Gry planszowe

Ostatnio graliśmy w Scotland Yard. Świetna gra, gdzie kilku graczy jest detektywami/policjantami a jedna osoba przestępcą i wymyka się im. Akcja gry w Londynie. Wszystkie ulice i metra odwzorowane w100% polecam.
Odkopuję 😉
Magia i myszy - bardzo fajna kampania kooperacyjna.
Niestety, osobie tłumaczącej zasady należy się siarczysty klaps na pupsko - instrukacja z masą niedopowiedzeń :/
KLIK
KLIK
Foty-giganty 🤬
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
03 marca 2017 07:41
Ja ostatnio grałam w Patchwork i w Duplika. Przy tej drugiej było mega dużo śmiechu, niby gra dla dzieci, ale zabawa była przednia 🙂


edit:

A jeszcze wcześniej graliśmy w 5 sekund, przy którym ubaw był po pachy, porównywalny z Tabu.

Pykaliśmu też w 7 cudów świata



oraz w ... i tu zapomniałam tytułu 😁 edit: Tajniacy!



aaaa i mamy na stanie planszówkę Gre o tron, także będzie grane!
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
03 marca 2017 09:54
Ja 5 sekund mam sciagniete na telefon, fajna zabawa joko przerywnik czy cos luznego, bez rozkladania plansz, kart itp 😀
I jak Patchwork? Ciekawa jestem tej gry 🙂
U mnie nadal króluje Wsiąść do pociągu: Europa, przy czym planuję zakup dodatków - Europa 1912 i Holandia.
Czy ktoś miał USA i Dookoła Świata? Warto kupić?

A jutro rozpakowuje Przebiegłe wielbłądy - według recenzji hit.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
16 kwietnia 2017 20:21
I jak Patchwork? Ciekawa jestem tej gry 🙂


Prosta i przyjemna gra dla dwojga. Nic skomplikowanego, ale też nie gra na wiele godzin 😉


Dixit


Duplik


Gra o tron - quiz



edit:

Jeszcze na wyjeździe na Śląsk pykałam w Red7, ale mnie nie porwała 😉
Oo my dziś kupiliśmy Duplika teraz czekamy az sklep zacznie pracować i go wyśle 🙂 - testowaliśmy niedawno i okazal sie byc bardzo pocieszny...
Moj facet ostatnio napalił się na gry 4xE (czyli takie kombo mózgotrzepy) więc kolejnym nabytkiem będzie Alien Artefact jak juz go wydadzą (mieliśmy okazje zagrac w prototyp - jest ok, ale mnie tam doopy wcale nie urwało)

Natomiast mnie bardzo bardzo podoba sie Kanagawa- mozna ja miec chciazby po to, zeby stala na półce, bo jest przeslicznie ilustrowana  😍 KLIK  tylko 100 zl to troche drogo jak za takie male pudelko bez duzej ilosci komponentów ;_;
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
04 lipca 2017 15:58
Co tu taka cisza? Nikt w nic nie gra?
U mnie niestety chyba skończyły się wieczory przy planszówkach, ekipa się tak mocno wykruszyła, że nasz planszówkowy diler sprzedaje swoje zasoby. 🙁

Ostatnio na wyjeździe grałam w karcianą Grę o tron, w ogóle nie załapałam reguł i w ogóle mnie nie porwała. 🙁




A na innym wyjeździe grałam w świetną karcianą grę Exploding Kittens, świetna karcianka, idealna na szybką partię. Gra się krótko, bo rozgrywka trwa 3-10 minut. Świetne grafiki, gra prosta i przyjemna. Niestety wydana póki co tylko w języku angielskim, na allegro kosztuje dosyć dużo, bo ok 60zł.

Dementek   ,,On zmienił mnie..."
10 lipca 2017 18:43
A ja polecam grę ,,Party Time"-dużo zabawy i śmiechu.
Kochane, znacie może jakieś fajne gry dla 2 osób?
ashtray, doskonałe pytanie - sama chciałam je zadać 😁

Koledzy w pracy polecali mi "7 Cudów Świata", ale chętnie posłucham o innych grach! 😀
Tikal  😀
A ja wpadłam na Gierki małżeńskie ilustrowane przez Andrzeja Mleczko klik
Z tej samej serii Wiem wszystko czy Korporacja. Ktoś grał?

Kochane, znacie może jakieś fajne gry dla 2 osób?


2 lata temu też pytałam o fajne gry, to najczęściej polecano Carcassonne.
ashtray dla dwóch osób bardzo fajny jest Pojedynek zrobiony na podstawie wcześniej wspomnianych 7 cudów świata.

My średnio co weekend/ dwa ustawiamy się z ludźmi na planszówki. Ostatnio często gramy w karcianki Race for the Galaxy i Innowacje. Z większych gier to zdecydowanie hitem jest Scythe  🙂
Ja mam korporację.Fajna wizualnie ale jak dla mnie szybko się ograła.. 🙂
dziewczyny, help! :kwiatek: planujemy kupić dodatek do Catanu. na allegro widzę te dodatki w rożnej cenie i różnych pudełkach, tzn mniejszych i większych, a dodatek niby ten sam. czy ktoś może mi to rozjaśnić? czy w dużym pudełku są wszystkie scenariusze danego dodatku, a w małym tylko jeden wybrany? 👀
Dzisiaj przyszły prezenty urodzinowe dla Chłopa
Ryzyko Gra o tron i Dominion Intryga. Zobaczymy czo to będzie.
Chess na bogato! 🙂

Ja swojemu kupiłam Stworze na gwiazdkę, mam nadzieję że dojdzie na czas i będzie tak dobre jak się zapowiada😀
Sporo kaski na to poszło ale też kilka osób/par się składa 🙂
Dominion jest na życzenie, Ryzyko to mój wybór więc zobaczymy czy się spodoba. Wiem, że prawdopodobnie dostanie jeszcze Tajniaków i Ticket to ride (podstawę). Jeszcze trochę i będziemy mogli zabudować się tymi wszystkimi pudłami 😀
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
21 kwietnia 2019 19:26
Odświeżam watek 🙂
Czy ktoś z Was miał przyjemność pykać w Terraformację Marsa? 😎
Od dwóch dni siedzimy i próbujemy to rozpykać 😵 😁
zabeczka17 terraformacja to jedna z najlepszych gier ostatnich lat 😀 u nas bardzo często na stole, enjoy! 😀
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
21 kwietnia 2019 19:53
A idź z nią w cholerę, jakbym wiedziała że to takie ,,combo" to bym jej nie kupowała  😁 Ogarnąć cokolwiek bez ,, korepetytora" jest traumą samą w sobie. Bogu dzięki za filmy na Youtube.
Sama instrukcja to istna porażka itp. Ale no uparliśmy się. 😵

ps. Ktoś pykał w Western Trail ? Tematyka dość ciekawa a i wygląd całkiem spoko  🏇
Ej, ja uwielbiam terraformacje :P i to wcale nie tylko przez te piękne znaczniki,  ale prawda, kiedy pierwszy raz graliśmy to pomyślałam, że straszny crap kupiliśmy... kompletnie nie wiedziałam co, gdzie, po co i dlaczego. Na szczescie potem poszło już dużo dużo łatwiej i w tym momencie jest to jedna z moich ulubionych gier

Great Western Trail nie grałam, ale wydaje mi się że to tęgi eurosuchar  więc trzeba lubić ten ten typ gier, żeby podpasował

przy okazji Miałam też ostatnio przyjemność zagrać w na skrzydłach i jakby co polecam wszystkim: prosta, ciekawa, przyjemna, a przy tym niesamowicie piękna 😀
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
21 kwietnia 2019 23:55
Opowiedz coś o niej więcej pliiiis

edit: Dobra cofam to co napisałam o Terraformacji  😵  😎 Zagraliśmy wczoraj pierwszy raz, gra jest mega
zabeczka17 to super życze w takim razie wielu zwycięzkich rozgrywek 🙂.
A na skrzydłach polega tak w wielkim skrócie na zbieraniu jedzonka i składaniu jajek, za które można potem dobierać i wystawiać karty z ptaszkami (podobnie ja w terraformacji, jest multum ich, a każda jest inna). Cele gry są zaróno jawne dla wszystkich graczy, jak i ukryte personalne, a karty z ptakami i składanie jajek trzeba sobie tak zaplanować żeby wstrzelić się w te punkty.
Dodatkowym, całkowicie zbędnym, aczkolwiek uroczym elementem jest karmnik, przez którego rzuca się kostki z symbolami jedzenia - więc żarcie wypada z karmnika.
Fajne to, bo można zagrać też z osobami, które nie lubią bardzo wymagających gier albo są początkujacy 🙂


Z gier z super klimatem i wymagających pogłówkowania (przy okazji mają genialną instrukcję 😀) polecam Alchemików - jest MEGA WYCZEPISTA!
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
22 kwietnia 2019 16:51
To z ptaszkami dość urocze 🙂 A pytam, bo syn koleżanki mega interesuje się ornitologią i idzie niedługo do Komunii. Myślę  czy by mu nie sprawić  😎
No to powinno mu sie spodobac 🙂 na kartach są dodatkowo podstawowe informacje i ciekawostki o każdym ptaku, a kart jest naprawde bardzo dużo
Odkopuję.

Wypadłam z planszówkowego obiegu, a potrzebuję czegoś na prezent na ślub. 😉 Fajnie, jakby była to dość zajmująca, wymagająca myślenia gra, może strategiczna? Nie na 5 minut, tylko na trochę dłużej. Idealnie by było, jakby miała motywy lekarskie, jeśli w ogóle takie gry istnieją. Możecie coś polecić? :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się