Derki

lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
08 stycznia 2019 20:19
Decathlon- Fouganza, Tattini, Premier Equine, Harrys Horse
Proszę o poradę. Mam arabkę, która regularnie obciera derka -obtarty kłąb i wytarta sierść na łopatkach. Klacz ma wąską klatkę, jest średnio wykłębiona. W tym momencie ma derkę z przedłużaną szyją, ale cały czas problem się nasila. Miał ktoś podobny problem i może polecić jakiś model derki ?
Koszulka pod derke albo sheen.
Czy derki stajenne PE mają pasy między nogi? Nie mogę się doczytać na stronie a na zdjęciu "od dupy strony" widać tylko jeden karabińczyk to paska pod ogon i zaczepu na klapie na ogon.
Wigorrr, mają
Wigorrr mają.

EL90 zrezygnuj z derek z przedłużaną szyją, z mojego doświadczenia w pracy z końmi to derki, które najbardziej obcierają kłąb.
Koszulkę pod derka ma. Wcześniej miała derke bez przedłużanej szyi ,wtedy ona się zsuwała i też ja obcierała...
To może masz za duży rozmiar? Brzmi jakby była za duża i ciągnęła całość do tylu napieracjąc na kłąb i łopatki. Nie da rady ciasniej zapiac z przodu?  👀
Ja już kupiłam w prezencie koleżance polar New Market Rambo na kobyłe 145 i wzięłam z tabeli 6’6 i potem sprzedawała tą derke bo kobyła się topiła w tej derce.
Moja kobyła nosi 155cm derki a Horseware ma wszystkie 6’6 mam na mysli Rambo bo Amigo 6’9.


To już druga kwestia, że horseware produkuje te derki po prostu duże. Samuar ma normalnie 155cm, a z Horseware (amigo) mamy 145cm wraz z podpinką.
Derka całościowo wydaje się dobra , a za ciasna w miejscu samego klebu. Miała chwilowo rozmiar mniejsza i wystawał jej znowu zad...
Tak źle i tak niedobrze .
EL90 a co to za derka, jaki model? Bo czasami niektóre firmy po prostu tak szyją, że na jednych koniach będzie leżeć na innych nie, wtedy trzeba się rozglądać za czymś innym.
EL90 a co to za derka, jaki model? Bo czasami niektóre firmy po prostu tak szyją, że na jednych koniach będzie leżeć na innych nie, wtedy trzeba się rozglądać za czymś innym.


Derka jest z horze, padokowa podszyta polarem.  Niestety nie wiem dokładnie jaki to model. Ma przedluzana szyję.
EL90 No to sama sobie odpowiedziałaś na pytanie - plandeki na polarze lubią się źle układać, zjeżdżać, przemieszczać i obcierać. Na twoim miejscu poszukałabym czegoś na normalnej, materiałowej podszewce z wypełnieniem najbardziej zbliżonym do tego ciepła, jakie daje polar - 50 albo nawet 100 g.
EL90 Mi się bardzo fajnie sprawdziła derka padokowa Waldhausen Economic (100g) - nie zjeżdża, nie przesuwa się, bardzo dobrze leży, nie zniszczyła się w ogóle przez cały zeszły sezon
Promo było w Bergo i w Animalii 🙂
Nie zniszczyła Ci się? Serio?
Moja koleżanka ją kupiła, koń stoi w niej w boksie 2 miesiąc, a derka wygląda jakby ja piorun trzasnął 😀 Puściła przy zapięciach z przodu, cała pozaciągana, raczej jednorazowego użytku.
Ja mam waldhausena comfort i tu już jest duża różnica w jakości materiału , no i kroju
Czy te koszulki z lajkry pod derkę działają? Bo się się Grubas wyciera na łopatkach i o ile mi to nie przeszkadza, niech se będzie łysy, to boję się, że zacznie mu być w tych miejscach zimno...
Nie zniszczyła Ci się? Serio?
Moja koleżanka ją kupiła, koń stoi w niej w boksie 2 miesiąc, a derka wygląda jakby ja piorun trzasnął 😀 Puściła przy zapięciach z przodu, cała pozaciągana, raczej jednorazowego użytku.



Używam drugi albo trzeci sezon, koń w stajni wolnowybiegowej, czyli warunki dla derek trudne. Zerwał się tylko jeden karabińczyk. Nadal nie przemaka.
Moon   #kulistyzajebisty
10 stycznia 2019 13:25
Wigorrr, mój Waldhausen Economic też żyje (a Kulek padokowany w stadzie), drugą zimę, nie przemaka.
Pękł jeden karabinek od pasów między nogami, ale bez problemu wymieniłam cały pasek z jakiś zapasowych z czeluści paki.
Diakonka   Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!
10 stycznia 2019 13:33
EL90 No to sama sobie odpowiedziałaś na pytanie - plandeki na polarze lubią się źle układać, zjeżdżać, przemieszczać i obcierać. Na twoim miejscu poszukałabym czegoś na normalnej, materiałowej podszewce z wypełnieniem najbardziej zbliżonym do tego ciepła, jakie daje polar - 50 albo nawet 100 g.


Może rzeczywiścię tak zrobię. Dzięki !
Jakby ktoś się zastanawiał, to stajenne derki Equiline są bardzo wąskie z przodu. Się zdziwiłam mocno jak założyłam na mojego potwora.
Diakonka mam 100g padokową derkę z podwyższoną szyja z hkm- drugi sezon używałam i jest bardzo spoko  🙂
Jakby ktoś się zastanawiał, to stajenne derki Equiline są bardzo wąskie z przodu. Się zdziwiłam mocno jak założyłam na mojego potwora.


Ja mam padokową to jest olbrzymia i jeszcze się fajnie wywija na klacie nie powodując ucisku.
espana, tez mam padokowe które są obszerne i fajnie leżą. Dlatego skusiłam się tez na stajenne, no i się zdziwiłam.
Diakonka   Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!
11 stycznia 2019 12:31
Chyba bede cos zamawiac z Premier Equine, chce sie ktos podlaczyc?
Czy ktos kiedys cos zwracal? Da sie za free przez Pay Pal?

edit: nie wiem jaki rozmiar wziac, konia nie moge zmierzyc, ma 170cm w klebie, nosi derke Masta 155, tyle tylko wiem, jaki rozmiar PE mam brac?
Diakonka, 6'9" powinno być ok. Nic jeszcze nie miałam potrzeby zwracać.
na 170 bralabym 6'9 ewentualnie 6'6. Moj ma 173 i jest raczej drobnej budowy i ma 6'9 deszczowa i jest obszerna, 6'6 by tez było OK. Jedna osuszajaca mam tez 6'9 i jest idealna, mam tez taka bawelniana, letnia 7'0 i jest duża, ale używamy i żyjemy. Bezpieczniej w 6'9 jezeli nie jest jakis super drobny 🙂
Diakonka   Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!
11 stycznia 2019 14:02
Dobra na zimę na padok chce 200 gram Titana, bo na duże mrozy mam 300 gram Fouganza. Jaką padokową przejściówkę brać? Jakie wypełnienie? Jestem trochę zielona jeśli chodzi o derkowanie 🤔wirek:

edit: Jeszcze potrzebuje stajenną przejściową, mam już 200 gram, co dokupić? 🤔wirek:

edit 2: koń nie golony. Przejściowki brac 50 czy 100?
Diakonka 100g 😉 do stajni i na padok. Z padokowych warto mieć jeszcze po prostu plandekę przeciwdeszczową - na dość ciepłe, ale wietrzne dni.
Mowa o golonym koniu?
Diakonka   Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!
11 stycznia 2019 14:16
lillid, nie golony.
Jaką plandekę polecacie?

edit: czy ja potrzebuje od razu derek stajennych? Nie wystarczą padokowe? Matko, ile ja wydam na te derki 😵
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się