Aktualności:

Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Re-volta.pl  |  Forum główne  |  Towarzyskie  |  Wątek: PSY

poprzednia następna
Strony: 1 ... 1758 1759 [1760] 1761 1762 ... 1764 Odpowiedz Drukuj
Autor Wątek: PSY  (Przeczytany 3518631 razy)
kolebka

Dream-maker

« #52770 : Maj 21, 2020, 10:43:33 »
Odpowiedz cytując
A Dolina Noteci to karma premium ? Niby ma sporo mięsa, ale też podroby... A chciałabym coś mokrego, ale z mięsem a nie mielonym szczurkiem duży uśmiech
#link
Jakby mnie ktoś poderwał na liścia albo kasztana to poszłabym jak dzik w żołędzie  lol

Perlica

Wielki Brat patrzy :)

« #52771 : Maj 21, 2020, 10:46:30 »
Odpowiedz cytując
kolebka, Dolina Noteci jest raczej słabszą karmą, nie ma praktycznie mieśnia mięśniowego, składa się praktycznie z podrobów, a to grozi jednak sraczką  wink
#link
kolebka

Dream-maker

« #52772 : Maj 21, 2020, 10:49:29 »
Odpowiedz cytując
Perlica no właśnie icon_rolleyes Jerry nie dość że ma nadwagę (ale to niestety rezultat mieszkania w domu rodzinnym z dziadkami, na szczeście jesteśmy w trakcie załatwiania kredytu i idziemy na swoje hurra!), to do tego cykliczne biegunki... Nie mam niestety kontroli nad tym co je w ciągu dnia jak mnie nie ma ukłon ale Dolina Noteci mu chyba i tak nie podchodzi...

Znalazłam coś takiego https://www.zooplus.pl/shop/psy/barf/mieszane_pakiety_menu/554520
Warte uwagi ?

Czyli Dolina Noteci, Lukullus, Animonda czy Rocco to jeden i ten sam szit ?
#link
Jakby mnie ktoś poderwał na liścia albo kasztana to poszłabym jak dzik w żołędzie  lol

Perlica

« #52773 : Maj 21, 2020, 10:56:43 »
Odpowiedz cytując
kolebka,  choćby na zooplus masz Granata Pet, a podają ile % mięsa mięśniowego, a cena zbliżona do tych karm na podrobach

granatapet

Te karmy co podałaś są głównie podrobowe, musi być napisane ile mięsa mięśniowego jak ta z linka mojego.
« Ostatnia zmiana: Maj 21, 2020, 20:06:26 wysłane przez Perlica » #link
madmaddie

Życie to jednak strata jest

« #52774 : Maj 21, 2020, 10:57:20 »
Odpowiedz cytując
Kolebka, dziewczyny już odpowiedziały. Niekoniecznie shit (tzn. DN dziwnie zajeżdża wink ), ale po prostu mocno podrobowe. Ja Lukullusa używam jako dodatek na lick matę czy konga i w takim kontekście jest spoko. Ale jako pełne posiłki nie (plus ta biegunka). Od siebie też mogę powiedzieć, że Wiejska się sprawdza. Albo może Naturediet?

Perlica, taaak, bardzo ciekawe z tą amylazą. Jedna hodowczyni wklejała na wilczakową grupę te opracowania. Czyli wychodziłoby, że jest to ściśle związane z tym, gdzie żyli przodkowie danej rasy i do czego się przystosowali. O husky wiedziałam wcześniej, ale nie wiedziałam, co za tym stoi. Wilczaki mają np. problem z karmami z tego względu. Zaś wspomnianym saluki niekoniecznie barf służy.
Wklejam link do artykułu w Nature:
Ancient European dog genomes reveal continuity since the Early Neolithic
#link
„Nie, wolności nie chciałem.
Tylko wyjścia: na prawo, na lewo, dokądkolwiek”

Psi blog
fanpage
maiiaF

« #52775 : Maj 21, 2020, 10:59:56 »
Odpowiedz cytując
kolebka, tam masz dużo ryżu, ziemniaków, nawet groch. Ja bym tego nie dawała wink zwłaszcza szukając niskowęglowowanowych na nadwagę. Już prędzej temu Fette Beute co jest w tej kategorii na zooplus bym się przyjrzała uśmiech a już najlepiej te z kategorii "100% mięsa" (chociaż akurat mrożonego w ten sposób bym nie zamawiała, bałabym się chyba, że to się rozmrozi gdzieś po drodze. Może barfiarze mają inne doświadczenie w tym temacie)
#link
Perlica

« #52776 : Maj 21, 2020, 11:03:47 »
Odpowiedz cytując
madmaddie, tak,tak dokładnie,znam kilka saluki, którym Barf nie służył właśnie pewnie z powyższego.

kolebka, opisywane problemy z Twoim psiakiem idealnie mógłby rozwiązać Barf, ale to naprawde trzeba poczytać trochę i się przyłożyć mocno na początku przynajmniej , bo potem jest łatwiutko. Nie każdemu chce się w tym babrać.

Ja mam ruska, więc źre mięso jak oszalały, a węgli nie ruszy. Jak mu znacząco zmniejszyłam dawkę to jadł węgle, ale wtedy był ciągle na głodzie i za chudy, więc dawkę zwiekszyłam i węgle zabrałam, bo jak się najada to są beee.

Generalnie wypracowałam sobie metodę pół na pół czyli karmię sobie pół na pół : raz mixy gotowe od barfiaków, a raz pełnoprawny Barf na mięsach z rozbiórek.
Zadziwiają mnie ceny tych puszek tak szczerze, bo np.cielaka pieknego kupuję za 13 pln za kg na rozbiórce, do tego dorzucę odpowiedni % podrobów i mam posiłek.

#link
kolebka

Dream-maker

« #52777 : Maj 21, 2020, 11:13:48 »
Odpowiedz cytując
Bardzo dziękuję  konik  rozejrzę się za tą Wiejską Zagrodą albo GranataPet  kwiatek

Perlica  barf rozważę, ale jak będziemy na swoim, gdzie będę miała kontrolę nad jego żywieniem. Bo będzie na barfie, a dziadek go nakarmi wafelkami  kukunamuniu
#link

Perlica

« #52778 : Maj 21, 2020, 11:16:51 »
Odpowiedz cytując
kolebka, Granata Pet sama testowałam na moim jako awaryjne wyjście, kiedy nie wyjmę Barfa i się nie rozmrozi albo np. dłuższy wyjazd. Mojemu służyła, więm mam w zapasie na wszelki w domu schowaną ;-)
#link
fin

« #52779 : Maj 21, 2020, 11:31:06 »
Odpowiedz cytując
Pinat też jadł Granata Pet z zooplusa, polecamy duży uśmiech
#link
Perlica

« #52780 : Maj 21, 2020, 11:39:48 »
Odpowiedz cytując
A ja melduję, że super specjalistyczne szelki samochodowe z Niemcowni, które były za małe teraz są dobre. Jest super rozwiązanie przypięcia do pasa na rolkach, więc nie musimy kupować już klatki, ani kombinować  tanczacalinka
Pies na tym zapięciu się pięknie obraca, kładzie itp, więc jestem super zadowolona, bo liczę że to w miarę bezpieczne jednak.

szelki

Bezpośrednio na kleinmetall dokupię sobie tylko drugie mocowanie, żeby mieć w drugim aucie także, żeby nie przekładać i dokupię sobie pufki przedłużające kanapę.
https://www.kleinmetall.de/allsafe-leinenstueck-15380500
Pufki:
https://www.kleinmetall.de/gapfill-50888000
Choć waham się między tymi z PL ( boję się, że dmuchane pękną, może nie słusznie?) Te z Bebobi pufki już mamy jedne w jednym aucie i zdają egzamin, a niemieckie są tańsze...
https://www.bebobi.pl/pl/akcesoria/8572-pufa_poszerzenie_kanapy.html

Jakby co to polecam maty Bebobi, bo naprawdę nikt nie wpadł chyba na to jeszcze, że mata powinna obejmować także zagłówki, bo pies też je dotyka i brudzi wink Mamy je w obu autach, nic się nie dzieje z nimi, super wytrzymałe i estetyczne.
mata
« Ostatnia zmiana: Maj 21, 2020, 20:10:12 wysłane przez Perlica » #link
Kleik

« #52781 : Maj 21, 2020, 13:36:43 »
Odpowiedz cytując
kolebka, dość długo trzymałam swoją bardzo wrażliwą brzuszkowo sukę BC na samych mokrych karmach i super sprawdzały mi się: Mac's, GranataPet, Herrmanns Bio, Brit Monoprotein i Brit Pate&Meat, Rinti Singlefleisch uśmiech
« Ostatnia zmiana: Maj 21, 2020, 13:39:03 wysłane przez Kleik » #link
kolebka

Dream-maker

« #52782 : Maj 21, 2020, 13:45:32 »
Odpowiedz cytując
kolebka, dość długo trzymałam swoją bardzo wrażliwą brzuszkowo sukę BC na samych mokrych karmach i super sprawdzały mi się: Mac's, GranataPet, Herrmanns Bio, Brit Monoprotein i Brit Pate&Meat, Rinti Singlefleisch uśmiech

dziękuję  kwiatek  zamówiłam na razie Granatę, zobaczymy jaki efekt. Nie wiem na ile on jest wrażliwy, bo to co żre w domu jak mnie nie ma to szkoda gadać pewnie... Na pewno póki co chcę mu dawać lepszą karmę, może trochę zleci z wagi  icon_rolleyes  chociaż pewnie dopiero na mieszkanku...
Drogo wychodzą te gotowce z barfiaków ? Ile mniej więcej trzeba liczyć na psa 25kg (docelowo z 22kg) miesięcznie ?
#link

maiiaF

« #52783 : Maj 21, 2020, 13:59:02 »
Odpowiedz cytując
kolebka, musisz się też liczyć z tym, że przestawienie na lepszą karmę może trwać niestety i przez pewien czas, zanim się wszystko unormuje, może być wrażenie, że jest gorzej z trawieniem wink My tak mieliśmy niestety przechodząc z Brita na Simpsonsa, ale długofalowo jest teraz duuużo lepiej, także było warto.
#link
Perlica

« #52784 : Maj 21, 2020, 14:14:31 »
Odpowiedz cytując
kolebka, gotowce z Barfiaków nie wychodzą drogo, ale pamiętaj,że na grupach Barfowych upomną Cię , że to nie jest BARF, bo to gotowiec i nie wiadomo co tam jest i że mięso powinnaś kupować jakości HG w sklepie ludzkim.Reczywiście to jest idealne rozwiązanie, ale droższe i np. dla mojego psa nie do końca dobre, bo on potrzebuje dużo tłuszczu, więc mięsa ludzkie dla mojego za chude, więc ja karmię niezgodnie z zasadami bo pół na pół, ale mojemu wychodzi to na zdrowie.

Generalnie jesli chcesz żeby ważył 22 kg to przyjmujesz 3 % od tej wagi czyli 660 gram powinien zjadać dziennie.
Wg tego już możesz sobie łatwo policzyć co i jak , bo z tego posiłku 15% to warzywa i owoce ( 10 i 5 odpowiednio), 20% to podroby,15% kości ( jeśli je podajesz, bo jeśli nie to wtedy te 15% zastępuje znowu mięso a ty podajesz suplement wapnia) a 50% pozostałę to mięso. Teraz już od Ciebie zależy czy będzie to mięso tanie ( kurczak, wieprz, wół) czy droższy rarytas ( np.konina, indyk, królik, koza).

Jeśli by liczyć mixem barfiakowym gotowcem np. bez kości ( te są droższe) np taki mix 14 :
https://barfiaki.pl/mix-nr-14-baton-045-055kg

To tego podajesz ( jesli bez kości) 660 gram dziennie lub odpowiednio mniej jeśli dajesz warzywa i owoce.

#link
smartini

« #52785 : Maj 21, 2020, 14:24:03 »
Odpowiedz cytując
Ja tylko napiszę, że BARF to nie jest takie hop siup, trzeba to suplementować a dla trzustkowców są specjalne wytyczne. I z tego co czytałam to bardzo dobrze się trzustkowcom na barfie żyje ale nie na gotowcach bo ich nie ułożysz pod psa. Absolutnie nie szłabym w to w ten sposób bo można więcej szkody niż pożytku zrobić. I wcale nie chodzi o to, że to nie HG
#link
Koń to nic innego jak ekskluzywna, drogia w utrzymaniu eko-niszczarka do banknotów o wysokim odsetku usterek i z kosztownym serwisem
facebook photos
Chorizo BorderCollie
kolebka

Dream-maker

« #52786 : Maj 21, 2020, 14:25:29 »
Odpowiedz cytując
Perlica  super, dziękuję  kwiatek
Nawet brzmi to spójnie i logicznie, można ogarnąć  oczy2  mrozisz sobie gotowe porcje i wyciągasz wieczorem ? Jak to w praktyce wygląda, masz na cały tydzień jedzenie ogarnięte  kwiatek ?

Chętnie spróbowałabym tego barfa, myślę że Jerremu bardzo by podpasowało pod katem zrzucenia kilogramów, ale przyznam... że mięso mnie obrzydza  icon_redface  praktycznie nie jemy mięsa, jedynie jak w domu obiad jest w niedzielę. Nie lubię przygotowywać, bo mnie ta konsystencja obrzydza  ukłon 

smartini ale kto tutaj pisał o psie trzustkowym, bo chyba mi umknęło ? 
#link

smartini

« #52787 : Maj 21, 2020, 14:40:22 »
Odpowiedz cytując
Dobra, to tarczyca a nie trzustka, sorry. To z tego co widzę to wykluczenie laktozy/glutenu (więc barf akurat) + zwiększenie podaży węgli, z tego co piszą to 'niedoczynna' tarczyca lubi węgle wink takze warzywka w diecie wskazane. Standardowo to jest do 10% warzyw i 5% owoców ale w przypadku niedoczynności tarczycy można ten % jeszcze trochę zwiększyć
#link
Koń to nic innego jak ekskluzywna, drogia w utrzymaniu eko-niszczarka do banknotów o wysokim odsetku usterek i z kosztownym serwisem
facebook photos
Chorizo BorderCollie
Perlica

« #52788 : Maj 21, 2020, 15:24:56 »
Odpowiedz cytując
kolebka, jak jadę na gotowych mixach to wtedy zawsze kupuje batany 0,5 kg i mam pomrożone. Wyciągam sobie wieczorem do lodówki porcje dzienną i są na rano rozmrożone.
Jeśli jadę prawidłowym BARFEM to kupuję raz na miesiąc na rozbiórce ( są we wszystkich dużych miastach) mięso ( ono jest świeże wtedy) i podroby oraz np. kości mięsne ( teraz jesteśmy bez kości, bo przestał trawić w trakcie kontuzji po lekach prawdopodobnie) i też robię porcje na cały miesiąc do woreczków  i odważam odpowiednio osobno:
porcję mięsa, porcję podrobów, porcję kości.
Potem tylko wieczorem wyiągam po 1 rodzaju worka z każdej półki w zamrażarce i już, nawet mój mąż to ogarnia.
Suplementów to nie jest dużo: drożdże codziennie, algi ja daję co 3 dzień, codziennie olej i tran, zółtko.
Jak dawałam warzywa to zawsze jako 3 posiłek, ale jak jest karmiony do syta to warzyw i owcoów nie tknie, chyba, że z głodu.
Mój je 1300 gram porcji, czyli obecnie mieso z podrobami plus suple. Waży 36 kg.
Np. 5 dni mix brafiakowy,a  5 dni porcje z rozbiórki.
W ten sposób mój wygląda dobrze, bo mixy są zawsze tłustsze niż mięso HG.
Twój jeśli jadłby mięso z rozbiórek to bankowo schudnie od razu po 3-4 tygodniach , bo tylko mój chudnie ekspresem  wink
#link
chomcia

« #52789 : Maj 21, 2020, 16:17:07 »
Odpowiedz cytując
 offtopic Mam prośbę korzystajcie ze skracania linków bo rozjeżdżają forum na tel  smutek
Dla przypomnienia:
-symbol ziemi: [url*]#[/url]
-zamiast * wpisujemy =link
-zamiast # nazwę dla linku, np.klik
#link
kortina

« #52790 : Maj 21, 2020, 16:23:27 »
Odpowiedz cytując
dobby, madmaddie, Perlica
On jadł te najgorsze batony z marketu, a ich skład to masakra... Także zmienić trzeba, może rzeczywiście na te lepsze batony, spróbujemy, dzięki za rady  kwiatek
#link
Perlica

« #52791 : Maj 21, 2020, 16:28:56 »
Odpowiedz cytując
chomcia, do mnie piszesz? Zazwyczaj używam tej funkcji jak daję długi link, ale pisałam z telefonu i uznałam,  że krótkie są , bo mi się nie rozjechało. Poprawię wieczorem. Przepraszam.
#link
chomcia

« #52792 : Maj 21, 2020, 16:56:58 »
Odpowiedz cytując
Perlica tak ten post pod postem kolebki z linkiem z zooplusa  kwiatek
Musiałabym dać Ci ignora, żeby przeczytać co piszecie  hihi
« Ostatnia zmiana: Maj 21, 2020, 21:25:25 wysłane przez chomcia » #link
Perlica

« #52793 : Maj 21, 2020, 20:10:54 »
Odpowiedz cytując
chomcia, Będzie Pani zadowolona  wysmiewa
Poprawione  wink
#link
chomcia

« #52794 : Maj 21, 2020, 22:10:28 »
Odpowiedz cytując
Dzięki  kwiatek żeby nie było takiego off topa to tak z ciekawości - jak radzicie sobie z BARFem na wyjazdach? Przechodzicie na jakieś puszki? I jeśli ćwiczycie coś z psem to czym nagradzanie?

kolebka psi Forthyron nie ma w składzie laktozy, Euthyrox ma - może to robiło różnice i warto mieć to na uwadze  wink
#link
Perlica

« #52795 : Maj 21, 2020, 22:33:25 »
Odpowiedz cytując
chomcia, na wyjazd weekendowy zabieram mixy Barfiaków,  są tak zamrożone że spokojnie dojadą zamrożone do miejsca docelowego gdzie przekładam do zamrażarki. Zawsze można przejść na puszki także.
Nagrody to u mnie przysmaki z suszonego mięsa, ale kupne lub Haringo.
#link
kolebka

Dream-maker

« #52796 : Maj 22, 2020, 07:15:21 »
Odpowiedz cytując
smartini właśnie nie wiem jak to jest z psami tarczycowymi i węglami, mam u ludzi trzy przypadki niedoczynności tarczycy, gdzie na spadek/utrzymanie wagi i poprawę samopoczucie pomogło totalnie zmniejszenie węgli, siostra jest na keto i nigdy nie czuła sie lepiej jak teraz  oczy2 
Na razie dostanie GranatęPet, dzisiaj przychodzi paczka i będziemy stopniowo się przestawiać.

chomcia  ooo dziękuję, czyli jest różnica  kwiatek

Perlica bardzo dziękuję za praktyczne opisanie karmienia mięskiem, chyba spoko to masz ogarnięte bo nie brzmi skomplikowanie  kwiatek  Masz osobną zamrażarkę na to ?
#link

smartini

« #52797 : Maj 22, 2020, 07:59:32 »
Odpowiedz cytując
kolebka, tylko że psy mają inny metabolizm i inaczej trawią, szczególnie węgle, niż ludzie wink poczytaj na barfnych korepetycjach, jest całkiem sporo ludzi z psami tarczycowymi

ale czytałaś jak psa przestawić na barf?
#link
facebook photos
Chorizo BorderCollie
kolebka

Dream-maker

« #52798 : Maj 22, 2020, 08:09:31 »
Odpowiedz cytując
smartini na razie przestawiam psa z Doliny Noteci na Granatę Pet  hihi  na barfa na razie się nie decyduję, bo tak jak pisałam - mieszkam w domu rodzinnym jeszcze i nie mam kontroli nad jego żywieniem. I co z tego, że się naczytam jak to zrobić, przygotuję porcje i się narobię przy mięsie, jak pies zje chleba z pasztetem  kukunamuniu
Jak będziemy na swoim, to się zastanowię nad jego żywieniem; może tak być, że dobra mięsna puszka bez podjadania w ciągu dnia załatwi sprawę nadwagi.
#link

smartini

« #52799 : Maj 26, 2020, 08:10:59 »
Odpowiedz cytując
kolebka, ok, to przestawianie tak górnolotnie zabrzmiało, myślałam, że się jednak zdecydowałaś wink do zbijania nadwagi na pewno barf nie jest niezbędny, trzymam kciuki za chudnięcie duży uśmiech

A Kiełbaska pozdrawia z restauracji. Jedna z kelnerek zapytała, czy specjalnie go szkolimy żeby się tak słuchał w restauracji hihi

#link
facebook photos
Chorizo BorderCollie
Strony: 1 ... 1758 1759 [1760] 1761 1762 ... 1764 Odpowiedz Drukuj 

Re-volta.pl  |  Forum główne  |  Towarzyskie  |  Wątek: PSY

poprzednia następna
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.7 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.03 sekund z 18 zapytaniami.