Aktualności:

Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Re-Volta.pl  |  Forum główne  |  Konie  |  Wątek: paszport konia- co i jak?

poprzednia następna
Strony: 1 ... 50 51 [52] Odpowiedz Drukuj
Autor Wątek: paszport konia- co i jak?  (Przeczytany 308521 razy)
kotbury

« #1530 : Grudzień 03, 2019, 15:38:47 »
Odpowiedz cytując
bonitacja jest ocena hodowlaną, jak zbonitować klacz która nie będzie zdolna do rozrodu ? a żrebna w teorii zdolna jest,  lata wstecz klacz musiała sie ożrebić żeby była bonitowana.

A co jak poza tym, że daje się zaźrebić nie przedstawia żadnej hodowlanej wartości (np, każda gira krzywa itd.)?
#link
blucha

Moje ogłoszenia
« #1531 : Grudzień 03, 2019, 16:35:40 »
Odpowiedz cytując
wtedy ma za mało pkt zeby dostać licencje hodowlaną.
#link
montana

małopolskie

WWW Moje ogłoszenia
« #1532 : Grudzień 03, 2019, 17:05:26 »
Odpowiedz cytując
wtedy ma za mało pkt zeby dostać licencje hodowlaną.

Ot co, wolałabym zatem mieć klacz zbonitowaną przed zaźrebieniem, żeby nie rozmnażać klaczy bez licencji hodowlanej.
Ja to widze moze tak, najpierw bonitacja, może nazwijmy to wstępna, pomiary, sprawdzenie zgryzu, a po wyźrebieniu faktyczny wpis do KG, tak sobie luźno teoretyzuje na podstawie pewnych doświadczeń.
Dziękuje za wypowiedzi.

paragraf 7.3. str 9 programu hodowlanego dla polskiego konia sportowego  (do 31 XII - polski koń szlachetny półkrwi)- zapraszam do lektury.

Przeczytałam 7.3, nie znalazłam w zasadach wpisu do księgi głównej klaczy zapisu o konieczności źrebności.
https://www.pzhk.pl/wp-content/uploads/pr-hodow-sp-2019-08-03.pdf

A co ewentualnie z resztą ras ? m, wlkp, śl...

#link
blucha

Moje ogłoszenia
« #1533 : Grudzień 03, 2019, 17:09:48 »
Odpowiedz cytując
montana zawsze mozna poprosić kogoś ze zwiazku o ,,wstępną bonitacje,, nie wiem ja to sie fachowo nazywa, ale przyjeżdza ktoś i ustnie informuje cie ile kobyła dostanie pkt. to nie jest nigdzie zapisywane, tylko najlepiej zeby potem ta sama osoba bonitowała uśmiech bo z własnego doswiadczenai wiem ze róznica w pkt moze być spora smutek z 82 na 76 docelowe smutek bo pan miał inną ,,wizje,, na małopolaki wrr...
#link
montana

małopolskie

WWW Moje ogłoszenia
« #1534 : Grudzień 03, 2019, 17:17:02 »
Odpowiedz cytując
No właśnie jest to problematyczne, takiej co ma 76 w papierach też nie chciałabym rozmnażać ehh A teraz wystarczy 72 (sic!) dla sp !
A w terenie ocenia jednoosobowa komisja, od której nie ma odwołania.

Oczywiście ja znam praktykę, wpisujemy do KG kilka klaczy rocznie, kilka naszej hodowli też ma już licencję.
Tak mi się tylko kołacze po głowie na skutek obserwacji klaczy przywożonych na przykład do naszego ogiera.

No i wciąż szukam takiego zapisu, wymóg niby jest, przedstawić źrebną, a zapisu nie widzę  oczy2
#link
melehowicz

« #1535 : Grudzień 04, 2019, 19:33:03 »
Odpowiedz cytując
Nie ma wymogu zaźrebienia, to dawne dzieje !
#link
Strony: 1 ... 50 51 [52] Odpowiedz Drukuj 

Re-Volta.pl  |  Forum główne  |  Konie  |  Wątek: paszport konia- co i jak?

poprzednia następna
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.7 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.053 sekund z 20 zapytaniami.