Konie zimnokrwiste i pogrubiane

zembria   Nowe forum, nowy avatar.
18 lutego 2019 17:33
Pięknie! Jak łapki wyciąga chłopak  💘
Mam takie foty, że oszalałam z radości- zwłaszcza, że Piórek super chodzi a rzadko udaje mi się zgrać formę i fotografa 😀 więc zasypuję!



No i najcudniejsza buzia
Burza, wow! Mam wrażenie, że konisko Ci się porządnie rozrosło 😀
harja, e tam, u nich od boga taki look jak biegają- nawet jest dość fit jak na siebie 🙂
Burza Zazdraszczam hali, tak jasno. Piórek wygląda przepięknie. Nam niestety worzenie się idzie trochę gorzej, zapewne dzięki temu ze miał ostatnio dużo laby.
Za to udało nam się trochę schuść bo już się grubas przelewał  😁 Niestety ku nie pocieszeniu konia jak zaczniewmy sezon pastwiskowy będzie szlaban na wysłodki.


Rudzielc_23,wygląda jak milion dolców!!! Jaki podkasany!!!
On nawet w tej grubszej wersji zostaje podkasany, przelewa się tylko w częsci szyjno-łopatkowej  😜 W obecnej stajni wszystkie są tłuściutkie, aż włascicielka kupiła wagę i ważą siatki.
Burza, ale maszynka z Piorka 😍
Rudzielec_23, piękny zwierzak. Jak tak na niego patrzę, to on jest bardzo podobny do mojej Malawii z budowy. Tylko Twój maść ma praktyczniejszą 😁
Rudzielc_23, to nie ma na co narzekać 🙂 jak mój wygląda w wersji nie fit to całe forum wie...
kittajka, dzięki 😀
Burza, fit tak, ale jakoś tak jakby... czołg umięśniony się zrobił 😀 fajnie rzeźbicie 🙂 my już niedługo też powsiadamy!
Rudzielc_23, no figurę to on ma! 😀

A my nadal grubi i futrzaści 😁
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
07 marca 2019 06:19
harja Czyżby jajka się gdzieś zapodziały? Wnioskuję po zawiązanym ogonie 😉
Rudzielec23 Twój koń mi się zawsze bardzo podobał, to dokładnie taki typ jak lubię, mocny, pogrubiany, ale na wysokich nogach 😀
harja, ale on zmężniał 😲 😍
harja biedny, ogonek mu zabrałaś  😁 szczerze to sama się zastanawiałam czy tego nie zrobić bo ogon mamy wiecznie szary i cały w błocie  😵 Mamy plan nie upaść się w lato jak to było w zeszłym roku  😀
zembria on jest dość krótki daltego te nogi wydają się długie, są normalnej długości za to dość grube w obwodzie co ciągnie za sobą problem z ochraniaczami. No i nie ukrywam przydało by się te parę cm wiecej na siodło, bo szeroki łęk który mieć musi i dość którtkie ławy nie idą w parze, ale narazie dajemy radę ze sprzętem.

Brój mi się z niego straszny zrrobił, ma dobrego nauczyciela i dokazują na padoku.

Burza, - piękne foty i piękni wy! 😍
Rudzielc_23, - ale szport figura, no no no 😉
harja, - ale za to pewnie się fajnie przytula 😁 Kawał konia się zrobił.
harja, ja bym padła żeby zobaczyć młodego ogolonego z zostawionymi skarpetkami i w dresażowym outficie 😍 czekam!
keirashara dziękuję!
Rudzielc_23 ogon w ochraniacz na sezon zimowy... tylko to pomoże
Burza chciałam zakupić w PE ten pełen co mają, ale jest pewne "ALE". Czy to sie wogóle trzyma? Ktoś by musiał to założyć i tu powraca pytanie czy będzie się trzymać bo z derkami bywa różnie  🤔. Po trzecie obecny stan rozbawienia jego i kolegi mógł by spowodować smierć ochraniacza. No i jednak chciała bym żeby tylko w nim chodził po padoku, a w stajni nie, wiec wiązanie tym bandarzem samoprzylepnym też odpada bo tego już nikt napewno nie zrobi nie mówiąc już o kosztach przy zurzyciu jednego dziennie. Pozozstaje mi udawać że ogona nie widzę  😵
Rudzielc_23, przecież to się wplata w ogon- polecam sklepy westowe, ich konie w tym żyją 🙂
https://www.budgetequestrian.com/diy-horse-tail-bag/
Rudzielc_23, - ciesz się, że masz rudzielca 😉 Na czarnych ogonach to dopiero jest dramatycznie widoczne
zembria, co prawda przeważnie zawiązywałam czy plotłam ogony na jesień - zimę, ale trafiłaś - już nawet jest zagojony 😉 dwa tygodnie i śladu nie ma - uffff! 🙂
kittajka, on tak tylko na zdjęciach 😁
Rudzielc_23, stosuję zawijanie ogona już od lat w taką niefajną pogodę - szczególnie robiłam to u siwego - o wiele łatwiej było utrzymać ogon w jakimś ładzie i składzie. Pierwszy raz jednak użyłam do tego bandaża samoprzylepnego i nie dość, że trzymał się dobry tydzień (a uwierz mi, że on ze swoim ojcem i kumplem czasem takie akcje odstawiają, że myślałam, że bandaż poleci od razu), to ogon nieufajdany. Fajna sprawa,w stajni też w nim stał, na szczęście nie brudzi "od wewnątrz" 😉 Jedyne co, to musiałam użyć dwóch, bo trochę ogona ma. A tak to wiązałam krócej, niż widać na zdjęciu. Najpierw warkocz, a później przeplatałam sznurówkę i związywałam wyżej 😉 Trzymało się i było ok.
Zbój? Oczy ma przecież takie niewinne... 😉
keirashara, dopóki nie położy saganu na ramię, to jest całkiem miło  😎
Burza, golić nie planuję w ogóle, ale jak wylinieje, to na pewno coś tam na nim bardziej poświruję ze szmatkami, tym bardziej, że czas nadchodzi... 😉 Owijki odpadają  🤣
Przyznam się, że nie znałam wcześniej tego ochraniacza na ogon, wygląda całkiem spoko ten patent!
Nie no ja myślałam o czym bardziej prostym w zakładaniu   😁 tylko wątpię żeby tego nie ściągneły/spadłoby samo  🙁
Plątanie wiązanie to chyba nie dla mnie. Jak staliśmy w poprzedniej stajni mogłam sobie uprać ogon kiedy chiałam, teraz nie mam myjki nawet wewnątrz  😕. Ale niestety coś za coś.
harja, bla bla bla już ja znam to wasze "ja golić nie będę" 😎

Rudzielc_23, no co ty przecież to pierwszego tarzania nie przeżyje i jeszcze odparzy... to wiązanie to raz na jakis czas a nie że codziennie zdejmujesz. Możesz też po prostu obciąc ogon do stawów skokowych 😉
Rudzielc_23 to się absolutnie nie nadaje.... żeby zostało na ogonie trzeba mocno spiąć, a takie ściskanie na dłuższą metę nie jest dopuszczalne.
Burza on normalnie jest jak wino! Z roku na rok wspanialszy  😀
harja nie mogę się doczekać aż młodzian dorośnie do siodła  😍
A Łucja ma swoją wizję na wszystko  😉 amory z Chrumeczkiem w czasie pasowania siodełka  😂
https://www.facebook.com/fitandride/videos/784507185248142/
kitty urocze, jedno i drugie wygląda na zadowolone  😍
kitty, nawet nie pytam po co wam świnia w stajni 😀
Dziękuję- sama tak myślę, jest dobry, dobry, najlepszy!
Burza Chrumek mieszka tu na stałe  🙂 Stoimy u Gosi Morsztyn i Chrumeczek jest uratowaną świnką, która ma tu dożywocie  🤣
Rudzielc_23 No baaaaa, Chrumek aż chrumkał sobie radośnie  🙂
Burza, a nie będę! 😁
kitty, myślę, że już jest gotowy, ale jeszcze "chwilę" poczekam 😉 Niech ma 😉
Chrumek i dzidzia wygrywają 😍 😍
PumCass   zachowaj zimną krew!
09 marca 2019 22:16
U nas się sprawdza zawijanie ogona, Wielmożnemu nie przeszkadza, a włos na ogonie zdecydowanie łatwiejszy do utrzymania w czystości  😉

Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
09 marca 2019 22:21
Ożeszq 😉 On wszystko ma POTĘŻNE! Piękny ogon <3 Cud, że nikt go jeszcze nie ukradł ;P
Ja już nie mogę się doczekać momentu kiedy będę mogła uprać Borysa (najlepiej całego, choć i sam ogon sporo by mi ulżył), ale jeszcze trochę za zimno
a co do zaplatania - zawsze miałam wrażenie, że to będzie prowokować konia do wycierania... - przesadzam?
PumCass, - ładny sobie warkoczyk 🤔zok: I jaki ma włos lśniący!
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się