Ogłowia

Myślałam Obiś, pisałam Madźź  🤔wirek:
Dziewierz dzięki bardzo  :kwiatek: Ja już w paranoję z moją Rudą popadam bo może wagowo nie jest to jakieś bydle bo ledwie 640kg a to mix pkz i wlkp ale jest jakoś tak niewymiarowa że chyba tylko uwiąz mogę kupić spokojnie i bez nerwów. 😂
Przymierzam się do kupna ogłowia Micklem, a nie jestem pewna jaki rozmiar kupić bo mam konia pasującego na dwa rozmiary (kantary Fulla na maksa ściśnięte na niego pasują, też ogłowie Star na ostatnich dziurkach) i nie wiem czy przy Micklemie lepiej kupić w takim wypadku Cob czy Full? (dodam też że ma 4 lata więc nie wiem czy głowa mu się zmieni czy nie)
Moja trenerka ma oryginalnego Micklema FULL na konia z głową jak spore wiadro i jest dobry (ale nie zwróciłąm uwagi na które dzurki zapięty).
ja mam a'la Micklema od Kawala rozmiar COB na konia, który nosi kantar COB na ostatnich dziurkach (w sensie największych). Ten Kawalowy jest ogromny: mam go praktycznie na najkrótszych dziurkach.

Więc ja bym poszła w COB jednak.
Ja ostatnio testowałam od koleżanki oryginalnego micklema i rozmiar cob był  idealny, a mój koń to standardowy full raczej  :kwiatek:
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
21 listopada 2019 17:04
Micklem Full na kucyku Księciu(146cm [pony/cob/Full/Xfull zależy który element 😜 :hihi🙂

ten sam Micklem na Łyżeczku (ok.170cm Full)


Ciarkoniu (173cm Full)


Mireczce (162cm mały Cob/ duże Pony)
a jakiej firmy ten micklem jeżeli mogę spytać ?
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
21 listopada 2019 17:50
Horsewear RAMBO Micklem (oryginalny)
Ja miałam również Micklema oryginalnego full, wersje deluxe na konia Xfull. Widać po zdjęciu ze regulacja jeszcze na sporo pozwala w każda stronę 😉



Jedynie naczółek wypadał malutki i zmieniałam na inny.
Ostatnio miałam w rekach i na koniu ogłowie canter club anatomiczne i jestem bardzo pozytywnie zaskoczona.
Super wykonanie (szwy, design), bardzo dobrej jakości skóra.
Czy ktoś wie co to jest za ogłowie? Chodzi mi o to "podwójne podgardle" 🤔
To raczej nie jest jakieś specjalne ogłowie, tylko pasek do hackamore. Niech mnie ktoś poprawi, jeśli się mylę.
http://www.dyon.be/gb/accessories/84-montants-de-hackamore-paire.html
Ogłowie KenTaur Tryon. Cxy ktoś widział je może „na żywo” ?
Klami - ja zamówiłem i zaraz odesłałem. Pierwsza sprawa, że było zdecydowanie zbyt pancerne i przytłaczające, a druga, że nie dopiąłem w FULLa konia, który na co dzień chodzi w COBie.
Equigrav, dzieki za informacje. 😉

Pytanie z innej puli. Jakie firmy sprzedają same nachrapniki wpinane z obydwu stron ?
Equigrav, dzieki za informacje. 😉

Pytanie z innej puli. Jakie firmy sprzedają same nachrapniki wpinane z obydwu stron ?

KaWal? BR?
Klami,BR, dy'on. A Daw mag zrobi Ci każdy ze swoich nachrapnikow w wersji symetrycznej.
Dzięki za podpowiedzi. Znalazłam już Schockemohle. 😉
Używa ktoś Micklema pony na łeb cob? Jest szansa, ze będzie pasował?
larabarson ja używałam coba na łeb full, więc jest szansa, że będzie pasował  :kwiatek:
Czy ktoś posiada Micklema w rozmiarze pony? Zastanawiam się czy wejdzie mi na cob głowę, całkiem szlachetna.  👀
malinowaa   Życie zaplątane w końską grzywę...
18 grudnia 2019 10:00
Czy ktoś posiada Micklema w rozmiarze pony? Zastanawiam się czy wejdzie mi na cob głowę, całkiem szlachetna.   👀


Dosłownie wiadomość wyżej masz odpowiedź
Czy full BR wejdzie mi na konkretnego X-Fulla? Zakochałam się w BR Cheshunt, z tego co pamiętam ktoś tu go miał  :kwiatek:
Czy full BR wejdzie mi na konkretnego X-Fulla? Zakochałam się w BR Cheshunt, z tego co pamiętam ktoś tu go miał  :kwiatek:

Mój BR Cob ledwie się dopina na klasycznego Coba. Mówiąc "ledwie" mam na myśl, że nachrapnik musi być o dziurę za nisko, żeby w ogóle się zapiął. Więc wątpię.
Siwaa BR mały dosyc wypada
[quote author=dairoxroxi link=topic=39.msg2903095#msg2903095 date=1576661800]
Czy ktoś posiada Micklema w rozmiarze pony? Zastanawiam się czy wejdzie mi na cob głowę, całkiem szlachetna.   👀


Dosłownie wiadomość wyżej masz odpowiedź
[/quote]

O matko faktycznie. Totalnie nie zauważyłam  😡
Może ktoś miał styczność i wie czy nachrapnik z Schockemohle (taki: http://schockemoehle-sports.com/en/noseband-tokyo-select ) będzie pasował do wpięcia do ogłowia z tych droższych Equipe (takiego: https://arcus-konie.pl/equipe-oglowie-br37-p-3130.html ) ? Nie rozumiem dlaczego Equipe robi nachrapniki zmieniane na dwa sposoby w ogłowiach, a osobne nachrapniki tylko w wersji na całym pasku. :/

I jeszcze inne pytanie. Szukam tez oglowia z kombinowanym nachrapnikiem, ale koniecznie możliwością wypięcia skosnika wraz ze szlufka. Im bardziej klasyczne tym lepiej. Tylko nachrapnik z tych większych full.
Czy jest gdzieś do kupienia nachrapnik hanowerski z symetrycznym zapięciem i krótką częścią nosową? Ewentualnie taki, gdzie ta górna część jest regulowana...
Szukam czegoś porządnie uszytego i komfortowego dla konia, z klamrami na patkach, niestety znajduję takie tylko w kompletnych ogłowiach, jak to: klik
Mój koń ma łeb cob, ale wąski pysk. Standardowy hanower cob jest na nią za duży. Kupowanie całego ogłowia nie ma sensu.
lillid, z BR masz symetryczny. Ja na konia z głową cob i pyskiem pony brałam właśnie w rozmiarze pony. Z tym że paski boczne są dość krótkie, ja miałam na ostatnią albo przedostatnią dziurkę
epk właśnie BR miałam, nawet dwa. Miałam chrapkę na coś lepszej jakości - one są jednak dość surowe w wykończeniu i sztywne. No i dziurek może mi zabraknąć, te boczne paski faktycznie były krótkie, a cob jest za duży (mierzyłam)
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się