Ogłowia

lillid niebawem powinny pojawić się hanowery w rozmiarze Pony z KaWala, ale to już po Nowym Roku. Lakierki z białym i z czarny podszyciem, tylko nie pamiętam czy rurki, czy zwykłe, płaskie paski  😡
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
23 grudnia 2019 07:57
Jak rozmiarowo wypada Kavalkade? Czy cob wejdzie mi na takiego cobo/fullowego konia?
Hermes mam Kavalkade (Polan) cob na łeb duzy cob/mały full - i wypada dość duże:
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
23 grudnia 2019 09:49
azzawa, czyli zbankrutuje, dzięki 🙇 😁
Jak wypadają na długość naczółki z Prestige full ?
Która firma robi ogłowia z nachrapnikiem hanowerskim na drobną paszczę ? Zdecydowanie nie za miliony 🙂 Mam problem, bo w kilku przetestowanych część leżąca na nosie było dużo za długa. Ogłowia nosi cob, a nachrapnik hanowerski dopasowałam z trudem w rozmiarze pony. Na nosie pasuje, ale pasek za potylicą musiałam dosztukować, bo był za krótki  🙄
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
27 grudnia 2019 20:10
kasska, a z Decathlonu? Maja duże kombinacje rozmiarowe
Hermes,
nie ma w Deca w ogóle henowerów 🙁
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
27 grudnia 2019 22:16
kasska Kentaur, WALDHAUSEN, DYON, KAVALKADE i SCHOCKEMÖHLE mają regulowane nachrapniki hanowerskie. Trzy pierwsze firmy mają w sprzedaży same nachrapniki w pozostałych dwóch widziałam całe ogłowia. Może taki by pasował.

Moon   #kulistyzajebisty
28 grudnia 2019 09:38
azzawa, a mogłabyś zmierzyć długość naczółka w tym swoim cobie? Zupełnie przez przypadek pokazałaś ideał ogłowia wg mojego minimalistyczno-pedantycznego mózgu ;p
Mam pytanie odnośnie skośnika.
Używacie, nie używacie?

Mój koń chodził w skośniku, odkąd jest u mnie chodzi bez, bo miałam za luźny i w końcu go zapodziałam.... Zanim dorobiłam dziurkę to go zgubiłam gdzieś na terenie stajni (wypadł mi z kieszeni). Także mam ogłowie z nachrapnikiem szwedzkim bez skośnika.
Mój koń dość intensywnie bawi się wędzidłem, ale też... przekłada jęzor, otwiera paszczę (nawet jak wodza jest pusta).
Nie wiem, czy powinnam ogarnąć sobie skośnik w takim wypadku?
azzawa, a mogłabyś zmierzyć długość naczółka w tym swoim cobie? Zupełnie przez przypadek pokazałaś ideał ogłowia wg mojego minimalistyczno-pedantycznego mózgu ;p

Szkoda, że dopiero przeczytałam bo właśnie wrociłam ze stajni, jutro zmierzę 🙂 I doskonale rozumiem, bo mój mózg uważa tak samo :P
Meise,
a jakie ma wędzidło? Spróbuj zmienić-mój koń też ma problem z kontaktem, wywala język na bok i ogólnie dużo memła. Doradzono mi proste, gumowe wędzidło i rzeczywiście dużo lepiej jej pasuje (choć problem nie zniknął). Ale przy otwieraniu paszczy i kombinowaniu językiem skośnik jak najbardziej Ci się przyda
No właśnie on ma dosyć grubą oliwkę podwójnie łamaną. Ja próbowałam z prostym smakowym wędzidłem (happy mouth czy coś tam), to było kiepsko, koń w ogóle miał w nosie wędzidło i kontakt.
On ładnie przygryza wędzidło na początku, a potem się zaczyna nudzić i wachluje jęzorem, przekłada, itd. Ja jeżdżę na bardzo delikatnej ręce, może nawet za delikatnej, bo czasem mam pustą wodzę i może się odbijać od wędzidła.

Kupię ten skośnik, może ograniczy to otwieranie paszczy. Ja i tak nigdy nie zaciskam na chama, więc może mnie koń nie znienawidzi ^^
To może wedzidlo z zabawką. Mój też memla ta japa, memlal też w skosniku, bo nigdy nie zapinalam na chama, więc jeżdżę bez, bo I szkapa tak woli. Ale języka nie przekladal nigdy ani durnot nie robił, tylko wrazliwiec jest.
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
28 grudnia 2019 20:00
Meise spróbuj pełne wędzidło i poproś jakiegoś trenera ujeżdżeniowego o pomoc. Problemów z kontaktem nie rozwiąże skośnik lub jego brak.
Cześć! Do tej pory byłam 'cichym obserwującym' czyli wszystkie informacje zdołała znaleźć na forum wertując setki stron. Teraz kompletnie stanęłam w kropce.
Potrzebuje ogłowie, o ile siodło wiedziałam jakie chce to tu jestem już totalnie blada. Planowałam budżet +/-700zł (wydawał się rozsądny) i teraz tak: potrzebuję ogłowia dla konia westfalskiego-klasycznego bądź munsztukowego xfull, z jak najszerszym nachrapnikiem (min 3.5, super jakby był lakierowany, zwężany u dołu to już chyba standard) i koniecznie profilowaną potylicą, naczółek fajnie jakby był bling ale mogę sobie zmienić, skóra musi być miękka, bo mam wrażliwca. Po macaniach u mnie w stajni wyciągnęła wnioski iż o dziwo Prestige jest twardy i mało przyjemny, lepiej tu pasował się BR, a najlepiej moje obecne ogłowie które jest super miękkie, pięknie wyglądające i zajączek (że względu na wielkość uszu) bardzo je lubi-niestety muszę je oddać, bo nie moje, a firma to stare Claridge House. Więc teraz zgłupiałam, bo wychodzi na to że najlepsze jest najtańsze ogłowie  🤔wirek: a u mnie jakoś ciągle tkwi przekonanie, że jakość musi kosztować. Może ktoś poradzi co powinnam kupić, bo zostanę bez ogłowia  😕
Edit: nie wiem czy to ma większe znaczenie ale trenuje ujeżdżenie
Ktoś doradzi? Poszukuję zwykłego ogłowia anatomicznego dla haflingera. Przede wszystkim dobra cena/jakość, najlepiej niezniszczalne. Efekt bling bling i wow jak najbardziej pożądany 🙂
Saniluap, (nie)stety cena nie zawsze idzie w parze z jakością skóry. Te najdroższe (1500+) są raczej zawsze dobre, ale nawet w tych drogich (500-700) widywałam lepsze. A widywałam też bardzo dobre ogłowia po dwie stówy. BR mnie akurat zniechęcił, mój nachrapnik po 1,5 roku nadal jest prosty jak deska po rozpięciu. Ogłowie od Pana Marka bardzo dobrej jakości, ale jednak szycie pozostawia sporo do życzenia, jeśli kogoś to rusza, że szycie jest krzywo (nie umniejsza to samej użytkowości ogłowia, skóra jest pierwsza klasa). Decathlonowe szybko zmiękło i byłoby fajne, gdyby się tak horrendalnie nie rozciągało (ale używałam bez nachrapnika, bo obcierał). Dla mnie w rozrachunku wygrywa KaWal i do tego będę wracać.

Clarice, KaWal?
PS. Jest ich kilka wersji, m.in. lakierowane lub z białym podszyciem. I chyba jeszcze jakieś...
KaWal nie ma xfull  😲
mnie w rozrachunku wygrywa KaWal i do tego będę wracać.

KaWal nie ma xfull  😲

Ale ma wieeelkie fulle. Na swojego standardowego Coba aktualnie biorę Pony. KaWal prezentuje ogłowia na Walkirii, która ma łeb jak sklep, a na zdjęciach widzę jeszcze po 2 dziury z obu stron. Może warto zmierzyć swojego konia i zapytać? Nie obiecuję, że się zmieści, ale są wielkie.
saniluap, - Daw-Mag? Uszyją co chcesz, skóra jest rewelacyjna, ja mam teraz lakierek od jakichś trzech lat w użytku, wcześniej miałam klasykę i poszło do lonżowania, bo upierdliwie nie chce się od 10 lat popsuć, a ja już nie mogłam na nie patrzeć 😁 Skóra jest imo lepsza niż w niejednym "markowym" ogłowiu. Chyba tylko stare Passiery zrobiły na mnie większe wrażenie 😉 Też mam wrażliwca i nic mu nie jest. Mam lekko profilowaną, miękką potylicę, szeroki nachrapnik w lakierku, akurat nie zwężany, bo nie chcialam, naczółek czarny lakierek. Wyszło mnie jakieś 500zł z tego co pamiętam.
Saniluap Ja zdecydowanie polecam ogłowia o p.Marka. Nie miała zastrzeżeń co do szwów a jakość jest super. Ja miałam ogłowie wymyślane i munsztukowe i zwykłe. Jak nie to jest kilka firm, co możesz z różnych części zmontować ogłowie.
Ja zastanawiam się nad nowym na przyszłość https://4equine.pl/pl/hansbo-sport/270-oglowie-hansbo-sport-jumeira-kolor-czarny.html w czerni oczywiście ale nie ma zdjęcia.
Meise spróbuj pełne wędzidło i poproś jakiegoś trenera ujeżdżeniowego o pomoc. Problemów z kontaktem nie rozwiąże skośnik lub jego brak.


Jestem podobnego zdania. Ogólnie mam wrażenie, że często (ok. jedni tak inni nie) przecenia się działanie skośnika i traktuje jak codzienny element do zwykłej jazdy, a nie jak pomoc przy korekcie czegoś konkretnego.

Maise- oliwka to silne kiełzno. Ok, może nie tyle silne ale działające mocniej na kąciki warg (i brzegi żuchwy) niż zwykłe wędzidło z ruchomymi kółkami. W oliwce gdy robisz półparadę (ruch reki) cała siła jest przenoszona w dół (za ruchem ręki). Gdy kółka są ruchome, to kółka się równocześnie ślizgają, jest takie drganie, a nie tylko siła. Być może konia wnerwia ten nacisk i wystarczy, że zmienisz wędzidło na zwykłe, podwójnie łamane, pełne.
Meise ja zaczęłabym od sprawdzenia języka, jego wielkości i mięsistości. Z Twojego opisu można wywnioskować, że koń nie akceptuje nacisku na język a oliwka podwójnie łamana to akurat jedno z gorszych rozwiązań dla koni nie tolerujących nacisku na języku. Przede wszystkim wędzidło z kółkami i jak masz możliwość to wypróbuj proste z niedużym portem, zdecydowanie zmniejsza nacisk na język, dodatkowo pozwala koniowi na swobodne delikatne cofanie go i połykanie śliny. Skośnik możesz zastosować ale nie jest to rozwiązanie dla wywalanego języka, skośnik ma stabilizować wędzidło w pysku przy zbędnych ruchach ręki jeźdźca.
Jakiś czas temu pytałam o ogłowie bezwędzidłowe w pewnym "typie". Nic nie znalazłam i ostatecznie zdecydowałam się na ogłowie od pana Tomka (TMD nakro), wlaściwie znalazłam je pod choinką wśród prezenów od rodziców i brata. I muszę przyznać, że ogłowie jest naprawdę bardzo fajne. Fajna skóra, bardzo staranne wykonanie, fajnie leży na koniu-na pewno jest komfortowe. Jakby ktoś szukał mało standardowego rozwiązania, czy miał konia z niewymiarową głową, bądź zwyczajnie miał ochotę na ogłowie na zamówienie to osobiście jak najbardziej polecam  🏇
Moon przepraszam za opóźnienie, długość naczolka w Kawalkade polan cob to 45 cm
Moon   #kulistyzajebisty
01 stycznia 2020 08:59
azzawa, ok dziękuję! Faktycznie dość spory 😉
Obiś, pokażesz?  😀
Też właśnie jestem ciekawa jak wykonanie. Napisałam wcześniej o wycenę takiego jak potrzebuję i ku memu zdziwieniu cena bliska schockemohle, więc jestem ciekawa czy warte tej ceny 🙄
[quote author=Obiś link=topic=39.msg2904787#msg2904787 date=1577824756]
Jakiś czas temu pytałam o ogłowie bezwędzidłowe w pewnym "typie". Nic nie znalazłam i ostatecznie zdecydowałam się na ogłowie od pana Tomka (TMD nakro), wlaściwie znalazłam je pod choinką wśród prezenów od rodziców i brata. I muszę przyznać, że ogłowie jest naprawdę bardzo fajne. Fajna skóra, bardzo staranne wykonanie, fajnie leży na koniu-na pewno jest komfortowe. Jakby ktoś szukał mało standardowego rozwiązania, czy miał konia z niewymiarową głową, bądź zwyczajnie miał ochotę na ogłowie na zamówienie to osobiście jak najbardziej polecam  🏇
[/quote]
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się