paszport konia- co i jak?

Jeżeli ogier został uznnay przez AES to  jak wrabia się paszporcie źrebakowi po nim? Normalnie w ozhk?
U Nas opis źrebaka wykonany w czerwcu, źrebak urodzony w kwietniu, paszport wystawiony w październiku a doszedł dopiero wczoraj 😀 co Wy na to? Do tego jeszcze źrebak błędnie opisany, nie zaznaczone odmiany na głowie (małe, bo małe ale są!)
podejrzewam, że coś musiało być nie tak, skoro od opisu do wystawienia minęły 4 miesiące. A to że wystawiony w październiku, a otrzymałaś dopiero teraz to nie jest nic niezwykłego, bo teraz jest szczyt sezonu i wystawianie paszportów trwa dłużej. A co do odmiany, która nie jest zaznaczona w paszporcie, to jest 14 dni na odesłanie paszportu z reklamacją.
U nas kilka miesiecy to jest norma. Kolezanka we wrzesniu opistwala konia i paszportu nie widać.
Co takiego mogło być nie tak? Pochodzenia oba są, świadectwo krycia jest, klacz nawet chipa ma. Akurat ja nie mam zamiaru sprzedawać źrebaka, ale jednak trzymanie naklejek z szczepienia żeby się nie pogubiły jest upierdliwe.
m.piotrowska19,  Ja mam hanowera. Tam funkcjonuje taka kartka papieru, która jest świadectwem własności (oprócz paszportu) i na podstawie tej kartki w związku hanowerskim chyba wyrabiają duplikaty. Może tak samo jest w holsztyńskim?


Mam pytania, Jak nazywa się to świadectwo własności?
Chcę kupić konia, który został 2 lata temu sprowadzony z Niemiec.
Jest już  zarejestrowany w PZJ. Ma kupić go na podstawie wzoru umowy PZHK  od polskiego właściciela. Czy powinnam dostać z dokumentami konia również to świadectwo? Jakie dokumenty są potrzebne, żeby jechać z takim koniem na zawody za granicę?

Z góry dziękuję za informację 🙂

Co takiego mogło być nie tak? Pochodzenia oba są, świadectwo krycia jest, klacz nawet chipa ma. Akurat ja nie mam zamiaru sprzedawać źrebaka, ale jednak trzymanie naklejek z szczepienia żeby się nie pogubiły jest upierdliwe.

to że ma ''nawet chipa'' nie jest żadną niezwykłością, bo teraz wszystkie konie są czipowane🙂 A mogło brakować choćby opłaty za paszport, albo źrebak mógł czekać na licencje matki. Najprostszym sposobem na przedłużający się czas oczekiwania na paszport jest zadzwonienie do własnego związku i dowiedzenie się u źródła🙂
Isadora akt własności konia. Ja dostałam przy kupię w Polsce konia Niemieckiego
Jeżeli ogier został uznnay przez AES to  jak wrabia się paszporcie źrebakowi po nim? Normalnie w ozhk?
Jeżeli ojciec źrebaka ma tylko licencję AES to tylko AES wpisze go do ksiąg hodowlanych, Paszport wystawi każdy uprawniony podmiot (kazdy zwiazek hodowlany) tyle, że będzie w nim wpis  " bez prawa wpisu do księgi" - AES robi zdaje sie identyfikację na podstawie wniosku, wysłanych włosów i kasy.
jojka napisałam, że nawet ma chipa, bo klacz ma 14 lat i zachipowałam ją jeszcze jak nie było to obowiązkowe. :P jak zadzwoniłam to stwierdzili, że dużo pracy 🙂
Ile kosztuje obecnie zmiana imienia konia?
Sisisa, chyba najpewniejszą kwotę poznasz jak zapytasz w związku.  :kwiatek:
1 tysiąc zł a w paszporcie FEI 1 tyś Franków  🙄
ja w tamtym roku  płaciłam 75 zł
Pokryłam klacz wlkp ogierem holsztyńskim, od hodowcy jest info że jest uznany w AES, możliwość wpisu źrebiąt do Księgi Zangersheide.
Czy to oznacza że mogę sobie wybrać paszport AES lub Zangersheide? I jak to wpłynie na "rasę" źrebaka?  🙂
Źrebak będzie takiej rasy do jakij zostanie zapisany z tym wy zastrzeżeniem, że może dostać "kategorię" - bez prawa wpisu do ksiegi (kiedy nie spełnia wymogów , wtedy go wciągną do rejestru, ale do księgi nie wpiszą). Może tez dostać wpis do księgi wstępnej - wtedy potomstwo jego nie będzie miało wartości hodowlanej Może tez dostać wpis do księgi głównej - z pełnia praw hodowlanych. Co do AES i Zangesheide to wpiszą bez problemu i źrebaka i z duma będzie nosił i miano rasowe. Warto pamiętać , że i tak trzeba go zgłosić do PZHK po wydaniu paszportu żeby go wpisali do rejestru koniowatych (niestety żadna księga zagraniczna nie dział w pełni legalnie w Polsce) - wymogi weterynaryjne.
melehowicz dziękuję  🙂 a jesli chodzi o wymogi do ksiegi wstepnej/ksiegi hodowlanej, to zalezy od ksiegi czy sa jakies ogolne typowe wymagania? Wystarczy mi sugestia gdzie szukać informacji  🙂
A jeszcze glupie pytanie, ale: slyszalam o rasie Zangersheide, ale AES? Tak wtedy oficjalnie nazywa sie rase?  🤔
Smok10, interesuje mnie zmiana w paszporcie PZHK a nie PZJ :/.
Sisisa- zmiana nazwy (imienia) w OZHK kosztuje 115 zł.
Czy w paszporcie musi być naklejka ze szczepionki czy tylko wystarczy napisany jej numer? Pytam pod kątem zawodów, czy sędziowie nie będą mieli z tym problemu?
Dzwoniąc do związku z zapytaniem czy osoba która kupila konia ode mnie i czy to wyrejestrowała, dostałam odpowiedź, że jest RODO i nie może mi Pani udzielić informacji.
Czy może mi jej nie udzielać?
Znajoma dzwoniła z pytaniem czy koń żyje,  również Pani powiedziała, że nie może udzielić informacji na ten temat, bo jest RODO. 
Może się tą ustawą zasłaniać?
To jakaś bzdura, w takim razie zapytałabym się ile koni i o jakich numerach jest zarejestrowanych na mnie  😉.
W temacie czy koń żyje - konia RODO nie obowiązuje, to nie człowiek, znać Pani miała zły dzień.
Gillian   four letter word
12 kwietnia 2019 07:29
Czy w paszporcie musi być naklejka ze szczepionki czy tylko wystarczy napisany jej numer? Pytam pod kątem zawodów, czy sędziowie nie będą mieli z tym problemu?

Naklejka. Robiono mi problemy na zawodach przy samym wpisie z numerem, niestety.
florcia9   "Amicus optima vitae possessio"
12 kwietnia 2019 10:22
Wie ktoś gdzie się zgłosić żeby wpisać imię w paszporcie oldenburskim? Koń z pełnym pochodzeniem, wszystkie dane wpisane, poza... imieniem. Ani na okładce ani na karcie z rodowodem imienia nie ma.
Czy ktoś wyrabiał paszport źrebakowi rasy Deutsches Sportpferd DSP ?
florcia9, do Twojego oddziału PZHK. Najpierw musisz mu zrobić opis, a potem w związku wklejà Ci wlepke z imieniem.
Wie ktoś gdzie się zgłosić żeby wpisać imię w paszporcie oldenburskim? Koń z pełnym pochodzeniem, wszystkie dane wpisane, poza... imieniem. Ani na okładce ani na karcie z rodowodem imienia nie ma.


Albo do zwiazku oldenburskiego bezpośrednio
florcia9   "Amicus optima vitae possessio"
14 kwietnia 2019 15:51
A związek oldenburski posiada jakiegoś przedstawiciela w PL?
Witajta ludki
Oto chodzi, że mam zamiar wyrobić mojemu koniu paszportu. Niestety jest problem, ze do tej pory żył on na dziko. Żadnych papierów ani nic. Zmieniał dużo razy właścicieli i nie wiadomo jego dokładnej daty urodzenia ani hodowcy. Wiadomo tylko ze ma 9 lat. Kupiłam go rok temu. Czy jest jakaś kara, ze koń się przemieszczał i zmieniał właścicieli bez paszportu ? Co wpisać w rubryce o hodowcę ?  Czy nie będzie żadnego problemu z tym ,,dzikim,, koniem?
Wszystko u Twojego konia jest nieznane. Dostaniesz dokument zastepczy. Nie zaplacisz kary.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się