PSY

jeszcze tylko miesiąc  💃
zaba   żółta żaba żarła żur
04 lutego 2009 21:44
jeszcze tylko miesiąc  💃



słodkości małę!  😜
i TYLKO miesiąc,bo moje Małe jeszcze w brzuchu...  👿
wiorek, pupila, ponieważ jak urodzą się szczeniaczki, jeden przysługuje Nam i zrobię wszystko, żeby z Nami został, a nie poszedł gdzieś do ludzi🙂


zaba, niestety... mój synek jest z papierami, niestety sunia papierów nie ma... 🙁
zaba, niestety... mój synek jest z papierami, niestety sunia papierów nie ma... 🙁


To tylko m0niSka pogratulować  😵 Pseudohodowle górą!
zaba   żółta żaba żarła żur
05 lutego 2009 09:28
niestety... mój synek jest z papierami, niestety sunia papierów nie ma... 🙁


i zgodziliście się na krycie takiej suki?????  😲  przecież mnożycie w ten sposób,brzydko mówiąc,kundle!  🙁
Po pierwsze:  😲
Po drugie, mam do Was pytanie. Co myślicie na temat wystawiania wysterylizowanej suki? Wiem, że jest to dośc powszechnie praktykowane, regulamin wystaw nie zabrania (nie ma zakazu dot. suk, a psy - samce mają)...  🙂
zaba   żółta żaba żarła żur
05 lutego 2009 10:13
Po pierwsze:  😲
Po drugie, mam do Was pytanie. Co myślicie na temat wystawiania wysterylizowanej suki? Wiem, że jest to dośc powszechnie praktykowane, regulamin wystaw nie zabrania (nie ma zakazu dot. suk, a psy - samce mają)...  🙂

ja uważam-czemu nie?  😀 To "dobra zabawa",możliwośc spotkania i poznania ludzi o podobnych zainteresowaniach!!!  😉
ogurek - ale słodziak, co to?

i zgodziliście się na krycie takiej suki?????    przecież mnożycie w ten sposób,brzydko mówiąc,kundle! 

czego sie nie zrobi dla kasy  🤔wirek:
ogurek - ale słodziak, co to?


Jest plan zakupowy





jeszcze tylko miesiąc  💃



😉



Odnośnie działań  m0niSka...

Tak to prawda- tacy właśnie nieodpowiedzialni właściciele "papierowych" psów nakręcają pseudo hodowle.
Głupota...
ZKwP powinien to jakoś ograniczać. Kiedyś było kolegium- działa to w ogóle?
RaDag - widziałam plan zakupowy i nadal pytam co to za rasa bo nie kojarze po prostu

Mało mnie to interesuje szczerze Wam powiem.
Kundel to nie pies? Tylko rodowodowe mogą zaliczać się do miana psa?
To znajoma suczka, rasy takiej samej jak mój, tylko że bez papieru - jakiś wielki problem?
Jeszcze nie wiadomo czy doszło do zapłodnienia, a już chętnych jest więcej niż pewnie się urodzi szczeniaków...

polonez, dla jakiej kasy?  🤔wirek:
Odpowiem za Ogurka - to gordon setery 😉 Inaczej seter szkocki  🙂

m0niSka - ta suczka nie może być takiej samej rasy jak Twój, bo nie ma rodowodu. Tylko on potwierdza "rasowość".
Psem rasowym jest wyłącznie pies posiadający rodowód. Rodowód jest to dokument wydawany przez Związek Kynologiczny w Polsce, potwierdzający, że dany psi osobnik należy do danej rasy. Dokument ten potwierdza również jakich przodków, do trzeciego pokolenia wstecz, miał dany pies.

Rodowód, na wniosek właściciela, może otrzymać wyłącznie pies posiadający metrykę urodzenia - dokument otrzymywany przy zakupie psa z hodowli zarejestrowanej w Związku Kynologicznym w Polsce

http://www.rasowy-rodowodowy.info/

http://www.stoppseudohodowcom.org/


[quote=zaba]ja uważam-czemu nie?  🙂 To "dobra zabawa",możliwośc spotkania i poznania ludzi o podobnych zainteresowaniach!!!  😉 [/quote]

Bo mam taki "chytry" plan  😉 Napewno nie teraz, mam już spora gromadkę, ale w przyszłości chciałabym mieć suczkę briarda (ale nie lubię 'cieczkujących' się suczek, dlatego bym wysterylizowała) i fajnie byłoby z nią polatać 'po wybiegach'  😀
Mam pytanie właśnie co do tych rodowodów... kompletnie sie na tym nie znam, a jestem ciekawa-czy to prawda, że jeśli miot jest liczny to rodowód może otrzymać jedynie kilka szczeniaków, reszta zostaje bez? (oczywiście rodzice rodowody posiadają). Więc jak to jest? Jakaś zasłyszana głupota? Czy faktycznie tak jest? Jeśli tak, to pozostałe szczeniaki są kundlami?
Zupełnie bez złośliwości pytam  😉
Kiedyś tak faktycznie było. W tej chwili wszystkie urodzone szczenięta mają prawo do metryk- rodowodu.
Jeżeli wykazują wyraźne wady eksterierowe to z zaznaczeniem, że nie nadają się do dalszego rozrodu.
zaba   żółta żaba żarła żur
05 lutego 2009 14:44
Mało mnie to interesuje szczerze Wam powiem.

Dokładnie w ten sam sposób reagują wszyscy pseudohodoFcy!!!
Szkoda też,że mało ich interesuje pózniejszy los tych "kundli"  😤

Kundel to nie pies?

to wytwór ludzkiej głupoty!!!  😤
RaDag - widziałam plan zakupowy i nadal pytam co to za rasa bo nie kojarze po prostu




Seter gordon  💘
m0niSka wiesz co....szczęka opada 😵
jeśli uważasz się za wielbicielkę psów, to pomyśl teraz ile psów schroniskowych właśnie straciło domki przez twoją bezmyślność. w schroniskach są też psy rasowe, w typie rasy...no nie mogę 😤
incognito   W życiu należy postępować w zgodzie ze sobą.
05 lutego 2009 16:07
Ja tam Was dziewczyny nie rozumiem...jak niby przez moniske psy stracily dom?
z reszta wedlug mnie nie kazdego stac na psa rasowego,a psa chce miec,ja tez bym nie dala za psa tysiaca,a nawet 500zl...i co tzn,ze nie moge miec psa ?ja mysle,ze moge tyle,ze bez rodowodu np od moniski?z reszta moniska powiedziala juz,ze ma mase chetnych osob na szczeniaki,ktore sie jeszcze nie urodzily!a Wy nazywacie ja pseudohodowca...
jak niby przez moniske psy stracily dom?


bo w schroniskach jest masa psów "rasowych"! zamiast brać od niej, mogli pójść do schroniska i dostać TO SAMO! psy w schroniskach już są i codziennie czekają na domy, które ktoś im odbiera bezsensownym rozmnażaniem.

wedlug mnie nie kazdego stac na psa rasowego,a psa chce miec,ja tez bym nie dala za psa tysiaca,a nawet 500zl...i co tzn,ze nie moge miec psa ?


powtórzę się, w takim wypadku idzie się do schroniska, przygarnięcie stamtąd psa nie kosztuje nic
incognito   W życiu należy postępować w zgodzie ze sobą.
05 lutego 2009 16:16
w tej kwestii masz racje...
karolinag4, ok powiem inaczej - wygląda jak sznaucerka🙂
To, że nie ma rodowodu nie musi chyba znaczyć, że miała przodków innej rasy...
Mogą być ku temu różne powody, chociażby niewyrobienie rodowodu przez właścicieli, który (z tego co mi wiadomo) trzeba wyrobić do jakiegoś konkretnego wieku psa.
Skoro się orientujesz, to mam jeszcze jedno pytanko... Mój pies ma rodowód, ale niestety tak się złożyło, że nikt póki co nie miał czasu latać z nim po wystawach, żeby mógł być wpisany do księgi... reproduktorów?
W takim razie, nawet gdyby był dopuszczony z suczką rodowodową, szczeniaki nie mogłyby być rodowodowe, prawda?

to wytwór ludzkiej głupoty!!!  😤


I Ty się nazywasz miłośniczką psów?
Nie rasowy to już nawet kijem nie dotkniesz?
Przecież to jest śmieszne.

kurczak_wtw, w schronisku może wylądować zarówno pies rasowy jak i nie.
To akurat nie bardzo zależy od populacji "kundlów", ale od nieodpowiedzialnych właścicieli, którzy traktują psa jak zabawkę - jak się znudzi, to się odda do schroniska, albo zostawi gdzieś w lesie...
Jeśli uważasz, że w schroniskach są tylko psy "rasowe" to chyba nigdy nie byłaś w schronisku...
Poza tym, ludzie sceptycznie podchodzą, do brania psów ze schroniska, ponieważ nie znają przeszłości tych psów... Sama byłam świadkiem, jak znajoma przygarnęła ze schroniska "wilczurka" i przez 2 dni był to potulny piesek, po czym później, wykazywał ogromna agresję na wszystkich innych domowników, oprócz mojej koleżanki... (uprzedzając pytania - nie, nie zwróciła go do schroniska)
Ludzie wolą sobie odchować psa od szczeniaka - taka już jest mentalność i nic się na to nie poradzi.
Zresztą... wg Twojej opinii, zarówno ludzie, którzy kupują rasowe psy jak i ludzie którzy kupują psy bez papierów "zabierają" domy psom ze schroniska.

incognito, mam dokładnie takie samo zdanie....

Nie każdego stać na psa rasowego, tzn. że co? że mają w ogóle nie mieć pupila?
Bo inaczej przyczyniają się do rozwoju pseudohodowców?
Przecież to jakieś ograniczone myślenie.
Kundelki były, są i będą... I znam nie jednego człowieka, który woli kundelka od rasowca.
zaba   żółta żaba żarła żur
05 lutego 2009 16:57
Mój pies ma rodowód, ale niestety tak się złożyło, że nikt póki co nie miał czasu latać z nim po wystawach, żeby mógł być wpisany do księgi... reproduktorów?

Zrobienie trzech wystaw to chyba nie jest jakies mega poświęcenie???  🙄


Nie każdego stać na psa rasowego, tzn. że co? że mają w ogóle nie mieć pupila?

to niech pójdą sobie do schroniska i wezmą z tamtąd jakiegos Biedaka a nie przyczyniaja się do mnożenia Biedaków...

Sama byłam świadkiem, jak znajoma przygarnęła ze schroniska "wilczurka" i przez 2 dni był to potulny piesek, po czym później, wykazywał ogromna agresję na wszystkich innych domowników, oprócz mojej koleżanki... (uprzedzając pytania - nie, nie zwróciła go do schroniska

I tak bywa... Takie psy wtedy sie usypia!


[quote author=zaba link=topic=32.msg166613#msg166613 date=1233845096]
to wytwór ludzkiej głupoty!!!  😤


I Ty się nazywasz miłośniczką psów?
Nie rasowy to już nawet kijem nie dotkniesz?

[/quote]

tak,jestem miłośniczką... wyżłów!!!  🤣 🤣 🤣

Chyba się nie rozumiemy,więc szkoda mi czasu na jakiejolwiek dyskusje z Tobą!

zaba, uwierz, że sytuacja rodzinna nie pozwoliła na to, żeby biegać z psem po wystawach -  o tym nie będę się tutaj rozpisywać, bo to moja prywatna sprawa. Tak się czasem zdarza, są rzeczy których nie przewidzimy:]
I z ostatnim zdaniem (o dziwo) się zgodzę. Bez sensu jest jakakolwiek dyskusją z Tobą.
Ja przepraszam, że przerwę, ale:
[[a]]http://ulubiency.wp.pl/gid,10812715,img,10812728,kat,1012383,galeriazdjecie.html?T%5Bpage%5D=1 [[a]]

Edit: nie zauważyłam, że jest już o tym wątek.
zaba   żółta żaba żarła żur
05 lutego 2009 17:06
zaba, uwierz, że sytuacja rodzinna nie pozwoliła na to, żeby biegać z psem po wystawach -  o tym nie będę się tutaj rozpisywać, bo to moja prywatna sprawa. Tak się czasem zdarza, są rzeczy których nie przewidzimy:]


w takim razie pies nie powinien sie rozmnażac!!!  :/

lotka-no cóż...są ludzie i taborety!!!  🤣
zaba, to Twoje zdanie, moje jest inne i skończmy już tą dyskusję.
zaba   żółta żaba żarła żur
05 lutego 2009 17:08
zaba, to Twoje zdanie, moje jest inne i skończmy już tą dyskusję.


pozostaje mi wiec tylko rozłożyc ręce i pogratulowac bezmyślności i nieodpowiedzialności!!!  🙇
zaba, Nie wiem jaka w tym bezmyślność i nieodpowiedzialność, ale o tym pisałam już wyżej - nie będę się powtarzać. Chcesz zagłębić się w temat - zapraszam na PW.
Korsarz www.ysolom.fora.pl jest to forum CAO czyli owczarka środkowoazjatyckiego. Psy pilnujące posesji w wielu stajniach możesz je zobaczyć. Psy dla właściciela o mocnej osobowości
Nie wiem jaka w tym bezmyślność i nieodpowiedzialność

taka sama jak w przypadku mnożenia koni bez papierów!!

co iles stron tego watku pojawia sie ta dyskusja...

podpisuje sie wszystkimi lapkami pod wszystkim co napisala Zaba!

m0niSka, nie wiem, moze to wynika z Twojej nieswiadomosci, mam w sumie taka nadzieje, bo inaczej to co robisz jest dla mnie niewytlumaczalne. Wejdz sobie chocby na dogomanie, zobacz ile jest bezpanskich psow, a wszystko to wina ludzi....niestety tez takich jak Ty, czyli nieswiadomych konsekwencji... Prosze Cie, jezeli nie doszlo do zaplodnienia, nie probujcie ponownego!
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się