Ogłowia

zembria   Nowe forum, nowy avatar.
13 marca 2019 13:25
Burza Tak, wiem, ale z meksykańskim nachrapnikiem i prostą i niepodszywaną potylicą.
Nie wiem czy nie łatwiej będzie gdzieś na zamówienie zrobić po prostu. Możecie polecić jakąś firmę, która mi zrobi ogłowie z porządnej skóry i według moich widzimisiów?
zembria, kłopot w tym że np u Ursusa jak żyję nie widziałam żeby miał inne sprzączki i nieraz było mówione że nie może zrobić cieńszych pasków np bo ma tylko takie sprzączki.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
13 marca 2019 13:46
Ja u niego robiłam wodze, ale przesłałam mu stare, żeby właśnie sprzączki przełożył. Teraz te moje sprzączki też już w opłakanym stanie są, kolor starty. Malowałam je nawet już złotą farbą w spreju 😁 ale szybko się wyciera.
Potrzebuję pomocy :help:
Muszę kupić mojej księżniczce ogłowie ale niestety środki z premii przyszły mniejsze niż oczekiwałam dlatego mój budżet to około 500 zł. Jak były panie przymierzać siodło to przymierzałyśmy kilka ogłowi i sama też wygrzebałam i nie wiem co wybrać?

Konik to małopolak z ojcem arabem (czyli ma taką dziwną główkę), rozmiar który przymierzaliśmy to cob. Księżniczka ładnie chodzi na pomoce, bardzo dobrze od łydki ale przy zmianach tępa, półparadach itd. podnosi głowę do góry, szukamy powodu tego zachowania (wykluczyliśmy zęby, w niedziele będzie pani fizjoterapeutka) ale jeśli okażę się, że to nie zdrowotne kłopoty (to jest wątpliwe bo koń jest bardzo zadbany, odżywiony itd.) to obstawiamy zaszarpanie przez dzieci w rekreacji.
I co takiej delikwentce kupić żeby jej było wygodnie? Poprawić komfort pracy?

Także chciałabym żeby ogłowie było wygodne i w miarę wytrzymałe, jakby miało jakiś ładny naczółek to by było najlepiej, ale najważniejszy jest dla mnie komfort konia niż mój. 😉

Siodło będzie daw-maga więc myślałam nad ich ogłowiami (macałam, fajna skórka), takie najprostsze ale z podszyciem dla większego komfortu, w wersji z tą lepszą skórką (ale wciąż polską, nie zagraniczną):



Druga opcja to SCHOCKEMÖHLE Lyon, też macałam i było mięciutkie, a ta firma ma dobre opinie w internetach, jedyne co mnie zastanawia tutaj, to czy potrzeba szwedzkiego nachrapnika?

[img]https://www.amigo-konie.pl/media/products/0b7c92f2137b8e56abdb7023c74ae2e4/images/thumbnail/big_lyon.jpg?lm=1550666690[/img]


Trzecia opcja to Prestige E37, klasyczne ogłowie skórzane, jednak tutaj mam obawę, że trochę dopłaca się za samą markę ale może się mylę?



I ostatnie, które mi zostało polecone to HKM Anatomic, podobno ma anatomiczny kształt na potylicy, ale prawdę mówiąc zastanawia mnie trochę cena, bo ogłowia anatomiczne widziałam tak w okolicach 1000 zł. :P





A może macie jakieś inne ogłowia, które polecacie? 


UnicornWitch, ja polecam Kentaur,dobra cena i prawdziwa skóra, nie jakaś mielonka.
Perlica, dzięki! 🙂 Jakiś konkretny model?

Proszę o więcej odpowiedzi, bo mam sieczkę w głowie, a chce wybrać najlepszą opcję dla konia. 🙂
UnicornWitch, - Daw-mag ma bardzo dobre jakościowo ogłowia, bez problemu zrobią anatomiczną potylice (ja sama mam). Z wygodą nikt Ci nie powie, co koń to preferencje. Niedrogie, w pełni anatomiczne ogłowia ma Kawal, jakościowo też ok jak za swoją cenę.
Nikt ci nie powie w czym koń będzie dobrze chodził, bo go nie zna po prostu, a nie ma jednego rozwiązania dla wszystkich koni. Można tylko zdać opinie co do wykonania poszczególnych marek, ale tak po prawdzie to gruba większość ogłowi za 300zł i więcej ma skórę niezłą, na pewno wystarczającą na takie rekreacyjne codzienne użytkowanie dla przeciętnego konia.
Nie każdy kon lubi anatomiki - patrz mój Urval i jego wsciek po zalozeniu kawala...
budyń, dzięki, właśnie o taką ogólną odpowiedź mi chodziło, wiadomo, że nie dobierzecie wirtualnie ogłowia. 🙂 Ale bardziej mi chodziło o info czy ta firma/model jest spoko, albo absolutnie tego nie kupuj, bo dużo ludzi kupiło i jest niezadowolonych. 🙂 Konik przymierzał Daw maga, HKM i SCHOCKEMÖHLE i w każdym ładnie, grzecznie stała (ale to ogólnie grzeczny, cudowny konik 🙂😉, no ale jak się będzie zachowywała w pracy z nimi to ciężko ocenić.
keirashara, dzięki, też mi się ta firma podoba. 🙂

A powiedzcie jeszcze jakie wodze do tego wziąć, jeździłam w różnych i bardzo dobrze jeździło mi się w gumowych, ale ludzie mówią, że one się lubią rozpuszczać w lecie. :P
UnicornWitch, tak jak dziewczyny piszą nikt nie wie w jakim ogłowiu Twojemu koniowi będzie wygodnie, bo nawet nikt go nie widział .
Ja mam kilka modeli z Kentaur, a najbardziej lubię wersję Block, bo naczółek estetyczny, bez świecideł. Paski też są delikatniejsze niż np. w Chain, które używam na zawody. Chain ma sprzączki od środka, czego ja nie lubię i wolę mieć klasyczne na zewnątrz.

https://www.gnl.pl/dla-konia/leather-articles/oga-owia-i-nacza-a-ki/english-noseband/oglowie-kentaur-chain.html
https://www.gnl.pl/dla-konia/leather-articles/oga-owia-i-nacza-a-ki/english-noseband/oglowie-kentaur-brass.html

Bardzo fajne jest też ogłowie:
https://www.gnl.pl/dla-konia/leather-articles/oga-owia-i-nacza-a-ki/english-noseband/oglowie-kentaur-wide.html

Bardzo szeroka oferta anatomicznych w Kentaur też znajdziesz.
Perlica, kurde te co pokazałaś też fajne (oprócz tego ze złotym naczółkiem :P) i wiem, że Kentaur to bardzo porządna firma (w innej stajni mamy siodło od nich szkółkowe i pomimo wielu lat użytkowania nadal jest to najlepsze szkółkowe siodło tam).

A  księżniczka wygląda tak:

CIACH! Ogromne zdjęcia!
Prosiłam o czytanie regulaminu!  🤬

Viss


[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] Wrzucanie w wielu wątkach wielkich fotek.
UnicornWitch, arabskiej głowki to ona nie ma , więc myślę , że możesz dobrać sobie standardowe ogłowie.

Zdobienia zależnie od koloru skóry w Kentaur: są srebrne dla czarnej oraz złote dla brązu.

Tak wygląda na koniu Chain złoty, dark brown. Nie mam zdjęć z bliska niestety.
Unicornwitch A ja polecam niezmiennie BR. Cena bardzo dobra za świetną jakość skory. Moje pierwsze BR mam już .. 6 lat? To moje podstawowe ogłowie, na lonżę i treningi. I wyglada jak NOWE. Ja ogłowie po każdej jeździe przecieram mydłem do skór. Drugie BR to munsztukowe, ale póki co ma  pół roku.
Dzięki wszystkim za odpowiedzi. 🙂 Byłam wczoraj w sklepie i ponieważ zależało mi na tym żeby wyjść z ogłowiem, a cobów nie było za dużo do wyboru (Daw-mag na zamówienie, jedno było ładne i podobały mi się nawet kryształki różowe ale miało podbicie jasne co by do niczego nie pasowało, a reszta wydawała mi się twarda) to na razie zdecydowałam się na ogłowie Busse, jest mięciutkie i całkiem ładne, a dorwałam go w bardzo dobrej cenie, dzięki czemu mogłam sobie pozwolić na kupno innej drobnicy. 🙂 Po rozmowie z panią i z Wami na razie kupiłam po prostu porządne ogłowie, a jak znowu mi się odnowią środki po nowym roku to zdecyduje się na jakiegoś anatomika i zobaczymy czy będzie księżniczce w nim lepiej czy nie (bo mówiliście, że nie wszystkie konie przyjmują).



junona, dzięki za polecenie, kiedyś już tę firmę widziałam ale zapomniałam o niej a wygląda, że mają fajne rzeczy. 🙂
UnicornWitch

Myślę, że dokonałaś całkiem dobrego wyboru.

Użytkuję ogłowie Busse Solibel Comfort  już od kilku lat - od samego początku skórka mięciutka, ładne, eleganckie, i dzięki miękkim podszyciom wygodne dla kopytnego
Dziewierz, dzięki za informację, właśnie taki typ nabyłam, dobrze wiedzieć, że trzyma się dłużej. 🙂
Jako, że spełniłam jedno z noworocznych postanowień, przyznaję sobie nagrodę  🤣  i szukam naczółka z blaszkami ( nie wiem jak to się nazywa profesjonalnie ), cienkiego, opadającego. Coś takiego

ale bez tej górnej części, interesuje mnie tylko opadający, pojedynczy. Może ktoś widział? Szukałam w sklepach ale takie z blaszkami są raczej proste, a ja bym bardzo chciała opadający...
:kwiatek:
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
18 marca 2019 07:11
KonieAMI To się nazywa CLINCHER poszukaj pod tą nazwą, dużo znajdziesz 🙂
zembria - tak! :-) Dziękuję, znalazłam idealny
Wyczekałam na Black Friday i nabyłam ogłowie Schockemohle Equitus. Niestety, ze względów zdrowotnych nie jeździłam od 5 m-cy  😤, więc dopiero niedawno mogliśmy nowy nabytek przetestować.
Ogłowie super jakości, bardzo ładne, i, przede wszystkim, rozwiązało nasz odwieczny problem wbijających się w kości jarzmowe pasków od nachrapnika (przez rok jeździłam bez), tudzież wędzidłowych...


Ja jestem mega zadowolona, koń też zareagował bardzo dobrze na to ogłowie
Dzielę się, może ktoś skorzysta....
Czy ktoś posiada to ogłowie Horka Ogłowie Crown anatomiczne
I ma zdjęcie na głowie konia z boku? By pokazać jak leży? I w ogóle czy ta potylica jest dość stabilna czy się przesuwa bliżej uszu po jakimś już okresie użytkowania jak skóra zmięknie  😉
Czy nachrapnik hanowerski z Premiere będzie pasować do ogłowia składaka z BR?
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
02 kwietnia 2019 08:24
Jakie opinie o ogłowiach produkcji TMDnakro https://www.facebook.com/tmdnakro ? Jak z jakością skóry? Dbałością o wykonanie? Dostałam propozycję od tego Pana, że mogę zamówić ogłowie wykonane według moich oczekiwań, ale nie widziałam nigdy jego wyrobów.
Lov   all my life is changin' every day.
03 kwietnia 2019 12:46
Dziewczyny, pomocy. Co prawda wątku stricte sprzętowego nie znalazłam, ale się wiąże 😉 kojarzycie jakieś ciekawe, fajne marki sprzętu, ogłowi i nie tylko, które nie są dostępne w Polsce? Oprócz Hooksa? 😉
Albion, Fairfax tak na szybko
[s]Ja powracam ponownie z tym samym pytaniem licząc, że może ktoś gdzieś zauważył. Szukam nachrapnika hanowerskiego zapinanego symetrycznie, ale nie firmy Primiere. Są mega twarde i ktoś schrzanił proporcje bo co na jakiego konia zapinam to górna część jest za długa. Niby niewiele, ale zsuwają się na nos.[/s]

Już nieważne. Zamówiłam u Siodlarenki.
Lov   all my life is changin' every day.
03 kwietnia 2019 16:56
draskaeb, Dzięki! 🙂
Jakie opinie o ogłowiach produkcji TMDnakro https://www.facebook.com/tmdnakro ? Jak z jakością skóry? Dbałością o wykonanie? Dostałam propozycję od tego Pana, że mogę zamówić ogłowie wykonane według moich oczekiwań, ale nie widziałam nigdy jego wyrobów.


Zembria, nie mam doświadczeń z ogłowiami, ale mam puśliska wykonane przez tego Pana i są pierwszoklaśne, porządna robota 🙂.
Jakieś opinie o Canter Club Anatomica?  :kwiatek: bardziej chodzi mi o użytkowanie bo macac nowa w sklepie to macalam
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się