Aktualności:

Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Re-Volta.pl  |  Forum główne  |  Towarzyskie  |  Wątek: Rosliny doniczkowe

poprzednia następna
Strony: 1 [2] 3 4 ... 16 Odpowiedz Drukuj
Autor Wątek: Rosliny doniczkowe  (Przeczytany 41393 razy)
Alten

« #30 : Marzec 26, 2011, 19:50:56 »
Odpowiedz cytując
Czy ktoś kiedyś próbował zasiać marchewki w doniczce duży uśmiech?

Tak, ale do takiej dużej kilka, i z powodzeniem  lol Nawet paprykę siałam, rośne genialnie uśmiech
#link
ChingisChan

Always a step ahead! :)

« #31 : Marzec 26, 2011, 19:55:12 »
Odpowiedz cytując
Hihi lol mam ochotę pobawić się z ogrodnika i zrobić parę marchewek dla Koniowatego duży uśmiech.
#link
Alten

« #32 : Marzec 26, 2011, 20:27:03 »
Odpowiedz cytując
To powodzenia  uśmiech

Musimy rozkręcić ten temat, jutro zrobię fotki moich niektórych roślin i wstawię :P
« Ostatnia zmiana: Marzec 26, 2011, 20:39:29 wysłane przez Alten » #link
madmaddie

Życie to jednak strata jest

« #33 : Marzec 27, 2011, 00:22:52 »
Odpowiedz cytując
o, fajny wątek:)
ja mam jeden kwiatek który ze mną przetrwał. Hermana podlewam jak mi się przypomni, czasami trochę urośnie, kupiony za 8zł w biedronce, gdzieś tak we wrześniu 2010.

dziękuję za uwagę, już mnie nie ma.  cool
#link
„Nie, wolności nie chciałem.
Tylko wyjścia: na prawo, na lewo, dokądkolwiek”
Tercet

« #34 : Marzec 27, 2011, 12:03:13 »
Odpowiedz cytując
madmaddie moja Mama parę dni temu dostała taki kwiatek, czy on potrzebuje dużo światła?
#link
madmaddie

Życie to jednak strata jest

« #35 : Marzec 27, 2011, 12:30:36 »
Odpowiedz cytując
tak, i ciepła. w końcu to juka  wink
#link
„Nie, wolności nie chciałem.
Tylko wyjścia: na prawo, na lewo, dokądkolwiek”
ogurek

« #36 : Marzec 27, 2011, 13:34:38 »
Odpowiedz cytując
Może ktoś mi powie co zrobić żeby dochować się bazyli z nasion? Ładnie kiełkuje, wyrasta na 1-2cm i się przewraca?
#link
Zamiast klnąć podziwiaj piękno problemu uśmiech...
Alten

« #37 : Marzec 27, 2011, 16:20:07 »
Odpowiedz cytując
Może ktoś mi powie co zrobić żeby dochować się bazyli z nasion? Ładnie kiełkuje, wyrasta na 1-2cm i się przewraca?

Siałam. Siałam w specjalnej ziemi, taka do kwiatów w dużym worku. Podlewałam letnią wodą, i przykrywałam słoikiem dla lepszej wilgotności powietrza. I oczywiście nieźle urosła. Zapomniałam dodać, że ta ziemia była wymieszana z fusami z herbaty  wink
#link
akzzi

:)

Moje ogłoszenia
« #38 : Marzec 27, 2011, 17:03:17 »
Odpowiedz cytując
w styczniu dostałam stefanotisa, miał piękne pączki... Właśnie...miał, wszystkie opadły. Z tego co wyczytałam to dopiero teraz powinien wchodzić w okres kwitnienia... co mam zrobić by zakwitł? ma ktoś tego badyla? jak o niego dbać??
#link
Alten

« #39 : Marzec 27, 2011, 17:12:15 »
Odpowiedz cytując
w styczniu dostałam stefanotisa, miał piękne pączki... Właśnie...miał, wszystkie opadły. Z tego co wyczytałam to dopiero teraz powinien wchodzić w okres kwitnienia... co mam zrobić by zakwitł? ma ktoś tego badyla? jak o niego dbać??

Według moich doświadczeń z tą rośliną, po opadnięciu pączków można (przy odrobinie szczęścia) obłożyć ziemię wokoło rośliny plastrami dojrzałych jabłek, i podlewać letnią wodą. Dodatkowo warto opryskiwać liście (również letnią) wodą. Pewnie opadłe pączki związane są ze zmianą miejsca.
#link
akzzi

:)

Moje ogłoszenia
« #40 : Marzec 27, 2011, 17:35:20 »
Odpowiedz cytując
Fakt, roślina nie lubi zmian miejsca i też sądzę, że to spowodowane bylo zmianą miejsca. Poza tym on w tym czasie powinien "zimować" i być przechowywany w temp ok 12*C...

Mówisz, że te plastry jabłka coś dają? po co się tak robi?
#link
Alten

« #41 : Marzec 27, 2011, 17:39:18 »
Odpowiedz cytując
Mają jakiś składnik, pobudza on do kwitnienia i owocowania, głównie wykorzystywane do ananasów, ale do innych roślin też się nadaje  wink
#link
Teodora

« #42 : Kwiecień 17, 2011, 16:41:49 »
Odpowiedz cytując
Czy ktoś kiedyś próbował zasiać marchewki w doniczce duży uśmiech?
Nie próbowałam, ale słyszałam kiedyś audycję o sadzeniu warzyw w doniczkach. Zapamiętałam, że taka marchewka, to musi mieć sporo miejsca w dół i motywację, żeby w dół rosnąć - czyli smakowita ziemia powinna być głębiej, nie na samej górze.

Mam pytanie o drzewko szczęścia. Kilka liści zaczęło się odbarwiać na czerwono - co to znaczy? Do tej pory jak odpadały te dolne, to żadnych zmian koloru nie było, ot, spadały zielone. Ogólnie roślina nie wygląda źle.
#link
kolebka

Dream-maker

« #43 : Kwiecień 17, 2011, 17:08:09 »
Odpowiedz cytując
Jabłka wydzielają etylen, który przyspiesza starzenie roślin = przyspiesza kwitnienie i owocowanie uśmiech

Bawił się ktoś w domu z wysiewaniem cytryny, grejpfrutów ?

Teodora  Czerwienienie liści kojarzy mi się z niedoborem fosforu... Ale roślina generalnie wtedy gorzej wygląda.
#link
Jakby mnie ktoś poderwał na liścia albo kasztana to poszłabym jak dzik w żołędzie  lol

Teodora

« #44 : Kwiecień 17, 2011, 17:10:43 »
Odpowiedz cytując
Może ją sfotografuję uśmiech
Tak na oko nie jest z nią źle, nowe listki wypuszcza.
Ale niczym nie nawoziłam, więc niedobory wszelki niewykluczone.
#link
womancode

« #45 : Kwiecień 17, 2011, 17:37:51 »
Odpowiedz cytując
A propos bazylii. Mam bazylię z supermarketu od około 1,5 roku. Nie jest niczym nawożona, ziemia do roślin zielonych. Ma około 45 cm wysokości (już po ścięciu wierzchołka, który jest widoczny na zdjęciu), rozpiętość w szerz około 30cm, jest w bardzo nasłonecznionym miejscu. Czytałam i stosowałam się do różnych opinii jak najlepiej ją podlewać. Niestety bazylia nie rosła i "zdychała". Po około miesiącu miałam w d.. wszystkie te rady i teraz robię tak: bardzo mocno podlewam-pilnuję,żeby woda była również w podstawku i czekam aż wyschnie całkowicie ziemia-na popiół. Właśnie w okolicach gdy gleba się robi przesuszona bazylia wygląda jakby umierała-nic bardziej mylnego. Podleję ją i po 30minutach!! wygląda jak nówka i tak od ponad roku cieszę się pyszną i bujną bazylią:) Mam zamrożone 2 słoiki, regularnie stosuję do sosów, co tydzień zawożę do mamy i teściowej i dalej mam tego mnóstwo-oby jak najdłużej!
#link
Teodora

« #46 : Kwiecień 18, 2011, 16:02:14 »
Odpowiedz cytując
Wrzucam obfotografowane drzewko z jego kolorowiejącymi liśćmi.

#link
kolebka

Dream-maker

« #47 : Kwiecień 18, 2011, 17:33:51 »
Odpowiedz cytując
Hmm wygląda mi to jak typowy niedobór fosforu...
A te drzewka mają może jakieś typowe pasożyty, choroby ?

Profilaktycznie można podsypać jakimś nawozem zawierającym fosfor np. jakiś superfosfat.
#link
Jakby mnie ktoś poderwał na liścia albo kasztana to poszłabym jak dzik w żołędzie  lol

Teodora

« #48 : Kwiecień 18, 2011, 18:30:26 »
Odpowiedz cytując
O typowych pasożytach i chorobach nic nie wiem.
A fosforem nakarmię, dzięki w imieniu rośliny uśmiech
#link
Alten

« #49 : Czerwiec 01, 2011, 17:17:00 »
Odpowiedz cytując
Podnoszę  uśmiech Zawszę miałam manię na rośliny, ale ostatnio wzrosła mi ta mania x10 :P Przesadziłam wszystkie kwiaty, z tych większych, że tak powiem "brzydkich, suchych i połamanych" zrobiłam sadzonki, a resztę wyrzuciłam. Sadzonki były już z korzeniami, tak akurat mają te rośliny. Wszystkie teraz wyglądają świeżo jak nowe uśmiech Kupiłam też nasiona żywych kamieni i je posiałam, już kiełkują (są maciupkie, jak i nasiona). Jeszcze dostałam pieniądze na dzień dziecka, to sobie chcę kupić trochę nasion, i jakieś ciekawe rośliny. A co tam u waszych zielonych przyjaciół?  kwiatek
#link
Condina

Charakter, Charisma, Klasse.

« #50 : Czerwiec 01, 2011, 19:16:32 »
Odpowiedz cytując
a mi ostatnio liscie storczykow pekaja wzdłuz... spotkał się ktos z tym?
#link
kosicki-roza.pl
Alten

« #51 : Czerwiec 02, 2011, 14:30:15 »
Odpowiedz cytując
Tak, mój storczyk cały tak popękał i musiałam go wyrzucić... Teraz boję się o nowego. Wie ktoś co to jest?
#link
Teodora

« #52 : Wrzesień 04, 2011, 14:37:16 »
Odpowiedz cytując
Co zrobić z pelargoniami, które spędziły lato w doniczkach na dworze?
#link
kot

« #53 : Wrzesień 04, 2011, 16:13:22 »
Odpowiedz cytując
My wnosimy do domu obcinamy na tych kolankach,wszystkie kwiaty i na parapet-podlewac,nawozic i czekac na kwiaty uśmiech
#link
Jestem Ajron men,zejdz mi z drogi bo zabije Cie
Teodora

« #54 : Wrzesień 16, 2011, 10:12:58 »
Odpowiedz cytując
Zauważyłam coś nowego u swojego drzewka szczęścia.
Na jednej z gałęzi, która poszła w bok  się obniżyła do poziomu "gleby" (chociaż  za donczką i w powietrzu) wyrosła broda. To znaczy pewnie korzenie? Czy to możliwe, że gałąź wie, że jest już blisko gruntu i można się w nowym miejscu ukorzenić??? Póki co się myli, ale może przenieść roślinę do większego naczyna i pozwolić jej zrobić, co chce? Ogólnie fajnie rośnie, a jeden z odpadniętych liści zapoczątkował nowe drzewko.
#link
enigma

« #55 : Wrzesień 16, 2011, 10:26:08 »
Odpowiedz cytując
 Ta roślina mnoży się okropnie łatwo. Ta broda to niewątpliwie korzenie. Możesz jej podstawić drugą doniczkę i niech sobie wrośnie, albo odciąć i posadzić albo nic nie zrobić i po jakimś czasie te korzonki sobie zaschną jak nie znajdą podłoża.
#link
Teodora

« #56 : Wrzesień 16, 2011, 10:27:58 »
Odpowiedz cytując
Podoba mi się wizja "lasu szczęścia", więc chyba pójdę za wolą rośliny uśmiech
Przyznam, że zrobiło na mnie wrażenie, że roślina "wie", że się zbliża do poziomu gruntu (jeśli dobrze interpretuję to wypuszczenie korzonków).
#link
enigma

« #57 : Wrzesień 16, 2011, 10:36:37 »
Odpowiedz cytując
 Bardzo dobrze interpretujesz kwiatek
#link
Teodora

« #58 : Listopad 16, 2011, 17:06:05 »
Odpowiedz cytując
Pytałam o rozsadzanie drzewka szczęścia. Zrealizowałam plan, przygięłam gałązkę z "wąsami" do ziemi. I zadziałało: tzn. ukorzeniła się i żyje. Teraz powinnam toto jakoś rozdwoić. Zastanawiam się, w którym miejscu ciachnąć. Moja koncepcja - blisko miejsca ukorzenienia, od strony rośliny-matki. Dobry pomysł? Jakieś podpowiedzi?
#link
enigma

« #59 : Listopad 16, 2011, 17:10:15 »
Odpowiedz cytując
jak najbardziej. Miejsce ciecia możesz przysypać węglem drzewnym jeśli masz( może być taki wegiel rysunkowy) albo zostawić żeby troche zaschło
#link
Strony: 1 [2] 3 4 ... 16 Odpowiedz Drukuj 

Re-Volta.pl  |  Forum główne  |  Towarzyskie  |  Wątek: Rosliny doniczkowe

poprzednia następna
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.7 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.066 sekund z 18 zapytaniami.