Derki

zembria   Nowe forum, nowy avatar.
06 stycznia 2019 15:19
Dzięki  :kwiatek: To chyba faktycznie pomierzę ich po prostu i będę się modlić, żeby nie wypadli pomiędzy rozmiarami 😉 A jak mierzyłyście? Miękką miarką po ciele, czy sztywną miarką na prosto? Bo takie wyniki się będą różniły o dobre kilka centymetrów.
Jeszcze w oko mi wpadła ta: Bucas Irish Cena aktualnie przyjemniejsza...
Ja uwielbiam derki Bucas ale tylko stajenne. Z padokowymi problem jest taki, że są stosunkowo krótkie po bokach i przy tej krótkości nie maja pasów na nogi tylko podogonowy. Na koniach w UK po jednym wytarzaniu derka była totalnie przekręcona albo nawet wisiała na jednym boku konia. Derki PE są zdecydowanie dłuższe po bokach i pomimo, że mają tylko pasek pod ogon (starsze derki PE nie miały nawet opcji odpięcia pasków na nogi) nie przekręcają się nawet przy pełnym tarzańsku. Moja kobyła uwielbia się tarzać, najlepiej długimi seriami.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
06 stycznia 2019 15:42
To te PE nie mają pasków pod nogi? Zgubiłam się trochę. Bucas w takim razie odpada, moje konie się kładą, tarzają itp. muszą mieć bardzo stabilnie je zamocowane.
Draskaeb, wystraszyłaś mnie! Jeszcze swojej PE nie rozpakowałam, ale znalazłam zdjęcia i na szczęście są paski: Klik.
Może nie w każdym modelu są, ale na szczęście w moim tak. 😀
Teraz chyba już wszystkie PE wyjściowe mają paski na nogi, przynajmniej ostatnio zamawialam 3 rożne modele i każdy z nich miał. Stare modele nigdy nie miały pasów a mimo to nigdy mi się na kobyle nie przekręciła derka.
Ja jestem za PE. Generalnie przetestowałam 40 derek na kobyle mojej, ponad 10derek sprzedałam i juz wiem ze stajenne Bucas najlepsze a wyjściowe PE.
Teraz chyba już wszystkie PE wyjściowe mają paski na nogi, przynajmniej ostatnio zamawialam 3 rożne modele i każdy z nich miał. Stare modele nigdy nie miały pasów a mimo to nigdy mi się na kobyle nie przekręciła derka.
Ja jestem za PE. Generalnie przetestowałam 40 derek na kobyle mojej, ponad 10derek sprzedałam i juz wiem ze stajenne Bucas najlepsze a wyjściowe PE.

A z Bucasami stajennymi nie masz w takim razie problemu z przesuwaniem się bez pasów na nogi? Mój zawsze śpi na leżąco i tak naprawdę to w boksie bardziej bałabym się o przesunięcie się w trakcie snu niż na padoku w trakcie szaleństw.
No właśnie stajenna Bucas nie przesuwa się na boku w ogóle.
Co do PE to ja pasy na nogi i tak odpinam bo derka się nie przesuwa, wkładam tylko dodatkowo ogon w tą specjalną szlufkę, która jest w klapie na ogon od spodu.
zembria obecne modele PE mają wszystkie możliwe paski na nogi i co baardzo lubię ten główny pasek pod ogonem jest owinięty plastikiem, takim wężem ogrodowym więc można go umyć - mnie parciane paski usmarowane kupą skrajnie brzydzą jak zakładam inne derki 🤣 A co do Bucasa to rzeczywiście, nie wiem z jakimi modelami miałam do czynienia ale one miały tylko jeden główny pasek pod ogon - moja kobyła jest mistrzynią rozbierania się z derek jeśli nie są zapięte na wszystkie spusty więc nawet nie brałam ich pod uwagę.
No właśnie stajenna Bucas nie przesuwa się na boku w ogóle.
Co do PE to ja pasy na nogi i tak odpinam bo derka się nie przesuwa, wkładam tylko dodatkowo ogon w tą specjalną szlufkę, która jest w klapie na ogon od spodu.


Widzisz, a ja właśnie ze wszystkich wypinam paski pod ogon, bo są non stop uwalone w kupie. 😀 Więc brak pasków na nogi by mnie bolał.
Ha, to nie tylko ja tak mam! 😀
Oj, ten pasek z osłonką a'la wąż ogrodowy narobił mi strasznych problemów. Odpiął się, zaczął uderzać konia w nogę, ten chciał uciekać w boksie, a  pasek go gonił i obijał o nogi. Koń wpadł w panikę. Strasznie to wyglądało, nie szło go zatrzymać tak ganiał po boksie i kopał. Teraz odpinam te paski, ma tylko ogon przełożony przez pasek w klapie.
Tak poza tym derki PE uwielbiam, mam na swojego rozmiary 6.9 i 7.0. Koń polary i inne derki ma 165 cm.
Ja zamówiłam z PE 10 tych samych pasków pod ogon w gumowej obudowie i zmieniłam we wszystkich derkach. Także nie mam już materiałowych, obsranych pasków. Nigdy ten pasek mi się nie odpiął.
draskaeb,  mojemu dziś odpadł na padoku, nie wiem jak to możliwe.
Serio przekładacie ogon przez tą pętle?
Ja się zastanawiałam po co to jest ?
No ta pętla jest właśnie na ogon 😉
Tylko kilka firm ma takie rozwiązanie, jedną z nich jest PE, drugą napewno Horseware Rambo
draskaeb, to ja jestem jakaś dziwna, bo nie czaję czemu ma to służyć?
A konie się nie wkurzają ?
Zapewne służy to temu, że jak wieje to często ta klapa na ogon podwiewa się do góry, również jak koń się tarza to ta klapa nie chroni rzepa ogona przed zabrudzeniem, może też być pomocna jak koń trze ogon na padoku.
Może moja kobyła jest niewrażliwa ale nigdy jej to nie przeszkadzało ani innym koniom w stajni UK, w której pracowałam.
IMO najlepsze derki są z Horseware, mamy w stajni kilka mających (nie żartuje) pod 20 lat i wciąż są w pełni sprawne i co najważniejsze nieprzemakalne.
Derki PE mają swoje plusy i minusy, więcej jednak plusów gdyby nie fakt, że jakość ich (wszystkich) produktów spada w zastraszającym tempie... Mam nową przeciwdeszczówkę, użytą może 10 razy - przemaka. Bryczesy - zamek zepsuty po 3 użyciach, etc. etc. Więc wydając już dużą kasę na derkę polecałabym jednak doinwestowanie i kupno Horseware...
I owszem, nowe modele PE mają paski na nogi. Ja mam wszystkie odpięte :P Dobrze się sprawdzają jako pasek pod ogon jak tenże się zepsuje :P.

raskaeb przez użycie czasu przeszłego rozumiem że udało Ci sie wrocic do kraju 🙂 ?
Zorilla tak jest, wróciłam do kraju z mężem, kobyłą i całym naszym majdanem (koń jechał koniowem a nasz majdan w przyczepie Ifor Williams)
Ty dalej siedzisz w UK?

Co do derek z PE to zdecydowanie jakość ich spada, mam wrażenie że lecą na ilość modeli i kolorów a jakość spada. Kiedyś była ograniczona kolorystyka w jednym modelu o różnym wypełnieniu i te najstarsze derki są niezniszczalne.
Derki z Horseware ubóstwiam, zawsze kupowałam jak udało się coś upolować na promocji.
Muszę też pochwalić derki z Weatherbeeta, te nowe modele padokowych. Cenowo bardzo drogie ale niezniszczalne.
O których konkretnie Horseware piszecie? Bo widzę, że mają ogromny rozstrzał cenowy. Ale np. dwie derki przeciwdeszczowe od nich (bo taką właśnie mam z PE) widzę za 250 i 310 złotych, gdzie cena regularna tej z PE to 109 funtów, czyli koło 5 stów. Więc czemu dołożyć, Zorilla?

EDIT: Po 70 i 80 funtów na stronie producenta, chyba że ktoś chce jakąś fancy. Więc nawet taniej niż PE. :P O, i o nawet euro, a nie funtów. Chyba że te najtańsze odbiegają jakością i mowa o tych droższych? Bo rozstrzał duży.

EDIT2: Aaah, one 600D są, to dlatego. 1200 D już porównywalne z 8400 Ballistic z PE. Muszę je obczaić.

EDIT3 (czas iść spać...): Ah, i jeszcze ceny na stronie producenta przy danych modelach to są w większości ceny wersji Pony. Fajny chwycik marketingowy. 😀 Acz te Mio nadal wypadają taniej niż najtańsze PE.

Jestem ciekawa tych plandek po 300 euro i więcej, co w nich takiego kosmicznego. Są 1000 Ballistic, ok, ale z opisu nie mogę wywnioskować, co tak winduje cenę. Podszycie antystatyczne i antybakteryjne? Koń mi się bardzo rzadko elektryzuje od derki. A co do grzyba, to kurde, i tak ją piorę co 2-3 tygodnie. Ktoś używał tego cudu techniki i ma jakąś opinię? Pytam z ciekawości. 😀
maliniaq   Just do your job.
07 stycznia 2019 08:32
Laickie pytanie bo mało kiedy derkuję konia, ale dostałam kilka derek i jak nie było problemu tak teraz... koń młody, niegolony po jeździe wystarczy do wysuszenia zwykła polarówka, czy może jak są przymrozki można zarzucić na nią grubą zimówkę, czy może to już przesada?
Kastorkowa   Szałas na hałas
07 stycznia 2019 09:03
A co z felixami? Bo krążą bardzo różne opinie a ogłoszenia kuszą cenami.
ontario

autumn  breeze


Ktoś miał któryś z tych modeli i mógłby się wypowiedzieć?
Szukam derek na Gucia na zmianę i ciężko mi coś znaleźć. Nie może mieć za dużego otworu na szyję bo spada mu za kłąb jak np york,  teraz chodzi w horse enjoy aristo i jest super, ale szukam czegoś cieńszego.
Moon   #kulistyzajebisty
07 stycznia 2019 09:04
Kastorkowa, dziewczyny opisywały Felixy stronę/dwie temu.
Derki Horseware podzielone są na grupy „klasowe”.
Derki Amigo i Mio to derki najtańsze z ich kolekcji ale i jakość jest duzo niższa. Derki stajenne Amigo i Mio pokryte są bardzo cienkim materiałem, szybko się zachacza i rozrywa. Amigo plandekę będę testować na wiosnę więc się wypowiem aczkolwiek po doświadczeniach w stajni, w której pracowałam juz mogę powiedzieć, że są krótkie bo bokach, wąskie w klacie i jeśli masz konia niszczyciela to szybko rozrywa się wierzchnia tkanina.
Ja Rhino nie testowałam. Jakością Rambo jestem zachwycona, szczególnie Rambo Optimo.
Mieliśmy w tej derce konia niszczyciela, który stał w niej na padoku a w stajni miał ja zarzucaną na stajenna bo darł zębami wszystko. Oprócz rys na materiale od zębów to rozerwań nie było.
maliniaq ja nie jestem zwolennikiem częściowego derkowanie, dla mnie albo derkujesz  albo nie. Problemem jest to, ze jak od czasu do czasu zarzucisz derkę to po kilku godzinach leżenia takiej derki na koniu, przyklepuje ona długie futro. Czytałam badania, że jak futro jest przyklepane przez kilka godzin to koń w jakiejś części traci zdolność jego natychmiastowego uniesienia. Wiec teraz wyobraź sobie, że zimną noc koń stoi w derce a rano derke ściągasz i puszczasz go bez derki na padok. Pewnie minie pare godzin zanim on bedzie zdolny to futro postawić a tym samym ochronić się przed zimnem. Polar do osuszenia mokrego konia jak najbardziej tak, powinno to być nawet zwyczajem koniarzy.
Kastorkowa   Szałas na hałas
07 stycznia 2019 09:09
Właśnie czytałam, stąd moje wątpliwości, ale chyba pozostaje nam przetestować po prostu i zdać relację  :kwiatek:
Kastorkowa ja mam Felixa i byłam zachwycona aż się szwy rozpuściły i derka się rozłożyła na części...  🤔  Dodatkowo okazało się, że mój się od niej wytarł na kłębie  😵.  Już HKM mi się lepiej spisuje.

Planuję zakup PE, ale jestem chwilowym bankrutem więc dupek musi chodzić w tym co ma i szanować :P. Może na przyszły sezon...
a.kaminska, na przyszły sezon to nie wiadomo tak naprawdę jak to będzie prawnie czy się nie okaże, że do UE będzie cło itp. skoro UK opuszcza UE, bo warunki nie ustalone. Chyba, że funt tak spadnie, że będzie jeszcze taniej ... tego to nie wiadomo.
Perlica o kurczę.. o tym nie pomyślałam  😲.  No to się muszę pospieszyć, chyba wiem na co pójdzie premia wielkanocna ;P
Czy ktoś będzie robił zamówienie z PE??
Czy rzeczywiście derka typu quick dry np z caball https://sklep.caball.pl/174-derka-osuszajaca-quickdry.html jest dużo lepsza do osuszenia niż polar? Czy dużej różnicy nie ma? Ktoś z Was ma może porównanie? :kwiatek:
Derki Horseware podzielone są na grupy „klasowe”.
Derki Amigo i Mio to derki najtańsze z ich kolekcji ale i jakość jest duzo niższa. Derki stajenne Amigo i Mio pokryte są bardzo cienkim materiałem, szybko się zachacza i rozrywa. Amigo plandekę będę testować na wiosnę więc się wypowiem aczkolwiek po doświadczeniach w stajni, w której pracowałam juz mogę powiedzieć, że są krótkie bo bokach, wąskie w klacie i jeśli masz konia niszczyciela to szybko rozrywa się wierzchnia tkanina.
Ja Rhino nie testowałam. Jakością Rambo jestem zachwycona, szczególnie Rambo Optimo.
Mieliśmy w tej derce konia niszczyciela, który stał w niej na padoku a w stajni miał ja zarzucaną na stajenna bo darł zębami wszystko. Oprócz rys na materiale od zębów to rozerwań nie było.

O, i to jest wyczerpująca opinia. 😀 Mój na szczęście ma w sobie zero niszczyciela, aż jestem w szoku, jak bezjakościowe derki mogą na nim być w tak dobrym stanie. Tyle, że się tarza, więc je brudzi, ale nigdy nic więcej. Jedyne co cierpi, to paski między nogi, bo jego kolega z padoku bardzo lubi za nie łapać.
Poszukam więc gdzieś jakiejś promocji na nie i porównam, dzięki na info. 🙂
Sivrite Amigo i Mio tak jak już dziewczyny pisały są tańszymi liniami ze słabszych materiałów, Mio to w ogóle imo nieporozumienie bo na koniu nie-niszczycielu rozerwała się na boku po tygodniu, chociaż stał w niej tylko w boksie i po dziś nie wiemy jak do tego doszło  🙄 Rambo jest genialne, mamy dwie w stajni i są cudownie uszyte i mają świetne rozwiązanie tego potrójnego zapięcia na brzuchu, ale cokolwiek na moje potrzeby wyniosłoby mnie grubo ponad 1000 zł więc jest to gruba przesada, aż tak lepsze od PE to one nie są 😎

Weatherbeeta to moje wielkie marzenie ale żaden polski sklep nie ma ich pełnej oferty... draskaeb, jak podejrzewam swoje masz przywiezione z UK?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się