PSY

Byłyśmy wczoraj i wypytałam o inne możliwości. Ostatecznie wzięłam Calcort, ale Apoquel jest czymś do rozważenia w przyszłości. Cena to dosc kiepska sprawa (u mojego weta 200 zł za miesięczna kuracje). Zastrzyków nie robią u mnie w ogole wlasnie ponoć ze względu na cenę (drozsze niz Apoquel) i niewielka ilosc osob decydujących sie na taka kosztowna formę leczenia. Ja sie musze doedukowac jeszcze w kwestii długofalowych skutków ubocznych podawania sterydu. Jeszcze sama nie wiem i zastanawiam sie czy powinnam jakos suplementowac wątrobę  🤔
ashtray, z tymi zastrzykami to trochę zalezy od wagi psa, ile waży Twój? mogę sprawdzić ile u nas zastrzyk kosztuje, policzysz sobie. Twoi lekarze mogą po prostu zamówić ampułkę dla Ciebie jeśli by się okazało to bardziej opłacalne, ale sama nie wiem 😉 U nas trochę psów przychodzi na te zastrzyki, nie wiem czy to kwestia opłacalności czy niechęci do codziennego podawania tabletek.
Na wątrobę kontrolnie krew też warto robić.
4,4 kg 🙂
Mi podawania tabletek generalnie nie przeszkadza- pamietam o tym i pies zjada (podaje 1/8 tabletki, wiec nawet tego nie zauwaza). Steryd jest dla mnie o tyle dobry, ze pies ma naprawde wilczy apetyt i nie musze kombinowac z zachecaniem do jedzenia, bo wylizuje miske na blysk 😉 Nie mialam do tej pory zwierzat z alergiami czy chorobami przewleklymi i nigdy nie podawalam lekow non- stop, wiec bardziej mnie martwia dlugofalowe skutki farmakoterapii i chcialabym wybrac mozliwie najmniejsze zlo.
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
20 lipca 2020 11:58
Dziewczyny, a jak to jest z ewentualnym podaniem psu wapna przy objawach alergii (prawdopodobnie pokarmowa, objawiająca się zwiększonym drapaniem)? Można wsadzić między bajki czy rzeczywiście może coś pomóc? Niebawem mamy i tak przegląd u weta to dopytam, ale może wcześniej tu uzyskam jakieś chociaż ogólne informacje 😉
martva moj kon mial okresowo jakies uczulenia i wyskakiwaly mu bable na ciele. Wet mi wtedy powiedziala, ze wapno to placebo i ja nie dawalam. Wydaje mi sie jednak, ze jest wielu zwolennikow tej metody.
martva ja jak szykowałam apteczkę na wyjazd w dzicz to pytałam weta o wapno przy ew reakcjach alergicznych, też usłyszałam, że u psów to marnie działa.
U ludzi wapno to też pic na wodę.

Calcium preparations are commonly used in some European countries as a popular remedy for allergy‑related skin reactions, such as itching, erythema, and wheals, as well as insect bites. However, so far there have been no reliable studies to prove their action.
źródło
fin ja na przykład nie uważam że to pic na wodę, na mojego męża i tatę wapno działa i jest to udowodnione już tyle razy, że nawet żaden naukowiec nie wmówi mi, że jest inaczej 😉
madmaddie   Życie to jednak strata jest
20 lipca 2020 18:48
madmaddie no ta teoria mi nijak nie pasuje do sytuacji, bo to nie jest coś co słyszałam, tylko widziałam na własne oczy, w sensie reakcję organizmu na wypicie wapna i to nie u jednej, a u dwóch niespokrewnionych osób. Ba! Mojemu tacie pomaga nawet napicie się mleka, jak wapna nie ma pod ręką. A reakcja organizmu jest natychmiastowa, a nie na zasadzie że kiedyś tam przeszło. W dodatku mamy porównanie jak reagują te organizmy jak się poda wapno, a jak się nie poda. Bez wapna reakcja utrzymuje się dużo dłużej, ostatecznie też przechodzi, bo to łagodne reakcje są, ale jednak po wapnie dużo, dużo szybciej 😉
Placebo to magia 😀
Szalona😉, a gdybyś dała swojemu tacie jakąś tabletkę musującą bez wapna, mówiąc, że to wapno? 😉 Nie wiesz, czy organizm nie zareagowałby tak samo jak po wapnie 🙂 i właśnie przez placebo takie dowody anegdotyczne się tworzą (bo domyślam się, że mówiąc o tej teorii miałaś na myśli nawiązanie do postu Madmaddie, nie Fin 😉 )
mailaF wystarczy mi fakt, że po wapnie tacie schodzi wysypka po ok 15-20 minutach, po wypiciu mleka trochę dłużej, a bez niczego potrafi się trzymać pół dnia. Także mnie nie przekonacie, że to pic na wodę, lub placebo 😉 i tymże kończę ten OT 🙂
Znowu ja niestety. Czy mamy tu jakiegoś weterynarza skłonnego coś podpowiedzieć w sprawie dalszej diagnostyki/leczenia? Jeżeli znalazła by się taka dobra dusza to poproszę priv.
Bo już sama nie wiem co robić dalej....
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
21 lipca 2020 06:47
No to wszystko jasne, nie ma co niepotrzebnie ładować w nią czegoś co właściwie może nie zadziałać. Dzięki! 🙂
ashtray, mi przy psie ok. 10/11kg w zależności jaki ma apetyt Cytopint wychodzi 155zł na dwa miesiące prawie😉 Ale to trzeba sprawdzić ile na twoją by działał, bo podobno różnie, ale wiele psów około 2 miesiące ma się lepiej po zastrzyku  🤣
Moon   #kulistyzajebisty
21 lipca 2020 08:11
Nie wiem czy nie powinnam pytać w innym wątku, ale psiarze pewnie zrozumiejo  🤣

Wakacji mi potrzebaaaa! :P
Marzy mi się jakiś psiolubny hotel, ale z jakimś walness & spa dla mnie i P.  😜 - nie jakieś wybajerzone cuda na kiju, jak będą masaże i basen/sauna to będę happy  😍
Lokalizacja raczej nie gra roli, jakby się dało gdzieś pooglądać widoczki i poszwędać z psim seniorem (wspinaczki i wielokilometrowe przeprawy odpadają, mimo iż Neruś żywotny 😉 ) to by było git 😉
Ktoś, coś?  :kwiatek:
ashtray, mi przy psie ok. 10/11kg w zależności jaki ma apetyt Cytopint wychodzi 155zł na dwa miesiące prawie😉 Ale to trzeba sprawdzić ile na twoją by działał, bo podobno różnie, ale wiele psów około 2 miesiące ma się lepiej po zastrzyku  🤣

Dziekuje :kwiatek: Moze moj lekarz mial na mysli inne zastrzyki i cos mu sie pomylilo 😜 Pomecze jeszcze Cri na pw.

Moon my bylismy w tym roku w Karwii w hotelu ze spa, sauna, jacuzzi i masazami. Nie wiem czy Cie to urzadza, bo morze masz na codzien 🤣
Moon   #kulistyzajebisty
21 lipca 2020 09:46
ashtray, dzięki, akurat na Karwię to mogę autem skoczyć w jakieś... 40 min  🤣
Jeśli morze, to jednak wolałabym chociaż jakiś Kołobrzeg, Szczecin, żeby jakieś inne miasta zobaczyć, a nie tylko okolice Trójmiasta  😁
Ale ze Szczecina nad morze jest ponad godzine drogi bez korków :P
ashtray, dzięki, akurat na Karwię to mogę autem skoczyć w jakieś... 40 min  🤣
Jeśli morze, to jednak wolałabym chociaż jakiś Kołobrzeg, Szczecin, żeby jakieś inne miasta zobaczyć, a nie tylko okolice Trójmiasta  😁

Zazdrooo! W ogole Trojmiasto i okolice sa mega dog friendly! 😍
Moon   #kulistyzajebisty
21 lipca 2020 09:53
faith, hahaha, widzisz to ta sama ignorancja, jak u nas turysty przyjeżdżają do Gdańska, na starówkę (ścisłe centrum miasta) i pytają którędy na plażę...  😁

W sumie to nie upieram się, jestem człowiek morza, ale w jakieś góry z niewymagającymi trasami (bo psi senior) też bym mogła jechać ofc  😉

ashtray, a to prawda, lubię tu mieszkać <3
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
21 lipca 2020 09:58
Teoretycznie Szczecin w pewnej części leży nad morzem (noo wodami morskimi), ale to tylko teoretycznie  😁

Tak czy siak zapraszamy  😀

Jeżeli chodzi o tegoroczne wakacje, to ja właśnie wpadłam w depresję, załamkę itd. - nie znalazłam nic, co by mi w sumie odpowiadało (ale umówmy się, mistrzem szukania nie jestem)  😵
Moje jedyne tegoroczne wakacje to Summer Dog Camp z Peanutem 😂

Ale! Jest jeszcze jedno wolne miejsce, może ktoś się namyśli! W hotelu jest basen, jaccuzzi, chata solna, balia japońska, kręgielnia... dla ludzi pełen wypas, a dodatkowo treningi dla piesków we wspaniałym towarzystwie 😀

https://www.facebook.com/events/241281846881166
Dziewczyny, wbijcie na grupe na fb "Zabieram psa na wakacje". Duzo miejsc w calej Polsce.
Tak naprawdę to Trójmiasto też nie nad morzem, a nad zatoką 😁

Ja właśnie zaczynam sobie myśleć, czy by gdzieś na wakacje na kilka dni wybyć z psem, czy zostawić go u rodziców i jednak być bardziej niezależna w podróży chociażby. Ale no jednak boję się, że i tak będę cały czas myśleć o tym co robi, czy grzeczny, czy zdrowy i w ogóle 😂
smartini   fb & insta: dokłaczone
21 lipca 2020 20:02
Mnie przerosło szukanie czegoś w tym roku więc przyjechaliśmy do mojego domu rodzinnego pod Toruń 😁
zaczęliśmy zawodami frisbee Dog Games w miniony weekend w Wawie, skończymy Latającymi Psami w Gdyni w pierwszy weekend sierpnia ;P w międzyczasie w planie gotowanie, jedzenie, leżakowanie i kilka treningów, tylko jakieś boisko w okolicy muszę znaleźć (mam jedno z 10 min piechotą ale nieskoszone jest 🙁 )

fot. Ola Górecka


Moon, Może jakiś Beskid? Trasy nie są szaleńcze, w Niskim byliśmy w jakimś niedawno wyremontowanym hoteliku gdzie mogliśmy być z psem. Spa to dużo powiedziane, był basek, bylo jacuzi, 3 sauny i chyba można było zamówić masaż. Ale myślę, że spokojnie w Niskim, Sądeckim czy innym znaleźlibyście coś psiolubnego i jakieś niewymagające traski 🙂
Moon  my byliśmy niedawno w www.malowanewierchy.pl, jest trochę fajny tras w okolicy 🙂 a to Beskid Niski, więc górki nie są wysokie.
Czy znacie lub polecacie jakieś konkretne "psie przedszkola" w Poznaniu?
Niedługo chcemy się zapisać z 4mies szczeniakiem, ale nie wiem co wybrać.  🤔
smartini, oglądałam Was! Gratuluję występu i spełnienia swoich założen 😅 Co to za adresówka? 😜

Z tego co widziałam, to na przykład do takiej dyscypliny jak dartbee nawet terier by się nadawał 😁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się