,300]Postawa bierna nie poprawi sytuacji[/glow].
[/quote]

ignorowanie kogoś piszącego głupoty sprawia, ze byc moze MNIE cisnienie nie skoczy. ale nijak nie rozwiazuje to problemu, którym jest pozostawienie takiej bzdurnej wypowiedzi bez komentarza - wiszące sobie swobodnie w sieci, na "dobrym" forum... nic, tylko czytać i iść wprowadzać w czyn. nieprawdaż? 😀iabeł:

i nie chodzi tutaj o pietnowanie wypowiedzi miałkich czy niewiele wnoszacych "merytorycznie", zdecydowanie NIE CHODZI o wypowiedzi o kolorach owijeczek czy bryczesów! nie chodzi też o wypowiedzi nie na temat czy wypowiedzi kontrowersyjne czy złosliwe. bo to nie są wypowiedzi głupie ani niebezpieczne.

więc zanim potepicie w czambuł ten pomysł, najpierw zastanówcie się co za debil-wypowiedź mogłoby zostać uznane. bo to czyni najwieksza rożnicę. obawiacie się pietnowania osób... nie tych, w które miałaby ta funkcja być skierowana.

lit.
Caroline- no dobrze- zatem może ten pomysł p.Mickunasa nie jest zły?
Teodora tam moderowała/moderuje? - może napisze jak to jest przyznawane?
Tomek_J spytał mnie czy uważam się za głupca czy mędrca - i ja nie umiem na to odpowiedzieć.
Obawiam się,że w praktyce - głosami tych, do których ów "debil" ma być skierowany, dostaną go :wrotki, ElaPe , Met itd.
Każdy głos miałby być równy, zatem - nie będzie jak nad tym zapanować.
Jak to widzisz w szczegółach?
Mnie też irytują niemądre wpisy , ale nie mam pomysłu jak to zmienić.
p.s
I stąd też było moje pytanie do Tomka_J -czy na jego forum było/jest takie rozwiązanie.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
24 stycznia 2011 11:00
Oczywiście jestem na NIE. Naprawdę debilna propozycja i aż dziw bierze jak wiele osób jej przyklaskuje.

Wystarczy wysilić troszkę swoją własną, ponoć arcymądrą i niedebilną mózgownicę, i spróbować sobie wyobrazić konsekwencje:

1) Opcja "debil" daje wspaniałe pole do popisu wszelkim urażonym, poobrażanym, nie mąjącym argumentów w dyskusji, nie mającym nic do powiedzenia ale za to lubiącym się jakoś odegrać za to że sami nie umieją dyskutowac i się przez to czują poobrażani  - klikają więc w "debila"

2) Osoby z jakąs ilością debili wylatują. I nie będą to na 100% rzeczywiśći debile ale osoby mające dużą wiedzą ale przy tym kontrowersyjne/irytujące dla wielu innych.

3) Grono dyskutantów się zawęża do niekontrowersyjnych dyskuntatów o kolorach owijeczek i czapraczków

4) Nowe ciekawe tematy nie powstają, dyskusja merytoryczna zamiera - gdyż nie ma odpowiednich dyskutantów - patrz pkt 3)

5) Forum jest beznadziejnie nudne, nie ma po co doń wchodzić.

I co o takie forum wam się rozchodzi?
Dyskutujcie z nimi, ignorujcie masowo.. ale debil? Ja jestem na nie.
caroline   siwek złotogrzywek :)
24 stycznia 2011 11:15
oj, Ela, a mnie się wydaje, ze się zagalopowałas 😉
ad 1. wystarczy np. ograniczyć ilośc "debili" jakie mozna przyznać w jakimś czasie/danej osobie/etc.
ad 2 i reszta... ale to wszystko technikalia. a na razie dyskusja toczy się wokół samej idei a nie jej technicznych rozwiązań.
bo wiesz, mozna na to spojrzeć z drugiej strony - ileż razy mozna "korygować" czyjeś bzdury...?


swoją drogą - to wam czasem nie opadają rece jak traficie na jakiś mega durny post? 😉


Tania, ja mysle, ze ten pomysł z forum Mickunasa, moze nie jest wcale taki głupi. bo coś jest na rzeczy. przeciez nawet z naszego forum wywalamy niektórych uzytkowników niekiedy.
ale jak to jest wykonywane, kiedy, jakie są tego konsekwencje - nie wiem.

ot, padł pomysł debil-buttona, poczatkowo jako żart. obracam ten pomysł w głowie i się zastanawiam. ciekawy jest 😉


Burza, otóż to! zupełnie kulą w płot argumenty! nic nie zmienia w poziomie debilności takich wypowiedzi jesli je zignoruję. NIC. a dyskutowac z debilem... znasz to powiedzenie? 😉
caroline- Uważasz że AŻ tak wiele jest tych "kwiatków" że potrzeba radykalnego przemeblowania forum? Przecież nie od dziś wiadomo że Re-Volta a kiedyś Volta to miejsce gdzie głupotę się tępi dosyć skutecznie, gdyby tak nie było to zapewniam że bylibyśmy zalani postami różowych stajenek i opowieści o skakaniu kucykiem przez przeszkody z garnków. Przynajmniej jest czasem z czego pośmiać  😁
Gillian   four letter word
24 stycznia 2011 11:26
nie prościej i mniej konfliktowo byłoby "plusować" i "minusować" posty?
caroline   siwek złotogrzywek :)
24 stycznia 2011 11:28
caroline- Uważasz że AŻ tak wiele jest tych "kwiatków" że potrzeba radykalnego przemeblowania forum?

na szczęście nie ma ich aż tak wiele, to fakt.
i zdecydowanie nie optuję za radykalnym przemeblowaniem! absolutnie nie!

(nie ma ich az tak wiele, ale jak juz sie pojawią... naprawdę MUSZĘ/MUSIMY tracic czas na sążniste wyjasnienia i nawracanie niechetnych do nawrócenia - bo przywiązanych do swoich poglądów - żeby jakoś ten debilizm przyciszyć...?)

ylibyśmy zalani postami różowych stajenek i opowieści o skakaniu kucykiem przez przeszkody z garnków. Przynajmniej jest czasem z czego pośmiać  😁

zgadzam się, jest się z czego posmiać niekiedy. ale takie wypowiedzi to nie jest kategoria na debil-button - i to usilnie próbuje wytłumaczyć od paru postów 😉



nie prościej i mniej konfliktowo byłoby "plusować" i "minusować" posty?

o wreszcie jakiś post do dyskusji 😍

nie wiem czy byłoby prościej, ale fakt - to też jest jakieś rozwiązanie 😉 w kazdym razie - do podyskutowania 🙂

ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
24 stycznia 2011 11:32
Caroline: nie, nie sądzę bym się zagalopowała. Po prostu jestem w stanie sobie wyobrazić do czego to może doprowadzić.

Poza tym aż tylu "debili" nie ma  by sie wysialać na wprowadzanie aż tak radykalnych narzędzi.
Które jak wcześniej wspomniałam przyczyniłyby się na 100% do zubożenia i odmóżdżenia forum.

Tania, ja mysle, ze ten pomysł z forum Mickunasa, moze nie jest wcale taki głupi. bo coś jest na rzeczy.

a ja sądzę że jest totalnie głupi - szczególnie wywalanie ludzi którzy mają własne zdanie niezgodne z odgórnie narzucanym przez tamtejszego admina jest absolutnym mistrzostwem w wylewaniu dziecka z kąpielą. Wystarczy tam wejść i na własne oczy przekonać się o totalnej nudzie, martwocie, miałkości  tamtejszego forum rządzonego niepodzielnie "jedyną słuszną myślą".
caroline, mówię o naprawdę grupowych akcjach, nie wierzę że nie da się kogoś traktować jak powietrze dopóki się nie ogarnie 🙂
caroline   siwek złotogrzywek :)
24 stycznia 2011 11:37
wywalanie ludzi którzy mają własne zdanie niezgodne z odgórnie narzucanym przez tamtejszego admina jest absolutnym mistrzostwem w wylewaniu dziecka z kąpielą.

ale Ela, ja własnie TO mam na mysli, kiedy piszę, ze się zagalopowałaś! bo przeciez nie chodzi o to, zeby kogos wywalić za to ze się z kims innym nie zgadza. tylko o pietnowanie wypowiedzi skrajnie DURNYCH, takich niezgodnych ze sztuką, sensem i rozsądkiem i zasadami. debilizmów jednym słowem.

i wcale nie twierdze, ze zaraz trzeba kogos wywalac. bo to nie o ludzi chodzi tylko o TEKSTY. i ja to prędzej widzę jako piętnowanie pisania głupot niebezpiecznych. a na pewno nie pietnowanie osób czy poglądów.



caroline, mówię o naprawdę grupowych akcjach, nie wierzę że nie da się kogoś traktować jak powietrze dopóki się nie ogarnie 🙂

sorry, ale nie wierzę, ze to możliwe.
z resztą - popatrz na ignory - kto ma ich najwięcej. nie osoby rzeczywiscie denerwujące, tylko takie które raz a porzadnie zdenerwowały forumowiczów.

poza tym to własnie nie o to chodzi żeby biernie i pokornie tolerować głupoty, tylko dac im w pewnym sensie "odpór" 😉
U Mickunasa obowiązywała "jedyna słuszna myśl"  😉
Obie EluPe byśmy zarobiły taki wpis, gdybyśmy nie odeszły same.
Jestem pewna.
Ja też mam wątpliwości. Z jednej strony aż kusi , z drugiej widzę jak to zadziała na przyszłość.
Plusy i minusy do postu by były czy do osoby?
Taki suwaczek by miała?
Lepiej już działało takie zbiorowe wyszydzanie typu "zabawa w Quniarkę" - jednak zostało ukrócone.
Caroline- to będzie subiektywne. Okropne. Nie poradzicie sobie ze skutkami.
Zrób jak na koniu- poluzuj wodze w dyskusji . Delikatnie. Kontakt zachowaj.
caroline   siwek złotogrzywek :)
24 stycznia 2011 11:49
Caroline- to będzie subiektywne. Okropne. Nie poradzicie sobie ze skutkami.
Zrób jak na koniu- poluzuj wodze w dyskusji . Delikatnie. Kontakt zachowaj.


Tania, tak jak napisałam - obracam ten pomysł w głowie i się zastanawiam 😉 bo cos jest na rzeczy 😉
a co do dyskusji... wiem, ze w to ciezko uwierzyc, ale napisawszy posta ja naprawdę częściej klikam w czerwony krzyzyk niz w przycisk wyślij. chciałabym może czasem zmienić świat... ale juz się tego wysiłku nie podejmuję 😉
jednym słowem - masz racje 🙂
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
24 stycznia 2011 12:11
ale Ela, ja własnie TO mam na mysli, kiedy piszę, ze się zagalopowałaś! bo przeciez nie chodzi o to, zeby kogos wywalić za to ze się z kims innym nie zgadza. tylko o pietnowanie wypowiedzi skrajnie DURNYCH, takich niezgodnych ze sztuką, sensem i rozsądkiem i zasadami. debilizmów jednym słowem.

Jaką będziesz miała gwarancję że wszyscy jak jeden mąż będą korzystac z przycisku "debil" wyłącznie w stosunku do debilnych wypowiedzi?

Przecież każdy z nas może w bardzo różny sposób rozumieć cel istnienia przycisku "debil"
i każdy z przycisku będzie mógł do woli korzystać

Ty rozumiesz to tak:

pietnowanie wypowiedzi skrajnie DURNYCH, takich niezgodnych ze sztuką, sensem i rozsądkiem i zasadami. debilizmów jednym słowem.

A frumowicz XYZ tak:

"Dam debila tej a tej osobie bo dla mnie to co pisze jest wkur.. i debilne"
(choć wcale takie nie musi byc tylko dla tej akurat osoby takie jest bo ja denerwuje).

Jeden faktycznie da  debila za debilną wypowiedź

A drugi da debila za wypowiedź w jego oczach debilną a w oczach innych wypowiedź ta wcale debilna nie jest.


I jaką będziesz miała pewność że przycisk debil nie będzie nadużywany?
ad 1. wystarczy np. ograniczyć ilośc "debili" jakie mozna przyznać w jakimś czasie/danej osobie/etc.

no tak, ale przecież można sobie kilka lipnych kont pozakładać i z nich rozdawać "debili"


Poza tym istnieją sprawdzone już acz zupełnier nieinwazyjne  sposoby na pozbywanie się debili - jak np:

Lepiej już działało takie zbiorowe wyszydzanie typu "zabawa w Quniarkę" - jednak zostało ukrócone.

kogoś traktować jak powietrze dopóki się nie ogarnie
duunia   zawiści nożyczki i dosrywam z doskoku :)
24 stycznia 2011 12:44
...no tak już się zaczyna wielka masakra podczas kiedy chcieliśmy, jak rozumiem, zadowolić się masakrą małą 🤔

może w takim razie dodamy do 'debila' jakąś akcję oświecająco-prostującą
ewentualnie może zamiast "debila' może być "kosmita"
hhmm?
Ela się boi bo pewnie pierwsza zebrałaby komplet debili...


Co nie zmienia faktu ze jak dla mnie pomysl jest dyskryminujący i niefajny, nie znam żadnego forum gdzie coś takiego by funkcjonowało.
Każdy ma prawo być głupim.
(...) tylko o pietnowanie wypowiedzi skrajnie DURNYCH, takich niezgodnych ze sztuką, sensem i rozsądkiem i zasadami. debilizmów jednym słowem.

Przychylam się do poglądu Tani i Eli - to nie jest dobry pomysł, by nadawać sobie tytuły emocjonalnie zabarwione w trybie demokratycznym.
Statystycznie rzecz biorąc - obserwując np. onet.pl "debile" są zdecydowanie bardziej aktywni w sieci od "niedebili" - ponieważ jest to medium, w którym mają realtywnie największą swobodę i możliwości - więc przegłosują elitę.

IMHO Moderator jest Panem i Władcą - po to ma władzę, by jej używać, a decyzje moda powinny być nieodwołalne.

Wysłany przez: Marzena
Ela się boi bo pewnie pierwsza zebrałaby komplet debili...

Wątpię, by Ela była strachliwa - ale gdyby do takiej sytuacji doszło, tj. że to ona zebrała takie oceny - to by oznaczało, że Re-Volta w trybie ekspresowym zamienia się w forum dla "debili" - do których Ela z pewnością się nie zalicza.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
24 stycznia 2011 13:05
poza tym wszystkim to Quanta tu rządzi i do niej należy ostateczna decyzja bo to na jej barki by spadło "ulepszenie" forum o tą, jakże przydatną i zupełnie niedyskryminującą funkcję debila.
Przypomniała mi się też historia Met i koni z Lubina - zaraz zrobiliby zajazd i Metkę zdebilowali.
No a kowboje ustrzeliliby Elę, Wrotki i mnie- w samo południe.  😁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się