hucuły.

Mozii   "Spełnić własną legendę..."
27 czerwca 2017 07:41
Marysia, a to od Was z ekipy pani robiła zdjęcia? Będzie gdzieś dostępna galeria, czy można na maila dostać? 🙂
Będą dostępne, ale poki co to siano, siano,siano 🙂
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
30 czerwca 2017 18:21
Ok  😀
Czy mały huculski łeb wejdzie w kantar Eskadrona P2?
Moja ma na prawdę mały łeb- ogłowie ma skrócone na minimum, a nachrapnik z długości szewc skracał. Szerokość nachrapnika w normie.
marysia550 Nie sądzę. U mnie w pracy w p2 chodzi kucyk jakies 120cm, który ma naprawdę małą i szlachetną główkę.
Huculska Ostoja   Fotografia Beata Gan
14 lipca 2017 10:39
Kogo zobacze w ten weekend na Białołęce? 😉
Ja oczywiscie z aparatem 😀
wean Też mnie to ogłoszenie kłuje w oczy. Nieco nieodpowiedzialne ze strony właściciela pozwalać na regularne skoki 110 cm pod siodłem, w takim wieku.  😲
Akurat, pomijając wiek konia, podoba mi się jego wykorzystanie. Ciekawe czy ma faktycznie zaliczone starty na tym poziomie, filmik tylko beznadziejny, bo w sumie nic na nim nie pokazuje. Kawalek po placu i dwa skoki na prostej to malo na jego rzekome umiejetnosci.
wiek to  az  boli  ,ale ostatnio  pokazują się ogłoszenia  hucułów jako "kuce sportowe  " ,a ja jednak  widzę je bardziej  w terenie , ścieżki  , zawody trec  niż ujeżdżenie czy skoki . Oczywiście zdarzaja sie wyjatki ,a np na  Węgrzech jest  huculska  druzyna polo  🙂 ale  jakoś nie  przekonuje mnie robienie z hucułów  kuców  DRP .
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
28 lipca 2017 09:44
wean Też mnie to ogłoszenie kłuje w oczy. Nieco nieodpowiedzialne ze strony właściciela pozwalać na regularne skoki 110 cm pod siodłem, w takim wieku.  😲


Nigdzie nie było napisane, że regularne skoki na poziomie 110. Pojedyncze skoki do 110 więc może to być skok raz na 3 tygodnie. Poza tym nie rozumiem oburzenia skaczącym do metra 4 latkiem. Wiecie na jakich wysokościach rozgrywane są MPMK w skokach koni 4 letnich i 5 letnich? 😉 Chyba, że hucuł to nie koń  😁

Natomiast podoba mi się to samo co Marysi- sposób w jaki koń jest użytkowany. Jeśli hucuł ma potencjał to czemu ma nie chodzić skoków np? Było kilka hucułów, które chodziły poniaki i to z całkiem niezłymi efektami. Jeśli w koniu jest potencjał, to jego papier na prawdę jest mało ważny 😉
Mozii, tylko to jest mały koń, więc i obciazenie dla niego wieksze przy skokach na tej wysokosci.
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
28 lipca 2017 09:50
Zgadza się, aczkolwiek wydaje mi się, że te skoki do metra czasem 110, to raczej pojedyncze epizody niż regularne skoki na treningach na tych wysokościach 😉
Hucuł w skokach, w ujeżdzeniu, super promocja rasy. Nie ciągłe maglowanie tych ścieżek, które są w rzeczywistosci kiszeniem sie w swoim sosie. Jak ma być rasa promowana, gdy nikt prócz hucularzy na niego nie spojrzy? A to fajny koń do rekreacji i małych skoków również, tylko kto o tym wie? Może część malopolskiego i podkarpacie. Ma być zbyt na konia, musi być promocja.

Edit. Napisane, że parkury 100 🙂
Hucuł w skokach, w ujeżdzeniu, super promocja rasy. Nie ciągłe maglowanie tych ścieżek, które są w rzeczywistosci kiszeniem sie w swoim sosie. Jak ma być rasa promowana, gdy nikt prócz hucularzy na niego nie spojrzy? A to fajny koń do rekreacji i małych skoków również, tylko kto o tym wie? Może część malopolskiego i podkarpacie. Ma być zbyt na konia, musi być promocja.


Całkowicie się zgadzam! Potem robi się zawody dla konkretnej rasy, bo inne nie dadzą rady?... Pamiętam jak w Nielepicach na ścieżce startował kucyk i robił niesamowitą furorę, W Żurawiejce na pierwszych Memoriałach Jaśmina też były nie tylko hucuły - sama startowałam z felinką 😉 A potem sędziowie (a wcześniej zachęcali) zaczęli się krzywić, bo trzeba więcej postać, koni za dużo.
Koń jest dobry albo kiepski, nieważne jakiej rasy. Oczywiście predyspozycje są, ale nie muszą dawać "jedynej słusznej" drogi użytkowania konia.
wean I bardzo fajnie, że w końcu promuje się tą rasę nie tylko jako konie do terenów czy ścieżek. Nie znoszę podejścia, że hucuł to tylko do szkółek dla dzieciaków, terenów.  Sama jestem właścicielką hucułki i mam nie uczyć jej łopatek, trawersów i ustępowań tylko dlatego, że to ''niezgodne z rasą''?
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
17 sierpnia 2017 11:39
Chwalę się  😀
Wiwana ponownie czempionką, tym razem w Polanie!  😅 trzy x 9 za kłus i 10, 10, 9.5 za przygotowanie i prezentację  😎
Próba zdana!
Ktoś chętny na zdjęcia w Rudawce? Zbieram zamówienia 🙂
Mi się w końcu udało skompletować badania, zdrowy prawie jak koń więc ja i Alex pojawiamy się na mojej ulubionej, że tak powiem sentymentalnej Rudawce 🏇
[CIACH]- wystarczy tych ogłoszeń.
Dzisiaj pojawiła się informacja o tegorocznej kwalifikacji młodych ogierów hc. Podoba mi się zawarta w niej informacja, mianowicie cyt. : "Do kwa­li­fi­ka­cji moż­na przed­sta­wić ogie­ry uro­dzo­ne do dnia 31 grud­nia 2014 r. " a chwilę potem przypomnienie, że cyt. : " zgod­nie ze zno­we­li­zo­wa­nym „Programem ho­dow­li ko­ni ra­sy hu­cul­skiej”, od dnia 1 ma­ja 2014 r. przy wpi­sie do księ­gi stad­nej ogie­ra, któ­ry za­li­czył za­sad­ni­czą pró­bę dziel­no­ści, nie jest wy­ma­ga­na pró­ba wstęp­na, a dla ogie­rów wpi­sy­wa­nych do księ­gi stad­nej od dnia 1 stycz­nia 2017 r. obo­wią­zu­je mi­ni­mal­ny wiek do wpi­su do księ­gi – 36 mie­się­cy. ". A kwalifikacja planowana jest na połowę października.
I jak to rozumieć? 🙂 Będę zgłaszał jednego swojego trzylatka, więc przy okazji popytam o co w tym chodzi, ale jak dla mnie jedno z drugim się trochę gryzie. Pamiętam jak na jednej próbie dzielności klaczy brakowało 1 dnia do ukończenia 36 miesięcy i ścieżkę choć bezbłędnie jechała poza konkursem 🙂
Dzisiaj pojawiła się informacja o tegorocznej kwalifikacji młodych ogierów hc. Podoba mi się zawarta w niej informacja, mianowicie cyt. : "Do kwa­li­fi­ka­cji moż­na przed­sta­wić ogie­ry uro­dzo­ne do dnia 31 grud­nia 2014 r. " a chwilę potem przypomnienie, że cyt. : " zgod­nie ze zno­we­li­zo­wa­nym „Programem ho­dow­li ko­ni ra­sy hu­cul­skiej”, od dnia 1 ma­ja 2014 r. przy wpi­sie do księ­gi stad­nej ogie­ra, któ­ry za­li­czył za­sad­ni­czą pró­bę dziel­no­ści, nie jest wy­ma­ga­na pró­ba wstęp­na, a dla ogie­rów wpi­sy­wa­nych do księ­gi stad­nej od dnia 1 stycz­nia 2017 r. obo­wią­zu­je mi­ni­mal­ny wiek do wpi­su do księ­gi – 36 mie­się­cy. ". A kwalifikacja planowana jest na połowę października.
I jak to rozumieć? 🙂 Będę zgłaszał jednego swojego trzylatka, więc przy okazji popytam o co w tym chodzi, ale jak dla mnie jedno z drugim się trochę gryzie. Pamiętam jak na jednej próbie dzielności klaczy brakowało 1 dnia do ukończenia 36 miesięcy i ścieżkę choć bezbłędnie jechała poza konkursem 🙂


cinek, można przedstawić ogiera 35-miesięcznego, który po pozytywnym przejściu kwalifikacji, wpis do księgi uzyska w listopadzie. Nie musi wtedy tracić całego kolejnego roku do następnej kwalifikacji.
Czy ktoś z forumowych hucularzy posiada książkę Katarzyny Kwiecińskiej-Olszewskiej: "Konie huculskie. Historia rasy"?
Ja
Ja też, ale pożyczoną. Więc mogę poszukać jak coś trzeba, ale trzymam i nie puszczam.
Dzięki za odzew 🙂 potrzebuję tylko kilka informacji z niej.
Marysia550, już piszę wiadomość
precel7 dzięki za szybkie wyjaśnienie. Jak tak to już rozumiem 🙄
Zawsze też można pytać autora🙂
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
28 sierpnia 2017 16:49
Hucularze i jak po Rudawce?  👀
Wnioskując po wynikach to ścieżka byłą zacna  👀
Hucularze i jak po Rudawce?  👀
Wnioskując po wynikach to ścieżka byłą zacna  👀


A gdzie te wyniki można znaleźć?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się