PSY

derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
11 kwietnia 2019 20:58
ooo jesteś 😀 Może mały kurs w sobotę od Weggis w górę? 😀
Ojej, innym razem, bo raz, że ja umrę na trasie 😁 to muszę jeszcze masę papierologii ogarnąć, no i tego passa na tańsze bilety nabyć. Możemy się wstepnie zgadać na przyszły weekend, jeśli by ci pasowało. Jest w ogóle coś ciekawego do połażenia bliżej niż Lucerna? I jak się zapatrują na psy luzem?
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
12 kwietnia 2019 11:39
Wiesz nie musimy trzaskać masy km ;p Bliżej Ciebie to można połazić może po Pfannenstiel, lub koło jeziora Pfäffikersee, ale nie byłam więc nie wiem czy "warto"- ale w sumie chodzi o to by się chociaż spotkać ;D
  przyszły weekend święta chyba i mam delegacje z PL więc najbliżej jeśłi nie ta sobota to sobota 27.04 😀

Psy luzem w wielu miejscach jak najbardziej- jest zasada- jak mijasz psa na smyczy- zapinasz swojego i odwrotnie, jak są luzem Twój może być też luzem- szanują tu to w większości- najprostsza zasada.

Tam gdzie nie można luzem- jest tabliczka, w górach są też tabliczki zwłaszcza teraz jak zwierzęta się mnożą :P ) więc na wielu ścieżkach trzeba zapinać, ale idąc trasą "uliczną" można luzem.


Ja bardzo lubie okolice Rigi, dużo fajnych tras spacerowych
Możemy nad jeziorko, widzę tam sporo zielonego, to będą mieć gdzie biegać. A z chłopem przynajmniej zakupy zrobimy, bo widzę lidla w pobliżu 😁 I chyba pod tym lidlem najfajniejszy punkt startowy, na Usterstrasse, bo objechałam na mapce wokół i nie ma nigdzie chyba plaży żadnej, albo miasto albo łączki :P
Wrzucę ci na priva link, to możemy przez fejsa sobie dogadać szczegóły. I, tfu tfu, oby nie padało.
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
13 kwietnia 2019 11:36
Po małym treningu z rana szykujemy się na spacer z budyniem ;D


(może nasza obidjensowa rekreacja kiedyś będzie lepiej wyglądać 😀 )
derby ale fajny filmik 😀  świetnie się ogląda!
i dobra robota
madmaddie   Życie to jednak strata jest
13 kwietnia 2019 18:44
derby, ale on śmiesznie tupta  🤣 świetna robota (i filmiki coraz lepsze 😉 )

Słuchajcie, która firma robi smycze z miękkiej taśmy? Potrzebuję 3 metry, przepinane i miękkie przede wszystkim. Moje ulubione firmy (Hurtta, Hunter, czy Dog Copenhagen) nie mają takich długich 🙁 Mam taką, ale jest dość ostra na brzegach.  👀
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
13 kwietnia 2019 19:02
Taaa, urozmaicamy sobie czas czasami w lesie 😀

madmaddie bo on to taki śmieszny piesek 😀

10km nam stuknęło z rodzicami budyń 😀


derby, jakimi rodzicami? 😂 Skadi to do teraz trup, czasem tylko się przemieści umrzeć znów plackiem 😁 Fajnie było, choć chętnie też bym padła, nogi w tyłek wlazły. Następnym razem może górki 😀
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
13 kwietnia 2019 20:48
ahhh, miałam na myśli rodziców Skadi- hahaha- ze zmęczenia wyszło jak zawsze

Mój to też padł, ale on to miał za duże combo dzisiaj i trening i runda dookoła jeziora  🙇



Zdecydowanie górki next time- będziemy sapać hihii


p.s. tak myślałam, że padniecie ;D
smartini   fb & insta: dokłaczone
13 kwietnia 2019 21:17
Apropos górek... Pojedź w kwietniu w Beskid, mowili. Będzie fajnie, mówili 😁
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
13 kwietnia 2019 21:21
smartini a kto Ci polecił górki w kwietniu? hihih

mi zawsze mówiono, że zaklepanie wczesnej wiosny lub/i jesieni w górach to loteria 😀  hihihi
smartini   fb & insta: dokłaczone
13 kwietnia 2019 21:28
derby, głosy w mojej głowie 😁
Nie no, ja się liczyłam z tym, że nie uświadczę upałów no ale bez przesady :P Żar to nie Tarty no i generalnie w całej Pl wiosna stwierdziła, że wychodzi xD
Ale fajnie było, piesek się nacieszył, na szlaku żywej duszy (kolejką wjechała jeszcze starsza parka ale chyba potem zjeżdżali też kolejką) no i nadrobiłam braki w śnieżnych fotach w tym sezonie 😀
madmaddie, a musi być z taśmy? Dzisiaj byliśmy na PupiLovych Targach i jedna babeczka plecie smycze, obroże, szelki itd. Smycze możesz sobie zamówić jakiej chcesz długości, są rożne sploty, bardzo ładnie wyglądają na żywo 🙂 U Milki 🙂
madmaddie   Życie to jednak strata jest
14 kwietnia 2019 19:23
macbeth, U Milki ma super rzeczy (swoją drogą, polecam ich adresówkę, piękna drewniana <3), ale ze smyczą z paracordu mogłabym pożegnać się ze skórą na rękach przy moim maleństwie. :P

Myślę o Łorsoł Dogach, już widzę Shake na Młodej, ale kurczę, sporo ludzi się skarżyło, że ich smycze ostre, jak to jest?  👀
madmaddie, ja mam psa, który potrafi nagle się zerwać i to z dużą siłą. Smycz, która u mnie się sprawdza to Julius K9 robione z takiej taśmy jak wodze. Ale właśnie tylko Julius, bo inne tego typu są ostre, a ta jest właśnie taka miękka i nie rani dłoni.
http://juliusk9-sport.pl/60-smycze-antyposlizgowe

Niestety te 3m chyba nie mają przepinania ale ja bym zaniosła do rymarza i wszyła kółko po prostu. Nam wystarcza ta 2.2
smartini   fb & insta: dokłaczone
14 kwietnia 2019 20:03
madmaddie, z tego co kojarzę i kiedyś macalam to WD ma grubsza tasme niz np Hauever. Ja mam 3m przepinane wlasnie z Hauever i z Dog Ahead. Dobrze leżą w dłoni a Kielbasa potrafi szarpnac mocniej niz sprawia wrazenie 😁

w ogóle to jak Ci się nie spieszy to w czerwcu są Psoty w Krakowie, wpadaj na wymacanie smyczek :P
Wiem, że powinnam to wrzucić w wątku o ankietach, ale tutaj jest więcej ,,psiolubnych,, ludzi  🙂 Mam prośbę, koleżanka robi badania do pracy magisterskiej i byłaby wdzięczna za każde dokładne uzupełnienie tej ankiety > https://tiny.pl/t7svn
Nie dotyczy psów urodzonych w danym miejscu i stale tam przebywających)  🙂 Jeśli będziecie mieli jakieś uwagi co do pytań, to śmiało piszcie, chętnie przekaże znajomej  😉

macbeth dzięki, już skróciłam 🙂
patid1220, skróć proszę link.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
15 kwietnia 2019 07:23
epk, dzięki. Pomyślę. Chciałam juliusowe antypoślizgowe 10m, ale mają problemy z dostępnością. Tak po prawdzie, to chciałam też coś ładnego, do ciorania to mam :P

smartini,
nie wiedziałam, że są w czerwcu. I to jeszcze prawie w moje urodziny, chętnie wpadnę ze zwierzem, przepuszczę trochę kasy 😀 Będziesz z Cho?
madmaddie, ja mam od ponad roku komplet WD w tym smycz przepinaną i nie zauważyłam, żeby była ostra. W razie czego można u nich zamówić podszycie neoprenowe - mają takie mobilne podszycie na rzep do smyczy przepinanych.

Btw, bardzo polecam WD. Po roku dalej super wygląda, pomimo tego, że czasem smycz służy za szarpak 😉
epk, fajne te smycze z Juliusa, dzięki za podrzucenie pomysłu 😀

budyń, derby, zazdroszczę, że się spotkałyście na obczyźnie i to jeszcze obie z psami!

W sobotę poznałam moje maleństwo i od tamtej pory się rozpływam, odliczam dni. Hodowczyni jest super kobitką, powiedziała że wraz z mężem pomogą mi go przygotować na wystawy i testy łowieckie (nie wiem jak to się poprawnie nazywa po polsku, zupełnie się na tym nie znam na razie), bo podobno maluch jest tak wzorowy, że szkoda go zostawić tylko na kolanko. Nie mogę się doczekać aż wrócę po świętach i pojadę go odebrać.



Jedyne czego się obawiam, to że coś w nim "zepsuję". Wiecie, bo to jest taka zupełnie czysta karta, gąbka która wszystko chłonie i przeraża mnie to, że cokolwiek zrobię, wpłynie na to jakim mały będzie psem w przyszłości. Nie jest to mój pierwszy pies a dodatkowo staram się cały czas dokształcać, ale wiadomości jest tyle, że mimo szczerych chęci nie będę pamiętała o wszystkim i popełnię błędy...
smartini   fb & insta: dokłaczone
15 kwietnia 2019 09:21
madmaddie, będę będę ;D popołudniem pewnie 🙂
Słodkość!!
I nie ma co się martwić na zapas, co się zepsuje to się naprawi 😉 fajnie, że masz dobry kontakt z hodowczynią, jakby coś Wam nie szło to na pewno będzie Was wspierać 😀
madmaddie, długo szukałam dla Brandy smyczy ładnej, mocnej do jej zrywów i delikatnej dla moich dłoni - nie znalazłam, a psu niedługo stuknie trzy lata. 😁 Mam ładne taśmy z warsaw dog lub hauever i antypoślizgowego juliusa i wiesz co? Ostatnio używam tylko juliusa, "ładność" poszła w kąt, gdy po jednym spacerze przez kilka dni nie mogłam nic chwycić.

fin, o rany, cudowności! 😍 (właśnie sobie przypomniałam, że chyba jeszcze nie odpisałam Ci na wiadomość. wybacz! :ukłon🙂

smartini, nie mogę z tego zdjęcia Kiełbasy. 😂
My dziś zwiedzanie okolic (a na serio, to chciałam pooglądać stajnie i jakieś koniki pogłaskać :lol🙂, z 6 km zrobione, widoczki bardzo sielskie. Oczywiście aparatu nie wzięłam :P
Zrobię chyba cykl zdjęć #piesSiedzacyNaRoznychRzeczach 😁

madmaddie   Życie to jednak strata jest
15 kwietnia 2019 19:46
omg, i piesy prawie takie same 😀

ewuś, dzięki za opinię, pomacam sobie na Psotach

my potrzebujemy tych 3 metrów (a czasem to bym poszła w 4, nawet w mieście), bo Szkodnik tak lepiej działa. Odsuwam się i wtedy łatwiej jej np. ominąć trudny element. Na razie pomykamy w takim zestawie i aż serce boli jak patrzę na te kolory  😂

po kolejnej wypłacie planuję Hurtty więc efekt walenia po oczach nieco złagodnieje, ale i tak  😁

W ogóle, dobrze jej idzie. Auta nadal są problemem, jak szybko jadą obok, ale jest nadzieja, że coś będzie z tego piesa.
smartini   fb & insta: dokłaczone
15 kwietnia 2019 21:34
madmaddie, myślę, że firmy robiące na miarę spokojnie Ci uszyją i 4m na zamówienie 🙂
Wojenka   on the desert you can't remember your name
15 kwietnia 2019 21:54
madmaddie, Kynomaniacs robi na zamówienie dowolnej długości, gumowane. My mamy od nich linkę do obrony.

smartini
, super zdjęcie. Coś się ostatnio opuszczasz we wstawianiu fot, dawaj coś jeszcze.

fin
, śliczny maluch !

Ekipa
[img]https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/57486461_3094279453919336_1620191737135759360_n.jpg?_nc_cat=108&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=7baf87e75bfa4bcc3157797e979384ec&oe=5D356E15[/img]
smartini   fb & insta: dokłaczone
15 kwietnia 2019 22:14
Wojenka, mój komputer dogorywa więc obrabianie na nim zdjęć to katorga D: szuflada rośnie i rośnie... ale w majówkę ponadrabiam :P

Gdzie ten papiś ja się pytam?!?! Fajne trio 😀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się