Aktualności:

Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Re-Volta.pl  |  Forum główne  |  Konie  |  Wątek: paszport konia- co i jak?

poprzednia następna
Strony: 1 ... 48 49 [50] 51 Odpowiedz Drukuj
Autor Wątek: paszport konia- co i jak?  (Przeczytany 296554 razy)
Donia Aleksandra

« #1470 : Styczeń 10, 2019, 19:44:33 »
Odpowiedz cytując
Jeżeli ogier został uznnay przez AES to  jak wrabia się paszporcie źrebakowi po nim? Normalnie w ozhk?
#link
Rude, rude
Fahra

« #1471 : Styczeń 10, 2019, 22:20:40 »
Odpowiedz cytując
U Nas opis źrebaka wykonany w czerwcu, źrebak urodzony w kwietniu, paszport wystawiony w październiku a doszedł dopiero wczoraj duży uśmiech co Wy na to? Do tego jeszcze źrebak błędnie opisany, nie zaznaczone odmiany na głowie (małe, bo małe ale są!)
#link
jojka

« #1472 : Styczeń 15, 2019, 20:55:05 »
Odpowiedz cytując
podejrzewam, że coś musiało być nie tak, skoro od opisu do wystawienia minęły 4 miesiące. A to że wystawiony w październiku, a otrzymałaś dopiero teraz to nie jest nic niezwykłego, bo teraz jest szczyt sezonu i wystawianie paszportów trwa dłużej. A co do odmiany, która nie jest zaznaczona w paszporcie, to jest 14 dni na odesłanie paszportu z reklamacją.
#link
marysia550

Moje ogłoszenia
« #1473 : Styczeń 15, 2019, 21:54:40 »
Odpowiedz cytując
U nas kilka miesiecy to jest norma. Kolezanka we wrzesniu opistwala konia i paszportu nie widać.
#link
Fahra

« #1474 : Styczeń 15, 2019, 22:59:22 »
Odpowiedz cytując
Co takiego mogło być nie tak? Pochodzenia oba są, świadectwo krycia jest, klacz nawet chipa ma. Akurat ja nie mam zamiaru sprzedawać źrebaka, ale jednak trzymanie naklejek z szczepienia żeby się nie pogubiły jest upierdliwe.
#link
Isadora

« #1475 : Styczeń 15, 2019, 23:11:59 »
Odpowiedz cytując
m.piotrowska19,  Ja mam hanowera. Tam funkcjonuje taka kartka papieru, która jest świadectwem własności (oprócz paszportu) i na podstawie tej kartki w związku hanowerskim chyba wyrabiają duplikaty. Może tak samo jest w holsztyńskim?

Mam pytania, Jak nazywa się to świadectwo własności?
Chcę kupić konia, który został 2 lata temu sprowadzony z Niemiec.
Jest już  zarejestrowany w PZJ. Ma kupić go na podstawie wzoru umowy PZHK  od polskiego właściciela. Czy powinnam dostać z dokumentami konia również to świadectwo? Jakie dokumenty są potrzebne, żeby jechać z takim koniem na zawody za granicę?

Z góry dziękuję za informację uśmiech

#link
Czytam re-volte już długo:)
jojka

« #1476 : Styczeń 16, 2019, 21:55:00 »
Odpowiedz cytując
Co takiego mogło być nie tak? Pochodzenia oba są, świadectwo krycia jest, klacz nawet chipa ma. Akurat ja nie mam zamiaru sprzedawać źrebaka, ale jednak trzymanie naklejek z szczepienia żeby się nie pogubiły jest upierdliwe.
to że ma ''nawet chipa'' nie jest żadną niezwykłością, bo teraz wszystkie konie są czipowane:) A mogło brakować choćby opłaty za paszport, albo źrebak mógł czekać na licencje matki. Najprostszym sposobem na przedłużający się czas oczekiwania na paszport jest zadzwonienie do własnego związku i dowiedzenie się u źródła:)
#link
olga96

Moje ogłoszenia
« #1477 : Styczeń 17, 2019, 00:35:08 »
Odpowiedz cytując
Isadora akt własności konia. Ja dostałam przy kupię w Polsce konia Niemieckiego
#link
melehowicz

« #1478 : Styczeń 17, 2019, 07:58:44 »
Odpowiedz cytując
Jeżeli ogier został uznnay przez AES to  jak wrabia się paszporcie źrebakowi po nim? Normalnie w ozhk?
Jeżeli ojciec źrebaka ma tylko licencję AES to tylko AES wpisze go do ksiąg hodowlanych, Paszport wystawi każdy uprawniony podmiot (kazdy zwiazek hodowlany) tyle, że będzie w nim wpis  " bez prawa wpisu do księgi" - AES robi zdaje sie identyfikację na podstawie wniosku, wysłanych włosów i kasy.
#link
Fahra

« #1479 : Styczeń 17, 2019, 10:13:38 »
Odpowiedz cytując
jojka napisałam, że nawet ma chipa, bo klacz ma 14 lat i zachipowałam ją jeszcze jak nie było to obowiązkowe. :P jak zadzwoniłam to stwierdzili, że dużo pracy uśmiech
#link
Sisisa

« #1480 : Luty 27, 2019, 09:21:05 »
Odpowiedz cytując
Ile kosztuje obecnie zmiana imienia konia?
#link
nokia6002

Olinka!

« #1481 : Luty 27, 2019, 10:15:36 »
Odpowiedz cytując
Sisisa, chyba najpewniejszą kwotę poznasz jak zapytasz w związku.  kwiatek
#link
„Nieustający brak pieniędzy to tylko inna nazwa na posiadanie konia”
Smok10

« #1482 : Luty 27, 2019, 10:20:43 »
Odpowiedz cytując
1 tysiąc zł a w paszporcie FEI 1 tyś Franków  icon_rolleyes
#link
blucha

Moje ogłoszenia
« #1483 : Luty 27, 2019, 12:05:55 »
Odpowiedz cytując
ja w tamtym roku  płaciłam 75 zł
#link
nasturcja

« #1484 : Luty 27, 2019, 19:34:36 »
Odpowiedz cytując
Pokryłam klacz wlkp ogierem holsztyńskim, od hodowcy jest info że jest uznany w AES, możliwość wpisu źrebiąt do Księgi Zangersheide.
Czy to oznacza że mogę sobie wybrać paszport AES lub Zangersheide? I jak to wpłynie na "rasę" źrebaka?  uśmiech
#link
melehowicz

« #1485 : Luty 27, 2019, 20:09:09 »
Odpowiedz cytując
Źrebak będzie takiej rasy do jakij zostanie zapisany z tym wy zastrzeżeniem, że może dostać "kategorię" - bez prawa wpisu do ksiegi (kiedy nie spełnia wymogów , wtedy go wciągną do rejestru, ale do księgi nie wpiszą). Może tez dostać wpis do księgi wstępnej - wtedy potomstwo jego nie będzie miało wartości hodowlanej Może tez dostać wpis do księgi głównej - z pełnia praw hodowlanych. Co do AES i Zangesheide to wpiszą bez problemu i źrebaka i z duma będzie nosił i miano rasowe. Warto pamiętać , że i tak trzeba go zgłosić do PZHK po wydaniu paszportu żeby go wpisali do rejestru koniowatych (niestety żadna księga zagraniczna nie dział w pełni legalnie w Polsce) - wymogi weterynaryjne.
#link
nasturcja

« #1486 : Luty 27, 2019, 20:47:38 »
Odpowiedz cytując
melehowicz dziękuję  uśmiech a jesli chodzi o wymogi do ksiegi wstepnej/ksiegi hodowlanej, to zalezy od ksiegi czy sa jakies ogolne typowe wymagania? Wystarczy mi sugestia gdzie szukać informacji  uśmiech
A jeszcze glupie pytanie, ale: slyszalam o rasie Zangersheide, ale AES? Tak wtedy oficjalnie nazywa sie rase?  coo??
#link
Sisisa

« #1487 : Luty 27, 2019, 20:48:11 »
Odpowiedz cytując
Smok10, interesuje mnie zmiana w paszporcie PZHK a nie PZJ ehh.
#link
@g@

« #1488 : Luty 27, 2019, 21:28:17 »
Odpowiedz cytując
Sisisa- zmiana nazwy (imienia) w OZHK kosztuje 115 zł.
#link
mindgame

« #1489 : Kwiecień 10, 2019, 14:34:44 »
Odpowiedz cytując
Czy w paszporcie musi być naklejka ze szczepionki czy tylko wystarczy napisany jej numer? Pytam pod kątem zawodów, czy sędziowie nie będą mieli z tym problemu?
#link
nokia6002

Olinka!

« #1490 : Kwiecień 11, 2019, 20:35:23 »
Odpowiedz cytując
Dzwoniąc do związku z zapytaniem czy osoba która kupila konia ode mnie i czy to wyrejestrowała, dostałam odpowiedź, że jest RODO i nie może mi Pani udzielić informacji.
Czy może mi jej nie udzielać?
Znajoma dzwoniła z pytaniem czy koń żyje,  również Pani powiedziała, że nie może udzielić informacji na ten temat, bo jest RODO. 
Może się tą ustawą zasłaniać?
#link
„Nieustający brak pieniędzy to tylko inna nazwa na posiadanie konia”
zielona_stajnia

Moje ogłoszenia
« #1491 : Kwiecień 11, 2019, 22:31:20 »
Odpowiedz cytując
To jakaś bzdura, w takim razie zapytałabym się ile koni i o jakich numerach jest zarejestrowanych na mnie  wink.
W temacie czy koń żyje - konia RODO nie obowiązuje, to nie człowiek, znać Pani miała zły dzień.
#link
wysłodki Ca 9-12 P 1-2  otręby pszenne Ca 1,2 P 12  otręby jęczmienne Ca 1,2 P 5,1  owies; ca 1,2 P 3,6  siano łąkowe Ca 6-4 P 2,2 - 1,4  siano z koniczyny czerwonej Ca 15,1 - 9,9 P 2,2 - 1,4   pastwisko Ca 2,2 P 0,6
Wartości w gramach. Należy pamiętać, że obliczamy całą dawkę w tym siano, pastwisk
Gillian

four letter word

« #1492 : Kwiecień 12, 2019, 07:29:16 »
Odpowiedz cytując
Czy w paszporcie musi być naklejka ze szczepionki czy tylko wystarczy napisany jej numer? Pytam pod kątem zawodów, czy sędziowie nie będą mieli z tym problemu?
Naklejka. Robiono mi problemy na zawodach przy samym wpisie z numerem, niestety.
#link
a jak nie Ty - to kto mi został...?
florcia9

"Amicus optima vitae possessio"

Moje ogłoszenia
« #1493 : Kwiecień 12, 2019, 10:22:59 »
Odpowiedz cytując
Wie ktoś gdzie się zgłosić żeby wpisać imię w paszporcie oldenburskim? Koń z pełnym pochodzeniem, wszystkie dane wpisane, poza... imieniem. Ani na okładce ani na karcie z rodowodem imienia nie ma.
#link

"Konie dodają nam skrzydeł, których nam brak."
amazonka*

WWW Moje ogłoszenia
« #1494 : Kwiecień 12, 2019, 17:49:22 »
Odpowiedz cytując
Czy ktoś wyrabiał paszport źrebakowi rasy Deutsches Sportpferd DSP ?
#link
Olson

« #1495 : Kwiecień 13, 2019, 23:08:43 »
Odpowiedz cytując
florcia9, do Twojego oddziału PZHK. Najpierw musisz mu zrobić opis, a potem w związku wklejà Ci wlepke z imieniem.
#link
karolina_

« #1496 : Kwiecień 13, 2019, 23:44:12 »
Odpowiedz cytując
Wie ktoś gdzie się zgłosić żeby wpisać imię w paszporcie oldenburskim? Koń z pełnym pochodzeniem, wszystkie dane wpisane, poza... imieniem. Ani na okładce ani na karcie z rodowodem imienia nie ma.

Albo do zwiazku oldenburskiego bezpośrednio
#link
florcia9

"Amicus optima vitae possessio"

Moje ogłoszenia
« #1497 : Kwiecień 14, 2019, 15:51:53 »
Odpowiedz cytując
A związek oldenburski posiada jakiegoś przedstawiciela w PL?
#link

"Konie dodają nam skrzydeł, których nam brak."
Stefa

« #1498 : Maj 05, 2019, 15:03:31 »
Odpowiedz cytując
Witajta ludki
Oto chodzi, że mam zamiar wyrobić mojemu koniu paszportu. Niestety jest problem, ze do tej pory żył on na dziko. Żadnych papierów ani nic. Zmieniał dużo razy właścicieli i nie wiadomo jego dokładnej daty urodzenia ani hodowcy. Wiadomo tylko ze ma 9 lat. Kupiłam go rok temu. Czy jest jakaś kara, ze koń się przemieszczał i zmieniał właścicieli bez paszportu ? Co wpisać w rubryce o hodowcę ?  Czy nie będzie żadnego problemu z tym ,,dzikim,, koniem?
#link
Living without passion is like being dead.
marysia550

Moje ogłoszenia
« #1499 : Maj 05, 2019, 20:20:21 »
Odpowiedz cytując
Wszystko u Twojego konia jest nieznane. Dostaniesz dokument zastepczy. Nie zaplacisz kary.
#link
Strony: 1 ... 48 49 [50] 51 Odpowiedz Drukuj 

Re-Volta.pl  |  Forum główne  |  Konie  |  Wątek: paszport konia- co i jak?

poprzednia następna
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.7 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.058 sekund z 20 zapytaniami.