PSY

macbeth, jeśli masz działalność to przecież możesz kupić psa na fakturę.
JARA, nie znam się na podatkach kompletnie,tak wyczytałam z internetów,ale jak trzeba to zapłacę.
macbeth, ale to czy kupujesz psa na fakturę nie zależy od tego czy ty prowadzisz działalność tylko w jakiej formie prowadzi działalność sprzedający tegoż psa 😉. Ale fakt, w PL praktycznie się tego nie stosuje, żeby ktoś za psa wystawiał fakturę.
Perlica, pisałam, że nikt tutaj, czytaj z nas w wątku, RACZEJ nie kupuje psa na fakturę, a nie, że nie robi się tego w ogóle 😉
epk, to też prawda. Myślałam w sumie, w pierwszej chwili myślałam, że hodowle działają na działności, ale pewnie nie, jeśli ktoś ma szczeniaki raz w roku to nie ma to sensu, a mało kto trudni się tym jako zawód, bardziej jako hobby.


macbeth, nie zrozumiałam  😉


Perlica, w zdecydowanej większości hodowle nie są zarejestrowane jako działalność gospodarcza a zgłoszone tylko do US na pit-6 jako dział produkcji rolnej dlatego nie wystawiają faktur. Zdecydowanie bardziej im się opłaca płacić wliczony przez US roczny podatek od sztuki hodowlanej.

A na fakturę / paragon każdemu opłacałoby się kupić. Faktura może być wystawiona także na osobę fizyczną przecież (tak jak na samochód w salonie) a brak jest wtedy PCC. PCC jest zresztą podatkiem od czynności cywilno-prawnych czyli między innymi umowy sprzedaży (rzeczy i praw majątkowych) dlatego kompletnie nie mają sensu interpretacje czy zwierzę jest rzeczą czy nie,  bo podatek nie dotyczy przedmiotu a formy umowy.  Nie płaci się za psa a za dokonanie czynności.
Ktoś karmił może puszkami Concept for Life, nie znam tej firmy kompletnie a potrzebuje przejść na jakiś czas na dietę lekkostrawną (Gastro Intestinal).
Cena tych puszek nie zwala mnie z nóg tak jak Royal Canin więc może warto spróbować?
madmaddie   Życie to jednak strata jest
23 lipca 2019 14:42
skład ma to dużo lepszy niż RC
epk, dzięki  :kwiatek:

Tak czy siak trzeba zapłacić, a nie wpadłabym na to nigdy, gdyby nie przykład Jary z tego wątku  😂
efeemeryda   no fate but what we make.
23 lipca 2019 15:36
Może i skład ma lepszy, ale ja próbowałam kilku zamienników RC i niestety na lepszy składzie i cenie się kończył efekt  🙄
Ale może u Ciebie będzie inaczej  :kwiatek:
efeemeryda Hill's też bez szału?
efeemeryda   no fate but what we make.
23 lipca 2019 18:10
No u mnie bez  🙄
Weź może kup trochę i zobacz  :kwiatek:
Wojenka   on the desert you can't remember your name
23 lipca 2019 20:33
somebody, sprawdź Animonda Integra. Ja dla szkotki stosuję Renal i sprawdza mi się lepiej niż Specific.
Dziewczyny, w jakim wieku pies jest zdolny do rozrodu? U sąsiadów są 7 miesięczne młodziaki. Suczce zaczyna się pierwsza cieczka, tak na razie bardziej łagodna, bo rówieśnik nie wie o co chodzi a dorosłe psy ze wsi zaczynają się suką interesować. I suka i samczyk siedzą w jednym kojcu. Sąsiad twierdzi, że samczyk za młody aby skutecznie pokryć. I tak trochę chce go z błędu wyprowadzić. To karelskie psy na niedźwiedzie czyli rasa średnia
Megane, suczka nie w wieku 7 miesięcy, możesz mu powiedzieć, że to grozi padnięciem suczki  np. przy porodzie, wadami rozwojowymi szczeniaków.
"Lekarze weterynarii określają wiek dojrzałości płciowej samca psa domowego na okres między 6. a 16. miesiącem życia."
Przy czym rasy pierwotne to te wcześniej dojrzewające, więc samiec 7mieś może mieć możliwość skutecznego pokrycia.
Dzięki wielkie. Tak też myślałam, choć sąsiad uparcie twierdzi, że samczyk nawet jeśli będzie krył teraz, to jeszcze bezskutecznie.
No nic. Postaram się mu przetlumaczyć jeszcze jakoś.
Jeszcze raz dziękuje 😉
smartini   fb & insta: dokłaczone
24 lipca 2019 09:56
Gratka dla polujących na miejsce u Pauli 😉 podobno wolne miejsca
smartini, brzmi mega taki kurs!
smartini   fb & insta: dokłaczone
24 lipca 2019 10:10
macbeth, byłam, polecam całym serduszkiem 😉 to Paula zaczęła u nas aportowo-motywacyjną rewolucję i z psa, który kompletnie nic nie współpracował jest pies, którego mam jeszcze w tym roku na frisbee debiut wpisać 😀
Świetne podejście do współpracy człowiek-pies, złoty człowiek. No i nie bez przesady mówią o niej, że jej psy biegną szybciej z aportem (do niej) niż po aport 😁

No i Paula jest rozchwytywana po całej Polsce, więc te dwa (chyba) miejsca to zaraz wyparują 😜
smartini, może kiedyś uda mi się ze Skalpelem do niej wpaść 🙂
Wojenka dzięki, będę próbować  :kwiatek:
madmaddie   Życie to jednak strata jest
24 lipca 2019 14:07
jej, jak zobaczyłam wolne miejsca to zapłakałam, ale nie pociągnę finansowo wczasów i kolejnego jeszcze wydatku na pieseczka.  😉

przychodzę z pytaniem - jest jakaś porządna książka do obi? Ja w tych moich pieskowych działaniach jestem roztrzepana, więc potrzebuję czegoś, co mi pozwoli się poukładać i plany 🙂 oprócz Inki Sjosten - to mam.
Temperatury u nas mordercze, wczoraj było 36, dzisiaj już chłodno, bo tylko 33 🤔wirek: Całe szczęście mam rzekę przy mieszkaniu, więc od namakania zaczynamy spacer 😁 Wasze jak znoszą? Moja jakby nie zauważała, zapierdziela równo.



Kastorkowa   Szałas na hałas
26 lipca 2019 16:33
Mniej więcej tak  🤣 Zrobiliśmy dziś ponad 11 kilometrów. Po ostatnich chłodnych dniach (mieliśmy najpierw podobne do Twoich gdzie w słońcu było ze 40 a z dnia na dzień zrobiło się ledwo 15 w najcieplejszym momencie do tego wiało i lało) dzisiejsze 25 dało im trochę w kość i śpią do tej pory jak zabite.


madmaddie   Życie to jednak strata jest
26 lipca 2019 21:15
U nas sprawdza się hurtta. O dziwo, bo nie wierzyłam w nią. Trzyma się świetnie psa i różnica jest ogromna. Dziś dodatkowo zawedrowałyśmy nad stawy, ale nie wróżę kariery pływackiej temu piesku
Wojenka   on the desert you can't remember your name
29 lipca 2019 20:58
Wojenka, aż noga ośliniona 😲 😀 super wyglądacie!
Wojenka   on the desert you can't remember your name
01 sierpnia 2019 13:05
Dzięki 🙂. Po każdym treningu jestem uśliniona i brudna  😁
Perlica,  jak tam z nowym członkiem rodziny 😉?
macbeth, jak z dzieckiem  😀 W drodze spał cały czas, w domu pobawi się 10 minut i śpi 2h i tak na zmianę. Chodzi siusiu na dwór , informuje że chce wyjść piszczeniem, w zasadzie ile razy z nim nie pójdę na trawę to robi siku 😜 Skąd w takim maluchu tyle moczu to ja nie wiem  😵
Koty na razie bardzo ok, siedzą głównie na ogrodzie, a jak są w domu to on je obchodzi wielkim łukiem. Wczoraj bał się ich bardzo, a dziś już ciutkę mniej.
Tylko akcja kojec nam nie wyszła, bo chciałam drewniany, bo lekki , a on ma szerokie przerwy między szczebelkami, więc wczoraj jak go chciałam zostawić w kojcu to przełożył głowę i poszedł z 6m kojca, bo on tam nie będzie sam siedział 😁
Także trza zamówić metalowy. spał sobie na całym domu, tylko jedno siku zrobił w nocy.
Jest bardzo zrównoważony i opanowany jak to chart.
Choć jego mama zaskakująco wylewna , jak na Borzoja i zupełnie nie miała nic na przeciw, że jednego zabieramy  😀

Perlica, pokazuj fotę, a nie!  🤬
smartini, własnie byłam z psem w paczkomacie odebrać CzechBlack sztuk 2, jaka radość była jak dostał w paszcze!  😂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się