PSY

U nas to samo co u dempsey.
Nikunia tyle lat była jamnikiem praktycznie bezproblemowym. A teraz jej starość w połączeniu z "peselówką" moich rodziców daje o sobie znać. Kłopoty zdrowia fizycznego to jedno. Ale również pojawił się lęk separacyjny w postaci wycia. I nie bardzo jest na to rada - pies głuchy, nie w pełni sprawny, zęby i żołądek też już nie te. Różne sposoby, które są powszechnie znane do zastosowania przy sprawnym psie, tutaj nie mają szans.

Dziękuję za trzymanie kciuków - wizyta w nowej klinice pozytywnie. Serduszko nie jest w stanie idealnym, ale też nie ma tragedii. Tragedia jest z zębami (no kto by pomyślał...  🙄 ). Ryzyko przy narkozie jest, ale zrobić z tym porządek trzeba. Więc w poniedziałek zabieg docelowy - proszę znowu o kciuki.
Ja polecam suplement activait albo brainactiv i do tego Canergy lub dawniejszy Karsivan, ładnie nam trzymają się na tym starsze pieski. Wasi lekarze powinni mieć u siebie i coś na ten temat powiedzieć.
Dziękuję za odpowiedzi i za wiadomości prywatne :kwiatek:

Na wszelki wypadek skontrolujemy przy najbliższej okazji u naszej pani weterynarz jeżeli zdrowotnie jest wszystko okej, a potem zaopatrzymy się w suplement dla staruszki. Szkoda mi tylko chłopaka, bo bardzo go dręczy to, dlaczego pies się tak zachowuje podczas gdy on ją naprawdę lubi i hołubi.

edit - przy okazji podzielę się fotką mojej staruszki w "wiosennym" popołudniowym słońcu 😀
Ascaia, są kciuki, będzie dobrze. I najpewniej się staruszka duuuużo lepiej poczuje po zabiegu.
Swoją drogą, sorry za  🚫, wysłałam ci priv - odezwij się jak znajdziesz chwilę  😉
jett   success is the best revenge
16 lutego 2019 19:22
Wracając do tematu psiowozów  🙂 nasz bullowóz w końcu dotarł i gdyby ktoś był ciekawy to w citroenie C5 dwie klatki mieszczą się tak  😀 koniec składania siedzeń  😍

jett, jakie to rozmiary klatek?
jett   success is the best revenge
16 lutego 2019 19:39
epk, mniejsza 80x56 a większa 90x60. Rozmiar 5 i 6 z zooplusowych Ferii  🙂
jett, ja jestem na etapie znalezienia auta, do którego wejdą dwie 6-tki 🙁
maluda, ale fajne zdjęcie 🙂. Cudne psiaki!
jett   success is the best revenge
16 lutego 2019 19:50
epk, to zostaje chyba już tylko Volvo V70 albo jakiś minivan..
jett, no to mnie niestety martwi 🙁. Trzeba było kurde myśleć przy wyborze szczeniaka... 😀iabeł:
smartini   fb & insta: dokłaczone
16 lutego 2019 20:06
epk, w Hiluxie czy Navarze na pewno sie zmieszcza :P
smartini, hahaha pffff :P

Wojenka   on the desert you can't remember your name
16 lutego 2019 21:12
Po dwóch dniach z małą, stwierdzam, że małe ACD to przy niej pluszowe misie... 😁
Wojenka, łooo aż tak?

Ja po tygodniu ze szczeniakiem stwierdzam, że pierwszy pies był w tym samym wieku absolutnym aniołem. To teraz to jest zło wcielone  😀iabeł: 😀iabeł: 😀iabeł:
Wojenka   on the desert you can't remember your name
17 lutego 2019 12:03
Wojenka, łooo aż tak?

Ja po tygodniu ze szczeniakiem stwierdzam, że pierwszy pies był w tym samym wieku absolutnym aniołem. To teraz to jest zło wcielone  😀iabeł: 😀iabeł: 😀iabeł:

Chowaj Pity! :P
maluda, ale fajne zdjęcie 🙂. Cudne psiaki!

Dziękuję!
madmaddie   Życie to jednak strata jest
18 lutego 2019 07:46
Ja się wycieczkowałam z moją w niedzielę. Ma problem z schodzeniem z pobudzenia. Wyciszenie i klapnięcie na tyłku zajmuje jej 20-30 min. Poza tym spoko. W miarę. Ma jakiś okres niepewności, wcześniej była dużo, dużo odważniejsza. W sumie to i tak pikuś co przeżywają niektórzy z białymi szczeniakami w tym wieku. Mam nadzieję jednak że "minie" łamane na "odpracujemy"
Wzrostem wyrównała się z labem, ciekawi mnie ile jeszcze urośnie, ale raczej będzie mikro BOSik.
Wczoraj w końcu usłyszałam od hodowcy cudowna nowinę, że nasza przyszła mama dostała cieczke  💃 Więc mam nadzieję, że już nie tak długo i też regularnie dołączę do tego wątku  😍
macbeth, oo super 🙂. Ja tak czekałam na szczeniaka od wiosny bo jedno krycie nie poszło. Trzymam kciuki, żeby wszystko poszło ok!
epk, dziękuję! My na cieczkę od stycznia czekamy 😀 Więc super było w końcu usłyszeć nowinę 🙂
Wysłało sie 2 razy...
jett, ja jestem na etapie znalezienia auta, do którego wejdą dwie 6-tki 🙁


Moja trenerka ma Peugeota 807 i mieszczą się u niej dwie 6-stki. Bliźniacze modele to Citroen C8, Fiat Ulysse i  Lancia Phedra.
A propos klatek, jak mierzycie psa? Mam 23 kilogramową sucz, po długości od tyłka do nosa to jej wyjdzie te 90cm i zastanawiam się czy wejdzie w 5 komfortowo, czy lepiej szukać 6.
budyń, mój pies od nosa do końca tyłka ma 112cm. I jakieś 33kg wagi. Wygodnie podróżuje w 6-tce (na wyjazdach na jakieś szkolenia dłuższe, jak jedziemy autem z jednostki, to także w niej śpi). Ja jestem zdania, że na podróż lepiej się sprawdzają ciaśniejsze klatki także dla twojego psa celowałabym w 5-tkę. Pewnie się w niej nie wyłoży jak w domu na kanapie ale nawet te mniejsze psy u nas, które w 6-tkach maja ogrom miejsca to nie wykładają się tak - raczej leżą wzdłuż albo zwijają się w kłębek. Także wg mnie nie ma sensu brać większej.
epk, uff, no jest to pocieszająca informacja, widząc ile miejsca w bagażniku zajmuje 6... 😁 Dzięki bardzo, szukam więc.
budyń, no niestety mój się w 5-tce nie mieści, musi być 6-tka. A raczej dwie... 🙁
Babcia jamniczka po zabiegu. Cztery zęby usunięte. Narkozę zniosła bardzo dobrze. Na razie odpoczywa, troszkę ją szarpie gardło po intubacji, ale ogólnie mówiąc jest dobrze! 😀  Jaki to kamień z serca!
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się