Wrocławianie :))

JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
09 sierpnia 2018 06:58
Florcik, spróbuj na Waigla albo jesli masz możliwość to do Trzebnicy 😉

Bylam na ginekologii operacyjnej w Trzebnicy na Brochowie i na Chałubińskiego i generalnie wszedzie tak samo 😉
Dziekuje! :kwiatek:
Poleciłby ktoś jakiegoś fachowca do naprawy pralki, ( nie wypuszcza wody) Wiem, pełno ogłoszeń jest w  necie, ale przyjedzie, coś odetka i zażąda tyle, że chyba będę zmuszona sprzedać własną nerkę i nie jest to bynajmniej żart. U mnie problemy to idą całą gromadą. Od 2 tyg walczę  o życie swojej kobyły, zepsuta pralka i woda w niej stojąca, zepsuty tel, + jeszcze kilka innych problemów. Dlatego szukam kogoś, ktoś uczciwie spróbuje naprawić i nie zedrze, bo w tej chwili, nie mam co ściemniać,, po prostu brak kasy.
Watrusia, na początek sprawdź filtr. Może masz jakiś czujnik i przy zapchanym filtrze nie spuszcza wody, żeby nie zalać łązienki.
Watrusia, epk dobrze pisze. U rodziców raz moneta zatkała odpływ wody. 
Watrusia,  jak by jednak był potrzebny fachowiec, jeśli masz Facebooka, napisz do Stasiu Kotowski.
Mogę w razie czego podać nr telefonu.
Dziewczyny boję się ruszyć filtr, bo w pralce jest pełno wody, wybrałam z bębna, ale pod bębnem jest woda i boję się żę zaleje mi łazienkę. celsijs,  mogę prosić ten nr telefonu?
Pralkę mam starą, bez żadnych czujników.
609335858
Dziękuję :kwiatek:


celsijs naprawił! Boziu jestem szczęśliwa, bo chociaż ten problem zniknął. Serdecznie ci dziękuję :kwiatek:. On jest naprawdę godny polecenia.
Watrusia, co się stało z pralką?
yegua,  jednak zatkała się , facet wyciągnął jakiś kawał czarnego materiału, ja podejrzewam, że to część skarpetek tych cienkich pończochowych, nie prałam w pokrowcu🙁 Tylko za Boga nie wiem jak to przeszło przez takie małe dziurki 🤔
U mnie w filtrze są czasem takie rzeczy, że też nie wiem skąd one się tam biorą, ale jakoś dają radę się przecisnąć 😁
Drogie wrocławianki :kwiatek: Czy znacie może kogoś, kto prywatnie robi hybrydy i byłby w stanie umówić się na najbliższą niedzielę? Na salon pewnie nie ma szans, ale może jakaś wasza znajoma chce sobie dorobić w weekend? :kwiatek:
fin, możesz o to zapytać na grupie fb: Wrocław- kobiece sorry że nie w temacie.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
16 sierpnia 2018 08:32
fin, napisz do Kasia Sowa  😉
fin, napisz do Kasia Sowa  😉

Bardzo dziękuję za polecenie, udało mi się umówić na niedzielę rano :kwiatek:
Dzień dobry, proszę o polecenie jakiejś sprawdzonej instytucji niosącej pomoc chorym dzieciom, chciałabym im wpłacić małe co nieco, jesteśmy po chrzcinach, rodzina zasypała nas kopertami więc mój syn postanowił podzielić się z potrzebującymi dziećmi. Chcielibyśmy pomóc bardziej lokalnie dlatego piszę w tym wątku, prosimy o polecenie jakiejś fundacji / stowarzyszenia we Wrocławiu lub okolicach. Zależy mi na tym by sprawdzić organizację aby wpłacone środki trafiły do potrzebujących, a nie jakieś bzdury... Z góry dziękuję za odpowiedź 🙂  :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
17 września 2018 08:19
Nie wiem czy chcesz strickte na konto fundacji czy na subkonto, ale mogę podrzucić to: moja znajoma z poprzedniej pracy wciąż zbiera pieniądze na rehabilitację swojej córki 😉

Witajcie!  :kwiatek: Nie jestem wrocławianką, ale będę częstym gościem w najbliższych miesiącach.

Kojarzycie gdzie mogę w ostatniej chwili zarezerwować nocleg z soboty na niedzielę? Trochę przysnęłam z rezerwacją z natłoku spraw w ostatnim czasie i gdzie nie dzwonię to zajęte  👀 Szukam opcji taniej, w miarę czystej  😁 i bezpiecznej. Chętnie w okolicach Uniwersytetu Przyrodniczego (Kożuchowska 5), ale będę prawdopodobnie samochodem więc i dojadę w razie czego. W weekend pierwszy zjazd Studium Fizjoterapii Koni  😅

Będę wdzięczna za podpowiedzi  :kwiatek:
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
17 września 2018 16:37
Atea, booking i airbnb - bedziesz miała pewność co do terminów 😉
Atea, dom studencki Raj na ul. Pautscha 5/7 jest 700m od wspomnianej lokalizacji. Jak z dostępnością- nie wiem, ale jest info na stronie, że mają pokoje gościnne.
Bardzo dziękuje, liczyłam właśnie na polecenie jakiegoś konkretnego akademika bo tyle tego znalazłam, że nie wiedziałam jak się odnaleźć. Z braku czasu zarezerwowałam w końcu hostel na booking.com ale na zajęcia na uniwerku na pewno skorzystam.
Co prawda plany raczej przyszłoroczne, ale zorientować się warto zawczasu, myślę.
Jak mieszkaniowo we Wrocławiu? Luźno przeglądałam oferty, ale teraz kiepski okres, studenciarski :P Toteż wywnioskowałam tylko tyle, że drogawo. Czy to utrzymujące się ceny, że za przyzwoity standard i dwa pokoje to tak minimum 2-2,5k? I ewentualnie gdzie fajnie jest mieszkać, aby była komunikacja miejska i wariant luksusowy, czyli okolica przyjazna psom?
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
20 września 2018 17:30
Niestety ceny takie są i poza jakaś perełką, na którą trzeba polować to nic taniej nie znajdziesz. Cena kawalerki to dobre 1500zł.

Nowy Dwór/Móchobór Wielki - Park Tysiąclecia
Księże Wielkie - Park Wschodni
Różanka/Polanka - fajne tereny nad samą rzeką
Oporów/Grabiszynek - Park Grabiszyński


W każdych z tych miejsca dobra komunikacja miejska 😉
jeśli chodzi o okolicę Nowy Dwór/Muchobory, ja tam mieszkam, codziennie dojeżdżam aż na Biskupin i komunikacja jak najbardziej ok 🙂
Kurcze, to trochę lipa z tymi cenami. Liczyłam, że do 2k się damy radę zamknąć. Teraz aby nic nie zdrożało do przyszłego roku :P
Dzięki za info!
budyń, do 2 tyś z opłatami powinnaś się zmieścić na bardziej odległych osiedlach - Kiełczowskie, Nowy Zakrzów, Maślice / stabłowice. Niestety mają zdecydowanie gorsze połączenia z centrum, ale to też zależy gdzie potrzebujesz jeździć.
Jak szukałam w zeszłym roku, to pojawiło się na wynajem  mieszkanie na Nowym Dworze, dwa pokoje, całkiem fajny standard, chyba za 1800zł ze wszystkim. Zadzwoniłam, że w tym momencie wyjeżdżam je zobaczyć i praktycznie na pewno biorę. Właściciel mówi, że ok, czeka, a jak byłam pod blokiem dwadzieścia minut później, to dostałam sms, że już wynajęte 😉 Więc taka sytuacja. Zdarzają się okazje, jest na to jakaś szansa, ale trzeba rzeczywiście trafić, a szukając w sezonie odświeżać ogłoszenia dosłownie co chwilę.
Ja jestem na czasie z tematem. Właśnie troszkę ponad tydzień temu zmieniłam miejsce zamieszkania na Różankę. Szukałam mieszkania 2 pokojowego, w miarę spoko standardzie (bez dywanów na ścianie i ręcznej pralki). Znalazłam piękne, w nowym budownictwie za łącznie 2450 z dwoma miejscami w garażu. Wszystko co było w granicach 2000 z opłatami to dla mnie był żart - albo lokalizacja typu głębokie psie pole, albo osiedle malownicze na marszowicach, z których o komunikację miejską bardzo ciężko. Całe życie mieszkałam w Leśnicy i jestem przyzwyczajona, że do centrum jechało się 40 minut tramwajem, ale przynajmniej było mnóstwo autobusów i tramwajów w każdą stronę wrocławia.
Tutaj mi się bardzo podoba - komunikacja dostępna super, cisza i spokój, wszystko co potrzebne do życia codziennego na miejscu.

Podsumowując - może być Ci bardzo ciężko ze znalezieniem fajnego mieszkania do 2 tys. zł. 🙁
Facella   Dawna re-volto wróć!
24 września 2018 00:47
Ja dosłownie tydzień temu wprowadziłam się do wynajmowanego mieszkania. Z opłatami wychodzi jakieś 2500, ale okolica spokojna i blisko na WTWK i Bielany :p z tym że ja szukałam bardzo specyficznego mieszkania i nastawiałam się na wyższą cenę - potrzebowałam takiego układu pomieszczeń i metrażu, żeby dało się swobodnie postawić fortepian 😁 i musiał to być parter.
Obejrzeliśmy jednak sporo mieszkań, niektóre bardziej z ciekawości (mieszkanie w kamienicy na piątym piętrze ze schodami, po których nie dałoby się wnieść fortepianiu - było przepiękne i nadal nie możemy go odżałować) niż potrzeby i wg mnie jest w czym wybierać.
Jedyne co to nie wiem na jakim osiedlu mieszkam 😂 w ogłoszeniu było, że to Krzyki, natomiast z mapy wychodzi mi pogranicze Partynic i Kleciny...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się