Derki

Może wezmę 2 i jedną zwrócę, hmm.. Ktoś zwracał do PE?  Pokrywają koszty?

Nie sądzę aby pokrywali przy wysyłce za granicę. I brałabym 6'6. Darco chodzi w 150 / 155 z reguły. Z Amigo ma 155, a z PE padokowe jednak 6'6. Kupiłam 6'9 i utonął. Na szczęście udało się ją sprzedać. Taniej, ale wyszło lepiej, niż wymiana.
Za to np Ifrared mam 6'9 i jest OK... ale korespondowałam ze sklepem (swoją ścieżką na prawdę super kontakt) i mówią, że wszystkie derki terapeutyczne mają być blisko ciała - dlatego są mniej obszerne...
Oczywiście zamówiłam kolejną wczoraj rano 😵 Do niedawna wydawało mi się, że derki Horze są mega... od kiedy kupiłam pierwszą PE, to przepadłam 😁
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
29 listopada 2019 06:46
Tak się mają 6,0 i 6,9. Kucyk nosi 135/140, Elmo 150/155
anetakajper jak kupowałam pierwszą PE to też tak myślałam. W stadzie były dwa konie, które rozwalały derki sobie nawzajem. Kantary szły w parę godzin a derki... no cóż, szybko. Oni po prostu stali we dwóch i ciągnęli się za te derki. Zaryzykowałyśmy z koleżanką i kupiłyśmy titany. Na obu derkach ani śladu nie było zabaw - a bawili się dalej zawzięcie. Dla mnie te titany są w takich sytuacjach niezniszczalne.
Zwroty do PE są płatne. Zwracałam kiedyś coś, nawet dwa razy.
Czy ktoś robi zamowienie? Chciałabym coś zamówić niedużego.
Diakonka   Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!
30 listopada 2019 10:11
Zwroty do PE są płatne. Zwracałam kiedyś coś, nawet dwa razy.
Czy ktoś robi zamowienie? Chciałabym coś zamówić niedużego.

ja wczoraj zrobiłam, pytałam na poprzedniej stronie czy ktoś nie chce się dołączyć
Wczoraj robiłam zamówienie z PE. Wysyłka do PL była za darmo.

Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
03 grudnia 2019 08:51
Jak do osuszania po treningu sprawdzają się eskadronowe derki z jerseyu?
Pati2012, - jak dla mnie bardzo dobrze, porównywalne do polaru, może są nawet ciut szybsze. Dużym ich plusem jest to, e mało czepia się ich słoma 🙂
Dysponuje może ktoś wykrojem na derkę treningową?
Chcę kupić mojemu koniowi polarówkę do osuszania po treningu, żeby go nie zawiało jak wychodzimy z hali i żeby chwilę postał w niej w stajni, czy ta derka z deca się nadaje?
https://www.decathlon.pl/derka-stajenna-polar-500-nieb-id_8542985.html

W stajni jest ciepło, stoi bez derki, zresztą on rozszarpuje derki zębami, będzie ją kąsał aż porozrywa  🙂
Meise

Ta dera to chyba z tych grubszych - jeśli chodzi Ci o szybkie osuszanie to szybciej wyciągnie pot cieńszy polar, albo derka typowo do osuszania -

https://www.decathlon.pl/derka-osuszajca-full-neck-cze-id_8360448.html

lub takie Jersey
https://dobry-kon.pl/start-derka-osuszajaca-jersey.html
Decathlon ma bardzo fajne derki  😀 mam 2, jedną tą z Twojego linku tylko że w brązach a drugą ciut inną. chyba moje najlepsze derki polarowe.
Gruby fajny materiał i porządnie wykończone
Meise, jakikolwiek polar ci się sprawdzi, a skoro on derki pożera, to po prostu weź kilka tańszych z byle jakiej firmy. I tak powinnaś mieć kilka, bo jak ci się upoci jak świnia, to musisz mieć coś na przebranie do dosuszenia, żeby nie stał w takiej przepoconej derce :P
Moon   #kulistyzajebisty
09 grudnia 2019 12:06
ew, tak jak ewelin_n, napisała - jakąś z jersey'u, dobrze osuszają 😉
Mi najbardziej zależy, żeby on nie wyszedł lekko mokry na zimnicę, bo go zaraz przewieje, ma praktycznie 0 futra zimowego, wszyscy pytają czy go goliłam  👀

Ja długo stępuję po jeździe, więc on nigdy nie wychodzi jakoś upocony, ale trochę mokry jest, a wieczorami jest czasem taka pizg***wica, że do kości czuć ten wiatr. Także to by była taka derka, żeby zarzucić po treningu i żeby postał w niej chwilę w stajni, do boksu na stałe go i tak nie dam z derką, bo będzie ją gryzł i szarpał.

Ten jersey to bardziej wytrzymały niż polar? Koń go może rozerwać zębami?
Moon   #kulistyzajebisty
09 grudnia 2019 12:27
Meise, każdą derkę jak delikwent będzie chciał to porwie, więc chyba nie robi :P
Gorzej jak faktycznie zajdzie potrzeba np padokowania w derce - wtedy też padokówkę zeżre?
Wtedy mu kupię jakąś pancerną  😉 na pewno są jakieś materiały, które oprą się końskim zębom, tylko zapewne swoje kosztują. Ale ja wolę wydać raz niż co chwila nową derkę kupować.
On ogólnie lubi być na goło, jak po kastracji miał ogon zawinięty w babkę to tak nim walił po zadzie, aż rozplątał bandaż. Może na zew będzie miał inne bodźce i nie będzie się skupiał na derce. W boksie kąsa i rozrywa polarówki. Podjadę do Deca i zobaczę jak to wygląda i czy w ogóle coś mają, bo potrzebuję na już  🙂
Moon   #kulistyzajebisty
09 grudnia 2019 12:36
Meise, w Deca mają bardzo fajne grubsze polary. Musiałabyś ją chyba dość ściśle zapinać na klacie, żeby nie mógł złapać paszczęką. Gorzej, jak się obraca i chce z siebie ją zdjąć :P
Padokówki Deca też są super, chociaż najbardziej pancerne to wydają się być PE i Bucasy, z moich ocznych obserwacji 😉
A może jakieś zajęcie do boksu na czas tej polarówki? Jakiś lizak czy inne duperele.
On nie kąsa derki na klacie tylko po bokach się gryzie  😁

Ma siano, mnóstwo słomy, zastanawiam się nad siatką na siano, ale on po prostu gryzie tą derkę, bo go drażni, że ma coś na sobie  👀

Podjadę do Deca, dziś jadę go polonżować, nie chcę, żeby go zawiało. Z drugiej strony w naszym Deca wybór jest tragikomiczny. W krk w pierwszym lepszym Deca jest milion więcej rzeczy...
Meise może musi się zwyczajnie przyzwyczaić do tego że coś tam jednak jest na nim ?
Mój trzylatek też teraz na zimę pierwszy raz został wsadzony w derki, bo ogoliłam i na początku okropnie próbował zrzucać, gryźć itd. Nawet raz wrócił bez derki z pastwiska ostatnio  🤔, najlepsze jest to że derka miała zapięte pasy krzyżowe, zero rozszarpań, tylko rozpięta na klacie (zapięcia typu T) nikt nie wie jak to zrobił  😵
Na szczęście już przestał kombinować, chyba zad mu przemarzł przy zrzucaniu derki z siebie 😂
Możliwe, że się musi przyzwyczaić, natomiast w stajni jest ciepło, więc i tak nie zamierzam go zostawiać w derce. W boksie niestety nie jestem w stanie kontrolować co on w nocy będzie z derką wyczyniał.

Twój koń widzę też zdolny, tylko się ciszyć, że tak kulturalnie się rozbiera bez strat w sprzęcie  😁
Ja mam pytanie :kwiatek:, jak wybrać odpowiednią derkę do temperatury? Na stronie nie ma napisane od ilu do ilu mniej więcej stopni. Będę derkować pierwszy raz i nie chce zrobić tego źle.
Mam również delikwenta rozbieracza, z tym, że ma już 7 lat i się nie nauczył. Jednej zimy zniszczył mi derek na 2000 pln, bo golony to gołego zostawić nie mogłam.
Koń zjadał derkę po bokach, normalnie rodzierał i wyciągał wypełnienie, także ściągał ( mimo pasów krzyżowych).
Rozwiązanie?
Kupiłam wszystkie tylko PE, tylko 1200den. Popróbował, ale te derki są tak mocne, że zostały rysy tylko i przestał.
Myślałam, że już się nauczył, a że jest w treningu u zawodnika to minęło trochę czasu zanim przywiozłam derki jego, a zawodnik już ogolił i założył swoją derkę- nie PE. Oczywiście po nocy dostałam fot zdjętej derki, obsikanej z ywgryzionym wypełnieniem od środka, bo jak się rozebrał to jeszcze ją zjadł od środka 😉


Edit: tak wygląda mój koń jak się zapomniałam i zostawiłam go w Lesznie w boksie samego w derce

No to mamy identyczny problem  😁 cudowne foto  😉

Co to jest derka PE?
Chcę kupić mojemu koniowi polarówkę do osuszania po treningu, żeby go nie zawiało jak wychodzimy z hali i żeby chwilę postał w niej w stajni, czy ta derka z deca się nadaje?
https://www.decathlon.pl/derka-stajenna-polar-500-nieb-id_8542985.html

W stajni jest ciepło, stoi bez derki, zresztą on rozszarpuje derki zębami, będzie ją kąsał aż porozrywa  🙂


ja sobie zamówiłam tą derkę. Ma mi przyjść do środy. Dam Ci znać najwyżej jaka jest 🙂
Dziękuję  :kwiatek:

Widzę, że nie mogę sobie sprawdzić dostępności tego produktu w moim Deca. Czy to znaczy, że to produkt tylko pod zamówienie?
PE to premier equine, firma chyba z uk, stamtąd też się zamawia.
Dziękuję  :kwiatek:

Widzę, że nie mogę sobie sprawdzić dostępności tego produktu w moim Deca. Czy to znaczy, że to produkt tylko pod zamówienie?


niestety tak. Ja zrobiłam zamówienie tej derki przez stronę, inpost zgubił moją przesyłkę i zwrócili mi kwotę. Znalazłam jedną sztukę stacjonarnie w Warszawie i błagałam znajomego żeby mi ją odebrał 😁
Także w środę mi ją znajomy dostarczy  😉
Meise, derka PE to derka Premier Equine:
https://www.premierequine.co.uk/horse-rugs-coolers-sheets-c102x3068296

Właśnie skończył się Black Fridayi nie ma już za dużo przecen niestety.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się