Aktualności:

Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Re-volta.pl  |  Forum główne  |  Towarzyskie  |  Wątek: Nasza twórczość fotograficzna cz. II

poprzednia następna
Strony: 1 ... 423 424 [425] 426 427 ... 429 Odpowiedz Drukuj
Autor Wątek: Nasza twórczość fotograficzna cz. II  (Przeczytany 1116864 razy)
madmaddie

Życie to jednak strata jest

« #12720 : Listopad 30, 2019, 18:15:49 »
Odpowiedz cytując
smartini, te z Dominiką i Izą super, ale te z żarciem średnie - wydają się nieostre i wzrok mi się na nich rozjeżdża, a mega foty jedzeniowe przecież robiłaś wink
Megane, ścieżka fajna, zazdroszczę spaceru uśmiech

Ja w sumie tylko psu robię fotki. Te szczególnie lubię:

(nie chce mi się mazać linki, no nie)

Muszę wysłać 28mm do serwisu, bo po którymś ślubie coś zaczęło w nim brzęczeć w środku, podejrzewam, że w coś uderzył smutek
#link
„Nie, wolności nie chciałem.
Tylko wyjścia: na prawo, na lewo, dokądkolwiek”

Psi blog
fanpage
smartini

« #12721 : Listopad 30, 2019, 18:58:16 »
Odpowiedz cytując
bo robione zupełnie nową dla mnie GO i jeszcze nie moją Sigmą, skalibrowaną pod inny aparat wink więc nie są idealnie w punkt ostre. Ale podoba mi się kierunek w który chcę iść, bardziej jedzeniowego repo niż 'martwej natury' duży uśmiech

Megane dzięki duży uśmiech byłyśmy umówione na mroczne zdjęcia wr mgle bo utrzymywała się dwa tygodnie wcześniej (i ponad tydzień później) a akurat tego dnia odpaliła wiosna. W październiku hihi ale z tych drzewek mam jeszcze kilka Izy i Opi, pięknie tam poświęciło
« Ostatnia zmiana: Listopad 30, 2019, 19:05:21 wysłane przez smartini » #link
Koń to nic innego jak ekskluzywna, drogia w utrzymaniu eko-niszczarka do banknotów o wysokim odsetku usterek i z kosztownym serwisem
facebook photos
Chorizo BorderCollie
Megane

Moje ogłoszenia
« #12722 : Grudzień 01, 2019, 00:16:19 »
Odpowiedz cytując
Rv też niszczy zdjęcia. Dziś w innym wątku wrzucałam zdjecie kota i oryginał jest ostry, a po wrzuceniu na forum jakieś delikatnie ujmując zmiękczone mocno wink

Madmaddie masz bardzo fotogenicznego modela wink
#link
Gdyby nie Radio Maryja człowiek nigdy by się nie dowiedział, jak wiele
pieniędzy potrzeba do życia w ubóstwie.
Latissimus

« #12723 : Grudzień 04, 2019, 09:29:50 »
Odpowiedz cytując
Czy któraś z was ma swoją działalność gospodarczą i chciałaby służyć pomocą na priv  kwiatek
#link
Breva

« #12724 : Grudzień 04, 2019, 22:33:37 »
Odpowiedz cytując
Ja mam, ale księgowe sprawy ogarnia mi księgowa, więc mogę nie znać odpowiedzi na wszystkie pytania:D
#link
Iskra de Baleron

« #12725 : Grudzień 06, 2019, 19:38:08 »
Odpowiedz cytując
Może mi pomożecie  kwiatek

Chciałabym 3-4 duże (50x70) czarno-białe, piękne zdjęcia z końmi, dokładniej z dyscyplinami końskimi.
Mignęło mi tu gdzieś, hen daleko, super zdjęcie z toru, chyba Wojenki, ale nie potrafię go odnaleźć.
Chciałabym: wyścigi, ujeżdżenie, wkkw i powożenie.
Gdzie szukać?
Jak kupić?

Nie znam się w ogóle - pomóżcie  kwiatek
#link
smartini

« #12726 : Grudzień 06, 2019, 19:49:55 »
Odpowiedz cytując
Iskra de Baleron, wyścigi to u Wojenki, uj u Julii Swietochowskiej bym szukała. Skoki od Oliwii Chmielewskiej? Wkkw fajnie focą Karolina Wapińska i Kaskal duży uśmiech a konie ogólnie to Kasia Okrzesik  obowiazkowo, mam jeden wydruk od niej i kocham

Kasia ma gotowe odbitki, co do reszty - myślę, że napisanie do autorów i prośba o zakup odbitki to najlepsza droga, raczej nikt nie powinien odmówić, nawet jeśli nie mają od ręki to pewnie drukną i wyślą wink

aaaa, nie wiem co ja z tymi skokami - zaprzęgi to nie wiem od kogo, podpytalabym o jakieś ujecia od dziewczyn ktore wymienilam. Ja mam kilka ujęć z powożenia z Cavaliady
« Ostatnia zmiana: Grudzień 06, 2019, 19:52:28 wysłane przez smartini » #link
Koń to nic innego jak ekskluzywna, drogia w utrzymaniu eko-niszczarka do banknotów o wysokim odsetku usterek i z kosztownym serwisem
facebook photos
Chorizo BorderCollie
Facella

young&menace

« #12727 : Grudzień 06, 2019, 19:58:24 »
Odpowiedz cytując
Smartini  love
Zapraszam do siebie po zdjęcia z WKKW, mam wprawdzie również i ujezdzenie, ale są lepsi (Łukasz Kowalski, Julia Świętochowska), zaprzęgowo niestety prawie nic i w sumie nie bardzo wiem do kogo mogłabym Cię skierować. Link do fanpage mam w podpisie. Możesz wybrać każde zdjęcie, jakie tam znajdziesz uśmiech
#link
fotki, fotki
"hey look Ma, I made it"
Iskra de Baleron

« #12728 : Grudzień 06, 2019, 20:20:08 »
Odpowiedz cytując
Dziękuję  hurra!

Kasia Okrzesik ma chyba głównie konie solo (?)
Ja chce ekspresję której u niej nie brakuje uśmiech ale w konkretnych dyscyplinach.
Rozwarte chrapy, piach w powietrzu, żyły, pot i brud wink
Po stokroć dziękuje  kwiatek  love
Pędzę przekopywać albumy  duży uśmiech
#link
smartini

« #12729 : Grudzień 06, 2019, 20:27:27 »
Odpowiedz cytując
Iskra de Baleron, dużo piachu w powietrzu to mam z reiningowych zawodów hihi no ale to trochę inny klimat wink
jestem ciekawa ostatecznych zakupów, koniecznie się pochwal!
#link
facebook photos
Chorizo BorderCollie
ancyk0991

Moje ogłoszenia
« #12730 : Grudzień 09, 2019, 14:58:58 »
Odpowiedz cytując
Mam nadzieję, że dobry temat wybrałam  wink

Do kogo/gdzie na Śląsku warto udać się na kurs fotografii i obróbki zdjęć? oczy2
Znacie godne polecenia miejsce?
#link
macbeth

« #12731 : Grudzień 09, 2019, 17:11:32 »
Odpowiedz cytując
madmaddie, jeny, jaka ona biała duży uśmiech Podoba mi się drugie foto uśmiech
Megane, droga w lesie skąpana światłem kocham uwielbiam takie klimaty, też ostatnio coś takiego sobie pstrykałam uśmiech
smartini, jak zwykle klasa duży uśmiech Kiełbasa w fotelu rządzi! I to ostatnie bardzo do mnie przemawia uśmiech

A robicie coś świątecznego? uśmiech Ja mam za sobą jakieś tam pierwsze próby, ale brak mi dobrego doświetlenia w domu, nawet jasny obiektyw nie pomaga smutek

#link
flygirl

Ciężkie słowa ciężko mówić.

WWW Moje ogłoszenia
« #12732 : Grudzień 21, 2019, 21:28:24 »
Odpowiedz cytując
Ja mam nadzieję, że uda mi się zrobić coś nowego świątecznego w Polsce. duży uśmiech Tymczasem wzięłam się za dwa kolejne portrety konia, którego wstawiałam tu wcześniej.

klik1
Nie mogę się zdecydować, czy robić coś z tym prawym tyłem? Beznadziejnie ucięłam kadr, nie mam za bardzo możliwości wykadrowania tego. Zastanawiałam się, czy nie zamalować tej skarpety, brązowa bardziej wtopi się w tło i nie będzie wyglądać jak taka szkita. oczy2

klik2
#link
Baza główna: Szczecin.
13.01.2019 - 29.02.2020: Stavanger/Norwegia

FotoFacebook
azzawa

« #12733 : Grudzień 25, 2019, 00:09:03 »
Odpowiedz cytując
Czy poleciłybyście mi jakiś darmowy program do amatorskiej obróbki zdjęć? Di tej pory używałam Picasa, ale że już  od 5 lat go nie wspierają to się zestarzał (rip smutny). Przetestowałam dziś 5 innych programów i byłyby ok gdyby dało się załadować całą bibliotekę(folder), na niej pracować A potem hurtem wyeksportować ze zmianami  jak w Picasie, a nie pojedynczo otwierać i zapisywać zdjęcia, bo to strasznie dużo czasu zabiera  ehh
Będę przeogromnie wdzięczna za jakiś namiar kwiatek.
#link
Facella

young&menace

« #12734 : Grudzień 25, 2019, 02:17:31 »
Odpowiedz cytując
PhotoScape ma opcje mass exportu.
#link
fotki, fotki
"hey look Ma, I made it"
azzawa

« #12735 : Styczeń 12, 2020, 13:42:04 »
Odpowiedz cytując
podbijam temat uśmiech
po przetestowaniu z 15 programów pokornie wróciłam do Picasy smutek (Facella PhotoScape jest jeszcze starszy, nie jest wspierany od 2014). Super mi się obrabiało zdjęcia w Lightroomie, ale że korzystam z programu raz na kilka miesięcy to nie uśmiecha mi się płacić 140 E rocznie za to smutek

Ostatnio przypadkiem trafiłam na darmowy odpowiednik Lightrooma, jeszcze nie testowałam, ale na pierwszy rzut ka wygląda bardzo obiecująco. Może komuś się przyda - Darktable 3.0
https://www.darktable.org/

uśmiech
#link
Facella

young&menace

« #12736 : Styczeń 12, 2020, 14:30:51 »
Odpowiedz cytując
Nie używałam PhotoScape od lat, jedynie kojarzę ze z darmowych programów to właśnie on miał taka opcje. Nie wiedziałam, ze jest niewspierany.
#link
fotki, fotki
"hey look Ma, I made it"
smartini

« #12737 : Styczeń 12, 2020, 16:40:23 »
Odpowiedz cytując
Jeszcze chyba Afinity ma odpowiednik Lightrooma, jest płatny ale jednorazowo i znacznie mniej niż Adobe
#link
facebook photos
Chorizo BorderCollie
madmaddie

« #12738 : Styczeń 12, 2020, 17:07:51 »
Odpowiedz cytując
Darktable używają Linuxowcy, ja też miałam na Ubuntu, tylko beznadziejną mam matrycę w tym lapku i przestałam używać. Ale jest super funkcjonalny - jak ktoś wsiąkł w LR jak ja, to trzeba chwili, żeby ogarnąć, ale w necie jest sporo tutoriali. Jak na open source, super sprawa. Powiedziałabym, że momentami lepiej pomyślany niż Adobe.
#link

Psi blog
fanpage
Latissimus

« #12739 : Styczeń 15, 2020, 07:33:42 »
Odpowiedz cytując
Orientujecie się może czy można zrezygnować z wykupionej licencji Adobe na rok wcześniej?  Czy wtedy przysługuje zwrot części środków. Zmieniłam robotę i nawet nie mam kiedy skorzystać z programu... zemdlal
#link
smartini

« #12740 : Styczeń 15, 2020, 09:58:01 »
Odpowiedz cytując
Latissimus, można ale z tego co kiedyś się wczytywałam to z dość dużą karą, pytanie, czy już nie lepiej dokończyć licencji. Można też zrobić downgrade jeśli nasz np pakiet full i przejść na foto, tylko wtedy musisz znowu rok płacić dany pakiet (od dnia downgrageu)
#link
facebook photos
Chorizo BorderCollie
Latissimus

« #12741 : Styczeń 15, 2020, 12:51:47 »
Odpowiedz cytując
Latissimus, można ale z tego co kiedyś się wczytywałam to z dość dużą karą, pytanie, czy już nie lepiej dokończyć licencji. Można też zrobić downgrade jeśli nasz np pakiet full i przejść na foto, tylko wtedy musisz znowu rok płacić dany pakiet (od dnia downgrageu)
Dziękuję  kwiatek
#link
armara

« #12742 : Styczeń 19, 2020, 01:09:02 »
Odpowiedz cytując
smartini
Dzięki za polecenie  kwiatek

Dziękuję  hurra!

Kasia Okrzesik ma chyba głównie konie solo (?)
Ja chce ekspresję której u niej nie brakuje uśmiech ale w konkretnych dyscyplinach.
Rozwarte chrapy, piach w powietrzu, żyły, pot i brud wink
Po stokroć dziękuje  kwiatek  love
Pędzę przekopywać albumy  duży uśmiech

Jakby coś to ja większości zdjęć nie publikuje nigdzie, więc zapraszam do kontaktu uśmiech
#link
elle

« #12743 : Luty 06, 2020, 17:54:01 »
Odpowiedz cytując
Polecicie książki o fotografii? I na poziomie początkującym i zaawansowanym, dzięki  kwiatek
#link
armara

« #12744 : Luty 28, 2020, 13:27:09 »
Odpowiedz cytując
Polecicie książki o fotografii? I na poziomie początkującym i zaawansowanym, dzięki  kwiatek

Elle wystarczy kilka dobrych artykułów o podstawach, nawet taki jak ten:
https://fotoblogia.pl/7327,trojkat-ekspozycji-jak-go-rozumiec-poradnik

Jeśli książki to tutaj chyba najbardziej liczą się dwa nazwiska: Scott Kelby i Bryan Peterson

Do tego dokładna lektura instrukcji Twojego aparatu uśmiech

Ja osobiście bardzo lubię tutoriale Petera Mckinnona
https://www.youtube.com/channel/UC3DkFux8Iv-aYnTRWzwaiBA
#link
madmaddie

« #12745 : Luty 28, 2020, 13:31:20 »
Odpowiedz cytując
ja jeszcze Szeroki kadr polecę uśmiech
#link

Psi blog
fanpage
Megane

Moje ogłoszenia
« #12746 : Luty 28, 2020, 13:41:18 »
Odpowiedz cytując
A ja z durnym może pytaniem, ale sobie nie radzę wink
Psy pędzące na wprost.
Staram się uchwycić w miarę ostry obrazek a nijak mi nie wychodzi. Nie jestem zwolenniczką strzelania z serii i do tej pory starałam się dobrze wycelować w psa i zrobić ze 3 zdjęcia (taka mini seria). Lipa, więc przestawiłam aparat na serię 8 zdjęć na sekundę i  próbuję. Efekt marny. Moje ustawienia: punkt AF centralny, f 3,5-4, 1/640 sek Iso 100 do 400 (mam marny zakres i szumy, więc staram się wyżej nie wychodzić) no i nie wiem, czy te psy aż tak szybko biegną, ale punkt ustawiony na pysk a ostrość na grzbiecie. Aparat nie ma bf/ff przy zdjęciach statycznych.
Podglądam ustawienia na podobnych zdjęciach u fotografów i u nich czas to 1/500 czasem nawet 1/200... Co robię źle?
Aparat ustawiony na priorytet AF szybki. AF Servo
Psy ciemne wink bury i brązowy
« Ostatnia zmiana: Luty 28, 2020, 13:53:50 wysłane przez Megane » #link
smartini

« #12747 : Luty 28, 2020, 13:51:23 »
Odpowiedz cytując
Megane, wrzuć przykładowe zdjęcie to raz. I napisz jakim obiektywem robisz bo aparat to nie wszystko, bardzo prawdopodobne, że masz zwyczajnie za wolny obiektyw wink
#link
facebook photos
Chorizo BorderCollie
Megane

Moje ogłoszenia
« #12748 : Luty 28, 2020, 13:57:00 »
Odpowiedz cytując
Mam Sigmę 70-200 f 2,8 APO DG HSM - tu się raczej nie ma do czego przyczepić. Body 7d.
Wiem, że ja gdzieś robię błąd, tylko wolę podpytać aby nie strzelać na ślepo zdjęć bez sensu. Gdzieś błądzę.
Wieczorem wrzucę jakąś próbkę tylko nie mam nawet jednej, z której byłabym zadowolona
« Ostatnia zmiana: Luty 28, 2020, 14:00:06 wysłane przez Megane » #link
macbeth

« #12749 : Luty 28, 2020, 14:22:50 »
Odpowiedz cytując
Megane, w tej notce jest fajnie opisane to, o co pytasz uśmiech

A dokładniej w tym fragmencie:

W przypadku zdjęcia na wprost. Ustawiacie psa w miejscu, z którego ma ruszyć. Zabawkę zostawiacie za sobą, na przeciwko niego, ale tak aby biegnąc nie zrobił sobie krzywdy i nie staranował Was. Ostrość najlepiej ustawić kawałek przed psem, chyba, że zastosujecie dużą głębię. Dlaczego? Dlatego, że na małej płaszczyźnie ostrości, gdy ustawicie ją na psi pyszczek, w momencie, w którym pies poruszy się do przodu, już Wam z niej wyjdzie. Najlepiej znaleźć jakiś charakterystyczny kawałek krzaka, liść, większe źdźbło trawy i pstryknąć serię zdjęć, gdy pies po ruszeniu wejdzie w okolice naszej płaszczyzny.

Tutaj pomogłam sobie walającą się w okolicy kłodą. To na niej ustawiona była ostrość. Po zwolnieniu psa, zaczynałam pstrykać w momencie gdy był chwilę przed nią. W ten sposób z powiedzmy z 3 – 4 zdjęć, mam jedno to, w którym pies trafił z oczami w płaszczyznę ostrości. Może nie być to widoczne tutaj, ale jeśli przyjrzelibyśmy się zdjęciu w większym formacie, zauważylibyśmy, że nos i futerko pod pyszczkiem nie jest już ostre.
#link
Strony: 1 ... 423 424 [425] 426 427 ... 429 Odpowiedz Drukuj 

Re-volta.pl  |  Forum główne  |  Towarzyskie  |  Wątek: Nasza twórczość fotograficzna cz. II

poprzednia następna
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.7 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.037 sekund z 18 zapytaniami.