PSY

madmaddie   Życie to jednak strata jest
16 kwietnia 2019 05:31
Wojenka, dzięki, nie znałam ich. Jak ona wyrosła  😲 ile już ma? Jakie ma docelowe wymiary? Czy kiedyś dorośnie do tych uszu? 🤣
Wojenka   on the desert you can't remember your name
16 kwietnia 2019 07:02
4 miesiące dopiero skończyła, jakaś taka duża wyszła na tym zdjęciu. Obecnie jest na etapie chudego szczura 😉  Docelowo około 62 cm i 35 kg.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
16 kwietnia 2019 07:34
Mocna jest bardzo, będzie siać postrach 😉
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
16 kwietnia 2019 21:19
Wpadam poprosić o magiczne re-voltowe kciuki. Jutro mamy kontrolę u weta po 4 tygodniach leczenia i nie ukrywam, że bardzo się boję 🙁
Są kciuki!
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
17 kwietnia 2019 05:23
trzymamy!
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
17 kwietnia 2019 09:38
Dzięki dziewczyny za kciuki.

U nas ani dobrze ani źle...

Wyniki krwi nie pokazują niby dramatu. Dwa wskaźniki wątrobowe nieco podwyższone ponad normę, natomiast z jednej zmiany na wątrobie... zrobiły się 4. Pierwsza nie rośnie. Piesinka nie schudła przez ten okres, apetyt jest, humor całkiem dopisuje, ustąpiły inne objawy jak nadmierne picie, posikiwanie po domu etc.

Zarówno wet, jak i my mamy cholerną zagwozdkę. Z jednej strony wiadomo - sugeruje nowotwór, z drugiej mówi, że może to być nawet zatrucie jakimiś chemikaliami... Przyznam, że lekko wariuję już od tego wszystkiego.

W każdym razie, potrzebuję Waszej pomocy:

1) dobra dieta wątrobowa. U naszego weta mają Royala Hepatica, ale czy to dobry wybór? Oczywiście będę za chwilę przekopywać internet, ale wiadomo, doświadczenie innych osób na wagę złota.

2) opinie o wrocławskiej weterinarii. Zostało nam zasugerowane pojechanie na konsultacje tam, konkretnie do doktora Wojciecha Kindy.  Przyznam, że jestem na tyle zdesperowana, że rozważam wszystkie opcje łącznie z tą. Jak myślicie?

Będę bardzo wdzięczna za wszystkie rady i podpowiedzi!
Doktor Kinda dobrze ocenia. Ewentualnie jeszcze do rozważenia będzie pewnie tomografia, która może więcej powiedzieć o zmianach w wątrobie.
Ważne że pies czuje się dobrze 😉
Dieta RC Hepatic jest dobra. Wiem, że zaraz wszyscy mądrzy zaczną się burzyć i twierdzić że Royal mi wakacje sponsoruje itp. 😁 Ale jest to dieta weterynaryjna, która ma dbać o wątrobę i jak najbardziej ją odciążyć 😉 Hill's odnoszę wrażenie, że jest mniej smaczny dla psów. Vetexpert'a nie mam doświadczenia, bo nie ustawiałam na stałe żadnego psa na niej.
efeemeryda   no fate but what we make.
17 kwietnia 2019 10:46
u mnie pracy RC Hepatic sprawdza się najlepiej, Wojciech Kinda to bardzo dobry specjalista od diagnostyki obrazowej, polecam w 100% jeśli tylko uda Ci się do niego umówić  :kwiatek:
martva, są kciuki za psinkę. I nie martw się na zapas. Nikunia miała niby twór rakowy na śledzionie. Niby w obrazie wychodziły jakieś kolejne twory a to w płucach, w to na wątrobie. Raz wychodziły, a później się rozmywały. Od lat ma zwiększone płytki krwi co też by wskazywało niby proces nowotworowy. Guzy a'la tłuszczaki na niej rosną... A sunia ma już 14,5 roku. I dopiero teraz ze względu na wypadnięcie dysku są większe problemy.

Nikunia uczy się poruszać na wózeczku. Nie jest źle, po płaskim biegnie aż miło. Dzisiaj wyrwała pędem do swojej psiej kumpeli (a ta się rydwanu przestraszyła 😉 )
Ale niestety wrócił krwi-ropo-mocz 🙁
Wojenka   on the desert you can't remember your name
17 kwietnia 2019 16:47
Ascaia, jaki wózek ma Nika?
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
18 kwietnia 2019 11:43
uwielbiam góry!
Pytanie: czy single meat purizona nadaje się, dla psa małej rasy (pudel i york)? Bo na Brita zaczynają mi się wypinać i szukam czegoś zastępczego, ale nie wiem jakiej wielkości są te chrupki.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
19 kwietnia 2019 09:22
Tu masz wielkość granulek
https://www.zooplus.pl/shop/psy/karma_dla_psa_sucha/purizon/purizon_pakiety/555866
natomiast, przede wszystkim nie zmieniałabym teraz karmy, tylko skupiła się na prawidłowej higienie posiłków
http://sledztezpies.pl/2019/04/moj-pies-jest-niejadkiem/
agulaj79, ja bym raczej odpuściła dla małego psa, u mnie purizona je 23 kg psica i chrupie mocno. Moja też tak wydziwiała na żarcie baaardzo, bo rodzice jej ciągle dosypywali suchego. Jak jej zrobiłam dwie pory posiłków to nagle pies je wszystko, z poprzednią karmą, której nie chciała, włącznie. I tylko tyle wystarczyło.
Pytanie: czy single meat purizona nadaje się, dla psa małej rasy (pudel i york)? Bo na Brita zaczynają mi się wypinać i szukam czegoś zastępczego, ale nie wiem jakiej wielkości są te chrupki.

Dajesz również mokre?

Lilu i Kira mają okresy, gdzie jedzą raz dziennie. Najczęściej wiosną i latem. Podejrzewam, że ma to związek ze wzrostem temp. Na jesień i zimę normalnie, nie kręcą nosem. Standardowo dostają rano i wieczorem.
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
19 kwietnia 2019 11:48
Purizon ogółem ma spore te chrupki, my na nim jesteśmy, ale nie na single meat- ale widziałam je "leżące" w miskach w sklepie zoo i małe nie są

Kameleon 😀
madmaddie   Życie to jednak strata jest
19 kwietnia 2019 11:55
derby, masz bana na zdjęcia, tak nie można robić ludziom :P
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
19 kwietnia 2019 12:03
madmaddie ja się dziwię, że jeszcze go nie dostałam za notoryczne spamowanie hihihi 😀


🤬
Wojenka   on the desert you can't remember your name
19 kwietnia 2019 12:22
derby, super widoczki i super zdjęcia!
Becia23   Permanent verbal diarrhoea
19 kwietnia 2019 18:00
Moze ktos polecic jakies dobre ksiazki/strony o treningu wyciszania?  :kwiatek:
madmaddie   Życie to jednak strata jest
19 kwietnia 2019 18:10
"Mój pies się nie boi". Sporo tam o kontakcie z psem, wyciszeniu i takich tam. Polecam, nawet jeśli pies lękowy nie jest.
Becia23   Permanent verbal diarrhoea
20 kwietnia 2019 10:04
Dzieki :kwiatek:
madmaddie   Życie to jednak strata jest
20 kwietnia 2019 19:28
Muszę się pożalić, taki super weekend się zapowiadał, a tu pies sobie skaleczył łapę  😵 tyle dobrze, że nad opuszką, więc nie dotyka ziemi.  Ja oczywiście przygotowanie milion, nic w domu na rany 🤔wirek:
Ja w końcu wzięłam aparat w łapę, a nie telefon :P Niestety widoczków jak derby nie mam (jeszcze!), ale też fajnie. Pies wykończon, dzisiaj zaliczył Zurych i ufff, za dużo tam się dzieje dla mojego wiejskiego kundla 🤣

To akurat mamy koło domu:


A tu już Uetliberg w Zurychu:


derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
20 kwietnia 2019 20:53
budyń, Uetliberg też fajny, blisko mnie byliście 😀

piękna sucz na pięnym tle!

my dziś Giessbach <3

(20km pykło, aućć)

Wojenka   on the desert you can't remember your name
20 kwietnia 2019 21:08
Widząc jak się prują te małe szczury do każdego innego psa, albo wręcz w eter, to chyba nie jest to problem 😁
derby, was to widzę coraz dalej wywiewa :P
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
20 kwietnia 2019 21:25
budyń tak z okazji świąt 😀  ale plan mieliśmy inny....

Pojechaliśmy na Augstmatthorn marząc o wejście na grzbiet.... a tam... śniegu... my ubrani na lato i po 3km była tak ścieżka zasypana, że pojechaliśmy na drugą stronę gór gdzie było lato 😀


Wojenka nie mam pojęcia, ale fajnie by było bo psy sąsiadów szczekają na każdego przechodnia zwłaszcza z psem.... boje się, że kiedyś z szybą wyjdą z domu
a na spacerach jako tak jeszcze nie widziałam psa "ujadającego" poza moim czasami hihihi
smartini   fb & insta: dokłaczone
21 kwietnia 2019 23:51
Święta to się chwila wolnego na komputer znalazła 😉




19 miesięcy, 16.5 kg, jakieś 52-53 cm jeśli dobrze mierzę 😀

Dumnam znowu z pieska, dzisiaj obiad wielkanocny w gościach - mnóstwo ludzi, 3 mniejsze pieski, dwójka małych dzieci. Przy dzieciach wyjątkowo spokojny i delikatny, ciągle pod kontrolą, pod koniec sam poszedł do otwartej klatki namiotowej i... zdechł 😀 Te 3 neurony na krzyż chyba się w końcu spotkały 😁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się