Derki

Mam, sprzedałam - ale ogólnie polecam. Trwała, fajny krój, nie układa się jakoś dziwnie i wytrzymuje pranie. Miałam tylko jedno "ale" - ona jest dość duża. Bardzo długa, otwór na szyję dosyć spory. Niestety, mój drobny koń w niej utonął. Także spoko, ale raczej do "normalnych", standardowych-165-145-koni.
Mam, sprzedałam - ale ogólnie polecam. Trwała, fajny krój, nie układa się jakoś dziwnie i wytrzymuje pranie. Miałam tylko jedno "ale" - ona jest dość duża. Bardzo długa, otwór na szyję dosyć spory. Niestety, mój drobny koń w niej utonął. Także spoko, ale raczej do "normalnych", standardowych-165-145-koni.


Ogólnie mam ten model plandekę, rozmiar 145 i mój się w niej topi. Ale chce kupić 200g 135 i się lekko waham stąd pytanie...Ale chyba zamówię.
a.kaminska, Nie wiem czy branie derki o rozmiar większej rozwiąże sytuację. Ta derka jest właśnie taka "długa na szerokość". Dobra dla mocnej budowy konia, szerokiego konia, o. Na mojego 145 było dobre na "długość grzbietu", ale cóż z tego, kiedy reszta duża.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
24 stycznia 2019 19:32
A ja wracam z opinią na temat tych derek: WEATHERBEETA COMFITEC ESSENTIAL LITE PLUS COMBO 50G Dotarły wreszcie (tzn. paczka przyszła dawno, ale nie miałam jak odebrać) i rozmiar 6,3' wypada idealnie jak 145. Fajnie uszyte, łanie się układają, nie są ani jakieś szczególnie szerokie, ani wąskie. Przeciętne na szerokość. Na moich koniach leżą bardzo dobrze. Jeszcze nie testowane w boju, bo nie było takie pogody, żeby były potrzebne, ale wyglądają na prawdę solidnie i wydają się być wygodne dla koni. Także jakby ktoś szukał derki przeciwdeszczowej z mocnym wierzchnim materiałem i lekkim wypełnieniem to mogę polecić. Do tego cena bardzo przyjemna bo wychodzi 286zł niecałe 🙂 plus wysyłka.
A ja wracam z opinią na temat tych derek: WEATHERBEETA COMFITEC ESSENTIAL LITE PLUS COMBO 50G Dotarły wreszcie (tzn. paczka przyszła dawno, ale nie miałam jak odebrać) i rozmiar 6,3' wypada idealnie jak 145. Fajnie uszyte, łanie się układają, nie są ani jakieś szczególnie szerokie, ani wąskie. Przeciętne na szerokość. Na moich koniach leżą bardzo dobrze. Jeszcze nie testowane w boju, bo nie było takie pogody, żeby były potrzebne, ale wyglądają na prawdę solidnie i wydają się być wygodne dla koni. Także jakby ktoś szukał derki przeciwdeszczowej z mocnym wierzchnim materiałem i lekkim wypełnieniem to mogę polecić. Do tego cena bardzo przyjemna bo wychodzi 286zł niecałe 🙂 plus wysyłka.

O, i to z kapturem w tej cenie... Daj znać, jak po teście bojowym. 😀
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
24 stycznia 2019 19:54
To będzie trzeba poczekać na załamanie pogody 😉 ale dam znać jak się spisały.
Zembria super, że udało Ci się tą derkę kupić i mam nadzieje, że bedziesz zadowolona.
Ja naprawdę polecam te derki, sama się po cichu zastanawiam czy może częściowo nie wymienić swoich PE na większa ilość Weatherbeeta.
PE wycierają grzywę mojej kobyle nad kłębem, dopiero połowa sezonu a grzywy już prawie nie ma.
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
25 stycznia 2019 14:48
Draskaeb, a samego kłębu nie obcierają? My musimy mieć derkę, która jak najmniej dotyka kłębu. Kij z grzywą, ale boję się właśnie uszkodzenia na kłębie. A przymierzam się do PE.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
25 stycznia 2019 15:19
draskaeb Też mam taką nadzieję 😉 I dziękuję za podpowiedzi :kwiatek:
Lanka_Cathar właśnie na kłębie nie wyciera, nad kłębem gdzie jest wcięcie siekiery.
Moze moja kobyła jest dziwnie zbudowana, ma dosyć dużą, głęboką klatkę piersiową i ta derka nie opiera się na kłębie a wyżej, nad kłębem.
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
26 stycznia 2019 06:47
Ok. Moja jest po operacji kaletki kłębowej i podejrzanych jest 4: kolega z boksu obok, stanik pod derkę (kilka koni noszących stanik miało otarcia do żywego w tym samym miejscu), derka lub coś na co trafiła podczas tarzania. W tej kolejności. Siodło wykluczone. Zeszły zimę spędziła w boksie, a teraz już wychodzi i jednak chcę ją w coś ubrać. I mam schizę.  😉
Lanka_Cathar jeśli tak się obawiasz to znam dobry sposób aby unieść derkę z kłębu. Musisz zakupić takie poduszki, które kiedyś wszywano na ramiona do marynarek i garsonek. Naszywaną je od spodu derka na kłębie zostawiając przerwę na środku na kłąb. Te poduszki powinny leżeć po boku kłębu unosząc samą derkę z zazwyczaj kościstego kłębu.
Mieliśmy konia w pracy, który musiał nosić derki cały rok bo miał straszna egzemę, dodatkowo w zimie pod grubą derką czy to wyjściową czy stajenną musiał mieć bawełnianą pod spód bo musiała być ona ciągle prana. Cały czas się obcierał i to się naprawdé sprawdziło. Weatherbeeta zastosowała takie rozwiązanie w derkach wyjściowych tych z wyższej półki. Miała okazje tą derkę testować na koniu z mocny wystającym kłębem i naprawdę byłam zadowolona.
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
26 stycznia 2019 18:09
Takie poduchy to nawet mogłabym pewnie wypruć z jakiejś garsonki, jak dobrze poszukam w szafie. 🙂 Orientujesz się może, który model ma coś takiego? Czy np. ta: https://www.weatherbeeta.co.uk/weatherbeeta-comfitec-plus-dynamic-combo-neck-medium-lite , czy raczej któraś z 1680 D?
Derki Trust'a mają takie poduchy, że derka nie leży na kłębie.
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
26 stycznia 2019 18:54
Somebody, dzięki! Zerknę w takim razie. Nic się z tym kłębem nie dzieje w tej chwili, ale schizę mam. Co prawda sama derka jest raczej najmniej podejrzana, bo w swoim Eskadronie chodziła wcześniej i nic się nie działo, ale jakieś małe prawdopodobieństwo jest, że to to.
Lanka_Cathar napewno Weatherbeeta Freestyle ma te poduchy, derki Trust też je mają, nawet większe. Trust derki nigdy nie testowałam więc nie mogę o niej nic powiedzieć.
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
26 stycznia 2019 20:50
Draskaeb, dziękuję! Zaczynam przeglądać te Weatherbeeta i szukam jeszcze do porównania Trustów, ale znalazłam na razie ze dwa sklepy, które je mają. W sumie nigdy nie pomyślałam, że derka może mieć taki bajer. 🙂
Jakby co, mogę zapytać szefowej skąd ma Trusty. Wszystkie konie tu chodzą w takich, właśnie z poduchami. 😉 Więc podejrzewam, że łatwo dostępne.
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
27 stycznia 2019 18:11
Flygirl, będę wdzięczna! 🙂
Lanka_Cathar Mój koń użytkuje Weatherbeeta Premier Free, właśnie z padami z memory foam i według mnie fajnie trzymają derkę nad kłębem. Nic nie obciera. Zmierzyłam pady i na długość mają około 38cm, szerokość przy samym kłębie to 10cm, a im dalej, tym wężej. Mają kształt takich wydłużonych trójkątów. Wszystkie derki Weatherbeeta z linii Plus Dynamic, Premier i Ultra mają pady.
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
28 stycznia 2019 05:43
Bardzo Wam dziękuję dziewczyny! Weatherbeeta mówią do mnie bardziej. Mam wrażenie, że lepiej układają się na koniu i jest więcej opcji do wyboru. Albo jest to kwestia zdjęć.
Diakonka   Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!
28 stycznia 2019 14:14
Czy ktoś ma tą derkę? Dla mnie ona nie ma wypełnienia, a producent pisze, że wypełnienie 200 🤔

derka allweather decathlon
Sa 3 modele tej derki.

300g, 200g i plandeka.

Nazwy stosownie do wypelnienia: Allweather 300, Allweather 200 i Allweather Light.
Diakonka   Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!
28 stycznia 2019 14:26
faith, ja wiem, kupiłam 200, moje pytanie jest jak się ma opis do faktycznego wypełnienia, hmm a może omyłkowo wyslali mi light? 🤔wirek:  bo dla mnie ona wypełnienia nie ma  🤔
200 na 100% ma wypełnienie
Diakonka a na opakowaniu masz tez Allweather 200? light jest bardzo charakterystyczna, tylko warstwa materialu i podszyta siateczka, nic poza tym.
Diakonka   Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!
28 stycznia 2019 15:42
faith, to napewno nie mam light.Z drugiej jednak strony porównuję do derki HKM stajennej wypełnionej 200gram TEJ i jest zdecydowanie ciensza
Lanka_Cathar tu Trusty są ogólnodostępne jakby co. I zrobiłam parę poglądowych fot na jednym koniu, bo na żadnym innym nie zdążyłam. Koń ma ponad 180 cm. A i jakby co, to koleżanka powiedziała, że derki z tymi padami lepiej zamawiać rozmiar większe, ale sama nie użytkuję, ewentualnie zakładam i ściągam, więc za to nie biorę odpowiedzialności. 😀


Wg mnie rozmiarówka Trustów jest standardowa.
Z minusów to to, że chyba mają tylko wypełnienia 150 i 400g.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się