Aktualności: UWAGA! Niedługo zostanie uruchomiona nowa wersja forum, lepiej przystosowana do obecnych czasów wink
Nastąpi zmiana sposobu logowania, od teraz będzie trzeba używać adresu e-mail do logowania.
Proszę sprawdź swój adres w linku profil, aby uniknąć problemów z logowaniem!

Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Re-volta.pl  |  Forum główne  |  Konie  |  Wątek: Derki

poprzednia następna
Strony: 1 ... 630 631 [632] 633 Odpowiedz Drukuj
Autor Wątek: Derki  (Przeczytany 1871814 razy)
Sivrite

Moje ogłoszenia
« #18930 : Luty 13, 2021, 12:13:19 »
Odpowiedz cytując
3 tygodnie temu zrobiłam właśnie tak jak Rudziczek. Walnęłam pod padokówkę dwusetkę stajenną, zakupioną za szalone 100 złotych. duży uśmiech Ale jak zobaczyłam, że ma być zimno więcej niż 3 dni, to jednak wyciągnęłam tę trzysetkę.
#link
Misia

Moje ogłoszenia
« #18931 : Luty 15, 2021, 19:40:10 »
Odpowiedz cytując
Czy ktoś miał okazje testować nową wersję derki Allweather 50g 1200d?
KLIK
Będę wdzięczna za wszelkie opinie.  kwiatek
#link
Moon

We go exactly where we belong...

WWW Moje ogłoszenia
« #18932 : Luty 15, 2021, 20:13:59 »
Odpowiedz cytując
Misia, o, a to ciekawe! Bo w Deca te derki o mniejszej gramaturze niż 300g, miały zawsze niższe DEN'y...
#link
any

Moje ogłoszenia
« #18933 : Luty 15, 2021, 20:32:06 »
Odpowiedz cytując
Misia zauważ, że tam w tytule masz 50, ale już dalej pojawia się wypełnienie 500g - która wartość jest rzeczywista?
#link
Moon

WWW Moje ogłoszenia
« #18934 : Luty 15, 2021, 21:49:13 »
Odpowiedz cytując
any, myślę że jakby to była padokówka w wypełnieniu 500g i 1200DEN to by kosztowała sporo więcej, a na pewno więcej, a nie mniej, niż 300tka Allweather ;-)
Przeczytałam opis i na moje ktoś tam dopisał jedno zero :P bo nawet napisane, że dla pory przejściowej...
#link
Puma

Moje ogłoszenia
« #18935 : Luty 15, 2021, 22:47:18 »
Odpowiedz cytując
A czy istnieją takie kaptury ocieplane, zakładane przez głowę i zapinane jak koszulki pod derki? Tak, że derkę nakłada się na kaptur.  coo??

Takie coś tylko chociażby przeciwdeszczowe?  wink
« Ostatnia zmiana: Luty 15, 2021, 22:51:39 wysłane przez Puma » #link
Gdyby nie porażki, nie potrafilibyśmy docenić zwycięstwa...
any

Moje ogłoszenia
« #18936 : Luty 15, 2021, 23:39:46 »
Odpowiedz cytując
any, myślę że jakby to była padokówka w wypełnieniu 500g i 1200DEN to by kosztowała sporo więcej, a na pewno więcej, a nie mniej, niż 300tka Allweather ;-)
Przeczytałam opis i na moje ktoś tam dopisał jedno zero :P bo nawet napisane, że dla pory przejściowej...

w sumie z tego wszystkiego na cenę nie spojrzałam  wysmiewa ale faktycznie wink
rzuciłam tylko okiem na opis i tam dwukrotnie pojawiło się potem 500 - pewnie kwestia błędu w rodzaju 'kopiuj - wklej'
#link
_Gaga

Moje ogłoszenia
« #18937 : Luty 16, 2021, 10:24:48 »
Odpowiedz cytując
A czy istnieją takie kaptury ocieplane, zakładane przez głowę i zapinane jak koszulki pod derki? Tak, że derkę nakłada się na kaptur.  coo??
Mi coś takiego kiedyś Caball uszył. Polecam uśmiech
#link
Lepiej profesjonalnie odstawiać amatorkę, niż amatorsko silić się na profesjonalizm
Misia

Moje ogłoszenia
« #18938 : Luty 16, 2021, 10:25:02 »
Odpowiedz cytując
Moon dokładnie dlatego mnie zaciekawiła, szukam derki z możliwością dopięcia kaptura ale z racji na całodniowe padokowanie musi być pancerna. Mam pare derek z Deca i jestem zadowolona zastanawiałam się nad klasyczną Allweather ale 600d to ciut mało dla mnie.

any tak też mnie to zmyliło. Napisałam do nich wiadomość jeszcze nie uzyskałam odpowiedzi ale na francuskiej i niemieckiej stronie ta derka jest 50g.

#link
zembria

Moje ogłoszenia
« #18939 : Luty 16, 2021, 10:35:41 »
Odpowiedz cytując
Ja bardzo niedawno rozmawiałam z jedną z forumowiczek, która ma dokładnie tą derke z decathlonu i to jest 50g. Na stronie jest błąd.
#link
czeggra1

« #18940 : Luty 16, 2021, 20:36:55 »
Odpowiedz cytując

Takie coś tylko chociażby przeciwdeszczowe?  wink

Istnieją uśmiech. Polecam Snuggy Hoods w wersji padokowej (dostępna jest wersja z głową jak i z samą szyją): https://snuggyhoods.com/products/turn-out-hood-zip
#link
Puma

Moje ogłoszenia
« #18941 : Luty 16, 2021, 21:27:00 »
Odpowiedz cytując
_Gaga, czeggra1, dziękuję!  kwiatek
Tak myślałam, że Caball ogarnie wink To mi tak życie ułatwi  hihi
#link
Gdyby nie porażki, nie potrafilibyśmy docenić zwycięstwa...
freya

Moje ogłoszenia
« #18942 : Luty 17, 2021, 18:30:15 »
Odpowiedz cytując
Do posiadaczy Bucasów (najchętniej tych Smartex, ewentualnie Power) wypowie się jak konie zniosły te mrozy sprzed tygodnia?  kwiatek Dokładaliście coś pod spód?

P.S. Czy ktoś ma info jaki splot mają te Smartexy? 1680Den? Czy jak już jest "balistyczny nylon" to liczy się jako milion i jest poza skalą?:P
#link
xxagaxx

« #18943 : Luty 17, 2021, 22:16:02 »
Odpowiedz cytując
Ja trzymam w smartexie, ale na mega mrozy zmieniłam bo dokładałam kaptur, a ja mam wersje bez kaptura a z kołnierzem.
Konisko tak samo ciepłe przy -7 jak i przy 0. Jestem bardzo zadowolona z derki.. Tylko ten okropny srebrny kolor

Drugiego lekko obrośniętego mam w 300 Power i z kapturem wytrzymał te mega mrozy bez problemów.
#link
czerwona.sofii

gniade szczęście

Moje ogłoszenia
« #18944 : Luty 17, 2021, 22:21:47 »
Odpowiedz cytując
Misia potwierdzam, to jest 50g wink Nie wiem czy pomogę, bo derka testowana krótko, ale również w deszczowe dni. Używana bez kaptura, nic nie przemokło. Materiał zewnętrzny wydaje się porządny.
#link
faith
Global Moderator

Moje ogłoszenia
« #18945 : Luty 18, 2021, 08:05:38 »
Odpowiedz cytując
Extra, uwielbiam te decathlony, kroj jest taki jak 300g?
#link
nagana

Koń terenowy, który stał się dresem ;)

WWW Moje ogłoszenia
« #18946 : Luty 18, 2021, 08:57:58 »
Odpowiedz cytując
freya, mam konia w Bucas Atlantic 200 g. Był częściowo ogolony na jesieni w derkę, ale już lekko odrósł. Nic nie dokładałam w te mrozy, koń przyjemnie ciepły.
#link
Moon

WWW Moje ogłoszenia
« #18947 : Luty 19, 2021, 08:38:27 »
Odpowiedz cytując
Melduję, że 300tka Avalanche ma baaardzo fajne zapięcie i Kulisty nie ma gołej klaty  hurra! - zapięcie na zakładkę + dodatkowy pasek z rzepem na zewnątrz trzyma przód derki w kupie.
+ jest też bardzo lekka (w porównaniu do Allweather z Deca - jak wyjęłam z pokrowca, to aż sprawdzałam czy aby na pewno to 300tka  lol ) no i ma śliski materiał od spodu - mimo to nie wędruje po plerkach, nie zsuwa się i nie przekręca.
Zobaczymy jak będzie, jak zmoknie na przykład, ale póki co jestem bardzo zadowolona  emoty327
#link
_Gaga

Moje ogłoszenia
« #18948 : Luty 19, 2021, 10:41:34 »
Odpowiedz cytując
Moon, mi Avalanche wytrzymują konkretne ulewy. Ale po jednym koniu trochę wędrują jednak smutek
#link
Lepiej profesjonalnie odstawiać amatorkę, niż amatorsko silić się na profesjonalizm
dairoxroxi

Moje ogłoszenia
« #18949 : Luty 19, 2021, 11:32:45 »
Odpowiedz cytując
Na mojej te horze trzyma się bosko i faktycznie wytrzymuje niezłe ulewy, dodatkowo szybko schnie  tanczacalinka jedna z naszych lepszych derek
#link
m00niska

« #18950 : Luty 28, 2021, 19:54:32 »
Odpowiedz cytując
Hej, zapytanie do bardziej doświadczonych w kwestii derek. Muszę przygotować się na derkowanie w przyszłym sezonie. Kupiłam derkę, ale coś nie jestem przekonana, czy dobrze pasuje.
Czy według Was to dobrze dopasowana derka?  ?

PS. Obecnie szukam derki z zapięciem bezpiecznym na klacie. Premier Equine leży na nim ok, mam taką, ale boję się go w niej zostawić (stąd zapytanie o tę derkę, leży inaczej totalnie), bo konie mają na pastwisku baloty w siatkach (konie stoją 24/7). Czy zdarzyło się kiedykolwiek, że karabińczyk zaczepił się o siatkę?
« Ostatnia zmiana: Luty 28, 2021, 20:16:36 wysłane przez m00niska » #link
Where there's a will, there is a way...
keirashara

Moje ogłoszenia
« #18951 : Marzec 01, 2021, 01:34:40 »
Odpowiedz cytując
m00niska, - mój się przyczepił klatą do siatki, w boksie. I grzecznie tam stał, aż się ktoś pokapował... pewnie inny by się szarpnął i odczepił, ale ten koń ma coś takiego, że jak się zaplącze to czeka na ratunek. Natomiast jest siatkowany i derkowany jakoś 4 rok, w ciągu tych lat to był jeden taki przypadek i na 99% przez to, że dureń jeden używał siatki z sianem jako idealnego sprzętu do czochrania się jak była zawieszona na środku ściany w boksie. Teraz ma ją w rogu obok żłobu, przestał nią wywijać, bujać i wrzucać sobie na plecy.
Jak na moje to ta derka jest za ciasno zapięta w szyi/za mała w klacie i tak sobie się układa. Mam jedną podobnie układającą się z hkm, jest właśnie przymała w klacie i zawsze wyciera mojemu koniu grzywę, koszmarnie mnie też wkurza układanie jej na nim.
#link
a.kaminska

WWW Moje ogłoszenia
« #18952 : Marzec 01, 2021, 07:17:50 »
Odpowiedz cytując
Mój przyczepił się derką do karabińczyka od siatki w boksie w tym roku. Teraz ma stylową dziurę na szyi w derce  oczy2
#link
facebook.com/bulanekwakcji
Moon

WWW Moje ogłoszenia
« #18953 : Marzec 01, 2021, 07:29:03 »
Odpowiedz cytując
m00niska, Kulisty się kilka razy zaczepił przodem derki (tzn przednimi karabińczykami) o siatkę, zapewne chciał się potrzeć, pierdoła :P Ale tak jak koń keirashara, jest stoicki i czekał aż go ciocie w stajni uratują ;-)
Od tamtego czasu wszystkie derki z karabińczykami z przodu zapinam tak, że zapięcie karabinka idzie "do klaty" - dzięki temu nie ma o co się zaczepić.
#link
mindgame

« #18954 : Marzec 01, 2021, 07:37:39 »
Odpowiedz cytując
m00niska, ta derka wydaje się być trochę długa (wisi za zadem) i tak jak zostało napisane, trochę obcisła w klacie. No i brzuch jest na wierzchu? to chyba nie ten model na tego konia.
#link
m00niska

« #18955 : Marzec 01, 2021, 08:41:17 »
Odpowiedz cytując
Ehh czyli tak jak myślałam. Dziękuję serdecznie za opinie. Derka zapowiadała się świetnie według opisu, ale coś mi nie grało.  Te historie z karabińczykami mnie trochę przeraziły... jednak się to zdarza  8|. W stajni nie ma super opieki, powiedzmy, że stajnia w stylu "łąk" ale koń bywa, że marznie w zimę. W boksie źle, na zewnątrz strach w derce zostawić w stadzie. Sama nie wiem jak tę zagwozdkę ugryźć.

Znalazłam też derkę z zapięciem typu disc (zdjęcie poniżej). Czy takie zapięcie będzie bezpieczniejsze, czy to wszystko jedno i to samo?
A może rozmiar większy spróbować z tej samej co teraz?
#link
Sasini

« #18956 : Marzec 01, 2021, 09:09:55 »
Odpowiedz cytując
Ehh czyli tak jak myślałam. Dziękuję serdecznie za opinie. Derka zapowiadała się świetnie według opisu, ale coś mi nie grało.  Te historie z karabińczykami mnie trochę przeraziły... jednak się to zdarza  8|. W stajni nie ma super opieki, powiedzmy, że stajnia w stylu "łąk" ale koń bywa, że marznie w zimę. W boksie źle, na zewnątrz strach w derce zostawić w stadzie. Sama nie wiem jak tę zagwozdkę ugryźć.

Znalazłam też derkę z zapięciem typu disc (zdjęcie poniżej). Czy takie zapięcie będzie bezpieczniejsze, czy to wszystko jedno i to samo?
A może rozmiar większy spróbować z tej samej co teraz?

Ja bardzo polecam ten typ zapięcia, mam taka derkę i moja kobyła się nie zaczepiła ani razu do tego jest tak fajnie wycięta, ze jak się pochyla to nie wpija jej się w szyje.
[moze tez nie jestem super obiektywna, bo jestem fanaką tych derek ale maja super mocne materiały i dobre zapięcia]
#link
xxagaxx

« #18957 : Marzec 01, 2021, 09:14:04 »
Odpowiedz cytując
m00niska, ale ty widzę kupiłaś Bucasa. Też nie powinien się tam zaczepić.
Daj derce chwile czasu, powinna się trochę ułożyć. Natomiast jest opcja ze na twojego konia z wąska w klasie, bo one niestety takie sa na bardziej sledziowate konie niż szerokie
#link
m00niska

« #18958 : Marzec 01, 2021, 09:38:20 »
Odpowiedz cytując
m00niska, ale ty widzę kupiłaś Bucasa. Też nie powinien się tam zaczepić.
Daj derce chwile czasu, powinna się trochę ułożyć. Natomiast jest opcja ze na twojego konia z wąska w klasie, bo one niestety takie sa na bardziej sledziowate konie niż szerokie

Tak, chciałam właśnie Bucas Smartex, bo w stajni jest tak, że jak założę derkę to raczej sama musiałabym zmieniać itp a jednak kilometry i nie zawsze się da (ta zima była wyjątkowo mroźna i jednego dnia nie dało się nigdzie dojechać), a ta derka ponoć oddychająca. Chciałabym jej dać szansę, ale faktycznie przy szyi taka opięta, no i ten wystający bebzon ... (on ma "figurę pastwiskową"). Może 165 będzie dobra? Albo taki bajer widziałam do tej derki, że można poszerzyć na klacie, poniżej na zdjęciu, ale czy to nie już trochę na siłę? jak MrGadget? wink

Koń "łąkowy", ale widziałam jak się trzęsie no i nie mogę tego odzobaczyć...  inne konie z jego stada lepiej znosiły ostrzejszą pogodę, 8| a chciałabym boksowania uniknąć i mieć go nawet zimą 24/7.
« Ostatnia zmiana: Marzec 01, 2021, 09:42:09 wysłane przez m00niska » #link
keirashara

Moje ogłoszenia
« #18959 : Marzec 01, 2021, 09:56:05 »
Odpowiedz cytując
m00niska, - 165 nie będzie pasować, ona już jest długa. Możliwe, że niestety nie ten krój - prędzej uratuje sytuację ta przedłużka, ale na ile to będzie stabilne ciężko powiedzieć.
#link
Strony: 1 ... 630 631 [632] 633 Odpowiedz Drukuj 

Re-volta.pl  |  Forum główne  |  Konie  |  Wątek: Derki

poprzednia następna
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.7 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.032 sekund z 19 zapytaniami.