Konie zimnokrwiste i pogrubiane

harja, - mi bardziej chodzi o "rysy", widać, że po prostu dorosły koń się robi 🙂
harja, jaaaaki on piękny i jakie ma skarpecioszki 😍 dzielny syn!
Euforycznie super ze wszystko sie układa, na poczatku zawsze trzeba dotrzeć ;-)
Burza Piorek taki poważny na tym zdjeciu  🙂
harja aż nie mogę uwierzyć że on tak szybko rośnie, a po zadku widać że urośnie jeszcze w górę.

My sie przypominamy z grubsonem, ktoremu troszkę sie przytyło ;-)

PumCass   zachowaj zimną krew!
04 listopada 2018 09:20
a ja się przypomnę z moim Wielmożnym, który obecnie w kondycji mocno łąkowej i bezmięśniowej, za to zadowolony jak nigdy w życiu 😉


Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
04 listopada 2018 15:53
PumCass, ubóstwiam Go w każdej kondycji!  😍
Na_biegunach, i chcąc porządnie usiąść powybijam sobie biodra? 🤣
kittajka, :kwiatek:
vanille, chyba tylko osoby postronne to widzą 🙂😉
keirashara, no właśnie... ja tam widzę dalej dzidzię 😀
Burza, dziękuję :kwiatek:
Rudzielc_23, mam nadzieję, że będzie jak mówisz i jeszcze trochę podskoczy, a nie zostanie przebudowany zadem 😉
Zanim przeczytałam twojego posta spojrzałam tylko na zdjęcia - od razu rzuciło się w oczy, że ci koń zgrubł 😉 Teraz to mu zdecydowanie bliżej do zk 😁
PumCass, i te jego białe wąsiki 😀
harja trochę mi się nie podaoba bo zaczął się przelewać znowu. A to jego zgrubnięcie to trochę tajemnicza historia, pierwszy raz stoimy w stajni na trotach, siano w siatkach i ja się bałam ze on mi schudnie a tu taka niespodzianka  🤔
Rudzielc_23, widocznie miejsce, w którym teraz stoicie ma magiczne właściwości - sprawia, że konie tyją z powietrza 😁
Może mi ktoś podpowiedzieć?  👀
Jakie są zasady przystąpienia do programu koni sztumskich ?
Od jakiego wieku zalicza się klacze do programu?
Szukałam, ale nic konkretnego nie wyczytałam.
Czy klacz aby przystąpiła do programu musi być już źrebna?
Bo z tego co wiem trzeba mieć min. 2 klacze PKZ i w ciągu 5 lat muszą dać dwa źrebaki tak ?
MajaK   Tina 2000-2013
22 listopada 2018 08:43
Może mi ktoś podpowiedzieć?  👀
Jakie są zasady przystąpienia do programu koni sztumskich ?
Od jakiego wieku zalicza się klacze do programu?
Szukałam, ale nic konkretnego nie wyczytałam.
Czy klacz aby przystąpiła do programu musi być już źrebna?
Bo z tego co wiem trzeba mieć min. 2 klacze PKZ i w ciągu 5 lat muszą dać dwa źrebaki tak ?

https://www.pzhk.pl/wp-content/uploads/pr_hodow_zimn-2018_07_16.pdf
W linku odpowiedź na powyższe pytania oprócz ostatniego, tego nie pamiętam akurat. Jest o zasadach, o wieku itp.
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
01 grudnia 2018 18:20
Piękne wszystkie grubaski, nie będę wymieniać żeby nikogo nie pominąć. Przypominam się z moją grubą jeszcze w letniej, bezrobotnej wersji. Wiosną z powrotem ruszamy z kopyta.



TRATATA, no dupkę ma konkretną! 😀
Ten uczuć kiedy kupujesz piękne ogłowie KaWal i nie możesz zapiąć nachrapnika a xfull nie ma.  😕
Euphorycznie, oj znamy ten "ból", znamy... ;-) na Kube xfulle były za małe, co kupiłam to zaraz sprzedawałam... Z małym na szczęście chyba takiego problemu nie będzie
Przepraszam, ale czy mogę się wbić z nowymi zdjęciami (znowu! :-P)?



Pozdrawiamy :kwiatek:
harja czy ten Twój mały nie jest juz przypadkiem wyższy od tatusia?
harja, super jest grubasek. Ile już ma lat? To właściwie polski koń zimnokrwisty czy jakaś inna rasa? I tak na marginesie skąd u Ciebie taka miłość do ziemniaków? 😀
wygląda na ardena jakiegoś, ja mam belgijskiego i jest bardzo podobny do mojej
przepraszam za post pod postem, ale inaczej nie chce mi 2 zdjęć załączyć

Ines des grand bru, czysty arden belgijski, zielony paszport
anyann, piękny jest 😍 pracuje pod siodłem?
Rudzielc_23, oj nie, jest niższy i nie zapowiada się jednak na wysokiego konia, a ojca myślę, że nie dane mu będzie przerosnąć. On idzie w masę 😉
vanille, dziękuję! Za kilka dni kończy 2 lata i 7miesięcy 😉 Boczek jest czystym Belgiem, brabantem, chociaż szczerze mówiąc średnio wygląda na przedstawiciela swojej rasy, haha. Bardzo poszedł w swoją babkę i prababkę. Ale nadrabia charakterem - po ojcu 😁 skąd to się wzięło? Przyznam, że nie mam pojęcia 😀 od zawsze tak było, że wolałam grubasy 🙂
Edit.
Anyann, blisko 😉 piękna kobyłka!!!
Pracuje w bryczce i pod siodłem (o ile można nazwać to pracą  😵 ), i w swojej karierze nawet skoczyła kilka razy stacjonatę, szałowe 25 cm  😍

w internecie swego czasu śledziłam filmy z koniem tej samej rasy, i doszłam do wniosku, że zachowują się identycznie 😉

PumCass   zachowaj zimną krew!
03 grudnia 2018 20:09
Kim jest holenderskim koniem, nie ardenem  😉
No to mam konia holenderskiego chociaż z paszportem belgijskim 🤣
harja ehh no masakra - nigdy bym nie pomyślała, że mój koń ma jednak łeb jak wiadro!  😵
Widocznie szwedzkie nachrapniki nie są dla nas.  🙄

Czy ktoś ma na swojego grubsona ogłowie anatomiczne a'la micklem?
A może ktoś ma nawet KaWal? Odsyłam dziś tego pięknego KaWala ale bardzo bardzo kusi mnie wziąć jeszcze na przymiarkę ich anatomiczne.
Może, chora, przez różnicę w nachrapniku będzie full pasować. Na codzień nosimy premiere orleans fulla. Normanie popadam w depresję.
Euphorycznie, mam dla Siwej anatoma, co prawda nie z kawala, ale z equi-platon (chyba już nie istnieje ta firma, ale głowy nie dam). Niech Ci w KaWalu zmierzą ten nachrapnik, żebyś nie traciła kasy na wysyłki. Aczkolwiek anatomy są zazwyczaj tak skonstruowane, że mają dużą regulacje. Jedyne co u nas nie pasowało to naczółek, bo Siwa ma czoło wielkości sporej patelni i musi mieć naczółek xfull.
Niby mam zmierzony tylko ja sama nie mając nigdy anatoma nie mam pomysłu jak zmierzyć u mojej dokładnie ten odwód.  😡
Euphorycznie ja na swojego początkowo szweda musiałam zapinać niżej niż powinien być zapięty pomimo dorobionej dziurki  😵 ale to do czasu jak się skóra trochę nie wyrobiła i pasek rozciągnął - teraz jest ok, a miałam rozmiar xfull  😁 co więcej naczułek miał być tam opadający, a na moim gadzie jest prosty  😀iabeł:
teraz się jeszcze skusiłam na nowe ogłowie z PE  - mam nadzieję, że w realu będzie mi się podobać tak jak na zdjęciu lub lepiej  😍
Euphorycznie, musisz zmierzyć obwód pyska delikatnie po skosie, ale też bez przesady. Górną część pyska mierzysz delikatnie nad wędzidłem, a dolną pod wędzidłem. Wrzucam poglądową fotkę jak to ogłowie mniej więcej wygląda na łbie wielkości wiadra:
PumCass   zachowaj zimną krew!
04 grudnia 2018 17:14
Ja zawsze powtarzam - łeb jak sklep, tylko z towarem gorzej 😁
kittajka Jakie piękne ogłowie  😍 i bardzo zgrabnie wygląda na głowie! Chciałabym takie na mojego...ale mogę tylko pomarzyć. Przypomniało mi się nawet jak kiedyś w ramach "kupię coś nowego" skusiłam się na ogłowie pod tytułem "Ogłowie dla koni zimnokrwistych". Takie byle jakie, ale do ciorania w sam raz. Tak...w sam raz, żeby nie weszło na łeb 🤣 i tak bujamy się nadal w starym, rymarskiej roboty na zamówienie, aż wstyd 🤣
Przy okazji podrzucam jedną fotkę luzackiego fraglesa 😉

fot. Harja
kittajka, nie wiem, jak w rzeczywistości, ale na zdjęciu wygląda bardzo delikatnie i subtelnie na jej głowie 😀 A porównanie czoła do patelni wymiata 😀

Dlatego ja po którymś z kolei nietrafionym xfullu też zaczęłam robić ogłowia u rymarza. Przynajmniej były takie jak chciałam i to w odpowiednim rozmiarze 😉 Czasem chyba nie warto kombinować z "gotowcami", jeśli koń niewymiarowy 😉 Kuba miał bodaj 86 w obwodzie nachrapnika - rymarz trochę się zdziwił, ale zrobił i wszystko pasowało idealnie 🙂
Naczółek robiłam u naszej forumowej horse_art i w końcu OPADAŁ, a nie ściskał czoło, jak standardowe xfulle 😀
Euphorycznie, opcja robienia u rymarza na wymiar nie wchodzi w grę?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się