paszport konia- co i jak?

Hahaha to faktycznie nie jestem aż tak "spóźnialska"  😉
Ale już sobie obiecałam, że to załatwię. Zwłaszcza jak mówisz, że sprawa od ręki  🙂
ed
Raczej tak. Najlepiej zadzwonić do pani Karaszewskiej.
http://www.pkwk.pl/language/pl/ksiegi-stadne/
Do jakiego wieku mozna zrobić testy dna na okreslenie pochodzenia konia?
Na to jest przepis? Bo DNA osobnika się nie zmienia więc powiedziałabym, że od urodzenia.
Witam 😉 Mam klacz SP po Comandorze (hol) od matki po Playerze (han). Klacz pokryta jest westfalskim ogierem Colestus. Źrebaka chciałabym wpisać do rasy westfalskiej. Pytanie do was:
Czy mieliście okazję wpisywać źrebaka do rasy westfalskiej?
Jak się to odbywa?
Jestem zielona w temacie  😡
malamroz, pod tym linkiem masz zasady. LINK, jest też opis dot zgłaszania źrebaków. Wg mnie masz źrebaka SP wg "westfalskich" standardów.
Cześć,

Mam taki problem. Najprawdopodobniej zgubiłam paszport mojego konia. Miał on dokument holsztyński - zagraniczny. Czy ktoś się orientuje czy jest możliwość wyrobienia duplikatu takiego dokumentu bezpośrednio ze związku holsztyńskiego? Koń ma 8 lat i posiada czip. Pomóżcie  😕
m.piotrowska Najlepiej jak zadzwonisz do związku i zapytasz. A duplikat na pewno można wyrobić bez problemu. 🙂
nokia6002, nie każdy  mówi na tyle dobrze po niemiecku, aby ogarnąc telefoniczną rozmowę o zaginionym paszporcie. Ja bym raczej mailowo opisała problem i prosiła o pomoc. Nr transpondera przeczyta Ci wet.
m.piotrowska19, na stronie związku holsztyńskiego nie ma niestety informacji o tym, co zrobić jak zgubisz paszport. Ich adres email jest:

zucht@holsteiner-verband.de

Strona jest też po angielsku, ale wtedy wyszukiwarka nie działa. Zakładam, że po angielsku Ci odpiszą, jak nie dasz rady napisać po niemiecku. Ja mam hanowera. Tam funkcjonuje taka kartka papieru, która jest świadectwem własności (oprócz paszportu) i na podstawie tej kartki w związku hanowerskim chyba wyrabiają duplikaty. Może tak samo jest w holsztyńskim?

m.piotrowska19, na stronie związku holsztyńskiego nie ma niestety informacji o tym, co zrobić jak zgubisz paszport. Ich adres email jest:

zucht@holsteiner-verband.de

Strona jest też po angielsku, ale wtedy wyszukiwarka nie działa. Zakładam, że po angielsku Ci odpiszą, jak nie dasz rady napisać po niemiecku. Ja mam hanowera. Tam funkcjonuje taka kartka papieru, która jest świadectwem własności (oprócz paszportu) i na podstawie tej kartki w związku hanowerskim chyba wyrabiają duplikaty. Może tak samo jest w holsztyńskim?




Tak jest, mam tą kartę. Maila napisałam do nich najpierw i narazie odzewu brak. Pozniej stwierdziłam, ze moze mi dię poszczęści i ktoś był juz w takiej samej sytuacji. Jutro podejmę próbę zadzwonienia do nich i zobaczymy czy coś mi powiedzą.
Słuchajcie ja się mega w temacie nie orientuję. czy ja muszę koniowi wyrabiać Polski papier jak go nabyłam, czy mogę poprosić o wpisanie w ten, który koń ma?
kotbury, możesz uściślić pytanie?
Jeśli msza konia wpisanego do innej, niż polska rasy i księgi to nie zmieniasz mu ani rasy ani księgi. Zasady zmiany posiadacza są różne , zatem to jak dalej postępować zależy od zasad w danym związku hodowlanym.
.
I może to zrobić najbliższy mi związek czy macierzysty dla konia, czyli ten, który wydał paszport?
kotbury, ze str pzhk "nowy właściciel jest zobowiązany do zgłoszenia zmiany właściciela koniowatego w odpowiednim OZHK/WZHK (na terenie którego będzie stacjonował koń). Zmiana musi być dokonana w ciągu 7 dni."
kotbury, ze str pzhk "nowy właściciel jest zobowiązany do zgłoszenia zmiany właściciela koniowatego w odpowiednim OZHK/WZHK (na terenie którego będzie stacjonował koń). Zmiana musi być dokonana w ciągu 7 dni."


A nie przypadkiem WZHK w którym jest zameldowany przyszły właściciel?
.
himbusiowa, kupowalam konia w łódzkim, a wlasciciele byli zameldowani na  Śląsku i też mi sie zdaje, że podlegali pod śląski związek.
.
Ja kupowałam konia spod Poznania, a mieszkam w Pomorskim i przepisywałam w pomorskim ZHK, w malborku czy gdzieś tam  🤣
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
21 kwietnia 2018 08:28
Słuchajcie ja się mega w temacie nie orientuję. czy ja muszę koniowi wyrabiać Polski papier jak go nabyłam, czy mogę poprosić o wpisanie w ten, który koń ma?

Koń ma jeden paszport, jeśli sprowadziłaś konia z zagranicy to będzie miał ten sam paszport i wszystkie wpisy będą w nim robione (zmiana właściciela, rejestracja w PZJ).
Chyba, że wyrobisz paszport FEI wymagany na zawodach międzynarodowych, jeśli jeździsz zawody tej w naszym kraju to paszport jest potrzebny od 3*.
Do rejestracji w PZJ potrzebne jest tłumaczenie paszportu.
Ja kupowałam konia spod Poznania, a mieszkam w Pomorskim i przepisywałam w pomorskim ZHK, w malborku czy gdzieś tam  🤣


raczej chodzi o to, pod który związek się podlega: miejsca stacjonowania konia, czy zameldowania właściciela.
Ja mieszkam w Poznaniu, a zameldowana jestem w Zachodniopomorskim i w Szczecinie wprowadzili mi wpis, że koń jest mój. A mam paszport Holsztyński aktualnie i w pzj nie wymagali do rejestracji tłumaczenia. 🙂 dowiedzialam się tez, w sprawie mojego zgubienia paszportu, że duplikat wydaje tylko podmiot, który paszport wystawił.
.
himbusiowa, przecież wkleiłam wyżej odpowiedni fragment ze strony pzhk, stało tam jak byk : w miejscu stacjonowania KONIA.
powiedzcie mi moi drodzy.. na chwilę obecną przy zmianie właściciela w paszporcie do WZHK wysyłam: paszport z wypełnioną kartką z podpisem poprzedniego właściciela, kopertą zwrotną (ze swoim adresem i znaczkiem) i opłatą (o ile pamiętam 17 pln).... coś jeszcze? umowa kupna-sprzedaży bądź oświadczenie(https://pzhk.pl/wp-content/uploads/zgloszenie_zmiany_wlasciciela.pdf) jest nadal konieczne czy nie potrzeba wysyłać z całą resztą? Będę wdzieczna za utwierdzenie mnie w moich informacjach, czy też o wszelkie poprawienie  :kwiatek:
ja zmieniałam właściciela w paszporcie u konia jakiś miesiąc temu i nie była potrzebna umowa. Wystarczyło wysłać paszport, wypełnioną tę kartkę która jest na końcu paszportu (z podpisami poprzedniego i nowego właściciela) i kasę za zmianę właściciela i przesyłkę zwrotną. Ale z tego, co mi mówiła pani ze związku to można chyba też zapłacić przelewem i dołączyć wydrukowane potwierdzenie.
Fatalita, jak można spytać, w którym OZHK? też wielkopolska? i dzięki za odpowiedź  :kwiatek: jutro ma przyjechać paaszport, więc chciałabym to załatwić na bieżąco. znając życie, jak nie załatwię sprawy od razu, to pewnie później zacznę to odkładać i się zrobi bałagan... więc jutro paszport, a  w piątek wysyłam z wypełnioną kartką na tyłach, kopertą ze znaczkiem i adresem, plus z opłatą.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się