chiropraktyka

Lotnaa, jesli mlotkiem, to to byl kregarz. Chiropraktyka to osteopatia, czyli tylko raczki ;-)
Lotnaa   I'm lovin it! :)
10 kwietnia 2009 17:08
Ojej, myślałam że to "jeden pies"  😡
Do osób z okolic Elbląga i Gdańska.
Planuję zaprosić panią Olgę Kuleszę, weterynarza, chiropraktyka i masażystę, do swojego konia.
Może ktoś jest chętny? Szczególnie dotyczy to koni z problemami grzbietowymi
Więcej informacji pani Oldze na www.oliwet.com
Aby p. Olga przyjechał musi się zebrać około 6 koni.
Wszelkie pytania proszę na pw.
Słyszałam,że Kasia Żukiewicz też się tym zajmuje. Dobra jest w tym?  Czy jednak O. Kulesza?  Nie wiem na kogo się zdecydować ...
dyskusja przeniesiona z wątku o dopasowaniu siodła


Kompletnie nie wiem gdzie o to zapytać, a to bardzo pilne.
Potrzebuję jakiegoś dobrego (!) lekarza, zajmującego się nastawianiem i ew. masażem koni. Tylko chodzi mi przede wszystkim o nastawianie, bo sam masaż w tym przypadku nie wystarczy. Dodam, że nie chodzi o plecy. Wiem, że godna zaufania jest p. Kasia Żukiewicz, i to z nią zazwyczaj współpracowałam w takich przypadkach, ale chwilowo jest ona za granicą i wraca dopiero w kwietniu. Sprawa jest dosyć pilna i nie chciałabym tyle czekać.
Może mi ktoś polecić kogoś w okolicach Warszawy?
caroline   siwek złotogrzywek :)
14 marca 2011 19:05
Karmelita, zupełnie nie ten wątek i za to należą ci sie bęcki.
ale skoro sprawa pilna, to oprócz bęcków dostaniesz też dobrą radę: Olga Kulesza oraz wet, którego nazwiska zapomniałam (mężczyzna, łączy mi się w pamięci jego osoba z którymś ze stad ogierów... Łąckiem chyba?)
Przepraszam, za robienie bałaganu na forum, ale kompletnie nie wiedziałam gdzie to wcisnąć.

A gdzie mogę znaleźć namiary na tego weta?
Bo z tego co słyszałam, p.Olga jest dobra do masażu, ale raczej nie do poważniejszych rzeczy.
Ja dostałam do jazdy fajnego konia, ale jest bardzo krzywy od złej jazdy, myślę, że będzie to wymagało serii profesjonalnych zabiegów i ułożenia planu treningowego, dlatego chciałabym być pewna osoby, która się tego podejmie.
Najchętniej poczekałabym na p. Kasię, ale sprawa jest nieco zbyt pilna.
Przepraszam, za robienie bałaganu na forum, ale kompletnie nie wiedziałam gdzie to wcisnąć.
.... ale jest bardzo krzywy od złej jazdy, myślę, że będzie to wymagało serii profesjonalnych zabiegów ...


Jesteś pewna, że to "zła jazda" a nie "złe siodło"?
caroline   siwek złotogrzywek :)
14 marca 2011 19:32
Bo z tego co słyszałam, p.Olga jest dobra do masażu, ale raczej nie do poważniejszych rzeczy.

no cóż, ja z kolei powiedziałabym, ze z nich dwóch to prędzej Kasia nie nadaje się do powazniejszych zabiegów niż masaże (kwestia stazu i doświadczenia).
Olga Kulesza to zdecydowanie profesjonalista z olbrzymim bagażem doświadczeń, zajrzyj na jej stronę (do wyguglania pod hasłem oliwet) i zobacz jakie ma wykształcenie i wyszkolenie.
a zupełnie od siebie - Olga zajmowała się moim koniem, w tym nastawianiem, i na tyle na ile interesuje cie moja prywatna opinia, to uwazam ją za jednego z kilku weterynarz y naprawdę godnych polecenia.


PS. bałagan zaraz usunę - offtopowe posty zostaną przeniesione do właściwego wątku


edit
Jesteś pewna, że to "zła jazda" a nie "złe siodło"?


oto jest pytanie... 😉
Jestem pewna, bo koń przyszedł do mnie z krwawą miazgą z prawej strony szczęki i- tak mi się wydaje- krzywą szyją, która uniemożliwia mu bezbolesne zgięcie w prawo. Ogólnie chodzi ustawiony tylko w lewo, co wywarło zły wpływ na całego konia- nie wiem jak długo to trwało, ale efekt jest taki, że zwierzak jest totalnie asymetryczny.

Plecy ma kompletnie pozbawione jakichkolwiek objawów bólowych, umięśnione i ogólnie w porządku, poza tym jak tylko koń do mnie przyszedł to profesjonalista zdjął z niego wymiary- nowe siodło będzie gotowe pod koniec tygodnia.

Koń jest u mnie dopiero niecałe dwa miesiące, z czego większość czasu zajęło doprowadzanie do porządku zębów, leczenie pyska i przede wszystkim naprawianie jego psychiki. Teraz przyszedł czas na prostowanie.

Dzięki caroline,, zasięgnę zatem jeszcze języka i umówię się może z tą Panią na wizytę.
Olga jest zdecydowanie bardziej doświadczona niż Kaśka 😉
ash   Sukces jest koloru blond....
15 marca 2011 09:53
Również próbuję ściągnąć Olgę do nas, ale kurcze dodzwonić się to trzeba mieć farta!
ash, smsa wyślij 😉
ash   Sukces jest koloru blond....
15 marca 2011 10:02
Chyba tak zrobię! Zależy mi bardzo na czasie, bo nie ma poprawy z pleckami  😕
darolga   L'amore è cieco
15 marca 2011 11:42
A Wrocław i okolice - jest ktoś godny polecenia? Czy jednak próbować ściągnąć p.Olgę?
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
15 marca 2011 11:52
oraz wet, którego nazwiska zapomniałam (mężczyzna, łączy mi się w pamięci jego osoba z którymś ze stad ogierów... Łąckiem chyba?)

zdaje się chodzi o lek. wet. Piekałkiewicza z Rzecznej
Darolga p. Olgę można ściągnąć jak uzbiera się min 5 osób koszt +  za dojazd rozłożony na ilość osób i nocleg bo rozmawiałam z nią w listopadzie.
W razie co ja jestem chętna jeżeli koszt będzie znośny, niestety nie mam czasu tego koordynować,
ash   Sukces jest koloru blond....
15 marca 2011 11:59
UDAŁO SIĘ  💃 💃 w sobotę będzie u nas dr Kulesza!!!! Trzymajcie kciuki!!!

edit: pomyłka
ash napisz co i jak po wizycie 😉
darolga   L'amore è cieco
15 marca 2011 12:23
Maxowa - masz pw!  :kwiatek:
Też powinnam ściągnąć Olgę do Skarego..odciąża mi chorą nogę, przeciąża tym samym drugą i na jedną stronę znacznie gorzej pracuje. Zastanawiam się cały czas dlaczego, ale chyba powinnam zacząć łączyć fakty, bo nie jest to ledwo zauważalna dysproporcja..mam czasem wrażenie, że na lewo i prawo mam zupełnie inne konie pod sobą 🤔
caroline   siwek złotogrzywek :)
15 marca 2011 15:25
oraz wet, którego nazwiska zapomniałam (mężczyzna, łączy mi się w pamięci jego osoba z którymś ze stad ogierów... Łąckiem chyba?)

zdaje się chodzi o lek. wet. Piekałkiewicza z Rzecznej

dziękuję! tak, to o niego mi chodziło :kwiatek:
Endurko droga, czy któryś z Twoich koni miał kiedykolwiek robiony zabieg przez p. Kasię ??????
Bo nie wydaje mi się żeby tak było.
Poza tym z tego co wiem masz osobiste uprzedzenia do lekarzy z kliniki SGGW bo zazwyczaj nie udawało Ci się pochwalić umiejętnościami i wiedzą na zajęciach a co z tego wynika, wiadomo. Ciekawy sposób odgrywania się, szkoda tylko że inni na tym stracą.
Zastanów się proszę co piszesz.  Ani ja ani moje konie (12 sztuk) nie narzekamy na współpracę z p. Kasia i mogę powiedzieć że na jej tle inni lekarze wypadają blado, nie tylko ze względu na doświadczenie ale przede wszystkim ogromną wiedzę.
p.s. Życzę Ci Endurko żeby Twoja wiedza była kiedyś choć w połowie taka jaką prezentuje oceniana tu przez Ciebie osoba.
szelma, a po co ten atak i nerw?
Nie jest tajemnicą, że się porównuje lekarza weterynarii doktora z doświadczeniem i jedynym takim papierem w Polsce i bardzo dobrą masażystkę.
Z tego co wiem żadna z nich nie narzeka na brak klientów więc ochłoń.
Szelma jestes w bledzie co do sympatii i antypatii Endurki co do lekarzy z Wolicy, takze jestes w bledzie co do chwalenia sie wiedza
poza tym Endurka zajmuje się zupelnie czyms innym i tak jak Kasia nie musi/nie ma/nie chce miec -niepotrzebne skreslic wiedzy z pewnego zakresu tak i Endurka

ja zdecydowanie polecam Olgę i  dr Piekałkiewicza i czapki z glow za wyciagniecie kilku przypadkow, na ktorych inni postawili krzyzyk🙂

Fajnie zeby kazdy wydawal swoja opinie a nie negowal opinie innych bo jak to mowia "kazdy lekarzyk ma swoj cmentarzyk" przykre, ale prawdziwe
szelma  😵
a na resztę no comment, szkoda czasu i atłasu  😂

edit - Karla, dochodzenie - kto z naszych znajomych ma 12 koni i trzyma cietrzewa za kołnierzem...  😁 😁??
a i jeszcze zarejestrował się w tymże celu, by się na mnie przejechać, musi być okrutnie niedowartościowany  🏇

szelma, a po co ten atak i nerw?
Nie jest tajemnicą, że się porównuje lekarza weterynarii doktora z doświadczeniem i jedynym takim papierem w Polsce i bardzo dobrą masażystkę.
Z tego co wiem żadna z nich nie narzeka na brak klientów więc ochłoń.

Burza spokojnie, nie zdażyłam się zdenerwować  🙂 ale drażniąca jest dla mnie wypowiedź  osoby komentujacej czyjeś doświadczenie skoro nawet  nie korzystała nigdy z jej usług. A co do obu Pań to obie są bardzo dobre i zapewne mają swoich klientów i żadna z nich reklamy nie potrzebuje.  Która z nich to lek. wet. z jedynym takim (jakim?) papierem a która masażystka? Nie atakuję, pytam  🙂
Olga Kulesza jest dr z uprawnieniami chiropraktycznymi, jedynymi takimi w Polsce < no chyba, że coś się w ciągu ostatniego roku zmieniło>.

Nie uważam żeby wypowiedź Endurki była przeciwko Kasi, poniekąd też uważam, że niewspółmierne jest porównywanie obu osób bo nie do końca zajmują się tym samym.
Masz rację Burza i również uważam że pracują nieco inaczej. Obie zdaje się skończyły tę samą Back Bone Academy w Niemczech (przynajmniej tak jest napisane na stronie p. Olgi i reklamie kursów p.Kasi).
A profil Endurko założyłam w zeszłym roku a nie dziś. Nie korzystam, czytam to co mnie interesuje.
fakt, nie dopatrzyłam daty, mój błąd
a nie widzę nic zdrożnego w porównywaniu doswiadczeń, to bezsprzeczny fakt, że nabywa się ich wraz z latami pracy, więc są różne choćby ze względu na wiek obu pań. tak samo można porównać lekaży każdej specjaloności między którymi jest różnica wieku.
Nikt nie napisał nic pejoratywnego o nikim, to raczej Ty popisałaś się swoimi uprzedzeniami
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się