Aktualności:

Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Re-volta.pl  |  Forum główne  |  Towarzyskie  |  Wątek: Rosliny doniczkowe

poprzednia następna
Strony: 1 ... 21 22 [23] Odpowiedz Drukuj
Autor Wątek: Rosliny doniczkowe  (Przeczytany 72179 razy)
espana

« #660 : Wrzesień 21, 2020, 12:40:56 »
Odpowiedz cytując
Szukam kwietnika jak ścienny, do zawieszenia na bocznej ścianie regału (najlepiej od góry jak wieszak na drzwi bez konieczności wiercenia), chętnie na kilka kwiatów (np. jeden pod drugim).
#link
Moon

We go exactly where we belong...

WWW Moje ogłoszenia
« #661 : Wrzesień 21, 2020, 12:51:33 »
Odpowiedz cytując
espana, makramowe? Czy takie z doniczkami od razu?
#link
espana

« #662 : Wrzesień 21, 2020, 12:55:41 »
Odpowiedz cytując
Mogą być makramowe jak najbardziej, bez doniczki. Tylko czy doniczka w makramie nie będzie "odpychać się" od ściany regału  icon_rolleyes
#link
budyń

Moje ogłoszenia
« #663 : Wrzesień 26, 2020, 18:23:40 »
Odpowiedz cytując
A do mnie wjechały przypadkiem kolejne dwie kalatee duży uśmiech W tygodniu muszę poprzesadzać towarzystwo, bo się kiszą jeszcze w sklepowych doniczkach. I pomyśleć gdzie to wszystko poustawiać lol

#link
20.8.14
espana

« #664 : Wrzesień 26, 2020, 22:42:21 »
Odpowiedz cytując
A ta po prawej to nie przypadkiem Stromanthe triostar?
#link
budyń

Moje ogłoszenia
« #665 : Wrzesień 27, 2020, 10:28:08 »
Odpowiedz cytując
espana, owszem. To też kalatea :P Na żywo jest piękna, mam ją na biurku przy oknie i te liście prześwitują mega na różowo.
#link
20.8.14
espana

« #666 : Wrzesień 28, 2020, 07:29:53 »
Odpowiedz cytując
budyń jest piękna  kocham też taką chcę.

magda zobacz co upolowałam  hihi

Obok alokazji monstera karstenianum <3
#link
magda

« #667 : Wrzesień 28, 2020, 07:46:58 »
Odpowiedz cytując
Ojaaa zazdro!!!
#link
galopada_

małoPolskie ;)

WWW Moje ogłoszenia
« #668 : Wrzesień 28, 2020, 08:31:36 »
Odpowiedz cytując
espana, o jaka piękna ta monstera  kocham

Chyba zacznę być tu stałym by walcem bo ja nas już niea gdzie stawiać kolejnych kwiatków zemdlal wysmiewa Ale widzę, że to powszechny problem wink
#link

magda

« #669 : Październik 13, 2020, 11:52:07 »
Odpowiedz cytując
Czy ktoś z was doświetla roślinki? Zastanawiam się co kupić i jak to ogarnąć, mam dużo roślinek...
#link
espana

« #670 : Październik 13, 2020, 12:55:24 »
Odpowiedz cytując
magda widzisz na moim ostatnim zdjęciu ten liść monstery w dzbanuszku? I ten brązowy kikut - taki "siurek" co mu sterczy u dołu? To był chyba korzonek, tylko jakoś tak zasechł (na pewno nie zgnił) i byłam przerażona, bo nie chciałam zmarnować tego liścia. Wsypałam jej węgiel do wody i zaczęłam doświetlać stojącą za nią zwykłą lampką. I zaczęła puszczać do góry coś ala mikro listek a do dołu korzonek. Jak już wyszedł to rośnie w oczach, a kupiłam liść 27 września i nie był świeżo cięty, już stał w wodzie i wypuszczał siurka. I u mnie stał i stał w tej wodzie, aż mu włączyłam lampkę, jak dobrze pójdzie to go wsadzę w weekend  hurra!

edit: jestem na facebooku w kilku grupach roślinkowych i tam polecają jakieś ledy, musiałabyś zapytać, mnie temat jakoś nie zainteresował (na razie).
« Ostatnia zmiana: Październik 13, 2020, 13:14:58 wysłane przez espana » #link
magda

« #671 : Październik 13, 2020, 13:09:34 »
Odpowiedz cytując
Super uśmiech I tak Cię nie lubię za dragonkę  wink :* Zastanawiam się nad zakupem girlandy, żarówek o zimnym świetle i tyle. Pomału znoszę roślinki z balkonu, przestawiam, konfiguruję regały wink Będzie dżungla... Nie mam warunków by zimować roślinki w obniżonej temperaturze, więc myślę o oświetleniu i wilgotności powietrza, żeby ładnie rosły.
#link
budyń

Moje ogłoszenia
« #672 : Październik 13, 2020, 13:15:13 »
Odpowiedz cytując
magda, zwykłe żarówki między 800-1000 lumenów, albo specjalne różowe do doświetlania roślin. Wszystko ledowe. Oczywiście najlepsze te różowe, co robią z pokoju eee, dom uciech, nazwijmy do elegancko lol
#link
20.8.14
espana

« #673 : Październik 13, 2020, 13:19:10 »
Odpowiedz cytując
magda  hihi to co powiesz na monsterę standleyana - philodendron Cobra - moja pierwsza Variegata?  duży uśmiech

Kupiłam świeżo ciętą, a w niedzielę poszła już do ziemi  emoty327
#link
magda

« #674 : Październik 13, 2020, 13:27:30 »
Odpowiedz cytując
espana, variegaty totalnie mi nie robią! duży uśmiech Nie rozumiem tych zachwytów nimi duży uśmiech Za to oprócz przeróżnych sukulentów (nie echeveriowatych) - paprocie różne mi robią i mam ich coraz więcej  love Zrobię foty jak poogarniam i wrzucę.
#link
budyń

Moje ogłoszenia
« #675 : Październik 13, 2020, 13:58:00 »
Odpowiedz cytując
espana, mogę zapytać ile dałaś za tę szczepkę?
#link
20.8.14
espana

« #676 : Październik 13, 2020, 14:08:14 »
Odpowiedz cytując
Zapłaciłam 35 zł, cięta w dniu odbioru (3 liście, czwarty w drodze), wsadzona w ukorzeniacz, zapakowana do transportu i jeszcze węgiel do niej dostałam.
#link
budyń

Moje ogłoszenia
« #677 : Październik 13, 2020, 14:16:14 »
Odpowiedz cytując
I już ci się ukorzeniła? :O Pytam bo mam wielką tę monsterę i na wiosnę coś pewnie będę ciąć, a widziałam jakieś chore ceny tych szczepek, 50-80 zł.
#link
20.8.14
espana

« #678 : Październik 13, 2020, 14:43:32 »
Odpowiedz cytując
Kupiłam 29 września, a w niedzielę zeszłą sadziłam. Puściła trzy dorodne korzenie 3-4 cm. Może to zasługa ukorzeniacza. Uważam, że zapłaciłam dobrą okazyjną cenę, tym bardziej że roślina jest bardzo rzadka i trudno dostępna.
#link
magda

« #679 : Październik 13, 2020, 19:34:53 »
Odpowiedz cytując
Roślin nie ogarnęłam ale odebrałam paczkę ze chciejstwem  icon_redface

No i przygotowałam półki pod sukulenty z balkonu...
#link
ashtray

« #680 : Październik 13, 2020, 20:08:28 »
Odpowiedz cytując
Po 2 miesiącach moja stromantha z odzysku puściła 5 nowych, zdrowych liści tanczacalinka Ale faktem jest, że opiekuję się nią bardzo czule. Dostała specjalne podłoże do kalatełek i myślę, że to dużo dało.

Poza tym w mojej dżungli: maranta rośnie jak dzik. Zajęła mi już prawie całe biurko. Pozbyłam się monstery monkey i wymieniłam na difenbachię, z którą dogaduje się lepiej. W ciągu ostatnich tygodni przybyło mi też kilka nowości (też głównie z odzysków i wymian): krotonek sunny, filodendron silver queen, aglaonema lemon lime, strelicja.

Magda ja doświetlam rośliny. Póki żarówką ledową 1500 lumenów i 4500 kelwinów. Światło białe, neutralne. Ale już zamówione ledy grow. Mam nadzieję, że się sprawdzą. W ostatnie dni mam ciemnicę w domu. icon_rolleyes
#link
espana

« #681 : Październik 14, 2020, 07:43:01 »
Odpowiedz cytując
magda co to za bobek?  hihi

Przybył mi również filodendron birkin:

i syngonium neon robusta:

W Lidlu kupiłam Alokazję "eutanazję" Polly  hihi za 17 zł:

a w Netto za całe 15 Alokazję cucullata:

Mam też już dwa kwietniki makramowe (zdjęcia robocze, nie mam jeszcze haków):

#link
magda

« #682 : Październik 14, 2020, 08:25:56 »
Odpowiedz cytując
Stephania erecta. Mam nadzieję że się obudzi, bo to nie jest najlepszy czas na wybudzanie jej... W lidlu są ponoć maranty tanie, więc jest niebezpieczeństwo że wrócę dziś do domu z kolejnym badylem......  icon_rolleyes
#link
espana

« #683 : Październik 14, 2020, 08:41:41 »
Odpowiedz cytując
W lidlu są ponoć maranty tanie, więc jest niebezpieczeństwo że wrócę dziś do domu z kolejnym badylem......  icon_rolleyes

Say no more!  rozga
#link
magda

« #684 : Październik 14, 2020, 10:24:58 »
Odpowiedz cytując
A w biedrze ładne sukulenty.........
Da mi ktoś bana na grupy i strony roślinkowe?!
#link
espana

« #685 : Październik 14, 2020, 10:34:08 »
Odpowiedz cytując
A w biedrze ładne sukulenty.........
oraz scindapsusy, philo i syngonia. Przez Ciebie przejrzałam gazetki  zemdlal
#link
budyń

Moje ogłoszenia
« #686 : Październik 14, 2020, 14:46:13 »
Odpowiedz cytując
Ja znalazłam na fb grupę o roślinach z marketów i tak siedzę od paru dni i przeglądam i przeglądam... lol A nawet w Polsce mnie jeszcze nie ma. Coś czuję, że po tych kilkunasty tygodniach w PL braknie mi bagażnika by rośliny do CH zwieźć wysmiewa
A przy okazji dziś poustawiałam krzaczory do zdjęcia grupowego (a tu oraz tu większe, coby było w ogóle coś widać):

Jeszcze tego dużo nie ma, ale jako że nie lubię bibelotów, to rośliny będą jedynymi ozdobami w mieszkaniu :P Także muszę wybierać kolekcjonersko lol
#link
20.8.14
espana

« #687 : Październik 15, 2020, 06:56:40 »
Odpowiedz cytując
Piękne  kocham

Czy ten na paliku to cobra? Czy jakiś inny filek?

W Biedronce okazało się, że scindapsus to epipremnum, filka w doniczce ze zdjęć nie było żadnego, syngonium też nie widziałam. Dzisiaj zajrzę do Lidla i Aldika.
#link
budyń

Moje ogłoszenia
« #688 : Październik 16, 2020, 17:01:00 »
Odpowiedz cytując
espana, si, monstera standleyana, ponoć filos cobra to błędna nazwa. Tak we internecie wyczytalam :P
Ja od wczoraj w Polsce i juz dziś zaliczylam biedrę, lidla, aldi, kauflanda, netto oraz dino xD Ale wróciłam tylko z małym krotonem, także bez szalu. Jutro ruszam na Kraków i tam poszaleję w obi i auchanie A, jeszcze zabrałam mamie marantę fascinatora na odratowanie, bo taka biedna wisiała w ciemnym miejscu.
#link
20.8.14
espana

« #689 : Październik 16, 2020, 21:25:55 »
Odpowiedz cytując
Szaleństwo  emoty327
#link
Strony: 1 ... 21 22 [23] Odpowiedz Drukuj 

Re-volta.pl  |  Forum główne  |  Towarzyskie  |  Wątek: Rosliny doniczkowe

poprzednia następna
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.7 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.047 sekund z 19 zapytaniami.