PSY

zaba   żółta żaba żarła żur
27 grudnia 2008 20:50
żaba, już po sprawie, pies wyzdrowiał  😉


to teraz niech uważa na te kocie ogony!  😁
żartujesz ze mnie, ale koty na prawdę w ogonach mają substancję, która szkodzi psom.
zaba   żółta żaba żarła żur
27 grudnia 2008 20:53
żartujesz ze mnie, ale koty na prawdę w ogonach mają substancję, która szkodzi psom.

Kto Ci dziecko takich pierduł nagadał?????  🤔
a nie, sory, pomyliło mi się 🤔wirek:  🤣
Niewidzialna   Czołowy hodowca Re-Volty
27 grudnia 2008 21:10
a nie, sory, pomyliło mi się 🤔wirek:  🤣



Kurcze, sorry, że to piszę, ale strasznie mnie drażnisz :P

To trochę mojego Gordiego 🙂 :


Moje krzywołapne dziecię  😁
A teraz staroć z tamtego roku:
  😜
👀 👀 👀 👀
właśnie szukam legowiska dla Psikusa i oto co znalazłam:
http://www.allegro.pl/item495111191_super_legowisko_namiot_dla_kota_lub_psa_kittycamp.html
Szał-ciał (jaki piękny mamy śnieg, i na pewno się pobawi ze mną)





i powaga  🤣
Niewidzialna,  strasznie fajna ta ostatnia fotka.. 😀
asds   Life goes on...
30 grudnia 2008 01:31
Moja szczurcia po terenie i po zabawie z piłęczkami...Czas na sjeste 😉

RaDag, obłędny psiak 😀

Jest może na forum ktoś, kto uszyłby mi derkę dla dużego psa? Bo się chyba chłopak starzeje i mam wrażenie, że dupsko mu marznie 🙁
Albo może chociaż adresy jakichś tańszych sklepów w necie z takimi rzeczami? Bo gdzie nie wlezę, to ceny kosmiczne o.0 A że pies ma 60cm długości, to kwalifikuje się do najwyższych cen :P
Dworcika, poszukaj na dogomanii w bazarku
laska o nicku taks szyła obrozki i derki na zamówienie, ja Uszynowi mam od niej 3 komplety spacerowe
Dziękuję. Już lecę 🙂
dempsey   fiat voluntas Tua
30 grudnia 2008 21:32
pewnie było na starej volcie ale nie pamiętam
zgłaszacie się do wetów po noworoczne uspokajacze, czy kupujecie w ludzkiej aptece?
po konsultacji z wetem ludzki Persen Forte 1 tabletka dziennie od okolo tygodnia, jutro 1 tabletka rano i podwojna dawka wieczorem
juz drugi rok to stosujemy, jest poprawa, ale polka z wychodzeniem na dwor i tak bedzie jeszcze co najmniej miesiac 🤔
nie wiem co za debil wymyslil fajerwerki, tak strasznie jest mi zal psa, ktory wpada w panike jak ktos trzasnie glupimi drzwiami od samochodu, bo teraz juz obojetnie co stuknie oznacza, ze trzeba uciekac, wiesza sie na obrozy, sztywnieje, probuje wyrwac sie ze smyczy, ja staram sie nie reagowac, zdzieram sobie rece i to pomoze na 5 min, bo za chwile jakis kretyn rzuci petarde z okna 😫
musialam ponarzekac
A ja mam pare pytań i watpliwosci.

Mam szczeniaka owczarka niemieckiego. Z hodowli z papierami. Mam tatuz w uchu. Czy musze cos jeszcze zrobic zeby wszystkie formalnosci byly dopiete?

Druga sprawa: w czasie zimy zrobil mu sie bialy nos. Tzn laciaty :-) Czy mu to zejdzie? Czytalam gdzies w necie , ze czasem tak sie robi psom w zime i nie tylko owczarkom.

Trzecia sprawa wychowania. Ma jakis straszny uraz do obrozy i smyczy. Dodam, ze nikt mu krzywdy nie zrobil. Obrozke toleruje caly dzien. Tylko jest problem jak trzeba go przytrzymac- wyrywa sie i wykreca. Ma zwykla skorzana. A jak widzi smycz to zwiewa. Wogole to taki typ cwaniaka zrobie co chce. A jak nie chce to udaje , ze nie slyszy... Jakies rady na takiego ostroznego psiaka?

Ma 5 miesiecy.,

Pozdrawiam i dziekuje za pomoc
Trzecia sprawa wychowania. Ma jakis straszny uraz do obrozy i smyczy. Dodam, ze nikt mu krzywdy nie zrobil. Obrozke toleruje caly dzien. Tylko jest problem jak trzeba go przytrzymac- wyrywa sie i wykreca. Ma zwykla skorzana. A jak widzi smycz to zwiewa. Wogole to taki typ cwaniaka zrobie co chce. A jak nie chce to udaje , ze nie slyszy... Jakies rady na takiego ostroznego psiaka?

Ma 5 miesiecy.,

Pozdrawiam i dziekuje za pomoc


trochę późno reagujecie na takie problemy 🙄 ze szczeniakiem trzeba szybko rozwiązywać takie rzeczy, bo jak dorośnie, to wszystko się spotęguje i nie będziesz mogła psa ogarnąć. o co chodzi dokładnie z tą smyczą-boi się jej, czy nie chce na niej chodzić, bo nie?
na chłopski rozum-jak przytrzymujesz psa czy to na smyczy, czy to za obrożę, gdy się wyrywa nie reagować, trzymać cały czas, jak tylko się uspokoi, choćby na parę sekund, od razu dać mu smaczka (to co bardzo lubi, np. kawałeczek kurczaka). przed podaniem smaczka, nie pokazujesz go psu, to ma być zaskoczenie. za każdym razem gdy uspokoi się na chwilkę dawać smaczka. momenty spokoju powinny się przedłużać.
to taka rada na szybko, ja bym generalnie poszła z psem do psiego przedszkola, tam szczeniak socjalizuje się z innymi psami i uczy się podstaw posłuszeństwa. musisz szybko zadziałać, bo jak pies się takich rzeczy teraz nie nauczy to kiedy?
onirisme
teraz to juz troche za pozno na watpliwosci  😉

Jaki to jest Odpowiedzialny właściciel pas?

1. wie ze pies jest na zawsze
2. ma dla niego czas
3. zastanowil sie jaki pies bedzie dla niego najodpowiedniejszy
4. przygotowal sie na jego przybycie
5. daje mu miłosc, zabawe, szkolenie, zapewnia dobra karme
6. odpowiedzialny wlasciciel zawsze sprzata po swoim psie
7. dba o bezpieczenstwo, pies chodzi na smyczy wszędzie tam, gdzie mógłby komuś przeszkadzać lub tam, gdzie istnieje zagrożenie dla niego, puszczony ze smyczy przychodzi na zawolanie, ma obroze,  tatuaz lub mikrochipa, który ulatwia identyfikacje.
8. zachowanie jego i psa stanowi dobry przyklad
9. przeciwstawia sie zlemu traktowaniu zwierząt.

Bądźmy odpowiedzialnymi właścicielami psów tego życzę sobie i wam na nadchodzący Nowy Rok

Pozdrawiam  😅 😅 😍 :kwiatek:

Polonez bardzo mądrze ujęte.

Wszystkim psiarzom dużo zdrowia i radości dla nich oraz ukochanych Czworonogów !
Oj...

Wiem, ze troche pozno...I kajam sie. Ale nie ma mnie na codzien w domu, a psem zajmuja sie rodzice....

Problem w tym, ze jak jest na smyczy to raczej sie cofa i probuje uwolnic z obrozy. Nigdy nie ciagnie. Tylko cofa.
Jak jest czyms zajety. np biegniemy na smyczy przy nodze to jest ok. Gorzej jak ma wiecej czasu na myslenie...wtedy schody...
Ogolnie staramy sie stosowac metode- jak zrobisz to o co cie prosze dostaniesz nagrode. A zle zachowanie kara slowna fe.

Hmm...
Wszystkiego najlepszego dla psiarzy i psiakow!!! 🙂
no i mile i spokojnie spedzonego sylwestra!
onirisme, jeśli chodzi o nos, radzę odwiedzić weta, odbarwienie lusterka nosa może wskazywać na autoagrejsę, przy okazji zbadać w kierunku dysplazji.
warto skonsultowac z wetem, ja malo na zawal nie zeszlam jak zobaczylam odbarwiony nosek mojej suczki, do weta biegiem, ale lekarz uspokoil-niektore psy tej rasy tak maja po prostu, po jakims czasie znowu zrobi sie czarny i tak w kolko 😉
moja teraz znowu ma jasny nos, w lecie jej czernieje 🙂
puszczony ze smyczy przychodzi na zawolanie

oj jak ja bym tak chciała...
niestety mimo ze z Kruszynką bardzo duzo pracowałam, chodziłyśmy do szkoły, mam ją od małego i wiem ze w tej materii nie popełniłam błędu moj pies po prostu jak łapie trop traci kontakt i po temacie
i po prostu wiem ze to geny, stójka i rura

więc pozostało nam spacerowanie na dłuugaśnej smyczy - idealnie mi się lonża sprawdza;]
kochani jak Wasze psiska po sylwestrze?
ja na gorze mam debilna wlascicielke niewychowanego agresywnego psa, ktory w nocy dal popis...
rozumiem wiele...pies jest notorycznie zostawiany na 10-12 h sam , wyje, biega po moeszkaniu, gryzie kaloryfer-wszystko u mnei slychac... w nocy powtorka...suka (wlascicielka) wrocila dzis o 14...straz miejska juz nie reaguje (bede pisac na nich skarge) - reagowala kilka razy, pierdu pierdu pogadanka...zastanawiam sie czy nie wpasc kiedys z moim szefem i nie odebrac psa za znecanie sie...

moj fox ladnie zniosl sylkwa mimo ze latala od okna do okna bo a noz widelec jakies swiatelko spadnie i bedzie mogla je schowac w szafie😀
do tego zjadla mi koreczki- najbardziej upodobala sobie te z oliwkami...no i lyk szampana-wsadzila jezyk do kieliszka postawionego na podlodze i zostala nakryta😀 dostala ochrzan i spokoj...
jak Wasze psiska w nowym roku?
mój pies przespał sylwestra na kanapie- chrapiąc  😎
Kruszynka z konmi i nami podziwiała fajerwerki!
a ja z moim spedzilam radosnego sylwestra w kibelku zatykajac jej uszy przy co glosniejszych wybuchach 😎
byla na otepiaczach, troche pomoglo, ale mogloby byc lepiej, zasnela kolo 2 u mnie w lozku z wieprzowym uchem, ktore dodawalo jej otuchy i ze mna ofkors
jak wczoraj poszla na spacer o 13 tak dopiero dzisiaj ok 11 rano dala sie wyciagnac na dwor, na obrozy sie wieszala i dusila, z szelek wychodzila, zniesienie na podworko na rekach skutkowalo proba wydrapania oczu
ogolnie milo

a zeby bylo weselej, sasiad, ktory tez ma huskyego od rana strzelal-dzisiaj z reszta tez-petardami na podworku, tuz pod naszymi oknami, gowniarz ma z 10 lat a rodzice maja w dupie, jeszcze mnie zaczepil i zalil sie, ze jego pies tez sie boi 😵
sznurka - mój młody też mi nieraz zrobił niezły numer. Mianowicie wyrwał za psem i nie zważał na moje wołanie.

w takiej chwili wkurzam się na siebie i zastanawiam czy nadaje się do posiadania psów. Porażka szkoleniowa  😁

ale potem zabieram się za robotę nie myśląc o tym w kategorii syzyfowej pracy  😍

Pozdrówka
Moją sukę musiałam trzymać na smyczy bo wiecie fajerwerki to takie fajne coś co trzeba ganiać skakać za nimi do nieba i szczekać bo nie dają sie złapać
Jednym słowem moja olbrzymka miała wielką radoche  😜
polonez, mi Kruszynka na tyle duzo razy nawiała ze przestałam dawać jej kredyt zaufania no chodzenie luzem bo w końcu skończyłaby albo zagryziona przez wiejskie burki albo u chłopa na widłach...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się