Konie zimnokrwiste i pogrubiane

budyń, jak coś znajdziesz to daj znać, bo mi się zawsze podobały grube kasztany z konopiastą grzywą 😍
Tak się tylko przypomnę z obiecanymi fotkami:
Burza, wyczochraj Piora! 😀
Reyline, hehehe, hahah, dobre 😀
kittajka, no nareszcie! 😉 ale mi z pyska Kubunia przypomina... 🙂 dobrze się babeczka trzyma
😵 szukanie siodła jak zarówno ja i koń mamy duże doopy jest ciężkie...  😕
Euphorycznie próbowałaś jakiegoś Albiona? Są wygodne, mają szeroki kanał, jedyny problem że musiała byś szukać łęku o rozmiarze wg producenta W czyli wide. Mnie się trafiło jak ślepej kurze ziarno 😉 Jest jeden w tym rozmiarze w ogłoszeniach ale jest to takie smieszne siodło w którym wymieniasz przedni klocek i możesz mieć wersje ujeżdzeniową i skokową.
Euphorycznie mam dokładnie ten sam problem. Na razie śmigamy a australijce, ale to miało być tylko przejściowe rozwiązanie, więc ciągle się za czymś rozglądam. Duże doopy nie są problemem jak ma się duużo kasy 😀 Mając ograniczony budżet to no... trzeba się trochę naszukać. A nie wiem, z tymi używkami ciągłe problemy, bo ludzie nie chcą wysyłać na przymiarkę.  A kupić w ciemno jakoś mi się nie widzi 🙁

Duży wrócił już z nauk, chyba załapał co i jak, bo wyjazdy w teren to teraz przyjemność 😀 Przy okazji nauczył się szacunku do ogrodzeń, bo mieli tam baaardzo silny pastuch.



[img]https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/43758064_2423920084345251_190315610113048576_n.jpg?_nc_cat=106&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=043e9b7f43f3c3d2f6565d827111b5f0&oe=5C52940C[/img]

Zdjęcie pewnie za duże, ale nie wstawiam ich dużo i nie wiem jak to zmniejszyć 🙁
Euphorycznie ja dorwałam za 1/4 ceny używane Massimo Dessaur II rozstaw 36, 18 cali. Miałam przesłane do przymiarki i możliwość zwrotu też był. Bardzo polecam siodło, jeżdżę od 4 lat i jestem nim zachwycona. Nie tylko jazda na ujeżdżalni, ale też teren, rajdy.
Jakbym jednak musiała teraz siodło zmienić to chyba bym rzucała jeździectwo... po 2 stabilnych latach na Wintecu ( no dobra, względnie stabilnych na milionie korekt co miesiąc) Piorun wyszedł pierwszy raz w życiu kłąb. Duży. I został. I plecy płaskie dalej a teraz jeszcze kłąb. Wintec i duży kłąb na razie działają na słowo honoru razem.... dlaczegoooo???
Dziś rano na szybko na padoku na jabłuszko
harja, aż za dobrze, bo ostatnio ciągle ma głupie pomysły 😁
Dziewczyny spróbujcie poszukać szerokich siodeł z dużym rozmiarem siedziska na ebayu. Tam się dość sporo tego przewija i można wyrwać w fajnej  cenie. Z ujeżdżeniówek fajnie mi na Siwej leżały euroridingi, jakiś albion (modelu nie znam, miałam siodło pożyczone na chwile) i county competitor. To ostatnie to było mistrzostwo świata, dopóki koń nie przypakował, bo już nie dało się żadnej korekty zrobić ze względu na lateks w panelach. Natomiast nowsze modele podobno czasem zdarzają się na wełnie. Ze skokówkami tyle cierpliwości nie miałam i zainwestowałam w siodło szyte na miarę.
kittajka, no euroriding to jakoś może leżał ale dla jeźdźca to był mój najgorszy koszmar siodłowy ( chodzi o Achat). Brrr, moje ciało nie umiało się w nim ułożyć mimo, że przecież szerokie, piękne, fajne, łatwe do poprawek... no ale nie.
Burza, no w achata trzeba się wpasować, bo on z tych bardziej trzymających siodeł. Chociaż mi się w nim całkiem dobrze siedziało, mimo że normalnie wole siodła close contact dające multum swobody. Także co tyłek to inna opinia 😁
kittajka, no tak bo to chyba od Ciebie go kupowałam 😀 ja potem dopiero zrozumiałam, że realnie siedziałam na jakiśch 5cm siodła i każde zaburzenie równowagi powodowało miotanie się pod siodle. Wsiadłam w Winteca i od razu łatwiej mi było choćby jakieś wypłosze wysiedzieć.
kittajka, -brrr, achat to deska do prasowania 🤣
Burza, - a Albion? Jak pasował wintec, to i Albion powinien, a ma wycięty przedni łęk. My tak zmieniliśmy (akurat ze względu na mnie, bo wintec ma za szeroki twist) grubciu to może tylko ślązak, ale plecy też dość szerokie i proste.
Reyline, - fajnie czytać, że wam się układa 😀
Burza, tak, ode mnie 😉
keirashara, ale że niby achat zbyt płaski? Takie są najlepsze, do tego jeszcze jedna tybinka i jakiś mikro klocek z przodu i powstanie siodło ideał 😍  😁
Ja niedawno pożegnałam euroridinga titan II i nie wiem co dalej.  😜
W ogłoszeniach wisi Opal ale co to za model? Ktoś miał?
kittajka, - zdecydowanie zbyt, w dodatku twardy jak kamień. Przy mocno bujającym koniu to jest tragedia, a mój buja solidnie i jak nic miałabym siniaki na tyłku po czworoboku 😂 Ma być mięciusio i głęboko, klocki byle nie za duże.
Burza ja też polecam Albiona, otwarty wysoki przedłi łęk i wygoda duża dla tyłeczka 😀

Euphorycznie siediałam w Opalu, wygodny dla jeźdźca. I szukałam dl nas nawet ale romiarowo nie znalazłam takiego co by pasował mi na konia.
keirashara, o widzisz dla mnie jedynym zarzutem do tego siodła było to, że jest za miękkie 😂 i to, że wole siodła close contact, a achat jednak ma dość grube panele (plus przy korektach) i dwie tybinki.
Płaskie siedzisko to akurat czad- tu moje najlepsze siodło życia... płaściutkie, kwadratowy łęk, prawie bez klocka a uczucie jakby ktoś stał na ziemi i za stopy nas ciągnął 🙁 nigdy go nie odżałuję... Koko w nim śmiga do dzis..


Albiona to chyba nigdy na oczy nie widziałam. Wiecie ile osób pod Wawą jeździ w ujeżdżeniówkach? Średnio jedna na 15 ... 😉
Burza bo to jest takie siodło które wyglądem się za bardzo nie wyóżnia, dopiero jak się usiądzie to się okazuje że to świetne siodło.

Nie zazdroszę wam nie nawidzę szukać siodła, ze skokówką już sobie dałam spokój...
Ja nie szukam, po prostu mam oczy otwarte jakby co bo jednak Wintec naprawdę mi nie pomaga 🙁
Burza, fajne to siodło ze zdjęcia, co to jest? Widać na zdjęciu że Ci bardzo pasowało, masz w nim taki fajny, niewymuszony dosiad.
kittajka, Cobra, najlepsze siodło w jakim siedziałam. Niestety już wtedy wąskie plus lateks. Chociaż po latach wiem, ze trzeba było pchać do HB, wymienić na wełnę i walczyć :/
Co prawda nie mogę się tak do końca wypowiedzieć, jak się jeździ w jakimkolwiek siodle na Boczku, bo jeszcze nawet nic nie dopasowuję, ale - powiedzmy - będąc w temacie... 😉

Mam nadzieję, że dalej za jakiś czas pójdzie równie gładko  🏇
Natomiast na Kubie w żadnym innym siodle nie jeździło mi się tak dobrze, jak w Wintecu właśnie.
Reyline, super wieści! A jak tam zdrówko w ogóle? Nie śledzę tak teraz na bieżąco, a pisałaś coś o problemach z odginaniem się i brykaniem? :kwiatek: mam nadzieję, że wszystko dobrze, skoro śmigacie w tereny :kwiatek:
Burza, Piorek do schrupania 😀
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
28 października 2018 18:03
Jaki lśniący i dorosły Pan Boczysław  😍
Hajra to siodełko wygląda na nim jak jakaś śmieszna miniaturka siodła, hah 😀 Ze zdrowiem u nas przyzwoicie, nad plecami pracujemy też z ziemi i na terenowych spacerach 🙂 W poniedziałek jadę oglądać Winteca 250. Przyzwoite to siodło Waszym zdaniem?
kittajka, - ale cc nie wyklucza miękkiego siodła przecież 😉
harja, - ło matko i córko, on już w ogóle nie przypomina tego małego żubrątka z pierwszych zdjęć, zdecydowanie poważny pan Boczek się robi! Chyba w ostatnim czasie tak mocno wydoroślał, co? 😉
zembria, lejesz miód na me serce 😀
Reyline, cieszę się zatem bardzo 🙂 Oby tak dalej!
Według mnie mega przyzwoite, ale wiadomo, że każdemu pasuje jednak coś innego.
Śmieszna miniaturka, dobre 😀 To pełnowymiarowe siodło dla poważnego konia!  😁
keirashara, przyznam, że mimo wszystko ciągle widzę w nim źrebaka, choć faktycznie nieco zmężniał. Wzrostem raczej jednak nie zgrzeszy, ale szeroki się zrobił z każdej strony... Moja przyjaciółka się śmieje, że jak skończy 10 lat, to dalej nie będzie zajeżdżony, bo dla mnie zawsze będzie na to jeszcze za malutki  😂
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
28 października 2018 20:43
Moja przyjaciółka się śmieje, że jak skończy 10 lat, to dalej nie będzie zajeżdżony, bo...
będzie taki szeroki  😁
keirashara, ale ja o tym wiem 😉 w poprzedniej wypowiedzi chodziło mi o to, że dla mnie achcat jest za miękki i że wole siodła typu cc, a achat nim nie jest 😉 :kwiatek:
harja, jaki przystojny pan Boczek 😍
harja, ło matko, dopiero mając jakiś punkt odniesienia widać, jaki on jest WIELKI! A przy tym przeuroczy 😍
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się