HORRORY- lubiane, ciekawe i całkiem nudne ;)

1. Egzorcysta
2. Omen stary!!!!!! oczywiście
3. Dziecko Rosemary
4. Noc żywych trupów Romero klasyk
5. Suspiria.

Dodałabym do tego na pewno Coś Carpentera, Freddiego starego kultowego, Psychozę no i Szczęki
Dla mnie najstraszniejszy horror wszechczasów to Shutter (azjatycki oczywiście).
A najgorszy chyba Klątwa... Nudny jak flaki z olejem.

Poleci mi ktoś film na granicy horroru z thrillerem psychologicznym? Bez litrów krwi, egzorcyzmów i bzdetów - coś niepokojącego i intrygującego..?
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
01 listopada 2017 19:15
Ramires wspomniane już kilka razy The Witch i Babadook 😉
ten Babadook muszę obejrzeć jak tak polecacie, nigdy nie miałam okazji i w sumie nawet nie interesowałam się tym filmem.
Myślałam, że Babadook to jest taki klasyczny straszak. Dzięki, odpalę sobie 🙂
Babadook to jest coś mega dziwnego 😉
Jak sobie czytałam opinie to ludzie uważają albo, że jest świetny albo beznadziejny w stylu "no bo co to w ogóle ma być"... 😉 Ja bardzo go lubię.
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
01 listopada 2017 21:13
Bo Babadook jest przede wszystkim mocno psychologiczny, przynajmniej moim zdaniem 😉 To nie jest taki typowo creepy film w stylu "coś strasznego, zabijmy to/zniszczmy", ba- zakończenie mnie mocno zafascynowało 😀 I jak oglądasz to skupiasz się bardziej w sumie na relacji głównych bohaterów niż tytułowego Babadooka.
Według mnie na pewno bardzo ciekawy film 😉 Ale jeśli ktoś szuka klasycznego horroru to się mocno rozczaruje.
Choć jak przypomnę sobie głos Babadooka to mnie ciarki przechodzą 😜
Klucz do koszmaru to tez całkiem fajny horror, czy tam thriller psychologiczny..
CzarownicaSa, masz całkowitą rację 😉 Jeśli się tego filmu nie przeanalizuje pod kątem relacji i zależności i weźmie go za zwykłego straszaka to raczej nie ma szans się podobać.

Ja sobie właśnie odpaliłam Anabelle 🙂

Edit.
Obejrzałam. Spoko ale bez szału. Jakoś tak przykro i żal mi się zrobiło przy scenie z pożarem. A to w sumie był dopiero początek problemów 🤣
Dla mnie najstraszniejszy horror wszechczasów to Shutter (azjatycki oczywiście).
A najgorszy chyba Klątwa... Nudny jak flaki z olejem.


Ale Klątwa z Buffy czy azjatycka?
Bo azjatycka baaaaaaardzo mi się podobała, a z postrachem wampirów już niekoniecznie. (Miała jeszcze bardziej tragiczną rolę w tragicznym filmie na podstawie tragicznej książki tragicznego pisarza 😁 )

A czy Shutter taki straszny... No straszny, ale najstraszniejszy to chyba nie.
Azjatycka. No jakoś zupełnie mnie nie wzięła. Widmo oglądałam mając jakos 13 czy 14 lat, więc nic dziwnego, że się trzęsłam jak galareta, ale kilka lat temu odpaliłam znowu i też mnie ruszył. To rzuć czymś straszniejszym, chętnie sobie zapiszę tytuły na jesienne wieczory 👀 bo egzorcysta czy omen to fajne filmy, ale straszne njeee
Ze swojej strony mogę polecić Uciekaj - nie jest straszny, ale ciekawy dość
http://www.filmweb.pl/film/Pokój+dziecięcy-2006-397618
Nie obejrzałam do końca 😀 chociaż spodziewam się zakończenia...
maleństwo   I'll love you till the end of time...
02 listopada 2017 13:52
pokemon, on się kończy w momencie, jak zaczyna się rozkręcać. Szkoda.
Oprócz tego, co piszecie, to mi w pamięc zapadła jeszcze "Mama". Fajny klimat, sama tytułowa mama ciekawie zrobiona. I coś mi się o uszy obiło, że mają 2 część kręcić 😀.
I "Pikowa Dama". Rosyjski, fajnie zrobiony.
A mi się właśnie klatwa japońska w ogole nie podobała, amerykańska za to mnie serio zeschizowała 😉
Ale do mnie w ogole nie trafiaja japońskie wersje, no ni huhu, ani Ring ani Shutter, ani Grudge...
maleństwo   I'll love you till the end of time...
02 listopada 2017 20:03
faith, znowu pjona, mnie one nudzą albo śmieszą... Inna mentalność.
A już najgorszy ever był horror indyjski z piosenkami w stylu Bollywood, tytułu nie pamiętam, jakaś data to była.
Oglądałam ostatnio nowe To - kurde, naprawdę mi się podobał ten film! Wkręciłam się, realizacja super, trochę taki psychodeliczny i szarpiący nerwy dla mnie.

A przedwczoraj Zbaw nas ode złego, ten z policjantem i księdzem - chyba jeden z lepszych horrorów, świetna realizacja, bardzo na TAK.
Maleństwo pjona! no i te ujęcia, montaż, efekty... no jakieś nie takie to wszystko wg mnie.

W ogóle, to jest coś co mnie urzekło w amerykańskim Ringu np, kolor 🙂 cały ten film jest taki...zielonkawy? 😉

Kolebka tez lubie bardzo, jest u mnie na 6stym miejscu 😉 bardzo dobrzy główni bohaterowie i poczucie humoru, choć zakończenie taaaakie sobie 😉
Oglądałam ostatnio nowe To - kurde, naprawdę mi się podobał ten film! Wkręciłam się, realizacja super, trochę taki psychodeliczny i szarpiący nerwy dla mnie.

A przedwczoraj Zbaw nas ode złego, ten z policjantem i księdzem - chyba jeden z lepszych horrorów, świetna realizacja, bardzo na TAK.


Zbaw nas ode złego też mi się bardzo podoba, nawet kilka razy się wystraszyłam, a w nocy do wc szłam przy zapalonym wszędzie świetle 😀
faith, ja też nie lubię japońskich :/. No po prostu nieeeee.
A był ktoś na mother! ? Bo to ponoć horror nie horror? Jutro idę.
Obejrzałam Amityville: Przebudzenie i kurcze.... bałam się!  🤔 Podskoczyłam wiele razy, raz chyba serce przestało mi bić  😂
Pokemon, ja byłam na Mother!. I nie, nie polecam. Aronofsky chciał zrobić przypowieść, jak głosi akcja Paramountu po klapie finansowej otwarcia film "odważny, wyrazisty i szokujący" tudzież eksperymentalny. A tak naprawdę jest niesamowicie nudno. Nudno. Strasznie. Strasznie nudno. Akcja jak się pojawia to w takim nadmiarze i chaosie, że też jest nudna. Coś tam z przypowieści migocze, ale zawalone nudą. A szkoda, naprawdę szkoda. Na plusy: dom, zachwycający, absolutnie zachwycający. Fryzury Jennifer Lawrence, rewelacyjne. Ciuchy Jennifer Lawrence. Głoś Jennifer Lawrence. I Michelle Pfeiffer jeszcze.
😁
Ja też byłam, ale nie zrozumiałam.
Od początku było wiadomo o co chodzi, a ten pierdolnik na końcu to już w ogóle.
Ja tam lubię Eda Harrisa.
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
09 listopada 2017 16:23
Wlasnie obejrzałam Krucyfiks. Nie porwał mnie 🙁 potwornie mnie glowna bohaterka irytowala, nie wiem czemu ale strasznie infantylna mi sie wydala. Jak zobaczylam drift maluchem to myslalam, ze umre ze smiechu 😁 ale scena z wodą była fajna 😉
No taki standardowy horror o wierze i demonach.
Obejrzałam "Amityville: Przebudzenie" zachęcona komentarzami tutaj (na filmwebie ocena bardzo słaba) i niestety, nie- nie polecam :P
Byłam też w kinie na nowej "Pile" i super! Po kolejnej części spodziewałam się słabizny i naciąganej historii, ale film od początku do końca trzymał poziom i napięcie.
ashtray, już wiem co obejrzę *-* Pewnie znów sama bo Chłopa to wołami nie zaciągnę.
Chociaż ostatnio obejrzał ze mną 1/3 Anabelle. Z tym, że tam to go wzięłam z zaskoczenia bo oglądałam sama i on akurat wrócił od siostry  więc się dołączył.
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
13 grudnia 2017 16:17
Found Fotage 3D - film w stylu found footage o kręceniu horroru found footage który robi sobie bekę z kręcenia horrorów w stylu found footage 😁 Pośmiałam się 😁
Co tu taka cisza?  😀iabeł:

Gdzie obejrzę film Naznaczony - Ostatni Klucz w wersji z napisami? Ewentualnie w oryginale, bo wyskakuje mi tylko z lektorem IVONA i nie jestem w stanie tego obejrzeć....  😎

Ostatnio oglądałam Still / born - smutne, straszne i ciekawe - warto obejrzeć. 🙂

W kinach teraz Winchester - Dom Duchów - oglądał ktoś??  🙂
efeemeryda   no fate but what we make.
02 marca 2018 17:13
byłam w kinie - nie warto :P
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się