strzyżenie / golenie koni

Gillian, oki, dzięki. 🙂 
didko20, no właśnie coś małego, zastanawiam się nad gwiazdką lub koroną.
Jak coś takiego małego to nie musisz dekować.
Ja z pytaniem z serii durnowate  😂 Czy jak mam maszynkę Andisa z ostrzami snap-on, to jak kupię ostrze typu snap-on ale innej firmy np oster, henniger to będą pasować? N
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
23 listopada 2019 13:53
Będą pasować.
Hej dziewczyny,
czy używa/ła któraś z was takich produktów chłodzących do ostrzy?
https://sklep.bergo.pl/p/511/26063/aesculap-bladecool-spray-chlodzacy-do-maszynek-500-ml-maszynki-do-strzyzenia-oporzadzenie-konia.html

Kupiłam po raz pierwszy i nie mam doświadczenia 😀 Kiedy najlepiej tego używać? W trakcie golenia, jak się grzeją ostrza czy po (bo tak jest napisane na etykiecie)? Ale po trochę traci to sens
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
03 grudnia 2019 11:31
Pytanie z serii głupich. Stępiły mi się ostrza. Kupuje się za każdym razem górne i dolne ?
domiwa, wyślij do naostrzenia 😉
Czy ktoś może polecić mi jakąś maszynkę w okolicy 800-1000? Czy dozbierać i kupić coś droższego? 3 konie, 2-3 razy w sezonie, ewentualnie czasem coś dodatkowego mi wpada.
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
03 grudnia 2019 13:02
domiwa, wyślij do naostrzenia 😉

Nowe kosztuje 40 zł wiec nie chce mi się bawić. Dodatkowo nie bardzo mam gdzie.
domiwa wszystko zależy jaką masz maszynkę 😉 jeśli do Twojej maszynki ostrza kosztują 40zł to fakt, lepiej nowe, ale np do mojego Heinigera ostrza są sporo droższe dlatego się ostrzy  😀
Nirv jeśli na własne potrzeby to polecam andisa. Dokupisz końskie ostrze i mód malina, chociaż te kocio psie też daje radę u mnie 3 sezon. Gole jakoś 3x w sezonie. Mała, poręczna i cicha.
Ja się poddaję....  😵 Już drugi sezon nie moge dojść do ładu z moim Bassem! Zarówno nowe ostrza od producenta, jak i ostrzone w dwóch różnych zakładach golą zostawiając paski, w dodatku idzie to jak krew z nosa, kiedyś byłam nim w stanie ogolić mojego kuca w 45 min, teraz to robota na 3 h.... Wie ktoś, czy będą pasowały do niej ostrza Hennigera? Nowa maszynka to w tej chwili za duży wydatek, nie mam więcej pomysłów, jak ją uratować, sama maszynka działa raczej dobrze.
Nirv Andis jest super. Ja co prawda używam tylko do nóg, głowy i trudno dostępnych miejsc, ale osoby w stajni golą nią całe konie i też są zadowolone, ja osobiście nerwicy bym dostała jakby mi ktoś kazał taką małą golarką całego konia ogolić. 🤣
Nirv tak ta, ale zobacz sobie w groomer-shop są tańsze i masz trzy ostrzenia darmowe.

[[a]]https://www.groomershop.pl/pl/p/Andis-AGC-2-Super-Brushless-cicha%2C-profesjonalna-maszynka-z-silnikiem-bezszczotkowym%2C-ostrzem-1%2C5mm-i-zestawem-nasadek/5126[[a]] tu link, ja mam starszy model ale ten może być lepszy. Do wyboru jest teraz z ceramicznym lub zwykłym ostrzem.

flygirl to ostrze dedykowane koniom nie jest wcale takie małe, a mnie więdły ręce od standardowego końskiego Henigera

edycja --> link
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
03 grudnia 2019 19:32
domiwa wszystko zależy jaką masz maszynkę 😉 jeśli do Twojej maszynki ostrza kosztują 40zł to fakt, lepiej nowe, ale np do mojego Heinigera ostrza są sporo droższe dlatego się ostrzy  😀


No dokladnie🙂 Dlatego pytam czy gorne i dolne musze zawsze kupic czy wystarczy jedno?
domiwa ale jaką masz maszynkę ?
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
04 grudnia 2019 10:05
Mam bassa.
Gillian   four letter word
04 grudnia 2019 10:15
Do bassa przychodzi skompletowany snap-on. Zakładasz i golisz 🙂
Nirv nie miałam camry więc nie porównam. Mogę napisać tylko że ostrze Andisa końskie ma długość 6,5cm, a te co przychodzi z maszynką jakieś 5 (tu nie piszą o długości samego ostrza)
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
04 grudnia 2019 11:06
Do bassa przychodzi skompletowany snap-on. Zakładasz i golisz 🙂


Zamawiasz z ich strony ? Ja widzę tylko dolne albo górne osobno
Nirv ja też niestety nie porównam. Dla mnie Andis jest mały. Może Lister Star? To jest takie ani duże, ani małe.
Rudzielc_23,  ooo, brzmi spoko! czyli ta przeze mnie podlinkowana maszynka + ostrza takie?

[[a]]https://www.groomershop.pl/pl/p/Andis-UltraEdge-nr-T10-szerokie-ostrze-1%2C5-mm/1176[[a]]

Hmmm, nad Lister Legend myślę, bo mam możliwość kupienia używanej za 1200pln (ok. 10 koni ogolone i ostrza właśnie są na ostrzeniu).
Gillian   four letter word
04 grudnia 2019 11:26
domiwa, klik
Nirv tak takie ostrza, tylko w tym linku co wysłałaś one są w komplecie tylko długość cięcia jest inna. Andis ma dwie 1,5mm i 2,4 i takie właśnie były w tym Twoim linku.
Rudzielc_23, OK, nie patrzyłam na długość golenia wtedy, teraz już się wyedukowałam 😁 dzięki Tobie. Chyba sobie odpuszcze Listera, ja potrzebuje tylko dla swojej trójki głównie, a wole małą i wygodną, niż dużą krowę 😁 no i co nowa, to nowa - zawsze jakaś tam gwarancja jest.
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
04 grudnia 2019 12:59
domiwa, klik

Kurcze ja mam takie dwa osobne co trzeba przykręcić. I bodajze większe. Ty masz bassa do koni czy psów ?
Gillian   four letter word
04 grudnia 2019 13:07
Dla psów. A Ty masz końską? Bo w sumie nie spytałam 🙂
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
04 grudnia 2019 13:27
Tak końska 🙂 dlatego już zgłupiałam 🙂 i nie wiem już w sumie co zamówić ?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się