PSY

smartini, to nie jest szarpak to jest właśnie wabik i tak się uczy psa przed coursingiem  😉
smartini   fb & insta: dokłaczone
16 lipca 2019 15:57
Perlica, jeśli się przyjrzysz, to do tegoż wabika przywiązany jest najzwyklejszy w świecie szarpak :P Psy w tej hodowli startują tak w coursingu jak i we frisbee 😉

generalnie to dla mnie EOT, ja zdania nie zmienię, nie widzę sensu w dalszej dyskusji 😀
Kastorkowa   Szałas na hałas
16 lipca 2019 16:01
Smartini ojciec za dzieciaka miał wilczarza i też ciągle w nim to siedzi jako marzenie. We mnie też. Tak jak Azawakh bo dla mnie to charci ideał, takie 100% charta w charcie. Ich elegancja i poruszanie jakby sunęły nad ziemią.  😍 Wzięła bym tylko nie widzę tego przy corso bo to tak odmienne charaktery i sposoby bycia, że ktoś by ucierpiał i byłby to raczej chart. Dla tego prędzej wilczarz irlandzki. Nie wspomnę o marzeniu jakim jest komondor  🤣

Border-whippeta nie znam żadnego. Znam za to staffiko-bordera z Krakowskiego flyball team bo bywa w gabinecie u nas. To dopiero maszynka jest mała.

Maddmadie nie rozumiem tej manii powiększania tych psów. Dla mnie owczarek niemiecki też nie jest wielkim psem a bywają u nas takie bydlaki co spokojnie ważą pod 50-60 są sporo wyższe niż wzorcowe 65 u samca bo moje corsiaki mają po 70 a te są no dużo wyższe a dupą ciągną po ziemi...

Dla tego też jak widzę corso 70 kg to no kurde to nie jest neapolitańczyk...

smartini, a czy ja napisałam , że nie może być? 😉 Przecież jakoś muszą tego psa zachęcić do łapania wabika, a nie będą przecież wiązać żywego królika ( co niestety robi sie nadal w Europie 😤 Natrafiłam na grupie charciej taki flimik, bo ktoś chciał adoptować charta po wyścigach z UK, a ktoś drugi naocznie mu tłumaczył, dlaczego nie może pies po wyścigach z UK mieszkać z kotem).

Bardzo fajnie i nie często spotykane, że Whippet bierze udział prócz coursing w innych sportach ( choć nie wiem jak się nazywa ta konkurencja). Choć ktoś już chyba tu mówił o jakimś właśnie charcie? Ale to jest Whippet czy mieszanka z Borderem?

Kastorkowa Azawakh przepiękne są, ale ponoć całkiem to pies wyzwanie . Choć pewnie dla Ciebie nie duże, skoro masz 2 CC, w tym jednego, którego trza było naprostować  😉

smartini   fb & insta: dokłaczone
16 lipca 2019 16:10
Kastorkowa, border-staffika znam Pauli właśnie bo miała swoją Bułkę ze sobą na seminarium. Z seminarium w sumie też Suprę Marty znam, jej mąż z nią startuje głównie w dystansowych. Cudowny piesek 😀 teraz w pl pojawił się też pies sprowadzony z USA, drugie pokolenie już (3/4bc, 1/4 whippet). Ciekawe co z niego wyrośnie, wygląda rozkosznie :3 zdecydowanie bardziej ciągnie mnie w tę charcią wersję mixów 😀iabeł:

Psy z hodowli na filmiku to właśnie whippety czyste, nie mixy (przócz Azakha) i chyba Sushi startuje w dystansówkach, nie wiem czy wobec Nori też są takie plany. No w każdym razie filmiki z Sushi widziałam z zawodów
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
16 lipca 2019 16:29


tak oglądam oglądam - i aż policzyłam mu wszystkie zęby-są 😀


potem myślę- kurde- przecie mleczaki i tak wypadły 😀
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
16 lipca 2019 17:35
Nie wspomnę o marzeniu jakim jest komondor  🤣


Zawsze zastanawiałam się, jak wygląda pielęgnacja tej sierści. To się jakoś czesze?
smartini   fb & insta: dokłaczone
16 lipca 2019 17:38
Lanka_Cathar, chyba się właśnie nie czesze tylko dokręca dredy 😀
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
16 lipca 2019 18:18
O matko!  😜 Tego nie podejrzewałam. Zawsze mnie ta rasa intrygowała, bo no nie jest to standardowa okrywa włosowa.
Kastorkowa   Szałas na hałas
16 lipca 2019 18:28
Futro samo się zbija z wiekiem w dredy, ale jeśli chce się mieć ładne to trzeba je rozdzielać i formować w momencie jak zaczynają się zbijać. Na co dzień jest to bardzo wygodne bo pies nie gubi futra, jak zgubi to całego dreda. Brud tak po prawdzie się wykrusza. Czyszczenie na sucho. Raczej się ich nie kąpie bo namoczone dredy ważą tyle, że pies nie wstanie (mowa o dorosłym osie co ma dredy do ziemi)  i same z siebie unikają wody. Czesać się nie czeszę chyba, że ktoś chce mieć owieczkę a nie dredzika.
Perlica, miałam na myśli rasę Staffordshire Bull Terrier  😉
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
16 lipca 2019 19:48
Kastorkowa, dzięki za info! Czyli w sumie rasa dla cierpliwych. A jak się taki wytarza w łajnie... Nie do pozazdroszczenia.
Kastorkowa   Szałas na hałas
16 lipca 2019 20:06
Pamiętam tą rasę z książki o rasach psów, która była w bibliotece szkolnej jeszcze w czasach podstawówki 😀 zawsze mnie fascynowała choć przyznam, że wygląda trochę jak zaniedbany i chyba bym takiego w domu nie zniosła :P ale ciekawa jestem jakie są na żywo w dotyku.
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
17 lipca 2019 05:40
ja też bym nie zniosła 😀 nie wiem czy odważyłabym się nawet pogłaskać 😀 hihi
Wojenka   on the desert you can't remember your name
17 lipca 2019 08:04
Takiego komondora to czuć na kilometr  🙂. Zasikuje się, a myć trzeba partiami. W Polsce jeszcze nie spotkałam nie śmierdzącego osobnika. Za granicą wystawowe pewnie mają jakiś patent typu papiloty, ubranka.
warta2009, to gratulacje  🙂 Poznałam 3 i wszystkie szalenie sympatyczne i pozytywne  🙂
Kastorkowa   Szałas na hałas
17 lipca 2019 08:35
Znam parę jak i również na wystawach bywam przy ich ringu i ja za to nie spotkałam śmierdzącego. No pachną, ale dla mnie psem. Moje psy też mają swój zapach. No, ale może znam takie co właściciele o to dbają i im się chce. Są kontrowersyjne, łatwo to zaniedbać a wcale nie ma z tym dużo roboty.
Myć się myje ale rzadko bo trwa to baaardzo długo. Dla tego raczej pojedyńcze dredy i partiami tak jak piszesz. Okolice tyłka się podcina i podbrzusza.
No, ale sama mam dredy to może inaczej podchodzę do pielęgnacji tego dla tego dla mnie to coś co nie wymaga niewiadomo jakich nakładów pracy na co dzień.
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
17 lipca 2019 11:17
Takiego komondora to czuć na kilometr  🙂. Zasikuje się, a myć trzeba partiami. W Polsce jeszcze nie spotkałam nie śmierdzącego osobnika. Za granicą wystawowe pewnie mają jakiś patent typu papiloty, ubranka.



nigdy nie spotkałam, ale można sobie wyobrazić, na tą rasę trzeba się naprawdę dobrze...zastanowić 🙂
Przepraszam, że się tak Wam „wcinam”, ale mam pytanko :kwiatek:
Czy mamy kogoś kto miał/ma airedale terriera?

Starczy walijczyk? Mini airdale 😁

Edit: przy okazji zapytam - jakie badania kontrolne warto zrobić psiemu seniorowi?
emptyline   Big Milk Straciatella
17 lipca 2019 12:24
emptyline   Big Milk Straciatella
17 lipca 2019 12:24
dubel, proszę o usunięcie:
Dla odmiany pływający wygląda tak  😉

https://twitter.com/Texas_Dexter/status/1146585581708861441

emptyline   Big Milk Straciatella
17 lipca 2019 13:18
Perlica, też to widziałam, on nawet nie płynie, a dryfuje. 😁
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
17 lipca 2019 13:22
Mnie one się podobają W wersji ostrzyżonej to trochę wygląda jak niedorobiony wilczarz. Ale jak poczytałam, że jeśli się nie dosuszy tych dredów, to mogą spleśnieć, plus właśnie zasikiwanie ich i nie tylko. Rasa dla konesera. Nigdy nie widziałam na żywo, może kiedyś się uda.
Tyle w temacie 😀
Mamy nowego członka rodziny- Inka.
Pinczer miniaturowy, waży jakies 1,3kg  😍
Wulkan energii o ciężkim charakterze.
Znacie może jakieś karmy, które dobrze wpływają na sierść ?
Przy zakupie młoda miała sierść matową z licznym przełysieniami ( miała naprawdę dobrze w starym domku, nie była zaniedbywana) teraz jest lepiej, zaczęła się błyszczeć, sierść powoli odrasta, ale może mogę jeszcze jakoś ją wspomóc. Aktualnie je Pedigree.
smartini   fb & insta: dokłaczone
18 lipca 2019 10:35
Sonika, Pedigree to naprawdę jedna z najgorszych karm jaką można psu dać 🙁 więc w zasadzie wskoczenie na jakąkolwiek karmę dobrej jakości już wspomoże sierść. Było wałkowane nawet niedawno (kilka stron temu) co aktualnie warto kupować, przejrzyj forum.
Na sierść robi też dobrze olej, żółtko, drożdże. Natomiast nie ma co suplementować w ciemno, warto najpierw zmienić karmę a potem zrobić kontrolne badania krwi
A ja mam takie pytanie z serii głupich i śmiesznych :P Kiedy wasze szczeniaki przestały siadać jak takie menele :P?
Ostatnio tez próbowaliśmy zrobić Skalpelowi zdjęcie "zootechniczne", ale to się kurczę nie da z nim xD


Sonika
Napisz coś więcej o niej  💘
Ja od kad umarł mój pies, ciągle myślę o nowym. Wiele razy już mi przez myśl przeszedł ten pinczer. Tylko zastanawiam się czy to jest pies, który ogarnie temat 2,5 rocznego dziecka i życia w trybie - głównie stajnia.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się