Nasza twórczość fotograficzna cz. II

Budyń, jest kilka takich stron. Ostatnio magluję juzaphoto.com 😉
Libella jakbyś chciała potestować Sigmę, to polecam swoją 😉 możemy się kiedyś umówić 🙂
[quote author=budyń link=topic=35683.msg2824820#msg2824820 date=1542634697]
Libella, a patrzyłaś na sigmę o takich samych parametrach? Do mnie dopiero leci 70-200/2.8, to nie powiem jak się sprawuje, ale jak patrzyłam na fotki poglądowe wykonane i canonem i sigmą to są porównywalne mocno. Ktoś wrzucał linka do fajnej strony i sobie zapisałam - http://pl.pixelpeeper.com/

[/quote]
Budyń to faktycznie jest pomysł! Cena zdecydowanie przyjemniejsza 🙂

Gllosia dzięki. Mi też to pierwsze najbardziej się podoba 🙂 Z kolorami to tak się trochę napatrzyłam na piękne, intensywne zdjęcia (Smartini na przykład...  😀iabeł🙂 i wiesz, marzą mi się takie same... ale jeszcze trochę muszę poćwiczyć i poszukać cierpliwych modeli  🤣
Megane oo, dzięki za propozycję! Ty chyba jesteś z moich wschodnich okolic? 😉
smartini   fb & insta: dokłaczone
21 listopada 2018 12:20
Może kogoś zainteresuje, z okazji Black Friday CAŁY pakiet Adobe (roczny dostęp do wszystkich aplikacji) za 37€ miesięcznie (czyli tyle, co pakiet foto + jedna aplikacja) - do 23.11. Za to na Afinity -30% na wszystko (chyba) do 27
Oooo super, że mówisz!! :kwiatek: 💘 Bo właśnie potrzebuję Affinity na drugi komputer i właśnie wygasa mi trial 😀 Supcio 🏇
Libella, tak, wschodnich 😉
Hej, pomocy! Kompletnie nie wiem jak to wycenić. Napisał do mnie facet, że są przed wyborem motywu do ich kalendarzy firmowych na przyszły rok i pomyślał, że chciałby wykorzystać moje zdjęcie jednego z koni, które fotografowałam. Na ile wycenić takie foto??  🙇 🙇
smartini   fb & insta: dokłaczone
29 listopada 2018 15:13
macbeth, a coś więcej 😉? Nakład, zakres licencji? 😉
smartini, napiszę Ci priv
Jeśli ktoś robi sesje za pieniądze, ogłasza się na fb, jest tani i średni w tym co robi (ale laikom sie zdjecia podobają, bo aparat profi robi profi zdjęcia  😂 ) oczywiście nie wystawia rachunku...
Podpierdzielić do US?  😂 ma to jakiś sens, czy się wykpi? 😉
desire   Druhu nieoceniony...
17 grudnia 2018 20:57
Megane, a po co? jest dla Ciebie aż taką konkurencją? Zabiera Ci klientów w nieuczciwy sposób ? Czy o co chodzi?  👀  Nie trzeba mieć rachunku (paragonu)na takie usługi z tego co się orientuje, w zależności jak sie kto rozlicza i jakie dochody roczne.. Jeśli mi ktoś nie szkodzi to ja sie kieruje taką samą zasadą - nie rób drugiemu, co tobie niemiłe..
90% re-voltowiczów nie wystawia rachunków za zdjęcia, które robi za pieniądze, heloł. takie to świńskie i niefajne w sumie, "pozbywanie sie" konkurencji.
Desire, nie robię zdjęć, więc konkurencją nie jestem, ani ona moją. Ja za swoją pracę płacę kupę podatków i nie oszukuje państwa i ludzi, czyli nie oszukuję także Ciebie 😉 płacę miesięcznie parę ładnych tysi, aby ona mogła sobie wziąć jakieś profity od państwa a dodatkowo nie dorzucać się do puli budżetowej. Czuję się robiona w balona, osobiście... i nie interesuje mnie, co Ty o tym myślisz, tylko czy jest w stanie się jakoś wymigać 😉
Co do rachunków... moi znajomi wystawiają i rozliczają się z US, płacą ZUS, mają założoną działalność.  wkurza ich zaniżanie cen przez tych, co podatków nie płacą i pozwalają sobie płacić 2 zlote za zdjęcie 😉
desire   Druhu nieoceniony...
17 grudnia 2018 23:06
Megane, to podaj do skarbówki pół re-volty robiących zdjęcia, bo też oszukują państwo.  😜 😵 sprzedający konie i sprzęt też.  🙄 I wymiga sie, bo zalezy w jakiej formie sie rozlicza (wątpie, że jesteś na 200% pewna że sie jednak nie rozlicza), i czy ten dodatkowy dochód przekroczył czy też nie 1000zł/rok, już to pisalam.. Jak dla mnie jest w tym drugie dno, ale nie obchodzi Cie moje zdanie więc eot i pozostaje mi tylko życzyć Ci takiej kontroli skarbowej (nawet jesli nie masz niczego do ukrycia to jest to upierdliwe)..
Kontrole miewam, jak to przy działalności 😉 miewałam też audyty 2xdo roku korporacyjne, bo byłam finansową w korpo 😉 Jest upierdliwe, ale jak się nie ma niczego do ukrycia, to dla mnie to bulka z masłem akurat 😉
Desire, nie chce podpierdzielac 90% re volty, (choć w obecnych czasach naprawdę wątpię, czy to proceder aż na taką skalę, w końcu większość podpisuje umowy na wykonanie zlecenia) pytam tylko, czy taka osoba się wykpi przed karą, jeśli ktoś by skorzystał z jej usług a po wykonanej pracy zarządał rachunku.
Działalności na 100% nie prowadzi. Wiem, że są zakusy na tą laskę już od kilku osób, stąd pytam bo nie wiem, czy to w ogóle ma sens.
Edit: te z donosów kontrole też przechodziłam (szczególnie z PiP) i rozprawy sądowe z byłymi pracownikami także 😉
Martita   Martita & Orestes Company
19 grudnia 2018 14:58
Megane Serio? Aż tak bardzo Cię to uwiera? No ale już napisałaś, że to co o tym ludzie sądzą masz w nosie (to po co pytać o cokolwiek na forum?).

Czy masz pewność, że się z tego nie rozliczyła? Czy masz 100% pewność jaką umowę miała? Może barter, może określona kwota, może umowa ustna? Jakie to są kwoty? Za 50 zł zgłosisz do US? Wobec czego, odpowiadając na pytanie, tak wykpi się.  Jest tak popularna na rynku, że serio może cokolwiek z tym rynkiem zrobić? Może ma w planach założyć własną działalność i się rozwijać?

Zgadzam się z desire
Mnie nie uwiera. Po prostu zalazła wielu osobom za skórę i z 15 osób szuka na nią haka. Przy okazji też foci, więc pomyślałam, że może ta dziedzina?
To nie tak, że sobie nie zasłużyła 😉
A z Desire już sobie kilka kwestii wyjaśniłyśmy.
Nie mogę niestety więcej informacji napisać na forum.
Tu luźno po prostu zadałam pytanie.
Właściwie to pytam, co US może zrobić, ile bez rachunku może dorobić, i jak się wykpić
Martita   Martita & Orestes Company
19 grudnia 2018 15:58
Megane Czy jest sens zgłaszać sprawę do US oraz czy będzie miała problem żeby się wykpić zależy zapewne w głównej mierze od kwoty, które na foceniu zarabia. Bo z 50 zł to się jeszcze uda z 5 tys. już trudniej.
No to muszę powiedzieć, że jestem w szoku, nieźle musiała zajść za skórę i to tylu osobom? Jak mnie ktoś oszukuje lub załazi wyjątkowo za skórę otwarcie o tym mówię w danym środowisku. Prawda broni się sama i takiego czarnego PR ciężko się pozbyć bardzo długo.
Nikt nie chce być oskarżony o "zniesławienie" i chcą coś zrobić ale w "białych rękawiczkach" bo to wyszczekane i bezczelne babsko. Jest już jakiś pozew do sądu, był wniosek do prokuratury w jeszcze innej sprawie, ale nasze sądy leżą i kwiczą i spawy albo nie ruszane, albo oddalane (zbyt mała szkodliwość czynów) Osobiście, mimo, że mi też krwi napsuła, to będę tylko świadkiem w jednym z zarzutów, jak sprawa dojdzie do skutku oczywiście, bo posiadam fajną dokumentację z dyskusji.
Ludzie się jednak boją, że sądy znów się nie spiszą i chcieli by jej trochę "nasmrodzić" tak jak ona innym a z tego co wiem, to chyba tylko US w tym kraju działa dobrze. To taki podejrzewam gorszy typ od rv-oltowej Indianki.
Kwoty niestety nie 5 tysięcy ale po 200 (podstawione osoby, czekają na sesje). Zasłania się tym, że przez rok może zgodnie z prawem dorobić na foto do 1000 złotych miesięcznie, tyle, że tego do US nie zgłosiła.

Martita, właśnie nie wiem czy jest sens i dlatego pytam w tym wątku.
Zapytałabym na fb, ale tam większe prawdopodobieństwo, że to przeczyta 😉 na rv nie zagląda, bo podobno tu sami niedowartościowani idioci siedzą  😂
Martita   Martita & Orestes Company
19 grudnia 2018 20:57
Megane Niestety sądy jak działają to śmiech na sali. W tym wypadku powiem tak. Zgłosić zawsze można, najwyżej US nic nie udowodni ale sama kontrola to też jest trochę stresu. Straszne jest to jacy ludzie potrafią być.

Ooo czyli osóbka z końskiego towarzystwa? Mogę jedynie życzyć żeby już Ci więcej krwi nie psuła.
Hej, wetnę się trochę w temat, ale mam takie pytanie. Kojarzę, ze w którejś z gazet (chyba w galopie) był taki artykuł o fotografowaniu konia w ruchu, tzn w jakim chodzie w jakiej fazie robić zdjęcia, jakie nogi mają być postawione na ziemi itd żeby wyglądało to korzystnie. Szukam czegoś w tym stylu - chciałabym żeby osoba znająca się na fotografii, ale nie mająca pojęcia o koniach, porobiła mi zdjęcia na jeździe. Kojarzycie może takie poradniki? Tylko musi być łopatologiczne (dla chłopa 🤣 )
Nie wiem co było w gazecie, ale chyba najfajniej jest łapać ruch, jak kończyny tworzą dwa trójkąty. (Kłus)
W zależności od obiektywu ustalcie sobie w jakiej odległości masz jeździć, aby nie wypełniać mocno kadru albo nie niknąć gdzieś w oddali od d... strony. Tzn najpierw oczywiście dowolnie rozpręż konia, a później skup się na jeździe pozowanej. Czyli trzymaj się fotografa 😉
Zazwyczaj pstrykam serią zdjęć 3 szt i zazwyczaj z każdej serii jest coś poprawnego, nie licząc zamknietych oczu, durnych min itp 😉 na które to elementy podczas treningu nie zwraca się uwagi 😉 a podczas zdjęć warto 😉
W galopie chyba najlepiej jest w fazie mocnego podstawienia kończyny miedniczej pod kłodę i lekki przód "pod górkę"
W kłusie mu po prostu powiedz, że jak siedzisz a nie stoisz anglezując. Jak to ogarnie, to mu dołóż wskazówkę patrzenia na najbardziej wysuniętą przednią nogę konia. Jeszcze zależy, jak szybki masz aparat. Bo niektórymi trzeba zrobić sekundę wcześniej, a niektórymi dokładnie w tym momencie, który chcesz mieć na zdjęciu.
Półtora roku nic tu nie dodawałam więc wrzucę kilka swoich, powoli ogarniam się po wielkim zastoju.
Cierp1enie dla mnie super! Szczególnie to pierwsze mi się podoba!

Ja jakoś nadal nie mogę się ogarnąć i upolować modeli, więc dziś bawiłam się roślinką i światełkami 😉
Cierp1enie, bajkowe zdjęcia, szczególnie to ostatnie  😍  😜  😍
Cierp1enie, super fotki  :kwiatek:
Długo trwa abróbka zdjęcia takiego, jak te Twoje?
Libella piękne mazaje  😂 chyba z braku "twarzy" też zacznę coś światłem malować  😂
Facella   Dawna re-volto wróć!
23 grudnia 2018 17:12
Facella pierwsze świetne 😉 na przyszły rok postaram się taką kartkę świąteczną  stworzyć 😉 super pomysł 😉
Dziękuję bardzo  :kwiatek:

Megane - zależy, czasami jest to chwilka, czasami nawet do 30 min. Staram się jednak robić tak, by jak najmniej działać w PS, zwłaszcza że jeszcze nie robię zdjęć w RAW, tylko JPG :/. No, ale jestem w trakcie dwóch kursów, więc mam nadzieję że to się zmieni i moje zdjęcia będą coraz to lepsze, profesjonalnie zrobione, dobrze przemyślane i fajnie obrobione 🙂
Cierp1enie nie chcesz spróbować robić w raw? obróbka wg mnie się niczym praktycznie nie różni a daje o wiele więcej możliwości.
Gdzie robisz kurs jeśli mogę spytać?
Dziewczyny! Tylko dobrego światła, szybkiego AF, zdjęć jak żyleta, niezawodnego sprzętu, zadowolonych klientów, a teraz Wesołych Świąt i samych udanych prezentów  :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek: 😍 😍 😍
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się