strzyżenie / golenie koni

Ja też tak goliłam. Ogoliłam w połowie marca, bo jak się z głupia frant zrobiło 20 stopni, to koń dyszał już w stępie. Ogoliłam, zostawiłam, zaderkowałam, jak się zrobiło poniżej 10 i tyle. Bo futerko było dobre na zimę, a na wiosnę już stanowczo za dużo.
👍
Malina, ja goliłam na trace. Pozwoliło mi to puszczać go bez derki na średnią temperaturę, a poprawa podczas jazdy była natychmiastowa. Tu masz różne przykłady:



Do roboty bardzo lubię też TEN, Irish. I też można nie derkować nadto.

Co do derkowania, to zależy, jak byś chciała. Czy tak na teraz, czy na przyszły rok. Na padok w polarze nie puścisz.

EDIT: Zależy też od tego, jak masz ciepło w stajni i czy jesteś w stanie zapewnić ubieranie np. tylko na dwór. Jest dużo niewiadomych, musisz przybliżyć nam sytuację. :P Jeśli chcesz, to napisz do mnie na PW, spróbuję pomóc. Swojego derkuję od dwóch sezonów, a koń ze zdjęcia stoi derkowany razem z 3 całymi stajniami w całości, w stajni mojej siostry. Coś wymyślimy.
Sivrite, Jak derkujesz przy takim fragmentarycznym goleniu? 🙂
Sivrite, Jak derkujesz przy takim fragmentarycznym goleniu? 🙂

Po prostu jakieś 100 gramów lżej niż bym derkowała przy pełnym. :P Ogolenie spodu daje możliwość chłodzenia podczas treningu praktycznie takiego, jakby koń był ogolony w całości, bo najwięcej ciepła traci tam, gdzie tętnice. A zostawienie góry pozwala nie tracić tego ciepła na padoku, bo plecki i dupka nieogolone. Ubrałam go wtedy w derkę poniżej 15 stopni maksymalnej temperatury w dzień. Plandekę. I stykło do normalnej wiosny, ze 3 tygodnie jeszcze musiał mieć, na dwie raty, bo poprzednia wiosna taka w kratkę była.
Silvite moja szefowa tak ogolila wlasnie 3 konie ktore na poczatku zimy pracowaly ale dalej były 24/7 na polu i nie chciala golic po calosci na czas rozruchu po wakacjach po sezonie. Bardzo się sprawdziło. Brzuch, między nogami, dół szyji i głowę miedzy ganaszami? Juz nie do konca pamietam, jutro podglądne bo 2 młodziaki dalej mają tę fryzurę. Dostały troszęczkę wiecej derek niz przedtem, jakies 100g? Ale ona derkuje naprawdę w kilogramy  🤣.

Gól naprawdę, nie ma się co marwić ani wydziwiać. Po prostu musisz od czasu do czasu ją pomacać w różnych miejscach i ocenić czy jej za gorąco czy za zimno w danej derce - ot cała sztuka!


Ja swego czasu tak goliłam Olimpa i sprawdziło się to duuużo lepiej niż po całości, nie marzł na padoku. Ciężko stwierdzić jak derkować, na pewno trzeba się zaopatrzyć w derki 100/150g, 200g, 300g i 400g -> ja takie zestawy miałam. Czasem wrzucałam pod spód polar jeszcze, jak nie było błota 😉 po prostu trzeba sprawdzać po koniu.
Kolebka, 400 gramów? Ja w tym roku nawet 300 nie wyciągnęłam, najniższa temperatura w ciągu dnia to było -3.
anetakajper   Dolata i spółka
24 marca 2020 09:55
Kolebka, 400 gramów? Ja w tym roku nawet 300 nie wyciągnęłam, najniższa temperatura w ciągu dnia to było -3.


Moje do dzisiaj mają 300g . -7 C rano. Teraz +3 odczuwalna -5.  Wiadomo, zależny od pogody. Ostatnio miały 100 g, a nawet 4 h stały bez derek 🙂 Cieszyły się może z 10 min bez tych derek, a później dramat bo meszki i komary przyleciały :/
Nooo, mam to samo. Codziennie zmieniałam derki. Ale 3 dni udało mu się ukraść bez, teraz stoi w 200 znowu, 300 nadal leży w szafie. U nas -5 minimalna, ale oni nie wychodzą o 5-6 rano, więc spokojnie na koło 0 jak wyszli.
Sivrite to było dobre 5 lat temu 😀 wiec akurat wtedy w zimie przydała mi się derka 400g, bo był jednak mróz. Gdybym miała konia golonego teraz, to bym pewnie wsadziła 200g, może polar pod spód jakby wiało.

Ale nie mam konia golonego, bo nie mam w ogóle konia  😵
Wszystko zaley od konia, warunkow i... czlowieka... Moja szefowa derkuje naprawde naprawde w kilogramach konie ktore sa golone, ale stajnie maja angielskie albo sa 24/7 na zewnątrz więc to wszystko zależy. Możesz dokupic sobie "wkładkę" albo stajenną derkę i wrzucać pod spód, z dwóch 200 zrobisz 400 itp itd, opcji jest wiele 🙂 Na pewno nie musisz dla jednego konia kupowac 10 różnych derek :P
Dzięki, już ogarniam... Tak myślę.
Czytałam na forum wypowiedzi sprzed kilku lat na temat BASSA i mam dylemat. Powiedźcie mi czy do jednego konia (golenie co około 1,5 miesiąca, bo odrasta) wystarczy? Czy leiej zainwestować już w coś lepszego? Dodam, że na tą chwilę na heningera sobie niestety nie mogę pozwolić  😕 czy ten bass da radę "dogolić" taką sierść już goloną czy nie łapie?
Bardzo was proszę o pomoc  :kwiatek:
Czytałam na forum wypowiedzi sprzed kilku lat na temat BASSA i mam dylemat. Powiedźcie mi czy do jednego konia (golenie co około 1,5 miesiąca, bo odrasta) wystarczy? Czy leiej zainwestować już w coś lepszego? Dodam, że na tą chwilę na heningera sobie niestety nie mogę pozwolić  😕 czy ten bass da radę "dogolić" taką sierść już goloną czy nie łapie?
Bardzo was proszę o pomoc  :kwiatek:


Dawno temu mieliśmy ta maszynkę, o ile nic się nie zmieniło w jakości ostrzy to u nas goliła wszystko i zarośnięte i mniej zarośnięte 🙂
Ładnie dawała radę przy wielu koniach.
Wystarczy. Lekko odrośniętą daje radę ogolić, o ile masz ostrze ostre :P  Ja się tak przyzwyczaiłam do mojego bassa, że jak był w serwisie i goliłam pożyczoną jakąś inną, to mimo że szłą jak burza gorzej było mi zrobić rowne krawędzie
Robaczek M.   i jej gniade szczęście:)
06 kwietnia 2020 14:51
Czy jeśli ogole teraz kucyka mamuta (coś podobnego do wystawionego wyżej zdjęcia kolebki tylko zawsze goliłam mniej na brzuchu) to nie muszę się przejmować derkowaniem w pogode taka jak jest teraz? Patrze na prognozy i pokazują, że najbliższe dwa tygodnie słoneczne i ciepłe, powyżej 10st. Kucka chodzi codziennie, mamy troche galopu i dość szybko jest mokrawa. Golić czy poczekać na maj? Noce chłodne ale ona jest zamykana w boksie angielskim, nie wiem co począć 😉
Dzięki Wam dziewczyny  :kwiatek: czyli jednak powinnam dac radę z wersją ekonomiczną. W aktualnym kryzysie to ważne  😜
Brzask   kucyk,kucyk...a to kawał s.........
06 kwietnia 2020 19:35
alexiss , używam Bassa od paru lat, bardzo polecam,raz w roku golę mojego "mamuta" bo ma super długą i grubą sierść ( nawet teraz jak jest 20st. C. 🙄 ) Miałam okazję golić konia znajomej latem więc bardzo krótka sierść i Bass daje radę.
Dziękuję za opinię  :kwiatek: czy ta mała maszynkę bądź również ktoś posiada? Do głowy i nóg np
Miałam tą małą, parę razy ogoliłam całego konia, ale potem coś miałam problem, że nie łapała mi sierści, być może się stepiły ostrza ale zamawiałam też nowe i dalej nic (choć wiem, że producent potrafi przysłać tępe... :/ ) I sprzedałam do użytku zgodne z przeznaczeniem czyli psy/koty i nie miałam reklamacji. Niemniej miała bardzo krótki kabel i schodziło długo przy tak małym ostrzu.
Hej, gdzie we Wrocławiu mogę oddać ostrza Heinigena do naostrzenia? A jeśli nie ma takiej opcji to jakie ostrza pasują jako zamienniki? Z góry dzięki za pomoc.
Hej,  potrzebuje dane ładowarki do maszynki Camry. Kabel uległ zniszczeniu i nie wiem teraz jaki typ kupić. Na ładowarce powinien być opis, moc, rozmiar itp. Byłabym wdzięczna za pomoc. 
Hej,  potrzebuje dane ładowarki do maszynki Camry. Kabel uległ zniszczeniu i nie wiem teraz jaki typ kupić. Na ładowarce powinien być opis, moc, rozmiar itp. Byłabym wdzięczna za pomoc. 

Input: 100-240V~50/60Hz
Output: 3V=1000mA
Dzięki
Czy ktoś z Was zna osobę, która dojechałaby na ogolenie jednego konia w Puszczy Bolimowskiej? Naście kilometrów od węzła Wiskitki. Niestety, dziewczyna, która kiedyś goliła mojego konia (Bald Pony na fb) może dopiero w sierpniu, a dwie dziewczyny z ogłoszeń na re-volcie, które ogłaszają się na mazowieckie, nie odpisują.
Czy mozecie polecic jakas tania maszynke akumulatorowa ktora da rade ogolic bardzo owlosione nogi, uszy?
Ja kupiłam tę 4 lata temu za nawet mniej kasy i uważam że to był bardzo dobry zakup 🙂
Bardzo owłosione ogoli, ale polecałabym żeby były też bardzo czyste 😉

https://pl.aliexpress.com/item/32654031729.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.54c41903UR1D62&algo_pvid=3eb76d10-89dd-4d17-99ca-6341736b8956&algo_expid=3eb76d10-89dd-4d17-99ca-6341736b8956-1&btsid=0b0a0ad815963962686342114e1853&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

Teraz można ją najtaniej znależć za około 100zł. Ja te pare lat temu dalam 75.
Nojec   dom na skraju niczego
07 sierpnia 2020 09:06
Może i dziwne pytanie, ale może ktoś ma tu z tym doświadczenie. Czy przerabialiście kiedyś maszynkę do strzyżenia owiec, na maszynkę do koni? Wedle instrukcji "zastosowanie maszynki, po zmianie standardowej głowicy może być także rozszerzone do strzyżenie koni". Tylko właśnie jaka głowica, jaka by pasowała, czy one są uniwersalne w miarę? (pewnie nie). Czy głowice tylko od danego producenta pasują do danych maszynek?
Cobrinha, jeśli nie za późno, to polecam Camry
Tanie głowice dostępne od ręki, cicha, 2 baterie + opcja pracy na kablu. A przy odrobinie cierpliwości można tym i całego konia ogolić.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się