"Kto przygarnie konia " - bezpańskie konie w Irlandii

Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
09 lutego 2011 21:50
Colt, ale co innego jakby samorząd określił konkretną fundację na którą będzie zbierał kasę. A takie zbieranie bez określenia wstępnego nie ma moim zdaniem sensu. Skąd wiesz co zrobią z tą kasą?

Jedną z największych fundacji zajmującą się prawami zwierząt w anglii jest RSPCA.
http://www.rspca.org.uk/home
ChingisChan   Always a step ahead! :)
10 lutego 2011 19:55
Jak już mówiłam CAŁA kasa będzie wydana na fundację. Co do tego że to samorząd powinien się tym zajmować a nie dzieci którym i tak nikt nic nie da (bo pewnie oczywiście wydadzą na co innego) Chris ma to i tak w d*pie.
Konie zostały przygarnięte, niestety nie poszły w dobre ręce...
http://www.polityka.pl/kraj/1515816,1,grand-press-photo-dla-politykapl.read
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
12 maja 2011 19:53
croopie, czytałam artykuł. To jakiś koszmar.
jakie to okropnie smutne - spragnione uczuć dzieciaki, porzucone zwierzęta...
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
13 maja 2011 09:13
jakiś prymitywny 3-ci świat ta Irlandia z filmiku
ElaPe, jest taki nie od dziś i nie od czasu ostatniego kryzysu, tylko od zawsze.
Zobaczyłam. Zrobiło mi się strasznie smutno. Nie tylko z powodu koni. Chciałoby się tam pojechać i nakarmić te konie,a dzieci nauczyć jak je kochać. Ostatnia scena, gdzie odbierają tego źrebaczka była koszmarna. Poruszający reportaż, pokazuje tragedie pozostawionych koni i dzieci z marginesu, które na swój dziwny, pokraczny sposób kochają te konie...
ElaPe, jest taki nie od dziś i nie od czasu ostatniego kryzysu, tylko od zawsze.


dokładnie, wciąż nie rozumiem podpinania tego pod kryzys (podczas kryzysu może tych zdziczałych koni lata więcej, ale problemy z nimi i z tymi biednymi dziećmi co je ujeżdzają istnieje od dawna, co zresztą już kiedyś pisałam).
U nas też można obejrzeć różne obrazki jeśli chodzi o człowieka i zwierzę i pewnie w każdym innym kraju.
anja_daniel   Janna,Kuba,Kratka i Kewa 4 koniska :)
27 kwietnia 2012 10:42
na długo zostanie mi w pamięci ten artykuł, to jakiś koszmar 🙁
Na YouTube pojawił się filmik o irlandzkich bezpańskich koniach, porzuconych w wyniku kryzysu. Z tego co zrozumiałam film został nagrodzony. Na YT trwa 5 min.

Film jest okrutny, na prawdę wyciska łzy. Krew się nie leje ale są martwe konie i mnóstwo wypaczonych zachowań. Opowiada o tragicznej sytuacji koni, które nie dość, że zostały porzucone to jeszcze "zajęły" się nimi miejscowe dzieci i nastolatkowie traktując je jak zabawki. Nasuwa mi się takie spostrzeżenie - te konie od początku musiały być traktowane jak zabawki, przez dorosłych, skoro zostały w ogóle porzucone. Może jak psy i koty u nas. W każdym razie w Polsce taka sytuacja wydaje mi się nie do pomyślenia. Konie na tym filmie plączą się po ulicach miasteczka, po okolicznych trawiastych terenach albo przebywają w ruinach budynków dawnej szkoły, gdzie dzieciaki i podrostki je przetrzymują. Dzieciaki je zwyczajnie wykorzystują, bawią się nimi. A to wszystko w zachodnioeuropejskim państwie...
Tragiczne jest to, że wplątane są w to dzieci, którymi prawdopodobnie nikt się nie zajmuje a które tak naprawdę dziećmi przestają być zabijając w ten sposób czas - kosztem zwierząt.

Cóż, nie pierwszy przypadek okrucieństwa i nie ostatni. Ale koni jakoś szczególnie mi żal. Są w końcu, powinny być symbolem czegoś co tak trudno nazwać. Przychodzi mi na myśl siła, chwała i inne tym podobne patetyczne słowa.... 🙁

Link -
ushia   It's a kind o'magic
01 sierpnia 2012 17:16
W czasach wielkiego kryzysu uwierz mi, ze ludzie mieli sie czym zajmowac i nie mysleli o symbolach tego czy owego.
Dziwi mnie ze ich nie zjedli a wypuscili

W watku "jak to drzewiej bywalo"
http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,1582.0.html
sa zdjecia z organizowanych dla bezdomnych koni jadlodajniach

edit - ale wtopa - nie przyszlo mi do glowy ze to wspolczesny kryzys, nie ten co juz byl  😡
ups, nie pomyślałam, że wątek na ten temat już mógł być.
W takim razie proszę o przeklejenie (?) mojego posta do tamtego wątku.

Aaa i film też tam jest. Ups ups.
Film jest trochę przesadzony.
Mieszkałam dwa lata w Irlandii, w prawdzie jeszcze przed obecnym kryzysem, ale już wtedy widziałam takie obrazki.
Teraz podobno jest mnóstwo porzuconych koni, ale to nieprawda, że nie mają co jeść, bo Irlandia nie bez powodu jest nazywana zieloną wyspą.
Poza tym, ludzie reagują, jeśli ktoś źle traktuje zwierzęta - w sensie znęcania się fizycznego.
Oczywiście nie jest dobrze, ale też nie jest aż tak tragicznie.

Śmieszny błąd w tłumaczeniu się wkradł w 1.43 filmu:
"Nie mają odpowiedniej diety, nie są szczepione, nie są ogrzewane..."

Gościu mówi: "they are not beeing wormed" a nie "warmed". Worm od robaków, a nie warm od ciepła  😁 Chodzi o to, że nie są odrobaczane.
No nie są.
Ale jaka dieta może być dla kuca lepsza od wszechobecnej trawy? A najniższa temperatura zimą jaką pamiętam, to było -5 i to tylko przez chwilę. Najczęściej jest około zera. Irlandzka zima to pikuś.
(Nie wiem czy pisać skoro to jest poniekąd dublowanie tematu...)

Przesadzony? Z pewnością jest dobrze zmontowany, żeby podkreślić to i owo. Obecność kamery też może wpływać na te dzieciaki. Może i tak się nie dzieje tym 20tys. bezpańskich koni ale tym się dzieje źle. Są osłabione i ogłupiałe. To nie są normalne konie, które sobie żyją cały rok na zielonej irlandzkiej trawie...
aleqsandra   Kreujemy swój świat tym w co wierzymy
01 sierpnia 2012 21:16
ja bym powiedziała: nihil novi

w Irlandii zawsze był problem bezdomnych koni, bo to kraj, gdzie kilka lat temu przypadało 8 koni na jednego obywatela ... wyścigi, wyścigi, wyścigi... a co potem?

tam można kupić zdrowego konia po torach, który się nie sprawdził za 200 euro!
e tam, byle wyscigowce za darmo sie dostaje 😉
kurcze żal koni,nawet tinkery tam są  🙁chętnie to bym pojechała tam i zagarnęła jakieś
Tinkery to nie nawet, tylko glownie sa na zewnatrz. I to jest normalka, nawet w Anglii czesto widuje takie przykute na lancuchu kolo drogi  😤 Przeciez sa to konie cyganskie, a Cyganie rzadko sie ze swoimi konmi cackaja.
ikarina ja tam w Anglii na szczęście widziałam całe stada na zielonych pastwiskach, co cieszy oko 🙂,a niestety na tym filmie warunki trzymania koni są tragiczne, a najgorsze jak dzieci się z nimi obchodzą 😲
dublujace sie watki zostaly scalone.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się