Nasza twórczość fotograficzna cz. II

Wojenka   on the desert you can't remember your name
15 marca 2018 19:34
Coś innego niż wyścigi 🙂







Ale pirania! 🙂
pierwsze najlepsze!
Strach się bać takiego piesa  👀
smartini   fb & insta: dokłaczone
31 marca 2018 17:01
Facella   Dawna re-volto wróć!
10 kwietnia 2018 09:32
U mnie na tapecie pierwszy cross w tym roku  😍 😍
W linkach, bo mają po 1048px
woda
i kłoda
Pytanie trochę z innej beczki czy ktoś kojarzy tego fotografa ?// :kwiatek:

Podmieniłam zdjęcie na takie z krótszą nazwą.
ola8719, April Visel jest autorką zdjęcia.  😀
A ja bylam przez caly weekend na wielkim festiwalu jezdzieckim w sercu Buenos Aires  😅 Same tradycyjne argentynskie sporty, nic ze skokow, ujezdzenia czy innych nudnych rzeczy  😂

Narobilam mnostwo zdjec, cale szczescie, ze mam juz komputer na chodzie to na dniach obrobie. Poki co wrzucam jedno. Bijcie, ja wiem, ze nic nie wiem i bylabym wdzieczna za wszelkie wskazowki.

madmaddie   Życie to jednak strata jest
12 kwietnia 2018 19:18
na moje oko jest nieostre. i spróbowałabym b&w, kolory nic nie mówią na tym zdjęciu i są dość szaro-bure. konwersja i podbicie i powinno być lepiej 😉
smartini   fb & insta: dokłaczone
13 kwietnia 2018 13:53
ja bym kolor zostawiła, tylko podkręciła gdzieniegdzie, fajny taki brudek 😀 ale faktycznie wiem czy to kompresja czy co, ale u mnie mydli trochę 🙁
Dzieki dziewczyny :kwiatek:
W weekend usiade do zdjec i podziergam, nie omieszkam sie podzielic efektami  😁
Mam pytanie, poniekąd związane z wątkiem, a mianowicie mój PS (photoshop) ma stary system RAW (7.1.), wgrałam aktualizacje, ale program nadal nie widzi zdjęć w formacie RAW.
Czy nowy plik należy gdzieś wkleić, w odpowiedni folder? Jeżeli tak to w jaki?

Nie ogarniam, ot.  😡
smartini   fb & insta: dokłaczone
17 kwietnia 2018 21:05
maluda, a wczesniej wywolywalas rawy w camera raw i masz aktualny i nadal nie czyta? Zmienilas aparat i masz zdjecia w nowych rawach?
Od początku nie czytał.
Wgrałam konwerter, awaryjnie. Ten widzi wszystko, ale zdjęcia w formacie dng tracą nieco na jakości.
smartini   fb & insta: dokłaczone
18 kwietnia 2018 08:17
maluda, ale masz CameraRaw aktualną? I którego masz Photoshopa?
Aktualną. Nadal jej nie widzi. PS6.
maluda, starsza  wersja PS może nie czytać zdjęć z nowszych puszek.

W DNG nie powinny nic tracić - po prostu program inaczej odczytuje RAW - w każdym programie ten format wygląda nieco inaczej.
Na fotkach porównawczych (RAW a DNG) widać, że "zabiera" trochę światła, te drugie są ciut ciemniejsze.
No nic, dobrze mieć program, który działa w zapasie. Z PS'em może się kiedyś dogadam, jeżeli ogarnę go do końca.

abre dlatego wgrałam najnowszy CameraRaw, a problem jest taki, że konwerter widzi to i działa (przedtem nie chciał), a PS jak nie widzi - tak nie widzi.

maluda, nie zainstalujesz najnowszej wersji ACR na starszym PS. Aby otworzyć RAW z nowych puszek musisz kupić (słowo klucz) nową wersję PSa
W moim przypadku problem leży w podstawach programu. Wiem, bo mam wersje, którą mają jeszcze trzy osoby z mojego otoczenia. Im widzi RAW po wgraniu. U mnie coś nie chodzi, dlatego pytam.
Ale nic to, pewnie mam jakiś bubel w programie.
smartini   fb & insta: dokłaczone
19 kwietnia 2018 07:56
maluda, ale widzi dokładnie ten sam raw? ja np na swoim kompie w LR5 (chyba) normalnie otwieram rawy z d600 ale już z d810 nie otworzę, jedyne rozwiązanie to upgrade do wyższej wersji programu.
napisz na fb na samopomocy fotograficznej, tam jest sporo ogarniętych ludzi, może ktoś będzie wiedział.
Joy   wieeelkie dzięki
Czy jakaś dobra dusza powie mi jak zrobić taki efekt tla w ps albo lr ??? Tu zdjecie Dominiki Dubowik http://re-volta.pl/galeria/foto/175353
ola8719.... Dubowik, nie DubowNik 😉 (swoją drogą przecież nasza smartini  :tanczacalinka🙂
W kwestii zapytania - wydaje mi się, że żaden fotograf nie zdradzi Ci tajemnic swoich technik obróbki 'ot tak' 😉.
Obawiam się, że to nie jest żaden efekt tła w ps, tylko głębia ostrości w aparacie i zapewne jakiś bokeh 😉
budyń o tym też pisałam, ale postanowiłam jednak to wykasować (może niektórzy rozmywają tło programami graficznymi? nie wiem, bo ja takich praktyk nie stosuję  😁 )
breakawayy, rozmywają. Duży procent psich fotografów się tak bawi. Proszę 😉
smartini   fb & insta: dokłaczone
25 kwietnia 2018 08:13
to tylko f 2.8 i kwiatki w odpowiedniej odległości od psa 😉
Swoją ścieżką, to co revoltowa galeria robi z kolorami to jakiś armagedon... chciałam wrzucić to foto do psiego wątku i się załamałam
generalnie to wygląda tak...
[img][[a]]https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/31290694_10209156266102835_7770297795033956352_n.jpg?_nc_cat=0&_nc_eui2=v1%3AAeGiBkvdrz9MOIM2lBDuMfRI0715ngdGNGP-wSjC505Lpuj5NrxjGBLLJ_CbFAQPRvY4nXU2nE6fKDFJRtPUixGwhG6QNg6g5qz6uuj8zdNSDQ&oh=0fe79d40f8db05a6ee71ef1a940b28f7&oe=5B5DC8C1[[a]][/img]
Może to będzie głupie pytanie, ale mnie męczy. Czy po wejściu RODO mogę normalnie wstawiać zdjęcia na facebooka z zawodów i do tego jeszcze podpisać, kto jest na zdjęciu?
madmaddie   Życie to jednak strata jest
29 maja 2018 19:15
teoretycznie nie, bo wizerunek jest daną osobą, a tych bez zgody przetwarzać nie można.
Ale to też zależy od regulaminu imprezy
tak mi się wydaje  🤔
Podbijam pytanie.
Czy ktoś z tutaj obecnych, fotografujących na zawodach jeździeckich, zabierał się za ten temat? W takim razie teraz nie mogę nic opublikować, bez pisemnej zgody?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się