Aktualności:

Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Re-volta.pl  |  Forum główne  |  Konie  |  Wątek: Ogłowia

poprzednia następna
Strony: 1 ... 698 699 [700] 701 Odpowiedz Drukuj
Autor Wątek: Ogłowia  (Przeczytany 2554810 razy)
Moon

We go exactly where we belong...

WWW Moje ogłoszenia
« #20970 : Sierpień 24, 2020, 13:05:41 »
Odpowiedz cytując
xxagaxx, hmm, no jak zapinam przed jazdą nic nie jest luźne, wszystko stabilnie siedzi a i Kulisty nie jest typem co japę rozdziawia i nią memła, acz ostatnio silnie się pieni i ubija piankę wręcz, więc nie wiem czy to nie jest kwestia jego żucia czy tej rozciągniętej już rozety, yhhh.
#link
Puma

Moje ogłoszenia
« #20971 : Sierpień 24, 2020, 13:36:49 »
Odpowiedz cytując
Moon, zapnij jeden pasek dziurkę mocnej i zobacz czy też zjedzie. Bo mi się wydaje, że się paski mogły rozciągnąć a nie rozeta uśmiech
#link
Gdyby nie porażki, nie potrafilibyśmy docenić zwycięstwa...
mindgame

« #20972 : Sierpień 24, 2020, 13:53:04 »
Odpowiedz cytując
pytanie do użytkowników ogłowii Schockemole. Chcę zmienić nachrapnik meksykański na angielski, czy zapięcia są uniwersalne i podejdą do każdego nachrapnika od Schockemole, czy muszę szukać jakiegoś konkretnego modelu?
#link
mils

WWW Moje ogłoszenia
« #20973 : Sierpień 24, 2020, 14:04:39 »
Odpowiedz cytując
Ja mam prośbę o polecenie czegoś odnośnie tych tańszych ogłowi. Muszę kupić coś dla Młodej, która o swoją głowę jakoś mocno nie dba icon_rolleyes. Z tego co zauważyłam, nie jest jakaś mocno delikatna i wrażliwa. Potrzebuję czegoś do tzw. ciurania na początek, żeby nie było szkoda jak mi koń gdzieś walnie głową w coś i zedrze trochę skóry z wierzchu, ale żeby jednak nie było wyrzutów sumienia, że zakładam koniowi na głowę kamień, a nie skórę. Kompletnie wypadłam z obiegu, więc nie wiem, które z tych tańszych firm są ok, a które nie są warte uwagi. Docelowo i tak będę zmieniać ogłowie po zimie na coś lepszego i w brązie.
#link
Marzena

« #20974 : Sierpień 24, 2020, 15:04:12 »
Odpowiedz cytując
mils, Horze Lester u nas sie sprawdzilo jao pierwsze oglowie. W promocji kosztuje nieco ponad 200 zl, ogolnie skóra szału nie robi ale podszycie na nachrapniku jest bardzo fajne i miekkie, oglowie do tego jest bardzo ładne uśmiech
#link
Puma

Moje ogłoszenia
« #20975 : Sierpień 24, 2020, 21:22:51 »
Odpowiedz cytując
mils, Horze też polecam i w wersji bardziej budżetowej to jeszcze ogłowia York
#link
mils

WWW Moje ogłoszenia
« #20976 : Sierpień 25, 2020, 08:16:30 »
Odpowiedz cytując
Dziękuję Wam bardzo. kwiatek
#link
Moon

WWW Moje ogłoszenia
« #20977 : Sierpień 25, 2020, 08:20:40 »
Odpowiedz cytując
mils, potwierdzam, Horze są bardzo spoko. Nawet brązy wyhaczysz jak poszperasz w promkach wink
mi jeszcze sprawdził się też Waldhausen (model Arona) z linii X-line - niby ta kolekcja "pro" i droższa, ale też wypatrzyłam na promce i aż byłam w szoku jakości skóry, sprzączek i ogólnie trwałości. Plus miało bardzo fajnego, miękkiego szweda i profilowaną część potyliczną, też miękko podszytą wink

Wystrzegaj się z kolei HKMów, bo to mielonka, chociaż tulipan, swojego czasu kupiła jedno i była bardzo zadowolona z tego co pamiętam wink

Puma, spróbuję dorobić dziurkę dalej i zobaczę, dzięki uśmiech
« Ostatnia zmiana: Sierpień 25, 2020, 08:27:02 wysłane przez Moon » #link
mils

WWW Moje ogłoszenia
« #20978 : Sierpień 25, 2020, 08:26:58 »
Odpowiedz cytując
Moon ooo, dzięki! kwiatek O brązach Horze wiem, ale póki co wszystko jest czarne, więc no, Ty wiesz. hihi Poza tym, jak te pierwsze ogłowie przeżyje to zostanie dla podopiecznych mojej trenerki, bo u niej ogłowi nigdy dość przy sporej rotacji. Brązy wejdą jak swoje siodło będę miała, to jakoś właśnie na wiosnę planuję, bo póki co są inne ważniejsze wydatki. Wtedy też poszaleję z ogłowiem takim już top. icon_redface
« Ostatnia zmiana: Sierpień 25, 2020, 08:31:36 wysłane przez mils » #link
budyń

Moje ogłoszenia
« #20979 : Sierpień 25, 2020, 08:37:25 »
Odpowiedz cytując
Ja ciągle mam swoje premiere, także chyba też mogę polecić :P Nie wiem ile to już lat, 4-5. Oczywiście nie konserwuję ani się nie zajmuję zanadto wysmiewa a wciąż miękkie i spoko.
#link
20.8.14
martrix

« #20980 : Wrzesień 17, 2020, 13:46:36 »
Odpowiedz cytując
Czy ktoś widział to ogłowie: https://hubertuskielce.pl/pl/p/oglowie-Kavalkade-Rainbow-podszycie-zielone/766 w rozmiarze COB? Ewentualnie jest mi w stanie ktoś powiedzieć czy rozmiar PONY II bardzo różni się od COB? Mój koń nosi teraz COBa Waldhausen, ale wszystkie sprzączki dopinam praktycznie najciaśniej, jak się da i zastanawiam się, czy jego łeb zmieści się w to mniejsze.
#link
Zet

« #20981 : Wrzesień 20, 2020, 21:20:11 »
Odpowiedz cytując
Hej, mam pytanie o Wasze doświadczenia z ogłowiami anatomicznym. Jaka była motywacja do zmiany i czy zawsze była ona na lepsze?
#link

budyń

Moje ogłoszenia
« #20982 : Wrzesień 21, 2020, 09:24:47 »
Odpowiedz cytując
U mnie motywacją była nagła moda wysmiewa Ale mój koń tak źle w tym chodził, że po jednej jeździe zdjęłam i sprzedałam w pizdu.
#link
20.8.14
Zet

« #20983 : Wrzesień 21, 2020, 13:12:04 »
Odpowiedz cytując
Budyń, u mnie motywacja jest dostępny model w kolorze czekoladowym i obawiam, że skończy się tak samo. Dzięki za opinię, bardzo cenna.
#link

xxagaxx

« #20984 : Wrzesień 25, 2020, 20:01:46 »
Odpowiedz cytując
Czy możecie mi powiedzieć czy to ogłowie jest dobrze dopasowane? Niżej/wyżej jest ok?

#link
Sivrite

Moje ogłoszenia
« #20985 : Wrzesień 25, 2020, 20:26:05 »
Odpowiedz cytując
Czy możecie mi powiedzieć czy to ogłowie jest dobrze dopasowane? Niżej/wyżej jest ok?
Ok. Niżej niż zwykły, wyżej niż hanower. Też to długo rozkminiałam, bo w necie jest od groma zapiętych za nisko lub za wysoko.
EDIT: Pomyślałam w pierwszym momencie, że mogłabyś puścić jedną dziurę z nachrapnika, ale wtedy to "podgardle" byłoby już ewidentnie za nisko, więc tak jest chyba najlepiej.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 25, 2020, 20:27:52 wysłane przez Sivrite » #link
vissenna
Global Moderator

Turecki niewolnik

« #20986 : Wrzesień 25, 2020, 21:36:02 »
Odpowiedz cytując
xxagaxx
Ja bym podciągnęła o dziurkę paski wędzidłowe, bo widać, że wędzidło opiera się bardziej na pasku krzyżowym niż paskach policzkowych.
I może cofnęła delikatnie pasek potyliczny , by nie zjeżdżało tak bardzo na uszy.
#link
Kiedy z bliska obserwujesz konia, masz wrażenie, że tkwiąca w nim ludzka dusza naśmiewa się z Ciebie.
xxagaxx

« #20987 : Wrzesień 26, 2020, 09:02:56 »
Odpowiedz cytując
Dzięki za ocenę  kwiatek

vissenna wędzidło jest ok. Ono jest troszkę przyduże na nią, ubrałam na testy i zadziałało cuda, więc czekam na nowe. Zagłówek spróbuje przesunąć dalej.
Właśnie o położenie pasków względem wędzidła mi chodziło, czy nie opuścić trochę aby ten kąt przy wędzidle był inny. Ale znowu, wtedy to już mi prawie hanower przypomina....
#link
Sivrite

Moje ogłoszenia
« #20988 : Wrzesień 26, 2020, 09:47:08 »
Odpowiedz cytując
Właśnie o położenie pasków względem wędzidła mi chodziło, czy nie opuścić trochę aby ten kąt przy wędzidle był inny. Ale znowu, wtedy to już mi prawie hanower przypomina....
Właśnie mam wrażenie, że przez to, że te kąty w anatomikach są "na stałe" (odgórnie ułożony nachrapnik, tak jest uszyty i już), to często nie można ich idealnie dopasować. Mój się kilka miesięcy układał i właśnie zdecydowałam się zostawić ten nachrapnik niżej, dopiero potem mogłam podciągnąć. Więc dużo zależy od kształtu głowy. Jakbyś obniżyła, to ten skośnik szedłby trochę sensowniej, nie pod takim ostrym kątem, ale miałabyś właśnie hanowera.
#link
Donia Aleksandra

« #20989 : Wrzesień 26, 2020, 14:20:32 »
Odpowiedz cytując
xxagaxx a co to za ogłowie? Bardzo ładne uśmiech
#link
Rude, rude
xxagaxx

« #20990 : Wrzesień 26, 2020, 14:29:04 »
Odpowiedz cytując
Donia Aleksandra, z hooksa  cool
#link
Puma

Moje ogłoszenia
« #20991 : Wrzesień 26, 2020, 19:51:01 »
Odpowiedz cytując
xxagaxx, mam to samo ogłowie już kilka dobrych lat. Jest ekstra  wink
Ja jedynie spróbowałabym zapiąć dziurkę luźniej ten wyższy pasek z nachrapnika i przy tym dziurkę mocniej ten dolny. Wtedy powinno się ciut lepiej ułożyć, tak myślę uśmiech
#link
Moon

WWW Moje ogłoszenia
« #20992 : Październik 07, 2020, 09:31:55 »
Odpowiedz cytując
Dobra, to teraz mych rozterek ciąg dalszy, bo nie miała baba problemu, kupiła sobie brązowy sprzęt...  zemdlal lol

Poszukuję nachrapnika szwedzkiego (najchętniej!) lub zwykłego angola w wersji ciemny brąz ze złotymi okuciami. Chętnie od ręki. Do ogłowia Kentaura, który, ciekawostka, nie posiada samych szwedów w brązie, a osobne nachrapniki angielskie mają tylko w wersji brąz/srebrne okucia. Tadadum-tsssss!  lol
#link
xxagaxx

« #20993 : Październik 07, 2020, 11:21:27 »
Odpowiedz cytując
Moon, TMD? Zrobi ci jakie chcesz Xd
#link
Moon

WWW Moje ogłoszenia
« #20994 : Październik 07, 2020, 12:43:16 »
Odpowiedz cytując
xxagaxx, chyba tak wyjdzie... chociaż liczyłam, że dorwę coś fabrycznego i od ręki :P
#link
Klami

Moje ogłoszenia
« #20995 : Październik 07, 2020, 15:10:35 »
Odpowiedz cytując
Moon, z fabrycznych przychodzi mi do głowy jedynie Schockemohle. TMD również polecam.
#link
keirashara

Moje ogłoszenia
« #20996 : Październik 07, 2020, 20:17:26 »
Odpowiedz cytując
Moon, - daw-mag? wink Ja na prawdę lubię ich ogłowia, super skórka.
#link
Puma

Moje ogłoszenia
« #20997 : Październik 07, 2020, 20:57:56 »
Odpowiedz cytując
Moon, Dy`on ma brąz ze złotym uśmiech
#link
vissenna
Global Moderator

Turecki niewolnik

« #20998 : Październik 07, 2020, 23:57:40 »
Odpowiedz cytując
Moon:
https://www.stajniasklep.pl/product/Nachrapnik-szwedzki-3-braz-zloty-ozdobny-Equiline-s28702
https://ogloszenia.re-volta.pl/nachrapnik-szwedzki-zaciskowy-tmd-symetryczny-kolory-czarny-brazowy-australian-nut-conker-london-tan/o/90526/
https://equi-fashion.pl/product-pol-543-Nachrapnik-Flash-szeroki-DYON-Collection.html
http://horsetack.pl/pl/p/Nachrapnik-angielski-Eric-Thomas-Elastic/25014
http://horsetack.pl/pl/p/Nachrapnik-szwedzki-Eric-Thomas-Swedish/15509
#link
Kiedy z bliska obserwujesz konia, masz wrażenie, że tkwiąca w nim ludzka dusza naśmiewa się z Ciebie.
lillid

« #20999 : Październik 08, 2020, 07:35:00 »
Odpowiedz cytując
Moon Passier ma piękny ciemny brąz z okuciami do wyboru, przy czym u nich od ręki to 10 dni (bo idzie z Niemiec) i jak macałam te ogłowia to paski wydały mi się nieco szersze.
W każdym razie będę coś zamawiać dla siebie, bo jakościowo top (cena też top  icon_redface), ale można marudzić bez końca - zrobią Ci nawet składaka z różnych modeli i rozmiarów...
#link
Strony: 1 ... 698 699 [700] 701 Odpowiedz Drukuj 

Re-volta.pl  |  Forum główne  |  Konie  |  Wątek: Ogłowia

poprzednia następna
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.7 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.167 sekund z 19 zapytaniami.