Polskie filmy / kinematografia polska

A.   master of sarcasm :]
02 stycznia 2011 11:15
Nie znalazlam podobnego tematu wiec zakladam  😁

Uzupelniam wlasnie kolekcje filmow rodzimej produkcji i wpadlam na genialny pomysl  😅 ze mozna na ten temat podyskutowac  😎.

Czy ktos ogladal Wojne polsko-ruska albo 33 sceny z zycia ? Opinie?
Wojna polsko-ruska - jestem zdecydowanie na nie, być może ze względu na to, że nie cierpię Szyca, który gra tam główną rolę, być może dlatego, że wcześniej przecztałam książkę i to co zobaczyłam na ekranie zupelnie nie odzwierciedliło (moim zdaniem) jej treści. Szczerze? Myślę, że ktoś chciał zrobić w Polsce pierwszy amerykański film w stylu Tarantino - czyli w stylu,wg mnie świetnym, ale szalenie trudnym i do zrobienia i do odebrania. Wyszło jak na moje oko BEZNADZIEJNIE, no ale cóż poradzić.

33 sceny z życia - oglądałam baardzo dawno, w sumie to po wyjściu z kina nie wiedziałam co myśleć o filmie... zaczął się dobrze, skończył trochę gorzej, ale moim zdaniem warto zobaczyć. Przypadła mi do gustu obsada aktorska. Ogólnie film jest taki... ludzki, prawdziwy - dlatego też i przytłaczający. Nie wiem co więcej mogę powiedzieć - tak jak wcześniej wspomniałam, film oglądałam zaraz po tym jak wszedł do kin, minęło trochę czasu i za wiele już nie pamiętam, ale polecam. Wiem, że nie każdemu przypadnie do gustu, ale moim zdaniem warto bo wiele w tym obrazie autentyzmu i ktoś, kto kiedykolwiek zmagał się z chorobą bliskiej osoby zrozumie jego przekaz.

Od siebie mogę jeszcze dodać Masz na imię Justine z Anią Cieślak w roli głównej. Jest kilka dobrych polskich filmów, ale wspominam o tym, bo chyba nie jest za bardzo znany. Nie będę się rozwijać, jeśli ktoś się zainteresuje to sam wykilka więcej informacju lub po prostu obejrzy film 😉


Dług-jak dla mnie miejsce numer 1, świetna obsaga, świetna fabuła, oparta na wydarzeniach autentycznych)... no co tu dużo mówić, nie widziałam w polskim kinie drugiego tak dobrego filmu fabularnego... mogę chyba nawet powiedzieć tak dobrego dramatu. Ogladałam całość 4 razy i często wciąż do tego filmu wracam
A.   master of sarcasm :]
02 stycznia 2011 12:18
Wojne polsko-ruska pod flaga bialo-czerwona  czytalam w odcinkach w Przekroju chyba jakies 7 lat temu i tak podejrzewalam ze film chala...

Dlug widzialam, mam na plytce, jak film wyszedl bylo glosno o tym, zeby byla amnestia dla glownego bohatera.
33 sceny z życia bardzo mi się nie podobał i wręcz mnie zdenerwował. Główna bohaterka była rozwydrzoną i niedojrzałą idiotką, bez cienia szacunku dla życia i innych. Reżyserka oparła film na własnych doświadczeniach, co wg mnie stawia ją w kiepskim świetle (skoro postać głównej bohaterki można z nią utożsamić).

Osobiście mogę polecić Wesele W. Smarzowskiego, Wino truskawkowe, Różyczkę, Kołysankę Machulskiego... tyle mi w tej chwili przychodzi do głowy. Do trzech ostatnich muzykę stworzył Michał Lorenc - jak dla mnie to najlepszy współczesny rodzimy twórca muzyki filmowej
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
02 stycznia 2011 14:19
Niestety mało obejrzałam polskich filmów, myślę, że czas to nadrobić i poznać polską klasykę.

Wojna polsku ruska dla mnie jest porażką.
Lubię stare polskie filmy np Nie lubię poniedziałku, Sami swoi, Poszukiwany poszukiwana, Seksmisja, Jak rozpętałam drugą wojnę światową, Żółty szalik, Brunet wieczorową porą, Kingsajz, U Pana Boga za piecem.
Z tych nowszych Killer, Symetria, Chłopaki nie płaczą.
A.   master of sarcasm :]
02 stycznia 2011 15:21
Dzien swira  - mistrzowski film! Oraz Nic smiesznego. Jeszcze Dom wariatow  czeka na obejrzenie ale podejrzewam ze tez niezly, a z Kondratem tez Pieniadze to nie wszystko.


Chlopaki nie placza bardzo mi sie nie podobalo  😉
polskie kino dzieli sie dla mnie na dwa glowne nurty - jeden to ten, ktory jest wszedzie reklamowany w kazdy sposob i ida na niego tlumy niezbyt wymagajacych widzow. drugi - czesto bywajacy na festiwalach, pokazywany w kinach studyjnych, zadko w multipleksach. chyba nie musze dodawac ktory wole 😉
boleje nad tym, ze wciaz widaz tych samych aktorow. przychodzi na kogos 'moda' to jest niemal w kazdym filmie... niektorzy ciesza oko, ale wiekszosci zdzierzyc nie moge widzac w kazdym filmie jaki jest akurat w kinie.
ponadto po festiwalowych spotkaniach mam nieprzyjemne wrazenie ze tworcy filmowi z polski maja sie za niewiadomo kogo, oddzielajac sie od plebsu siedzacego na salach...

jesli chodzi o tytuly to np zeszloroczny film 'matka teresa od kotow' - rewelacja.
skrzydlate swinie da sie obejrzec, choc niedociagniec calkiem sporo...
Mój ukochany, polski - Krótki film o miłości. Prosty, poruszający, nieprzeintelektualizowany. No i młodziutki Olaf Lubaszenko 😍

Co do Dnia Świra - niedawno obejrzałam po raz pierwszy. Oglądałam z kuzynem, lat 17, niezbyt "czuły na sztukę" - jego bawił bluzgający Marek Kondrat, komentarz po "zabawne! i wgl jacy sami idioci!". Mi po filmie chciało się płakać, jeden z bardziej depresyjnych obrazów, jakie widziałam kiedykolwiek.
A.   master of sarcasm :]
02 stycznia 2011 16:25
Dzien swira  w rzeczywistosci tragikomedia, ogladalam niezliczona ilosc razy  PonPon   masz calkowita racje, szczegolnie "modlitwa Polaka" i wczesniej "moja racja jest najmojsza" i rozdzieranie flagi przy Zamku Krolewskim to niesamowite sceny. I ca polska rzeczywistosc, z warszawskiego Ursynowa...

Z lzejszych klimatow bardzo lubie Nad Niemnem - po raz pierwszy ogladalam w kinie, chyba w 1986 roku!
A ja się zastanawiałam, czy tylko ja nie zrozumiałam Wojny polsko-ruskiej. Fakt, że jako jeden z nielicznych polskich produkcji oglądnęłam do końca, ale chyba po prostu zamarłam z wrażenia, że może być aż tak źle.

Film polski nr 1 - MIŚ oczywiście
A.   master of sarcasm :]
02 stycznia 2011 16:40
Czesc, Tereska - swego czasu glosny film, krecony po czesci na praskim Pekinie
Edi - odtworca glownej roli gral swego czasu w Podrozy za jeden usmiech - tez swietny film; Heniek Golebiewski byl moim sasiadem na warszawskim Mokotowie, szkoda ze juz dawno wybral droge po rowni pochylej  🤔

Z prawdziwego zycia odtworcow glownych rol w powyzszych obrazach mozna by stworzyc osobne filmy...
dempsey   fiat voluntas Tua
02 stycznia 2011 16:47
"Ucieczka z kina Wolność"  💘
Pokemon, 'Miś' bije wszystko na głowe, ukochany, najzajebistszy, wspaniały 😍
A.   master of sarcasm :]
02 stycznia 2011 16:54
U Pana Boga za piecem 
- oprocz tego sa kolejne czesci, tj U Pana Boga za miedza oraz U Pana Boga w ogrodku ale czekaja na obejrzenie na polce  😉


A Mis oczywiscie, szczegolnie parowkowi skrytozercy i Jarzabek spiewajacy lubu dubu do szafy  😍

I Rejs  😍
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
02 stycznia 2011 16:55
Wiecie, że Misia nie oglądałam?! 😀
Ogólnie stare filmy są cudowne, nie tylko polskie.
Wiecie, że Misia nie oglądałam?! 😀

🤬
Jak można się w ogóle przyznawać! Toż to herezja kwalifikująca do spalenia na stosie  😜
A.   master of sarcasm :]
02 stycznia 2011 16:58
JARA  natychmiast prosze nadrobic!  🤬
ovca   Per aspera donikąd
02 stycznia 2011 17:01
Niewinni czarodzieje  💘
Zapomnieliście o ''Dom zły'' Wojtka Smarzowskiego, dla mnie mistrzostwo!
A.   master of sarcasm :]
02 stycznia 2011 17:03
hanoverka  nie widzialam, a zastanawiam sie wlasnie czy kupic!
Kupuj, wciska w fotel 😉
A.   master of sarcasm :]
02 stycznia 2011 17:08
hanoverka kupie  :kwiatek:

JARA  tu prosze scenka z Misia na zachete: parowkowi skrytozercy!  😜
O jacie JARA serio nie widziałaś misia? Baty Ci sie należą 🤬 Znam na pamięć!
A.   master of sarcasm :]
02 stycznia 2011 17:12
hanoverka  jestes trzecia do lania bo JARA dostala juz baty ode mnie i Pokemona  😁

Czy ktos widzial Serce na dloni Zanussiego?...
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
02 stycznia 2011 17:13
Zgłaszam mocne postanowienie poprawy, Miś już się ściąga! Rejs również!

Mój Padre to potrafi całymi dniami siedzieć i oglądać stare filmy 😀


Oglądałam "Galerianki", fajny pomysł na film. Oglądało się trochę jak W-11 ze względu na obsadę. Ogólnie lubię takie filmy o patologii (narkomania, alkoholizm, seks itd) jak "Cześć Tereska" itp.

Zacznę chyba powoli ściągać, dużo tytułów mnie intryguje, sporo o tych filmach porusza Kuba Wojewódzki:
http://www.filmweb.pl/rankings/film/poland


Jakiś czas temu mój były mówił, że leciał film w tv o facecie, który wylądował w psychiatryku..
O już wiem "Enen" oglądał ktoś?
A.   master of sarcasm :]
02 stycznia 2011 17:14
Wlasnie, o Enen  tez sie mialam spytac!
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
02 stycznia 2011 17:16
Mówicie, że okrągła 31 rocznica jest warta obejrzenia? 😀

Od tego lania to "Pręgi" będę miała 😉
A.   master of sarcasm :]
02 stycznia 2011 17:18
JARA  😀

inna scena kultowa:

czemu tylko o kultowych starociach piszecie? :P
no dobra.. i o 'dom zly' ktorego akurat nie lubie 😉

z nowszych..
sztuczki
rezerwat
(lekka komedia) to nie tak jak myslisz kotku 
rozyczka
wszystko, co kocham
boisko bezdomnych
...............................................................................
rewelacyjny dokument 'krolik po berlinsku'
A.   master of sarcasm :]
02 stycznia 2011 17:53
o tych filmach to nawet nie slyszalam  😁

a starocie sa najlepsze - przykladowo filmow Barei zaden nie przebije! poza tym ja jestem z pokolenia wychowanego na kartkach spozywczych i kolejkach kilometrowych, wiec te klimaty bardzo sa mi bliskie  😁

Poszukiwany, poszukiwana

Co mi zriobisz, jak mnie zlapiesz
  😁 - och cudowny sklep przy ulicy Solec na warszawskim Powislu  😁 Istnial w formie niezmienionej jeszcze kilka lat temu, nie wiem jak teraz - w kazdym razie mnie nie podawano kurczaka szmata  😁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się